Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

l-ati facut vreodata pe un prof sa renunte la cls voastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#145
webulxpert

webulxpert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 28.09.2006
am inceput al doilea an in colegiu si deja avem a 3 diriginta, care nu se stie cat va rabda. ieri a iesit de la ora de matematica, azi nu a venit :lol:

#146
2LA

2LA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 20.10.2008
da,de mai multe ori. dupa 15 ani imi dau seama cat am fost de idiot!

#147
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
si dupa ce terminati "colegiul" aveti pretentia la salarii de 5000 eur? nu? ca vi se cuvin, ati invatat mult, din cauza asta ati si dat proful afara de la ore

#148
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007

View Postaeon, on Oct 21 2008, 16:57, said:

si dupa ce terminati "colegiul" aveti pretentia la salarii de 5000 eur? nu? ca vi se cuvin, ati invatat mult, din cauza asta ati si dat proful afara de la ore

Chiar exista asemenea pretentii salariale in Romania? Intrebam.

#149
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
:lol:  :lol:  :lol: Doua diriginte am "zburatacit" noi .Una de latina si una de engleza.Ca intelegeti de ce :eram clasa de fete!And yes.....we are worse than boys.Trust me! :D

#150
Dolofanu

Dolofanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.10.2007
Eheeee....in aproape 13 ani de scoala am reusit (la colectiv) sa scapam de 2 invatatoare , 2 diriginte , (a doua diriginta s-a imbolnavit de nervi si chiar ne-a pus sa-i platim tratamentul)  <_<  ... un profesor de engleza ...asta doar in clasele 1-8  :D  .
Intr-a 9-a , a 10-a si a 11-a ne-au lasat toti dirigintii la sfarsit de an inclusiv majoritatea profilor (cu totii erau fericiti k scapau de noi si ne bagau pe gat altor profi nevinovati  :D  )
Intr-a 12-a am stat primul semestru fara diriginte k nu a vrut nimeni din scoala sa ne ia  :D   pina la urma a venit o nestiutoare si ne-a luat  :lol:   partea naspa e k nici anu' asta nu am scapat de ea....   :frust:   . Probabil k e unsa cu toate alifiile  :puke:

#151
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
clasa noastra(nu eu personal)a reusit sa-l aduca pe un profesor la capatul rabdarii ,era asa de terminat ca mai avea putin si plangea,a vrut sa se lase si de meserie dupa un an jumate' de 4 ore pe saptamana cu clasa noastra(si erau numai vreo 5 care faceau scandal).Bine,omu' era mai sensibil. A renuntat si una de engleza la clasa noastra,pe unu' l-au schimbat cu un profesor mai sever,dirigintele nostru era speriat de aceleasi 5 personaje "dragute" care faceau misto fara pic de frica sau rusine...........fun times,mi-e dor de liceu

In gimnaziu am pus-o de o activitate de grup : am luat niste piuneze si i le-am pus profului de germana pe scaun(vreo 5) .............a sarit ala de pe scaun si se inrosise tot dar cum nimeni n-a recunoscut nimic nu avea ce sa ne faca.Oricum,profu' era un nenorocit care de la elevii de liceu lua spaga ,ii punea sa-l "cinsteasca" cu tigari ,bauturi scumpe ca sa-i treaca (daca nu dadeau facea numai Schiller cu ei si nu explica nimic deci nu aveau aia cum sa treaca).

#152
AlfaIT

AlfaIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.09.2008
da  :rolleyes: am avut 17 profesoare de engleza in clasele 5-8 primele 5 au plecat in clasa a 5 a in primele 4 lunii de scoala .Meritele se acorda  dosetei mele clasa si cei cu un an mai mare decat noi.:D

#153
anamaria4

anamaria4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.05.2008
noi da.
mai avem putin. Profa de muzica cred ca a innebunit deja din cauza noastra ( a tuturor claselor, nu numai a noastra!)
Si diriga... numai in anul asta scolar ne a amenintat ca ne lasa... de patru ori! mare paguba, oricum....

#154
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Da!
Anul trecut diriga a iesit in lacrimi din clasa din cauza unui prost.

Am avut 4 diriginti pana acum(cls a 11-a).

#155
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Profa mea de romana s-a carat fara scandal. :) Mai intai am facut noi presiuni (m-am `sacrificat` si am primit un 4, dar a meritat :P ), apoi si-a dat seama si ea ca este la pamant. Una peste alta, acum avem un prof de nota 10. :)

#156
Pink-Karluka

Pink-Karluka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2008
Sincer, meritul de enervare a profilor nu-mi apartine in special mie, cat colegilor mei nazbatiosi. Sunt la a treia diriginta si la al treilea rand de profesori, totul numai pentru ca ne batem joc de ceea ce predau, si, implicit de ei. :D  Din pacate, prima profesoara pe care am facut-o sa plece anul asta a fost cea de muzica.   Tot timpul avea ceva de zis , si, noi am inceput sa vorbim. A renuntat sa vina la clasa noastra pt vreo doua saptamani, a venit odata, iar acuma cred ca o schimba din nou.   :notangel:

Edited by Pink-Karluka, 11 December 2008 - 07:17.


#157
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
am schimbat 2 diriginti anu trecut :first:  :lol:

Edited by choppermaster, 22 December 2008 - 18:32.


#158
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007
in generala am facut mai multi profi sa fuga de noi(toata clasa),doua profesoare de engleza au renuntat sa mai predea la noi din cauza galagiei infernale si a tupeului unora dintre noi.o profesoare de matematica a plecat din scoala dupa ce a avut un scandal mare cu parintii unui coleg,iar o alta pleca pur si simplu de la ora si ne lasa sa facem vacarm in continuare.(de asta mi-a placut in mod special,ca scapam de ore,desi s-a dovedit dezavantajos cateodata)

#159
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
nup. nu țin minte vreun incident de genul. o dată a ieșit un prof de mate din clasă, dar cam la asta s-a rezumat totul.

#160
IonAntonescu

IonAntonescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 31.08.2008
In clasa a 7-a, profesoara de biologie, avea ceva probleme de sanatate, suferea cu nervii, si eu si cu un coleg i-am grabit sfarsitul. Era docila si blanda, dar sperioasa. I-am aruncat o broasca vie pe catedra, a sarit ca arsa, si asta a facut-o sa se socheze de tot. :D

M-am intalnit cu ea dupa 4 - 5 ani de la aceasta intamplare, dar avea o privire pierduta, abia mergea, in vechiul parc de la gimnaziul meu...

Deschideam geamul pt a fuma in timpul orei de desen, cu acelasi coleg, profesoara era una scunda de tot, si baba, care isi dadea capul pe spate sa se uite la noi. :P

Diriginta era profesoara de franceza si latina. Niciodata nu putea sa-si tina ora de franceza. Venea si trantea catalogul furioasa, si dupa ce se aseza, scotea lista plangerilor profesorilor despre mine si colegul meu. Tipa la noi mereu, in fiecare sapt era la fel. :P

In liceu, stateam in parcul internatului cu un coleg, si jucam table, dupa ce femeia de serviciu maturase. Am umplut aleile de coji de seminte chiar sub nasul directoarei adjunct. Mergeam adeseori in Pantelimon cu un alt coleg, in timp ce ceilalti erau in camere la somn. Ieseam pe ferestrele de la bai, situate la et 1.

#161
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006

View Posticx, on Dec 10 2008, 21:48, said:

Profa mea de romana s-a carat fara scandal. :) Mai intai am facut noi presiuni (m-am `sacrificat` si am primit un 4, dar a meritat :P ), apoi si-a dat seama si ea ca este la pamant. Una peste alta, acum avem un prof de nota 10. :)

Profa aia avea ceva care multi profesori nu au... o interesa, chiar se chinuia sa ne invete ceva. Ca nu a folosit metodologia corecta si nu a reusit sa ne tina in frau, asta demonstreaza ca nu e un pedagog bun (si ca noi nu avem inclinatii umaniste :rolleyes: )

#162
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007

View PostChampy0n, on Dec 29 2008, 17:21, said:

Profa aia avea ceva care multi profesori nu au... o interesa, chiar se chinuia sa ne invete ceva. Ca nu a folosit metodologia corecta si nu a reusit sa ne tina in frau, asta demonstreaza ca nu e un pedagog bun (si ca noi nu avem inclinatii umaniste :rolleyes: )

O fi fost binevoitoare, o fi avut iluzia profilor tineri ca pe toti elevii ii intereseaza materia lor... Dar mi s-a parut o profesoara slaba si e mai bine ca a plecat. Poate peste cativa ani...  ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate