Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

IGO pe PC

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#19
justmyplay

justmyplay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.08.2006
acuma merge:) din prima n-a vrut s-o ia

#20
hannddy

hannddy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.04.2004
si mie imi da eroarea aia.....cand vreau sa fac zoom minim..dar doar la o anumita harta..inca nu m-am prins la care..s-ar putea sa am eu o harta bulita...

#21
hannddy

hannddy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.04.2004
la incercat cineva pe vista..mie imi da eroare:)

#22
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Un mic ghid de instalare ?? pentru ca ori m-am tampit , ori nu nimeresc pasii la patchuiala...multam fain ! Sunt deja ” baietzi buni ” care fac bani pe okazii din ceea ce tu ai dat moka la oameni asa ca ai toata stima mea !! Era sa uit : functioneaza sub Vista ??

Edited by bully, 25 January 2008 - 15:33.


#23
razvanzz

razvanzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2007

View Postbully, on Jan 25 2008, 15:28, said:

Un mic ghid de instalare ?? pentru ca ori m-am tampit , ori nu nimeresc pasii la patchuiala...multam fain ! Sunt deja ” baietzi buni ” care fac bani pe okazii din ceea ce tu ai dat moka la oameni asa ca ai toata stima mea !!

asa este multi fac bani buni si pe okazii si pe aici
problema este ca voi nu cautati

#24
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Am cautat dar nimic pana in acest moment...am reusit install-ul , de unde se pot pune harti ( adica daca merg cele vechi ) si de unde se poate pune audio in RO ( Ioana , etc. ) ?? Tks !

#25
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006
@razvanzz - ca tot ne-am 'contrat' in alta parte - am instalat varianta de pc si acum o sa pot face o comparatie cu GM Xt-ul. Banuiesc ca este exact imaginea pe care o ai pe un PDA cu Igo instalat.
Am totusi o nelamurire - denumirea este IGo 8 iar la about apare IGo Navigation Software 2006?
Harta Romaniei - am pus Romania 2007.07 - 07.10.17 - este aceasta ultima versiune a hartii IGo pentru Romania?
Multam' anticipat pentru lamuriri.

#26
razvanzz

razvanzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2007

View Postsubarufan, on Jan 25 2008, 19:03, said:

@razvanzz - ca tot ne-am 'contrat' in alta parte - am instalat varianta de pc si acum o sa pot face o comparatie cu GM Xt-ul. Banuiesc ca este exact imaginea pe care o ai pe un PDA cu Igo instalat.
Am totusi o nelamurire - denumirea este IGo 8 iar la about apare IGo Navigation Software 2006?
Harta Romaniei - am pus Romania 2007.07 - 07.10.17 - este aceasta ultima versiune a hartii IGo pentru Romania?
Multam' anticipat pentru lamuriri.

Asta este aceeasi varianta demo care exista si pe pda, personal o consider ceva rasuflat prin nu stiu ce stadiu de dezvoltare, special pentru a se vede caracteristicile.
Imaginea este intradevar cea de pe pda.
Chestia cu about am vazut-o si eu dar nu stiu ce sa cred.
Harta romaniei este singura care a iesit de la Igo, dar este veche fara poi.
In varianta noua de igo si cladiri 3d, am vazut ca poi sunt date separat.
Probabil cand va aparea oficial in Romania situatia va fi alta, acesata varianta nu este concludenta.
Cauta si baga si terenul 3d...este impartit in 2...W europe si W europe...sau mai degraba baga harta ungariei si cladirile 3d ca sa vezi diferenta.
Asta e o varianta rasuflata special de la Igo...nu trebuie sa tragi concluzii de la ea...si nici sa incepi comparatii cu altceva.
Eu nu o folosesc inca pentru ca varianta asta e plina de buguri.....cea de pc are si mai multe...

Edited by razvanzz, 25 January 2008 - 20:51.


#27
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006
Mersi de raspuns @razvanzz. Nu ma lansez acum in comenatrii ca scriu de pe mobil si e mai complicat.
O sa pun si Ungaria - o gasesc eu pe undeva - sunt curios sa vad ceva 3D. Referitor harta - la prima vedere Constanta are exact aceeasi harta ca si in Road - mai sap...mai caut...poate si putin in afara, sa incerc sa gasesc diferente.
Interfata IGO - hmmm, imi mentin parerea, in primul rand chestie de gusturi. Sunt cateva chestii care imi plac, detaliez in alt post. Diferenta dintre Garmin si Igo este din punctul meu de vedere la fel cu diferenta dintre un produs consumer si unul business - IGo s-a orientat spre publicul larg si a pus in soft multe gadgeturi (a si castigat enorm), Garmin in schimb este mai spartan.  Asa vad eu treaba in momentul asta, poate gresesc, poate nu.
Revin...

#28
razvanzz

razvanzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2007

View Postsubarufan, on Jan 25 2008, 23:39, said:

Mersi de raspuns @razvanzz. Nu ma lansez acum in comenatrii ca scriu de pe mobil si e mai complicat.
O sa pun si Ungaria - o gasesc eu pe undeva - sunt curios sa vad ceva 3D. Referitor harta - la prima vedere Constanta are exact aceeasi harta ca si in Road - mai sap...mai caut...poate si putin in afara, sa incerc sa gasesc diferente.
Interfata IGO - hmmm, imi mentin parerea, in primul rand chestie de gusturi. Sunt cateva chestii care imi plac, detaliez in alt post. Diferenta dintre Garmin si Igo este din punctul meu de vedere la fel cu diferenta dintre un produs consumer si unul business - IGo s-a orientat spre publicul larg si a pus in soft multe gadgeturi (a si castigat enorm), Garmin in schimb este mai spartan.  Asa vad eu treaba in momentul asta, poate gresesc, poate nu.
Revin...

Nu o sa gasesti diferente intre Garmin si Igo la nivel de navigatie Auto, la offroad intradevar sunt diferente dar pe mine nu ma intereseaza.
Ca tot s-a discutat uita-te la Poiana Brasov, care in Igo exista ca si localitate si este ceva mai detaliata decat pe Road la nivel de strazi.
Comparatia poti sa o faci daca vrei intre igo2006+ si garmin pentru ca acestea sunt softuri de acelasi nivel. Igo8 este dintr-o alta generatie.
Daca vrei te indrum catre partea de 3D ca sa-ti faci o parere cat de cat.

PS. Am testat in weekend la un drum spre munte si Igo 8 s-a descurcat onorabil chiar daca incep sa cred ca este doar o varianta BETA plina de buguri.

Edited by razvanzz, 27 January 2008 - 22:20.


#29
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postrazvanzz, on Jan 27 2008, 22:14, said:

Comparatia poti sa o faci daca vrei intre igo2006+ si garmin pentru ca acestea sunt softuri de acelasi nivel. Igo8 este dintr-o alta generatie.
OK, dar IGo2006+ nu merge pe PC, decat cu emulatoare, etc, asa-i? Daca asa este sincer nu-mi bat capul. Daca merge spune-mi si il gasesc eu. Chiar vreau sa-l testez.
Sa inteleg ca intre 2006+ si 2008 (desi la about scrie IGo Navigation Software 2006) sunt diferente de interfata sau doar harta pe care am pus-o eu este aiurea (2007.07)).

#30
istudor

istudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2005

View Postbully, on Jan 25 2008, 18:14, said:

Am cautat dar nimic pana in acest moment...am reusit install-ul , de unde se pot pune harti ( adica daca merg cele vechi ) si de unde se poate pune audio in RO ( Ioana , etc. ) ?? Tks !
v_rom_f1

Edited by istudor, 28 January 2008 - 10:46.


#31
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Multam fain....si in buna traditie a romanului...dar pentru pda ( un HP iPAQ 3715 ) de unde pot lua programul 2008 ? Hartile merg de la iGO 2006 My Way ?? thanks !

#32
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Raman dator...pot sa-ti ofer un film din colectia mea destul de bine garnisita...

#33
mghome59

mghome59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.08.2005
Exista Igo 2006 pt PC .. si merge foarte bine fara emulator ...

#34
bogdanval

bogdanval

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 07.09.2007
exista igo2006 si igo8.... dar nu stiu daca pot insera link-urile.... :D (sa nu-mi iau warn :D) -google-iti un pic si veti gasi...

Edited by bogdanval, 05 February 2008 - 12:55.


#35
vasile78

vasile78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.07.2007
Harta romaniei cam cati MB are ? Eu am gasit una de 7 MB dar nu stiu cat e de actualizata.

#36
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007

View Postvasile78, on Feb 5 2008, 14:44, said:

Harta romaniei cam cati MB are ? Eu am gasit una de 7 MB dar nu stiu cat e de actualizata.
Ultima de Romania (Romania_2007.07_071002) are aprox 13MB.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate