Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

l-ati facut vreodata pe un prof sa renunte la cls voastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#1
Aristocrata

Aristocrata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.10.2006
Nu exista padure fara uscaciunii,asa ca vreau sa aflu de la voi,dc ati avut in cls elevii(glumeti)care sa faca prostii la ore,sa-l duca mintea cat de cat la carte,dar sa se distreze la toate orele,aducandu-l pe profesor cu nervii la pamant,ca nu prea are ce sa-i faca(nota mica,numai pe nedrept,paratul la diriginta,agravarea situatie,facea si mai rau,nu putea nici sa-l exmatriculeze din cauza ca erau 10 ani obligatoriu)singura cale era,ca prof sa lase cls sau sa-si dea demisia cu asemenea copii.Voi ati avut astfel de specimene,povestiti-mi!

#2
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
un singur profesor in 4 ani de liceu am facut sa renunte .... o neexperimentata profesoara de latina care la un moment dat satula de noi (3 baieti intr-o clasa de 27 ... probabil se astepta la liniste si calm ... ya right) a inceput sa planga, a plecat si nu a mai venit .... in schimb am avut profesoara la care am renuntat noi sa mai facem tot felul de vrute si nevrute ... pur si simplu baba aia ne ignora ... daca urlam noi, ea urla mai tare cu predarea .... cand nu mai avea putere se oprea ne lasa sa ne calmam si incepea din nou ... 3 luni era pur si simplu scandal la ora .... dupa 3 luni stateam ca l;egumele ca n-are nici un farmec panarama daca nu calci un profesor pe bataturi .... ne-a calmat in cel mai civilizat mod cu putinta ... tot respectul

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
da am reusit, tot clasa mea detine recordul la cei mai multi profesori care au plecat de la ora din cauza noastra,pana acum am reusit sa dam afara5 profesori in 2 saptamani

#4
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postgumball3000, on Oct 5 2006, 16:55, said:

da am reusit, tot clasa mea detine recordul la cei mai multi profesori care au plecat de la ora din cauza noastra,pana acum am reusit sa dam afara5 profesori in 2 saptamani

criminalilor :P .... mi-e si frica sa ma gandesc ce voi face daca voi da peste o clasa ca a ta cand ma apuc de profesorat (daca nu gasesc altceva mai bun)

#5
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Nu desi am fi vrut.

#6
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005

View Postadryyan, on Oct 5 2006, 16:12, said:

Nu desi am fi vrut.
subscriu

#7
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
am schimbat 7 diriginti in 4 ani de liceu...nu mai adaug profesorii. Meritul este al clasei.

Edited by maxy, 06 October 2006 - 20:11.


#8
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
da, o profa de romana. care tot se lauda ca ne duce pana la capat, dar a cedat

#9
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
ooooooohhhooooo...... :w00t:

am dat-o afara pe una de engleza,aia de franceza s-a simtit singura si a iesit ca a vazut ca nu vorbea nimeni cu ea ,aia de romana tot la fel....

#10
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Profa de romana s-a suparat groaznic pe noi intr-a 9-a cand i-am dat de 8 martie o lumanare parfumata. Cand i-am oferit cadoul l-a studiat cateva clipe  apoi l-a azvarlit pe catedra si in timp ce se-ndrepta spre usa ne-a intrebat de ce nu i-am cumparat si o coroana. E adevarat ca era trecuta de 60 de ani, dar totusi  :blink: ... Cred ca nu a mai pus piciorul la noi in clasa timp de o saptamana. Se zvonea ca vrea sa renunte la noi dar in cele din urma ne-a iertat. La prima ora pe care si-a tinut-o dupa acest "incident" a inceput sa ne asculte din niste parodii scrise de Toparceanu pe care ni le-a recomandat cu o luna in urma. Bineinteles ca mai mult de jumatate din clasa s-a ales cu cate un 2 in carnet. :wacko:

#11
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Pacat ca la mine nu s-a intamplat o faza asemanatoare ca profa de info din Constanta :cursing:

#12
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Singurele profesoare care au renuntat la clasa in care am invatat eu au fost cele doua tinerele, de engleza.  ;) Pacat, de la ele aveam ce invata. Erau tare entuziaste si bine intentionate. Badaranii astia de colegi au stricat totul!  :angry:

#13
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Oho la noi renuntau profii ca pe banda :) eram 28 de zmeii in clasa unu mai a dracu decat celalalt
Super vremuri pacat ca o trecut asa repede :(

#14
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Un singur regret. Nu a renuntat la noi aia de chimie.  :angry: Ne-a chinuit tot liceul iar la final, parea extrem de indignata ca nu da nimeni bacul la chimie.  :huh: I-auzi!
Nimeni nu cred ca a avut medie mai mare de 7 la ea, needless to say why.  -_-

#15
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
in a 5 a profa de mate ne-o fost diriginta dar a renuntat.(tin sa zic ca este o profa severa si dura deci va dati seama in ce hal am facut-o sa renunte) :D
acuma in a 8 a o vrut profa de engla (actuala diriga) sa ne lase dar a zis ca nah e a 8a si mai avem un an si ne caram.. :P
in rest ii disperam pe toti profii  :notangel: ....toti se plang, dar tot asa ramanem (sac) :D

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Profa de info de la mine din liceu era nebuna(nu glumesc) si numai ea cred ca a plecat de vreo 3 ori de la ora.

#17
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
la noi numa unu(mi-a parut rau de el pt ca avea ceva probleme cu capul);dar reuseam cu brio sa disperam o profa de info care efectiv tipa de nervi la ore.

#18
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
am incercat...dar nu mi-a iesit

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate