Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Problema in Kubuntu 6.06

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,768
  • Înscris: 09.05.2005
Am instalat driverul pt placa video Ati  si cand vreau sa deschid Ati Control Panel imi zice "Driver does not provide FireGL X11 extensions! Panel components will operate only partially". Cum fac sa instalez si eu FireGL X11 ? (am mai incercat sa instalez paca video si pe Fedora core 5 si se comporta la fel, acceasi eroare da). Ma poate ajuta cineva ?

Edited by LensFlare, 15 September 2006 - 17:06.


#2
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View PostLensFlare, on Sep 15 2006, 18:04, said:

Am instalat driverul pt placa video Ati  si cand vreau sa deschid Ati Control Panel imi zice "Driver does not provide FireGL X11 extensions! Panel components will operate only partially". Cum fac sa instalez si eu FireGL X11 ? (am mai incercat sa instalez paca video si pe Fedora core 5 si se comporta la fel, acceasi eroare da). Ma poate ajuta cineva ?


Ce ATI ai, fi mai specific .

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,768
  • Înscris: 09.05.2005

View PostUnixMarius, on Sep 15 2006, 20:29, said:

Ce ATI ai, fi mai specific .

Am ATI Mobility Radeon 7500 (M7) ...

#4
pricinosus

pricinosus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 20.12.2004
Haide haide ............   :rolleyes:

Nu a mai instalat nimeni, placi ati x1300pro (sau altele), pe ubuntu?.... ca vreau sa schimb si eu refreshu asta de 60Hz, ca ma ustura ochii !!!

asteptam provincia.

Haide ajutati-ne  :kisstogether:
Cum fac sa instalez si eu FireGL X11 ? avand in vedere ca Bill pleaca de la Microsoft la anu', vreau sa invat Linux

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate