Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

cooler

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bigmacu

bigmacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 17.09.2005
am procesorul pe socket lga775 pentium4 si as vrea sa schimb cooler'u care il am acum cu unu mai performant.intrebarea mea este:toate coolerele care sunt pt socket 775 se potrivesc la mine?trebuie sa scot toata placa de baza ca sa instalez noul cooler?cel pe care il am acum este pe un fel de suport.atasez o fotografie.
Attached File  1.jpg   429.45K   65 downloads
Attached File  2.jpg   473.21K   50 downloads

#2
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Nu cred ca trebuie sa scoti placa de baza sa montezi coolerul. Nu toate se potrivesc pe orice placa din cauza ori a greutatii ori a marimii, asa ca e bine sa testezi. Totusi, teoretic, fiind pentru un socket trebuie sa se potriveasca neaparat. Unul la care ar exista sanse sa nu se potriveasca din cauza greutatii -> Zalman :) (dar macar e silentios). Are macar 500G :lol:. Iti cam rupe placa...
O sa mai posteze aici sigur cineva care stie mai multe decat mine legate de nume de coolere si producatori, asa ca ai rabdare...:)

Edited by FadeToBlack, 01 October 2006 - 00:33.


#3
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Ai foarte multe optiuni, totul depinde de cat esti dispus sa dai ..
ThermalRight. O pagina intreaga, cam toate sunt bune si necesita un ventilator de 92/120mm cu turatie cat mai mica.
Zalman, bune, dar cam scumpe
Arctic Freezer 7 , personal cred ca acesta are cel mai bun raport pret/perfomanta. Eu pe acesta l-as lua daca nu faci OC.
Scythe Infinity, este probabil cel mai bun cooler, dar n-ai nevoie de asa ceva :D .

Sper ca nu te-am ametit .

#4
bigmacu

bigmacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 17.09.2005
multam pentru indicatii.dar dupa cum arata instalarea din flash-urile alea de pe site la zalman,mai mult ca sigur ca tre sa scot toata placa de baza.ca dupa cate vad,suportul asta care il am acum sus are suruburile bagate pe partea opusa.daca o avea suruburi si sper sa nu nituri.

#5
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005

View PostFadeToBlack, on Oct 1 2006, 00:31, said:

Nu cred ca trebuie sa scoti placa de baza sa montezi coolerul. Nu toate se potrivesc pe orice placa din cauza ori a greutatii ori a marimii, asa ca e bine sa testezi. Totusi, teoretic, fiind pentru un socket trebuie sa se potriveasca neaparat. Unul la care ar exista sanse sa nu se potriveasca din cauza greutatii -> Zalman :) (dar macar e silentios). Are macar 500G :lol:. Iti cam rupe placa...
O sa mai posteze aici sigur cineva care stie mai multe decat mine legate de nume de coolere si producatori, asa ca ai rabdare...:)
am vazut zilele trecute intr,un magazin un coolermaster hyper 6+ , mi se parea enorm, cand l,am luat in mana ma gandeam cum draqu sta ala pe placa de baza ?!? avea 800g  :death:   :death:   :death:

#6
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Scythe Infinity are aproape 1kg :eek: , dar nu cred ca ar face probleme unei placi de baza.

#7
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006
Scythe Ninja are peste 900 de grame(puteam sa jur ca-mi rupe placa in 2)...pretty heavy, dar sta si-si face treaba la mine. E compatibil cu LGA775, dar adaptorul trebuie montat cu placa scoasa, si e bine sa mai ai pe cineva langa tine, daca il montezi singur acasa.O mana in plus va fi numai buna, la cate clemute ciudate trebuiesc fixate.  :)

#8
bigmacu

bigmacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 17.09.2005
Gata.a venit si l-am si montat   :)  a trebuit sai scot placa sai pun suportul dar a fost mai usor decat credeam. :coolspeak: uite ce bine arata bebelushu  :P  e un cnps9500 cu led de la zalman.daca inainte aveam 59-60 de grade pe procesor acum am 47-48. :w00t:

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate