Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

l-ati facut vreodata pe un prof sa renunte la cls voastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#73
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

View Postboriss2oo6, on Feb 5 2007, 10:01, said:

colegiul tehnic tomis din constanta :) ) suntem cls a 9-a si toti spun ca la noi se intampla ce nuh a mai vazut tot liceul de ani buni
deci noi facem urmatoarele lucrui:
-primele 2-3 sapt tabla sparta
-se imbata unii si vomita in cls
-tragem chiulu in prostie (cica 4000 de absentze pe cls)
-profesoara de desen tehnic ne-a lasat pentru 2 elevi din cls (doar 2 a vazut ea :) )
-profesoara de tehnologie a plecat de nenumarate ori (a fost injurata de elevi ale caror vorbe "taci ca-mi bag ... in ..." sau "imi bag ... in scoala voastra" sau injura de morti si altele)
-20 din cls sunt corigenti dar cei care fac cele mai multe prostii sunt printre cei mai destepti (da tot sunt corigenti :) )
-aruncarea cu sticle prin clasa
-aruncarea cu creta in profesoara de desen tehnic
-se prezinta elevi la prima ora dupa jumatea orei si spun "doamna profesorara ma scuzati ca am intarziat dar nuh mi-a venit autobuzu (si stau langa scoala :) )) )
-la ore intra cu mancare si spun "am intarziat ca imi era foame .. daca nuh va convine sa-i spuneti lu tata sa-mi faca de mancare"
si multe altele :) ) ma opresc aici ca sunt sigur ca deja radeti :) )


:nonobad:

la varsta ta e normal sa ti se para "cool" insa mai tarziu, tu si colegii tai, va veti da seama unde ati gresit, dar va fi prea tarziu.
Bafta in viata.

#74
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postboriss2oo6, on Feb 5 2007, 10:01, said:

colegiul tehnic tomis din constanta :)) suntem cls a 9-a si toti spun ca la noi se intampla ce nuh a mai vazut tot liceul de ani buni
deci noi facem urmatoarele lucrui:
-primele 2-3 sapt tabla sparta
-se imbata unii si vomita in cls
-tragem chiulu in prostie (cica 4000 de absentze pe cls)
-profesoara de desen tehnic ne-a lasat pentru 2 elevi din cls (doar 2 a vazut ea :))
-profesoara de tehnologie a plecat de nenumarate ori (a fost injurata de elevi ale caror vorbe "taci ca-mi bag ... in ..." sau "imi bag ... in scoala voastra" sau injura de morti si altele)
-20 din cls sunt corigenti dar cei care fac cele mai multe prostii sunt printre cei mai destepti (da tot sunt corigenti :))
-aruncarea cu sticle prin clasa
-aruncarea cu creta in profesoara de desen tehnic
-se prezinta elevi la prima ora dupa jumatea orei si spun "doamna profesorara ma scuzati ca am intarziat dar nuh mi-a venit autobuzu (si stau langa scoala :))) )
-la ore intra cu mancare si spun "am intarziat ca imi era foame .. daca nuh va convine sa-i spuneti lu tata sa-mi faca de mancare"
si multe altele :)) ma opresc aici ca sunt sigur ca deja radeti :))
Astia sunt viitorul tarii? :confused:

#75
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postmwlambo, on Feb 6 2007, 16:01, said:

Astia sunt viitorul tarii? :confused:
:peacefingers:
nu ca m-as lauda,dar sa fie 20-30% macar cu ideile unora pe care ii cunosc de varsta mea(sau chiar si ale mele) si
ceilalti n-ar mai conta

Edited by yapy, 06 February 2007 - 16:27.


#76
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006

View Postmwlambo, on Feb 6 2007, 16:01, said:

Astia sunt viitorul tarii? :confused:
da astia suntem viitorul romaniei (mentionez ca eu sunt sef de clasa si nuh fac prostii multe dar tot am 2 puncte la purtare)
in plus ce mai facem:
-ne bagam in dulap (cel din poza) si il miscam iar acesta scartie si profesorii se sperie si ies de la ora :))
-luam fatza de catedra si facem MULTE cu ea: ori o punem in cap la cate unu ori punem pe unu in ea si il da "utza utza .."
-ii punem lu unu cipsuri pisate in mapa apoi vine unu mai destept si toarna cam 1 litru de suc (victima este cel din poza de mai jos)
-il bagam pe acelasi individ in tomberon (am incercat dar ne-au prins cei 2 profesori de sport) (aceeasi victima din poza)
-ii ia unui coleg telefonul si il inapoiaza la sfarsitul orei si acesta face: "mortii m****  :cursing: mi-ai stricat telefonul ! :cursing: :cursing: , NU SE MAI AUD MANELE MIJTO  :cursing: :cursing:  Mor*** M**** "
Attached File  DSC00042.JPG   251.05K   96 downloads

#77
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Da' voi pentru ce mai traiti? Ce veti face peste 7-8 ani? Ce veti face cand viata va va da cu bata in cap?

Mdeah. :cursing: .. probabil sunteti copii de bani gata, veniti cu bemveu' sau mertzanu' lu' taticu la scoala, va bateti joc de oricine si de orice.

Lasati copii joaca va veti trezi singuri, fara parinti, fara pile si atunic va fi vai de c*rul vostru.

#78
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
@mwlambo da ai dreptate .. multi cam sunt copii de bani gata dar nu vin la scoala cu mertanu sau bmw-ul.
unu de la mine din cls a bagat laptop, mobil, aur in amanet si apoi ii cere lu tasu' 30 mil ca cica are probleme cu camatarii. acesti 30mil au fost keltuiti cu prietenii (mancare, bautura, fete si altele) apoi ii mai cere lu taicasu 20 mil ca cica nu i-au ajuns.
altu vine la scoala imbracat in puma, nike haine originale are iPod de 4 giga, are laptop, dar nu vine la scoala decat cu maxim 2 RON deoarece nu au parintii lui incredere in el

#79
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 24.09.2006
Interesant topic ... NU!

Toate boacanele facute fie in grupuri mai restranse, fie mai putin restranse, le-am musamalizat fiind o clasa foarte unita, de fata cu profesorii s-a facut galagie, s-au auzit replici dure, dar cei de la mine din liceu sunt practic invulnerabili la asa ceva.

Am mai avut probleme prin generala dar la fel, in lipsa profesorilor si desi informatiile de atunci au ajuns la diriginta prin..."omuleti si omulete model" ne-am reparat greselile fara alte discrepante.

boriss2oo6 fie inventezi, fie la tine in liceu exista probleme mari si nu din cauza profesorilor...

#80
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
@Silver Wolf as avea vreun motiv sa inventez ? aceste lucruri chiar s-a intamplat, suntem singura clasa din liceu care are in clasa un elev cu media 4 la purtare, la noi in clasa au promovat doar 15 din 31, am avut cele mai mici medii, am avut cele mai multe absentze :( stiu astea pentru ca mereu ne atrage atentia doamna diriginta.

#81
Aristocrata

Aristocrata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.10.2006
Am [b]venit cu mari noutati.......deci,am fost mutata si din al 5-lea liceu ma fratilor,va dati seama::))...offfffffff,sa va zic cate ma facut aici,in al 5-lea lice.....inca din prima zi am ajuns de 3 ori la director,va dati seama,am facut-o scroafa pe aia de mate,lu' aia de franceza ii spusesem ca s-a basit si sa se plece de langa mine ca pute,si lu' diriga ii faceam baloane in fata si i-am spus ca e o mare baba cu gusa la varsta ei(40 ani)....asta in prima zi.....dupa care au umat,6 mustarri,o eliminare si un preaviz....va zic decat de eliminare,i-am pus aleia de geogra pioneze pe clanta si si-a invinetit degetele de a trebuit sa-si faca antitetanus.............asta e............acum,sunt intr-al 6-lea liceu......aici,am ajuns la directoare intr-a 3 zi,am progresat,pt ca am facut-o ep o profa sa planga,am dat-o afara din cls ca nu mai putea sa stea c radeau toti colegii de ea,saraca,imi era mila de ea........e si uratica,are ochelari,grasuta......saraca s-a dus direct la directoare,de a venit directoarea al mine si m-a amenintat ca zbor imediat dc mai aude asa ceva,ca am venit eu si fac ce vreau aici........sa le fie de bine,si nu uitati,chiar dc sunteti a 11-a nu va dau afara asa cu una cu doua,pe mine astia de aici m-au amewninat acum cum au facut la fel si ceilalti de la celelalte licee si totusi n-am fost data afara.......trebuie sa ai si cap sa iesi din belele........acum e deabia inceputul in acest liceu,urmeaza ore amare la prof::))

#82
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostAristocrata, on Feb 15 2007, 18:09, said:

Am [b]venit cu mari noutati.......
Incredibil :yawn: Felicitări!

#83
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostAristocrata, on Feb 15 2007, 18:09, said:

Am [b]venit cu mari noutati.......deci,am fost mutata si din al 5-lea liceu ma fratilor,va dati seama::))...offfffffff,sa va zic cate ma facut aici,in al 5-lea lice.....inca din prima zi am ajuns de 3 ori la director,va dati seama,am facut-o scroafa pe aia de mate,lu' aia de franceza ii spusesem ca s-a basit si sa se plece de langa mine ca pute,si lu' diriga ii faceam baloane in fata si i-am spus ca e o mare baba cu gusa la varsta ei(40 ani)....asta in prima zi.....dupa care au umat,6 mustarri,o eliminare si un preaviz....va zic decat de eliminare,i-am pus aleia de geogra pioneze pe clanta si si-a invinetit degetele de a trebuit sa-si faca antitetanus.............asta e............acum,sunt intr-al 6-lea liceu......aici,am ajuns la directoare intr-a 3 zi,am progresat,pt ca am facut-o ep o profa sa planga,am dat-o afara din cls ca nu mai putea sa stea c radeau toti colegii de ea,saraca,imi era mila de ea........e si uratica,are ochelari,grasuta......saraca s-a dus direct la directoare,de a venit directoarea al mine si m-a amenintat ca zbor imediat dc mai aude asa ceva,ca am venit eu si fac ce vreau aici........sa le fie de bine,si nu uitati,chiar dc sunteti a 11-a nu va dau afara asa cu una cu doua,pe mine astia de aici m-au amewninat acum cum au facut la fel si ceilalti de la celelalte licee si totusi n-am fost data afara.......trebuie sa ai si cap sa iesi din belele........acum e deabia inceputul in acest liceu,urmeaza ore amare la prof::))
Parintii tai ce spun? Bravo fetita mamii/tatii....

#84
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Totuși eu mă întreb dacă măcar o parte din ce a povestit nu e și produsul imaginației ei...

#85
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Profa de latina.. a baba foarte a draq, de-o caută moartea p-acasă si ea vine sa ne ”predea” nouă latina a zburat intr-a opta dupa 1 luna jumate. E singura care a plecat si ne-a lasat, da mereu ies profesorii din clasă ca nebunii disperați si ne bălăcăresc prin cancelarie  :finger: da noua ni se rupe!!  :D

#86
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
A da si uitasem.. profu de franceză, care ne preda si geografia e  si tacsu unui coleg de-al nostru. Saracu ala e tampitu clasei.. (in poza de mai jos) si ne paraste mereu lu tacsu ca ne batem joc de el mereu.. si tacsu acuma vrea sa ne lase pe totisi deja ne-a scazut la jumatate din clasa media la purtare, si acuma planuim ceva sa scapam de el...idei ? :bicycle:   :raygun:

Attached Files


Edited by aiptek, 24 May 2007 - 16:41.


#87
Aristocrata

Aristocrata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.10.2006

View PostDida, on Feb 17 2007, 11:44, said:

Totuși eu mă întreb dacă măcar o parte din ce a povestit nu e și produsul imaginației ei...
Ce ma??esti tu sigura ca-i imaginatia mea??mai fato ma ,nu ma cunosti.............pai dc asta e al 6-lea liceu,oare nu-ti spune nimic??cum vrei sa-ti demonstrez ca asa-i zi-mi,si iti zic.....dar asta ca sa nu-mi fac eu prob mai mari,ca si asa sunt in gat acum la inceput cu faza ca mi-=am batut joc de profa de romana de am facut-o sa planga in fata noastra........sau sa-ti mai dau ceva sa vad dc cil pot posta cu ce am facut pana acum,nu-s chiar asa dura,dar sunt problema peste tot unde a duc

Attached Files


Edited by Aristocrata, 18 February 2007 - 18:07.


#88
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
ooo daaaaaa
tare topicul
in clasa a 9-a adica acuma cam 6 ani de zile

am intrebat-o pe profesoara de religie fel de fel de chestii cu conotatii sexuale .. daca sunt interzise
si daca sfintii au simtit vreodata lipsa sexului si asa mai departe
dupa 2 medii de 5 intr-un an ... profesoara ne-a lasat :))

#89
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 24.09.2006

View Postboriss2oo6, on Feb 13 2007, 21:25, said:

@Silver Wolf as avea vreun motiv sa inventez ? aceste lucruri chiar s-a intamplat, suntem singura clasa din liceu care are in clasa un elev cu media 4 la purtare, la noi in clasa au promovat doar 15 din 31, am avut cele mai mici medii, am avut cele mai multe absentze :( stiu astea pentru ca mereu ne atrage atentia doamna diriginta.

Era o presupunere...si am dat si alternativa

View PostAristocrata, on Feb 15 2007, 18:09, said:

Am [b]venit cu mari noutati.......deci,am fost mutata si din al 5-lea liceu ma fratilor,va dati seama::))...offfffffff,sa va zic cate ma facut aici,in al 5-lea lice.....inca din prima zi am ajuns de 3 ori la director,va dati seama,am facut-o scroafa pe aia de mate,lu' aia de franceza ii spusesem ca s-a basit si sa se plece de langa mine ca pute,si lu' diriga ii faceam baloane in fata si i-am spus ca e o mare baba cu gusa la varsta ei(40 ani)....asta in prima zi.....dupa care au umat,6 mustarri,o eliminare si un preaviz....va zic decat de eliminare,i-am pus aleia de geogra pioneze pe clanta si si-a invinetit degetele de a trebuit sa-si faca antitetanus.............asta e............acum,sunt intr-al 6-lea liceu......aici,am ajuns la directoare intr-a 3 zi,am progresat,pt ca am facut-o ep o profa sa planga,am dat-o afara din cls ca nu mai putea sa stea c radeau toti colegii de ea,saraca,imi era mila de ea........e si uratica,are ochelari,grasuta......saraca s-a dus direct la directoare,de a venit directoarea al mine si m-a amenintat ca zbor imediat dc mai aude asa ceva,ca am venit eu si fac ce vreau aici........sa le fie de bine,si nu uitati,chiar dc sunteti a 11-a nu va dau afara asa cu una cu doua,pe mine astia de aici m-au amewninat acum cum au facut la fel si ceilalti de la celelalte licee si totusi n-am fost data afara.......trebuie sa ai si cap sa iesi din belele........acum e deabia inceputul in acest liceu,urmeaza ore amare la prof::))

Esti super, important e ca ai cap sa iesi din belele...n-ar fi mai simplu sa il folosesti sa nu intri in ele?

View Postmwlambo, on Feb 17 2007, 13:01, said:

Parintii tai ce spun? Bravo fetita mamii/tatii....

Nope, sunt nehotarati ce masina sa ii ia cadou pe post de rasplata pentru rezultate la invatatura  :roflmao:

Aveti grija cu "aristocratii" nu se stie niciodata

#90
bigdealer

bigdealer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 11.04.2006
In clasa a 9-a faceam Limba Franceza. Am avut intr-un an 3 profesoare (2 semestre).
Ora de franceza decurgea in felul urmator:
In spatele calsei se forma un cerc de scaune pe care stateam toti baietii din clasa si spuneam bancuri, mare parte din fete care ascultau si 2-3 fete in prima banca, carora profa le vorbea foarte multumita ca are macar 2-3 elevi :lol: .
Urmatorii 3 ani n-am mai facut franceza, a renuntat liceul sa mai caute profesor pentru aceasta materie. S-au rezumat in a ne impartii in "Cei ce-au facut franceza din clasa a 2-a" si "Cei ce-au facut Engleza din clasa a 2-a". Momentan sunt a 12-a si sunt fericit ca nu fac franceza... si profesorii la fel! :coolspeak:

Edited by bigdealer, 23 February 2007 - 13:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate