Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO
 Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7
 Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie
 Recomandare smartwatch

Alipire apartamente

Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...
 

l-ati facut vreodata pe un prof sa renunte la cls voastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#109
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
poate pui pe lista si notele de la bac...pe care le doresti si n-o sa le ai :D

#110
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View PostSato, on Jul 3 2007, 09:32, said:

poate pui pe lista si notele de la bac...pe care le doresti si n-o sa le ai :D
stai linistit, ca am de cine ma feri :)

#111
dream_wings

dream_wings

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2007
paia am reusit....da nu io :lol: :P  ci toata clasa de idioti in care sunt acuma....e adevarat k nici profesoru nu era prea sanatos :lol: era profesor de isotrie...preda in continuu...dak nu intelegeai ceva nu se oprea din predat...si dupa ce termina toata lesctia isi aducea aminte k voiai sa intrebi ceva...da nici makr nu mai stiai pe ce planeta te afli..si pe urma...ramanea jumate de ora libere,incepea si ne canta cantece dastea latino..etc!da nu a mai vrut sa ne ia!!!nororcu nostru...si acuma a venit fostu nostru profesor inapoi...ce bine e!!!makr inteleg ceva si explica asa cum trebuie! ^_^ :P :lol:

Edited by dream_wings, 05 July 2007 - 13:55.


#112
Tibbyi

Tibbyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.04.2007
In cei 10 ani de scoala facut de mine nu am "dat" profesori afara desi vroiam sa renuntam la cativa dintre ei. Profu de chimie m-a lasat corigent pe vara la sf clasei a-8, va dati seama cat de mult il iubesc :lol:... Dar cele mai tari faze sunt legate de ora de geografie. Mentionez si scoala si orasul ca cei care l-au prins pe respectivul profesor sa confirme spusele mele. (Scoala Andrei Saguna, Deva)

Era un prof de geogra (nu ii dau numele ca n-are sens) vai s-amar de capu lui... Era slab, balbait, tanar, fara experienta in invatamant... El ne-a venit dupa ce a plecat o profa de geogra (pensionata). Tipa era extrem se severa... am facut numai cls a 5-a cu ea... Deci va dati seama ca in restul de 3 ani petrecuti in gimnaziu ne-am razbunat pe nou prof :lol: Eu sincer stateam pe cu*u meu, nu imi bateam joc de el, nu nimic... Insa aveam 3 colegi de clasa care ii faceau zile fripte... eu ma intelegeam bine cu ei desi nu eram deacord cu ideile lor rebele. Asadar profu m-a catalogat drept unul de-al lor... Asta e... (sincer mi-e ciuda intr-un fel :lol:). Nu am loc i nic timp sa povestesc toate nabatiile si farsele care i-au fost facut bietului profesor asa ca ma rezum la una din gimnaziu si alta la terminarea gimanziului.

Mereu la ore unul il tinea de povesti si noi ne motivam absentele. Faceam cu schimbul. Pers care vroia motivare de absente statea in prima banca (banca era lipita de catedra). Catalogul era meru deschis. In timp ce profu' explica noi motivam incet-incet, treptat-treptat din absente. Era belea mare  :P

Apoi... dupa ce am terminat gimnaziul... cand ne vede profu pe strada ... il salutam ... ne saluta apoi grabeste pasul, mai sa o ia la fuga. Eu niciodata nu l-am inurat, nu mi-am batut joc de el... si si de mine ii este frica... Ma distreaza la culme chestia asta... Daca l-ati vedea cum parca isi ia zborul cand da de noi pe starada


In rest nu prea is deacord cu "bazatii" care se cred interesanti cand fac profii sa plece planagnd de la ore... Daca profu nu o merita de ce l-ati chinui... Nu imi place camasa lui... il fac sa plece :drac:  :disgust: Daca profu' sau profa respectiva are convingeri comuniste, este multe prea severa atunci ar fi ok... dar mai simplu cred ca s-ar rezolva cu o mica petitie aratata directoarei (care sa presupunem ca este cat de cat de treaba) Doar ca ultima extrema as ajunge la "rozboi".

#113
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007
bai eu ma minunez sa avd ce se intampla pe la voi prin clase... noi 5-8 am fost o clasa relatix cuminte..eram putiin in clasa...24.. si doar in sem 2  din clasa a 8-a  ne-a fost schimbata profa de romana caci era cu burta la gura cu o baba care era ieshita la pensie... babaciunea ne facea..dihanii...otravi....etc si ne-am certat aprig..noi am fi putut fi  mai rai da am avut un dirig nashpa rau de tehno care era insuportabil..se ragea la noi si vb cu parinti  nostri X-( ..in fine

Edited by alex_5kg, 25 July 2007 - 21:19.


#114
fuzzy.me

fuzzy.me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.03.2007
da... suntem 30 in clasa... am reusit intr-a 7a sa scapam de diriga [profa de mate]  :peacefingers: [aku suntem a 8a, btw :)]
apoi a venit una de sport, sa ne fie diriga. juma de clasa s-a plans. jumatatea aialalta nu. ca stiam noi de ce  :coolspeak:

[ne acopera cand lipsim de la ore.le spune profelor ca suntem la ea in cabinet ca sa nu ne puna absenta si noi cand colo... ori jucam basket ori mergem prin parc :)) ]

Edited by fuzzy.me, 27 July 2007 - 16:00.


#115
blackT

blackT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 27.05.2006
:gunsmilie: :drac: :argue:    da..normal,intr-a 7-a pe profa de engleza care era pur shi simplu,injurata,scuipata si altele :))

#116
tavy112

tavy112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.06.2007
am reusit intr-o sapt sa facem 2 profesori sa planga( profu' (e un ditamai animalu) de tehnologie si profa de desen) saracii plangeau in hohote...pe profu l-am filmat si am zis ca il dam pe pro tv( era sezonul cand apareau la televizor profesori) ca il batuse pe unu de la mine din clasa....si stia ca nu prea avea ce sa ne faca noua...astia care am filmat....din pacate noi mai si invatam.......cat despre desen am avut 2 profesoare: una si-a dat demisia si una a inceput sa boceasca la ora.....pacat ca n-am avut camera atunci. Totusi i-am facut de comanda....pe dirigu am reusit sa-l scoatem din sarite (asta se enerveaza foarte greu) si pe profu de mate(directorul) am reusit sa-l enervez doar uitandu-ma la el..... si l-a batut pe unu care era la tabla ca se enervase....(am luat 10 la examen deci nici asta nu avea ce-mi face)

#117
internet225

internet225

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 465
  • Înscris: 08.06.2005
fratilor dar cam pe la ce fel de scoli ati invatat voi?de va comportati in halu' asta cu profesorii??
in liceu la mine(colegiu national) erai exmatriculat si pe chestii infinit mai putin grave...
daca te prindea directorul chiulind de la ore sau pentru alte abateri minore erai pus o zi la "munca in folosul comunitatii"(maturai prin curte,etc...) de-ti trecea cheful de prostii...
plus ca erau si profi la ale caror ore pur si simplu "tremurai"...de unde sa mai faci misto de ei sau sa-i "faci sa renunte"...
Se poate intelege pana la un punct teribilismul caracteristic varstei,dar totusi a te lauda cu asa ceva e putin deplasat...

Edited by internet225, 31 July 2007 - 16:26.


#118
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,339
  • Înscris: 02.02.2006
Eu anul asta am terminat liceul (Colegiu National, de fapt, dar zic eu ca doar dupa nume <_< ).
Profesori s-au perindat extrem de multi pe la noi prin clasa, dar nu din vina noastra, ci din vina conducerii care ne baga doar suplinitori. Doar 3 profesori i-am avut din clasa a IX-a pana intr-a XII-a (Fizica, Chimie, Sport)...si cica Colegiu National :death:

Desigur, au existat doua cazuri in care noi am fost cei care au determinat profesorii sa plece:
1) in clasa a X-a ne-au bagat un suplinitor la Informatica de stiam eu mai multe ca el; punea ala numai note de 2 si 4, ca sa arate cine e sefu' (eu eram exceptia, pentru ca si-a dat si el seama ca stie mai putine ca mine...dar colegii mei au avut multe de suferit). Pana la urma s-a lasat cu plangere la Inspectorat, au venit vreo 3 comisii si l-au evacuat pe saracutul prof din liceu (l-au trimis la unul mai pe masura lui, sa predea Solitaire linistit)

2) tot intr-a X-a, cand a fost greva profesorilor, clasa noastra (toata lumea din clasa) s-a enervat ca trebuie sa recuperam sambata (nu cred ca a fost vreun elev in tara care sa se fi bucurat de asta). Si, mai in gluma mai in serios, am inceput la ora de religie sa complotam o... Greva Japoneza :D (sambata sa venim la ore cu banderole la mana...nimic mai mult). Bineinteles ca ideea a venit si a zburat pana la sfarsitul zilei respective, dar probabil ca cineva de la alta clasa (probabil vreun boboc care se plictisea) a auzit ce-am vorbit noi si a dat fuga la mass-media (NU GLUMESC!). Ne-am trezit cu toate ziarele din Galati in Liceu (la directoare, sa intrebe ce-i cu greva)...a venit si TV Galati sa ne ia interviu. Noi nu stiam cum sa le explicam ca nu a fost/nu e/nu va fi greva, dar ei NUUU. Am dat interviu ca nu suntem de acord cu recuperatul dar ca nu facem greva!. Bineinteles, ca orice televiziune care se respecta, au taiat faza cu "nu facem greva", au lasat restul, si seara, la stiri stupoare: Elevii de la CNMK continua greva Japoneza. A doua zi, CLUMEA, dau drumul la radio dimineata, pe EuropaFM si, ce aud? Exact: Elevii de la liceul Mihail Kogalniceanu din Galati fac greva japoneza :deadtongue:

In urma acestor multe intamplari, diriga noastra a cedat (desi, practic, noi nu aveam nicio vina, cu exceptia unor vorbe aruncate la suparare), si ne-a lasat.

Asta e ... bine ca ne-a lasat. Nu era buna de diriginta daca nu ne sustinea cand stia ca avem dreptate si nu-i vina noastra. Bineinteles ca dupa aceea am gasit foarte greu un profesor care sa vrea sa ne ia. Sefa clasei a devenit diriginta noastra si a ramas in postura asta un semestru intreg...pot spune ca si-a facut mai bine treaba decat diriginta precendenta. :first:

P.S.: Diriginta nu era profesoara de religie (la ora careia a inceput totul), ci profesoara de sport. Ne-a ramas profesoara de sport pana la sfarsit.

Edited by alexcrist, 01 August 2007 - 16:06.


#119
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Nu am reusit sa-l facem pe prof sa renuunte!!! E prea ingaduitor daca punem muzica pe  telefon ne roaga sa dam mai incet9 Va vine sa credeti?!!) In clasa e atata galagie mai rau ca pe aeroport si nici macar nu ii spune dirigintei! Mai mult nu am invatat nimic tot anul si am luat nota 9. (e prof de chimie) Ne-a lasat la test cu cartea si caietul deschis dar din carte nu am inteles nimic iar daca la ora lui nu scriu nimic ce nota am putut sa iau!? M-am decis de acuma scriu tot!

#120
purpledot

purpledot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.01.2007
deocamdata n-am reusit sa-i punem pe fuga...dar suntem la stadiul de amenintari ...

#121
Banghy

Banghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.11.2006
da. nu eu ci clasa mea  :lol: . pe o profa de fizica, s-ar putea sa mai plece una anu asta

#122
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
clasa mea enerveaza toata scoala ..... !

#123
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
dublu post de la net !

#124
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
am fost declarata cea mai rea clasa de a 9-a din istoria liceului, voi ce credeti? au fost cativa profi care au cedat nervos in clasa noastra, dar cea mai mare izbanda a fost cand am facut-o pe diriga sa planga de nervi. anul urmator ne-a lasat.... si nu ne-a parut rau. culmea era ca eram o clasa de oameni inteligenti, cu potential, dar care se tineau numai de tampenii. se ofticau si mai tare profesorii cand vedeu ca luam numai note mari si pur si simplu nu aveau ce sa ne faca.

Edited by black_dizzy, 03 September 2007 - 08:36.


#125
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAristocrata, on Oct 5 2006, 10:16, said:

Nu exista padure fara uscaciunii,asa ca vreau sa aflu de la voi,dc ati avut in cls elevii(glumeti)care sa faca prostii la ore,sa-l duca mintea cat de cat la carte,dar sa se distreze la toate orele,aducandu-l pe profesor cu nervii la pamant,ca nu prea are ce sa-i faca(nota mica,numai pe nedrept,paratul la diriginta,agravarea situatie,facea si mai rau,nu putea nici sa-l exmatriculeze din cauza ca erau 10 ani obligatoriu)singura cale era,ca prof sa lase cls sau sa-si dea demisia cu asemenea copii.Voi ati avut astfel de specimene,povestiti-mi!

In primul an de liceu am avut o profesoara de matematica care ne era foarte antipatica , deoarece era buna la cu totul altceva dar nu la predat si in plus era si cepelealeaga si adopta o metoda de adresare generala foarte ciudata si iritanta pentru ca ii baga in aceiasi oala pe cei buni cu cei rai si pe cei prosti cu cei destepti , ea se adresa clasei cu pronumele "tu" , deci una din frazele ei uzuale suna cam asa : "daca tu clasa a 9-a nu te trezesti am sa te tarasc pana-n corigenta" , acum va dati seama ca daca eu in aceiasi ora am luat un 9 sau 10 iar inca vreo 3 sau 4 colegi au fost amendati cu un 2 aud acea fraza in care suntem pusi toti in aceiasi oala nu-mi convine , iar daca acesta ar fi fost singurul ei defect ar fi fost bine , dar si la predat sta la fel de rau , pentru ca nu iti da explicati ulterioare in cazul in care nu ai inteles si multe altele , iar noi fosta calsa a 9-a am incercat sa o facem sa renunte la noi , dar prin orice metoda de nesupunere sau renuntarea la respect eram aspru pedepsiti (prin note bineinteles) am ajuns sa ne plangem si la diriginta dar lucrul acesta mai mult rau a facut pentru ca pana-n cancelarie si pana la domnul director a fost un fel de telefonul fara fir iar informatia a ajuns si la cine nu trebuia , deci anul urmator dupa ce profesoara a aflat cum am incercat sa scapam de ea si ca ne-am deschis gura la diriginta si director ca nu este o profesoara buna si a fost si avertizata a devenit o scorpie de 2 ori mai rea . Ideea e ca 27 de elevi nu au putut face ca un profesor sa renunte la clasa noastra fie din bun simt de care sunt ferm convins ca nu are mai deloc , fie din cauza disperari .

#126
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007
Am reușit să facem să renunțe la noi:
-1 prof de francă, 1 profă de francă
-1 profă de română (curând o facem să ne lase și pe actuala)
-1 profă mate
și din câte îmi amintesc cam asta e tot..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate