Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Pareri despre Tico si Matiz

- - - - -
  • Please log in to reply
1491 replies to this topic

#37
alexandru_m

alexandru_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.05.2002
MD, fara suparare dar deocamdata nu se poate purta un dialog cu tine deoarece acesta se transforma rapid intr-un monolog si aici nu suntem la teatru.
Poate ne destainui si noua avantajele acestei supermasini pentru ca din posturile tale nu reiese nimic concret poate doar maxime de genul "e un rahat pe roti nu se compara cu Matiz-ul"

#38
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
cred ca nu sti ce scrii ... nu tu ai inceput cu comparatiile ...tu ai facut Matiz pocnitoare ... iar eu nu am folosit cuvantul rahat  :degetele:

#39
alexandru_m

alexandru_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.05.2002

Quote

Originally posted by MD
Dacia nu e masina e dacie un rahat pe roti nu se compara cu Matiz-ul !
Ce ti-e si cu personalitatea asta multipla  :cool:

#40
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Pt posesorii de Tico si Matiz, am si eu o intrebare: daca mergeti sa zicem 3-4 ore cu viteza constanta de 130-140 km motorul rezista ok?

In alta ordine de idei, ma ia durea de cap cind numele Chevrolet este asociat cu astfel de tinichele produse de Daewoo. :jeez:
  Daca eram posesor de Chevrolet Camaro sau Chevrolet Corvette cred ca ma rascoleam si-n mormint la asa ceva. IT'S OUTRAGEOUS :hmm:

#41
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
tico merge cu 140???

#42
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
MasterBoy

Uite asa am facut si eu (la propriu) ;aaa; cand cumnata mia spus ca condus in Florida o Nubira. Nu imi venea sa cred. La scurt timp am auzit de ghiveciu Chevrolet  + Daewoo.

:cya:

#43
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Solnitza merge cu 140???

:cya:

#44
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
am avut surpriza sa intalnesc pe cineva cu o Legantza in Las Vegas... un roma fireshte. l'am intrebat de unde o are shi cum de tocmai asha ceva sh'a luat.. mi'a zis ca a luat'o aproape de pomana... daewoo facand nishte supersale'uri in incercarea de a mai strange niste bani...

oricum, nubira nu cred ca e foarte rea pentru romania....

aici, in US cielo din omania.. exista... e drpt... foarte rar.. se cheama "Lanos" ... shi e atat de mica.... lol lol

#45
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003

Quote

Originally posted by arty
tico merge cu 140???

Merge la limita, dar nu recomand

#46
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003

Quote

Originally posted by arty
aici, in US cielo din omania.. exista... e drpt... foarte rar.. se cheama "Lanos" ... shi e atat de mica.... lol lol

Lanos este diferit de Cielo. Cielo in USA se numeste Nexia. Exista vreo cateva Lanos si pe aici.
Marele avantaj al masinilor Daewoo este fiabilitatea si faptul ca se pot gasi piese ieftine (mai ales in Craiova, unde se fabrica).  Eu personal sunt foarte multumit de Matiz, o am de 4 ani si nu am schimbat NIMIC la ea in afara de acumulator, niste bucsi si de reviziile periodice (ulei, filtre, etc.). O comparatie cu masini americane and stuff este aberanta, desigur. Sa nu uitam ca are un motor de 0,8l si nu de 8l :) Despre viteza, merge cu 130 de voie, eu am mers si cu 155 cu ea. Desigur, este cam sinucidere la viteza asta, pentru ca este instabila. Dar sa parcurgi autostrada cu 130 nu este nici o problema, fac asta in mod regulat.

#47
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
cum spuneam faptul ca a fost preluat de de GM  sub numele de Chevrolet Spark spune totusi ceva ... pe Solenta nici Renault nu si-ar pune sigla ... e vorba de o masina cu un design de ani 80 si cu o calitate inca specifica "Dacia" . Matiz-ul are 3 stele la testele EuroNCAP, Solenta nu a testat-o Renault si nici nu o va face din motive lesne de inteles ...
Matiz-ul e clasa mini iar Solenta mica si de aici plusurile Daciei ca in rest ...

#48
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
In plus, Insolenza arata groaznic /sHit

#49
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

Quote

Originally posted by arty
tico merge cu 140???


Eu mers si cu 150, destul de incarcata. Limitele au fost de 135km/h masina goala cu vint puternic din fata, si 155km/h masina goala cu vint usor din spate.

#50
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003

Quote

Originally posted by moartea
Marele avantaj al masinilor Daewoo este fiabilitatea si faptul ca se pot gasi piese ieftine (mai ales in Craiova, unde se fabrica).  

Poti sa dai si ceva detalii... Mai ales care e treaba cu mai ieftine in Craiova.

#51
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Pai treaba este foarte simpla. Il suni pe 'nea X' care lucreaza la Daewoo si il intrebi ce piese are. Daca nu le are el, il suni pe 'nea Y', etc. De obicei gasesti cam tot ce iti trebuie. Daca esti baiat prevazator, iti cauti din timp ce piese ti-ar putea trebui mai tarziu, si atunci nu e absolut nici o problema,

Iar o sa-mi sara lumea in cap ca incurajez furturile :) dar asta este realitatea si cine nu se adapteaza moare de foame.

#52
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Asta nu este un motiv sa generalizezi ca piesele sunt mai ieftine la noi. Trebuie sa cunosti persoanele X, Y, Z... si sigur nu toata lumea stie de ei.

#53
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
corect. eu vorbeam din punctul meu de vedere. oricum, nu e chiar trafic de droguri. cine vrea, gaseste pe x si pe y foarte usor.

#54
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
in Craiova poate :(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate