Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mai am o problema

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

l-ati facut vreodata pe un prof sa renunte la cls voastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#55
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Singurul prof care a parasit scoala din cauza elevilor a fost diriga pe care am avut-o in clasa a VII-a. Cat o mai tachinam pe saraca....Tin minte ca, intr-o zi de iarna, cand pe-afara era zapada, doi colegi au luat-o pe sus si au aruncat-o in zapada si atunci toti baietii din clasa am sarit si am dat cu zapada in ea; fetele stateau pe geam si nu mai puteau de ras :D. Dupa ce am terminat de dat cu zapada in ea, dira s-a ridicat si a inceput sa rada. :lol: :lol:
(Mai era o faza amuzanta, tot cu diriga)[vezi continuarea de jos]
Aveam o teracota pe care am daramat-o si am pus bani sa facem alta. Fiind putini bani, am facut una mai micuta(cam 1,2 m inaltime). SI vine dira intr-o zi la ora si se plange ca ii este frig. Atat i-a trebuit unui coleg sa auda, ca s-a ridicat de la locul sau si a luat-o pe dira pe sus si a pus-o pe teracota si o intreaba: "Acum va este mai bine". :lol: :lol:

Edited by Andreas1, 18 November 2006 - 16:02.


#56
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
eu sunt in al treilea an de liceu si la a treie diriginta
ce-i drept doar prima ne-a lasat pt ca eram f f  rai, nu se invatza, profii se plangeau mereu de noi, directa adjuncta a avut o cearta cu doua colege (i-au trantit usa in nas),  aveam etrem de multe absente si parintii o sunau ca le streseaza copii
a doua diriga ne-a lasat ca a nascut, dar pt ca era de muzica si nu avea autoritate, am fost si mai rai...eram pe locul I la absente (erau vreo 5 copii cu peste 100 de absente pe semestru)...un coleg a fost eliminat 3 zile, s-au scazut note la purtare
acum, suntem ceva mai cuminti...diriga stie sa se impunma...totusi sunt absente cu duiumul...diriga vine la noi mereu si ne spune ca iar s-au plabs profii de noi...

#57
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Voi va considerati rai pentru ca chiuliti?
Amatori.  :death:

#58
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Doar ce am reusit sa scapam de profesoara de informatica care este o totala pacoste.

#59
anca14

anca14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.11.2005
Diriga mai plangea din cand in cand la ore si ne promitea ca ne lasa, dar nu s-a indurat pentru ca desi eram obraznici, aveam anumite limite.

Pe profa de latina am facut-o sa planga de cateva ori. La un moment dat am inceput sa ii cantam 'Doi ochi caprui' , a inceput sa planga si a iesit din clasa :D

#60
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Noi am schimbat profesorii de franceza si romana in fiecare an :)

#61
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Noi acum planuim ceva sa scapam de profa de romana. De-ati sti ce idioata e....Si asta nu o spun eu, un "mucos" de elev :D , ci si cativa profi au aceeasi parere despre profa de romana :)

#62
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Citesc pe aici si ma sperii.....ce naiba licee faceti voi....inteleg ca mai pleaca un profesor.....dar ce naiba? Chiar nu e nimeni sa se impuna in liceu la voi?

Experinta mea, 3 diriginti in 4 ani de liceu, primul a plecat pentru ca a primit un post ca si secretar de stat, iar al doilea a plecat sa predea la o universitate.....dar nu au plecat pentru ca i-am gonit pe bietii oameni. De altfel ne-am inteles de minune cu ei, intr-a 11-a si a 12-a ne imbatam la terase cu dirigintele nostru.

Mie nu mi-a lasat clasa nici un profesor in 4 ani de liceu din motive de disciplina sau din cauza unor conflicte. Chiar am avut un profesor care  avrut sa plece si l-am convins personal sa revina pentru ca era de treaba si aveam cateva colge proaste.

Eu nu stiu ce faceti voi la liceu, dar eu nu mi-am permis nici jumate din tampeniile pe care le citesc aici si pot spune ca am avut cel mai tare spate din generatia mea....eram intangibil chiar si pentru director.

Ca ispravi (sa nu faceti ca mine), i-am vopsit trabantul profesorului de sport cu sprayuri noaptea, pe partea opusa soferului si a venit asa cu masina la scoala. I-am si mutat omului masina in mijlocul salii de sport. Momentul culminant a fost dupa ce s-au incheiat mediile in clasa a 12-a, avea un chisoc in curtea scolii unde vindea omul cornulete, sucuri chipsuri.....am pus fiecare bani si am cumparat un lacat de neam prost si apoi l-am inchis in chiosc... a iesit dupa 3 ore, atat a durat ca muncitorii sa taie lacatul.

#63
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Eu unul nu ma numar printre elevii astia rai, doar clasa in care am fost pana intr-a opta a fost putin tulburata din cauza unuia care a ramas repetent si l-au bagat la noi in clasa, dar in rest, pot zice ca m-am inteles foarte bine cu dirigintii pe care i-am avut(4 diriginti in 6 ani) si cu cativa profesori(am mers si noi la baute cu ei...s-au speriat cand au vazut cat putem :lol: )

#64
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Profa de chimie. Imi amintesc ca m-a scos la tabla si m-a pus sa fac o problema. Dupa ce i-am facut-o mi-a zis ca nu e bine si mi-a pus 4 . Peste 3 saptamani avea sa renunte la clasa noastra. Motivul ? Eu si inca vreo 3 . Imi amintesc ca a inceput sa planga si de atunci n-am mai vazut decat pe holuri :)

Edited by Fade™, 31 December 2006 - 04:46.


#65
Dan Gogoncea

Dan Gogoncea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 07.07.2005
1 profesoara de "Educatie Antrprenoriala", tocmai iesita din facultate, era complet dezorientata si si-au batut colegii mei joc de ea in cel mai oribil mod pana cand a facut cerere si-a plecat. Atat, din cate imi aduc aminte :)

#66
skin311

skin311

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.11.2006
in clasa a 10-a am intrebat-o pe o profa de religie ceva, era un fel de disputa...si nu a stiut sa-mi rapunda si s-a intors cu fata la tabla si a inceput sa planga. nu am inteles-o.. ma simteam naspa, si din semestrul urmator ne-au bagat un prof. si diriga mi-a facut panarama si mie si mamei ca sunt satanist si cacat de genul  :worthy:

#67
megeo

megeo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 305
  • Înscris: 21.12.2006
Cine a mai avut 7 profi la o materie din cls a 5 pana in 8?
eu da... numa unu  o stat 2 semestre... restu :deadtongue:

"2006 totul s-a sucit, suntem altzii
Poate, cea mai nebuna dintre generatzii"

sisu si puya - generatii

#68
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
diriga din cl  a IX-ane-a lasat ca eram prea rai si i-am facut zilefripte, iar anu' asta o scoala intreaga i-a facut zile fripte noii profe de bio...urmarea: pleca dupaun semestru... :lol:
sunt clasa a XI-a si sunt la a patra diriginta :D

#69
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
doamne ,ce clasa de ratati am
se cred toti senzationali la engleza,si la lucrari gresesc la cele mai simple lucruri....coLaboration,eFectiveneS....nu asa,din greseala,greseli in masa,se intreaba unii pe altii la conditionale si fac acolo o ciorba de timpuri de verbe de zici ca vorbesc alta limba...
si au vb cu dirigintele sa o dea afara p-aia de engleza ca zicea ea very many si n-avea o pronuntie tocmai fericita...dar ,sa fim seriosi,dai profesor afara si stii ca esti prost de puti...dup-aia a venit cea mai buna profa din liceu si ne-a cam lesinat la note pe toti...eu le radeam in nas tuturor,pt ca :1-stiam ,2-nu ma intereseaza notele,niciodata nu m-au interesat

#70
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
colegiul tehnic tomis din constanta :)) suntem cls a 9-a si toti spun ca la noi se intampla ce nuh a mai vazut tot liceul de ani buni
deci noi facem urmatoarele lucrui:
-primele 2-3 sapt tabla sparta
-se imbata unii si vomita in cls
-tragem chiulu in prostie (cica 4000 de absentze pe cls)
-profesoara de desen tehnic ne-a lasat pentru 2 elevi din cls (doar 2 a vazut ea :))
-profesoara de tehnologie a plecat de nenumarate ori (a fost injurata de elevi ale caror vorbe "taci ca-mi bag ... in ..." sau "imi bag ... in scoala voastra" sau injura de morti si altele)
-20 din cls sunt corigenti dar cei care fac cele mai multe prostii sunt printre cei mai destepti (da tot sunt corigenti :))
-aruncarea cu sticle prin clasa
-aruncarea cu creta in profesoara de desen tehnic
-se prezinta elevi la prima ora dupa jumatea orei si spun "doamna profesorara ma scuzati ca am intarziat dar nuh mi-a venit autobuzu (si stau langa scoala :))) )
-la ore intra cu mancare si spun "am intarziat ca imi era foame .. daca nuh va convine sa-i spuneti lu tata sa-mi faca de mancare"
si multe altele :)) ma opresc aici ca sunt sigur ca deja radeti :))

#71
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
sentimentul dobandit in urma a ceea ce ai scris e foarte departe de ceva ce starneste rasul

#72
iris4buga

iris4buga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2007
nimic nu e mai frumos decat sa "sperii" un profesor sau sa-ti bati joc de el... :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate