Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...
 Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire
 Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract
 Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi
 

Triumph or Agony

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Probabil ati auzit cu totii de trupa Rhapsody..sau cel putin cei dintre voi care au cochetat la un punct cu power metalul sau mai bine zis cu epic\simfonic metalul (exista si conceptul de raw power metal sau acea varianta de heavy ce contine si power chords).

Rhapsody au fost printre primii care au adus ideea asta de power metal siropos in atentia publicului. Si de ce sa nu recunoastem...la inceput au fost ceva nou. Si acum problema : Dupa primul album s-au repetat in prostie...albumele chiar urmau un traseu : 7 "power" songs + 2 balade + 1 piesa de peste 10 minute fara logica (verificati !).

Recent baietii au fost nevoiti ("fortati" prin lege) sa-si schimbe numele...si nu stiu de a trebuit sa aleaga ceva atat de stupid ca "Rhapsody of Fire".

Personal trupa asta nu mi-a rezervat surprize...mai ales ca nu-mi placea. (Magic of the Wizard's Dream - versiunea italiana si Village of Dwarves mi se parea totusi dragute).

Ultimul album, Triumph or Agony...este un album bunicel. Sunt surprins ! Solistul Fabio isi foloseste vocea, albumul este mult mai linistit decat cele "clasice", si exista mai multe pasaje de muzica simfonica. Albumul este decent si mai putin repetitiv decat inainte ! Poate schimbarea de nume ii va si ridica din "the sea of cheesyness" in care par ca s-au scufundat.

Edited by krossfire, 28 September 2006 - 18:13.


#2
riverjoy

riverjoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 13.09.2005
Apropo de Rhapsody, vezi ca a scos Luca Turilli un nou album "The Infinite Wonders of Creation". Are cateva piese care imi plac, sper sa-ti placa si tie.

#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postriverjoy, on Sep 29 2006, 00:58, said:

Apropo de Rhapsody, vezi ca a scos Luca Turilli un nou album "The Infinite Wonders of Creation". Are cateva piese care imi plac, sper sa-ti placa si tie.

Il am de ceva vreme (evident se intelege de unde). Nu ma impresioneaza Luca Turilli si nici Rhapsody in general. Albumul lui nou da spre Progressive si asta e bine. De remarcat este si proiectul sau (al treilea) : Dreamquest..tare interesant.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate