Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

ANL secret...pt oameni amarati..!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Robert Turcescu, Adela Surugiu, Ioan Vida, presedintele Curtii Constitutionale, si multi altii, functionari sau oameni de afaceri cu pile, se vor muta intr-un cartier construit pe bani publici in spatele Romexpo. Intreaga afacere acoperita de tacere, miroase de la o posta, pentru ca multi dintre beneficiarii investitiei ANL nu indeplinesc conditiile de eligibilitate la care sunt supusi muritorii de rand. Cea mai misterioasa investitie pe bani publici este facuta de ANL in spatele complexului expozitional Romexpo. Beneficiarii proiectului nu sunt deloc insa niste necunoscuti. Interesant este ca, din punct de vedere al criteriilor ANL, multi dintre ei nu ar fi putut beneficia de o locuinta facuta cu sprijinul statului.

Ia uitati cine va locui in cartierul construit de ANL

De pe lista mentionam alte cateva nume cu sonoritate mai mica sau mai mare: Eugen Milea, seful Administratiei Domeniului Public a Sectorului 1; comisarul Tomita Dogaru, fost expert al Ministerului Administratiei si Internelor; Atena Enea, consiliera de imagine a tanarului sef al AVAS, Razvan Orasanu; Barbu Roxana Maria, consilier juridic in cadrul Consiliului Superior al Magistraturii; Dicu Liliana Roxana, sotia procurorului DNA Dicu Adrian; Buzasu Felicia, sotia secretarului de stat din cadrul Ministerului Transporturilor, Septimiu Buzasu; Clipii Andrada, consiliera MAI; Radu Mircea Kramer, director economic al Romatsa; Neicu-Voicu Iulia-Gabriela, sefa de personal de la Romatsa; fostul ministru Silvia Ciornei; Ioan Vida, presedinte al Curtii Constitutionale; Risantea Gagescu, judecator al Curtii de Apel

http://www.jurnalul....anl_secret.html

Sa traiti bine!

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cand a inceput mai tdk constructia acestui cartier? si cand au fost facute contractele? nu cumva pe vremea glorioasei guvernari psd?

Si intradevar :) sa traim bine

#3
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu conteza cand sa inceput constructia , conteaza cine va locui acolo pe banii statului...

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si de ce nu ii tragi pe cei ce au condus anl-ul atunci cand s-au semnat contractele, pe cei ce au condus guvernul si ministerul de resort? nu cumva manivela se ocupa de asta? Nu crezi ca ei sunt vinovatii pentru asta?

#5
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Pai daca aia de atunci au facut magaria asta , cei care sunt acuma la conducere de ce nu au luat masuri sa se indrepte magaria?

Toata chestia asta pute urat de tot ..uitate si tu la nume si zimi cati de acolo sunt PSD-isti..si cati sunt la putere acum?

#6
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Posttkd29, on Sep 20 2006, 09:30, said:

Nu conteza cand sa inceput constructia , conteaza cine va locui acolo pe banii statului...
mda stiu casele sunt chiar vizavi de har. arata jalnic la finisaje si spatiul este ingrozitor de mic ( ghetou curat). mai mult iti trec vreo 2 tiruri drept prin fata pe secunda carand masini de se zgaltaie casa. in spatele complexului mi se pare ca e o "mica" groapa de gunoi a rebu.
70% din "baetii si fetele" enumerate mai jos sunt de pe vremea psd-ului ( mitrea&company), dati un google dupa nume si functie. si socrul meu a vrut sa se bage tot pe pile dar m-am certat cu el ingrozitor, i-am spus ca din afacere cu statul nu faci altceva decat sa isi ia teapa . o casa era 120.000 euro la o suprafata de 100 mp. japca pe fata . cat despre locuit pe banii statului , poate doar rata la casa ca nu erau cu chirie.
au vrut ei sa tepuiasca dar nu le-a mers.
inca ceva pamantul e in concesiune pe 49 de ani . o placere sa tot vinzi casa daca e cazul  :naughty:
asta e articol facut la comanda la ziarul lui nenea felix de catre unul care nu a prins si el loc. oricum complexul ala a fost cu circuit inchis.
sa traiti bine !

#7
kaminski

kaminski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.05.2004
Vazand aceste stiri, incepe sa incolteasca germenii urii de clasa asta daca nivelul de trai al romanilor nu creste poate ne asteptam cu o revolutie proletara in sec.XXI in Romania cine stie  :huh:

#8
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
ANL eun c**at scos de PSD pentru a fura bani. Nu avem nevoie de aşa ceva, aşa ceva nu există într-o ţară normală.

#9
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View Postrostov, on Sep 21 2006, 00:23, said:

ANL eun c**at scos de PSD pentru a fura bani. Nu avem nevoie de așa ceva, așa ceva nu există într-o țară normală.

Si daca este asa cum zici..Alianta lu Pesthe de ce sta cu mainile in san? nu cumva au si ei ceva oameni la care le trebe case moca?

#10
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,458
  • Înscris: 06.06.2006

View Posttkd29, on Sep 21 2006, 07:53, said:

Si daca este asa cum zici..Alianta lu Pesthe de ce sta cu mainile in san? nu cumva au si ei ceva oameni la care le trebe case moca?

pai ce, ei sa fie mai prosti?
nu uitati un lucru: politicianul roman al zilelor noastre are urmatorul principiu:
- daca predecesorul meu a furat, de ce sa nu fur si eu cel putin ca el?

ANL-ul da multe tepe; mai rentabil pentru el este sa construiasca multe case scumpe (peste 70.000-80.000 EUR), eventual si pentru oameni cu influenta; asfel isi asigura:
- ba niste licitatii
- ba niste spate pt cei care sunt in comisiile de licitatie
- ba niste
- ba niste

Edited by kretzu77, 21 September 2006 - 07:37.


#11
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
ANL'ul nu a fost facut pt. amariti!... a fost facut pt. oamenii din clasa de mijloc care au venituri undeva intre 1500-2000 E pe pe familie. Sa fim seriosi, case pe pamint din caramida pt. saraci?...am inebunit de tot :)
Am proiectat un cartier ANL la Vilcea acum 3 ani...si stiu numeroase mismasuri care se fac pe acolo!...un sfat pur tehnic: casele's de 2 bani ca si executie, suprafetele sunt minimaliste...iar preturile sunt exagerate...io personal, daca as avea acces la o locuinta tip ANL...nici nu m'as gindi...deci...nu fiti invidiosi p'aia care stau in case ANL....cu cel putin 30% puteti face case mai ieftine si mai bune...ma rog...marele avantaj al ANL'ului este terenul! care vine moca....cit despre asa zisa zona buna a Bucurestiului, baneasa....ha ha ha...sa fim seriosi...v'a fi ambuteiata multa vreme d'acum incolo...va recomand....ASTA, stati cu ochii pe investitia mentionata  :notangel: ....am fost s'o iau pe nevastamea de la aeroport...si era sa fac pe mine in masina d'atita stat...la intoarcere a fost mai usor :)...m'am folosit de serviciile aeroportului si ma "detensionasem" :)

Edited by punkt, 21 September 2006 - 11:33.


#12
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postpunkt, on Sep 21 2006, 22:27, said:

ANL'ul nu a fost facut pt. amariti!... a fost facut pt. oamenii din clasa de mijloc care au venituri undeva intre 1500-2000 E pe pe familie. Sa fim seriosi, case pe pamint din caramida pt. saraci?...am inebunit de tot :)
Am proiectat un cartier ANL la Vilcea acum 3 ani...si stiu numeroase mismasuri care se fac pe acolo!...un sfat pur tehnic: casele's de 2 bani ca si executie, suprafetele sunt minimaliste...iar preturile sunt exagerate...io personal, daca as avea acces la o locuinta tip ANL...nici nu m'as gindi...deci...nu fiti invidiosi p'aia care stau in case ANL....cu cel putin 30% puteti face case mai ieftine si mai bune...ma rog...marele avantaj al ANL'ului este terenul! care vine moca....cit despre asa zisa zona buna a Bucurestiului, baneasa....ha ha ha...sa fim seriosi...v'a fi ambuteiata multa vreme d'acum incolo...va recomand....ASTA, stati cu ochii pe investitia mentionata  :notangel: ....am fost s'o iau pe nevastamea de la aeroport...si era sa fac pe mine in masina d'atita stat...la intoarcere a fost mai usor :)...m'am folosit de serviciile aeroportului si ma "detensionasem" :)
punkt, da -mi voie sa spun ca gresesti. cartierul anl este in cu totul alta parte in spate la romexpo decat ala din linkul tau si nu-l mai pune atata ca ii faci reclama , desi stiu ca nu vrei  :naughty: .
zona baneasa de care spui este ambuteiata nu neaparat de zona rezidentiala ci de dn1 ( stiu ca merg pe acolo zilnic). va ramane ambuteiata pana cand dn1 va fi cu 3 benzi -se pare la anul pe vremea asta si autostrada cand va ajunge la ploiesti ami incolo.
sunt ambuteiaje si mai mari in bucuresti. baneasa este ambuteiata mai ales vineri cand pleaca toti cu catel si purcel la munte.
cat priveste anl: calitate execrabila, preturi f mari ( licitatii de constructii facute la oha) si probleme la teren.

lumea se pare ca a uitat faimosul cartier henri coanda. au dat fraierii banii ( inclusiv 2 cunostiinte de ale mele ) avans de 20-30 mii euro. peste noapte pamantul s-a retrocedat, aia nu au mai facut nimic si cand au fost sa le ceara banii inapoi le-au spus ca banii s-au papat pe lucrari de infrastructura si proiectare. nici acum nu si-au recuperat banii.  :death:
anl cu vile este o aberatie de nedescris. in toate tarile unde exista agentia asta se fac blocuri de locuinte sociale nu vilute.

#13
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
eeee...sa vezi in ploiesti cine sta in locuintele destinate tinerilor <_< ... pensionari, nu alta...

#14
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postturbo trabannt, on Sep 21 2006, 13:02, said:

va ramane ambuteiata pana cand dn1 va fi cu 3 benzi -se pare la anul pe vremea asta si autostrada cand va ajunge la ploiesti ami incolo.
sunt ambuteiaje si mai mari in bucuresti. baneasa este ambuteiata mai ales vineri cand pleaca toti cu catel si purcel la munte.
cat priveste anl: calitate execrabila, preturi f mari ( licitatii de constructii facute la oha) si probleme la teren.

lumea se pare ca a uitat faimosul cartier henri coanda. au dat fraierii banii ( inclusiv 2 cunostiinte de ale mele ) avans de 20-30 mii euro. peste noapte pamantul s-a retrocedat, aia nu au mai facut nimic si cand au fost sa le ceara banii inapoi le-au spus ca banii s-au papat pe lucrari de infrastructura si proiectare. nici acum nu si-au recuperat banii.  :death:
anl cu vile este o aberatie de nedescris. in toate tarile unde exista agentia asta se fac blocuri de locuinte sociale nu vilute.

1) baneasa v'a ramine ambuteiata pt. vecie. A fost o eroare urbanistica de mari proportii...cu 3 benzi, cu 10 chiar, drumul ala nu se bucura de regim de autostrada...se impusca in el toate serviciile....Am facut 1 ora si 10 min de la casa scinteii pina la otopeni si 12 min de la policolor la fundulea care e la 35 km de buc....hahahaha...si ca sa vezi ca pe autostrada soarelui nu vor fi niciodata servicii de genul celor de pe dn1 pt. ca NU E VOIE!!!!
la fundulea un teren costa 10-15E/mp, iar la baneasa trece de 300 e/mp....dar snobismul e snobism...ce masa...acolo sta lumea buna!!!!
lucrurile or sa se schimbe cind s'o face autostrada bucuresti brasov....adica la pastele cailor...o sa avem de incondeiat oua pina atunci....si cind metro, carfur si altii nu si'or mai trage cite un semafor c'asa vor muschii lor!!!!
singurul racord cit de cit elegant din baneasa in bucuresti, ramine prin cartierul tei....
2) cit priveste anl'urile, normal, lucrari facute pt. stat...deci inspectori coruptibili, materiale masluite...traim in capitalism...trebuie sa platim si jeepanu' patronului si amanta lui!!!!...din punctul meu de vedere...stati la coada la ANL...sfatu' meu...pierdeti bani...singurul mod in care poti folosi banii la maxima capacitate, este sa faci casa cu manopera contractata de la firma si materiale achizitionate pe cont propriu....cu bani de la banca daca este nevoie....dar banii aia sunt investiti la maxim, fara pierderi mari....
cind i'ti iei o casa prin anl....folosesti banii bancii (deci pierzi) si stati intr'o casa supraevaluata(deci pierzi)...

Edited by punkt, 21 September 2006 - 22:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate