Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#613
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

View Posttupeu4you, on 1st August 2011, 16:05, said:

Perla Marii - Costinesti aici nu !
Am venit acum cateva zilede acolo. Miroase urat in camera , fara TV , frigiderele in curte si incuiate ... Proprietarii nu vor altceva decat sa-ti ia banii si atat. Nu mai revin , nu recomand !

Arata cam nasol chiar si in pozele oficiale :)

Edited by kmailand, 01 August 2011 - 19:14.


#614
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,642
  • Înscris: 13.06.2004
În Costinești, pe Str. Gării nr. 2 (nu știu cum se numește pensiunea):
1) Patron cam dus cu pluta!;
2) Doar o priză în cameră;
3) Mâncare nașpa - de exemplu am cerut eu și încă vreo 2-3 persoane smântână la ciorbă de perișoare și nu aveau :lol: Felul 2: varză călită cu ciolan? (care nu prea avea carne)
4) Bec chior, atât în cameră, cât și la baie
5) Robineți tip vechi (din ăia la care învârteai). La chivuetă mai era cum mai era, dar la duș era teroare până reglai apa. Oricum, el pierde, pentru că în loc să închizi apa când te săpunești, o lași să curgă. Lipsă policioară la chiuvetă. Robinetul pus prea sus;
6) Praf neșters, nespălat pe jos la baie!
7) Probleme cu scurgerea. Apa de la chiuvetă ieșea în scuregerea de la duș (care e în podea). Aici nu numai vina propietarilor, ci și a unor imbecili care în dorința de a se răzbuna pe patron au turnat nisip! în scurgere. Săraca femeie de servici a venit cu șarpele... de a scos și o pietriciă!
Singurulu lucru bun: frigidr în cameră (ocazie cu care am aflat că și danezii produc frigidere!) + tv cu ceva proograme (cred că mergeau mai multe, dar nu am stat eu să încerc să programez tv-ul)

#615
catalinctin

catalinctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.07.2011

View Postdjl, on 4th August 2011, 01:34, said:

În Costinești, pe Str. Gării nr. 2 (nu știu cum se numește pensiunea):
1) Patron cam dus cu pluta!;
2) Doar o priză în cameră;
3) Mâncare nașpa - de exemplu am cerut eu și încă vreo 2-3 persoane smântână la ciorbă de perișoare și nu aveau :lol: Felul 2: varză călită cu ciolan? (care nu prea avea carne)
4) Bec chior, atât în cameră, cât și la baie
5) Robineți tip vechi (din ăia la care învârteai). La chivuetă mai era cum mai era, dar la duș era teroare până reglai apa. Oricum, el pierde, pentru că în loc să închizi apa când te săpunești, o lași să curgă. Lipsă policioară la chiuvetă. Robinetul pus prea sus;
6) Praf neșters, nespălat pe jos la baie!
7) Probleme cu scurgerea. Apa de la chiuvetă ieșea în scuregerea de la duș (care e în podea). Aici nu numai vina propietarilor, ci și a unor imbecili care în dorința de a se răzbuna pe patron au turnat nisip! în scurgere. Săraca femeie de servici a venit cu șarpele... de a scos și o pietriciă!
Singurulu lucru bun: frigidr în cameră (ocazie cu care am aflat că și danezii produc frigidere!) + tv cu ceva proograme (cred că mergeau mai multe, dar nu am stat eu să încerc să programez tv-ul)


Salut, erau bune niste poze cu pensiunea asta - interior, exterior.

#616
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Hotel Smarald-Eforie Nord, sau cum poate un rahat purta nume de piatra pretioasa.
Tocmai ce ne-am intors si noi de la mare, cazati la acest hotel. Eu, sotia si un copil de 10 luni.
Parcarea-exista dar lipseste cu desavarsire. Cand am ajuns noi m-a intrebat domnisoara Oana daca sunt cu masina si daca am parcat la hotel. cand i-am spus ca nu sunt locuri si ca am parcat la strada cu 10 lei/zi taxa de parcare a spus ca va vorbi cu "sefu'" (asa ii spunea toata lumea de pe acolo) sa parchez in locul pe care il va elibera el cand va pleca. A ramas la stadiul de "o sa". parcare n-am vazut astfel ca am platit in fiecare zi cate 10 lei locul de parcare de la strada. Pe site nu specifica ca numarul locurilor de parcare este extrem de limitat in raport cu numarul camerelor astfel ca va luati teapa sau riscati sa fiti blocati de catre altii sau sa blocati pe altii si sa va frecati cu telefoanele de la unul la altul asa cum se intampla chiar sub balconul nostru.
Curatenia-Ohohoho, aici e o imensa problema. Noi am ajuns marti. Miercuri dimineata plecam la plaja, ne intoarcem pe la ora 12.00 si in camera nu se intrase. In jurul orelor ora 14.00 cand bebe dormea ne bate in usa o domnita care ne intreaba "aveti nevoie de curatenie?" Am ramas masca, adica n-ar trebui sa avem, ar trebui sa stam in mizerie? A rugat-o sotia frumos sa vina pana in ora 11 sau dupa ora 16. Acelasi lucru, identic s-a intamplat si la camera cealalta in care stateau nasii nostri. Cu deosebirea ca noi eram la parter iar ei la etajul 3. Asadar de unde dracu s-or fi apucat de curatenie si la ce ora numai ei stiu. Ziua urmatoare, joi, ajungem iar in camera la ora 12.00 si iar nu intrase nimeni, nici gunoiul nu era luat. M-am prezentat frumos la receptie, am discutat problema si a ramas doar discutata. Vineri iar ajung in camera la ora 12 si aceeasi problema. De data asta nervii nu au mai rezistat (tinand cont ca aveam un copil de 10 luni care nu era nevoit sa stea in mizerie datorita nesimtirii lor) si am cerut de la receptie numarul de la OPC, numar pe care ar fi trebuit sa-l aiba afisat dar care nu era. Domnisoara Oana a refuzat sa-mi dea numarul si l-a sunat in mare graba pe "sefu'". Sefu' a chemat-o la telefon pe individa care se ocupa de curatenie si in timp ce sefu' o certa la telefon acea individa ma intreba extrem de mirata: "cum, nici azi n-au facut curatenie la 003?". Penibili. Iar marele "sefu'" care sambata seara si duminica dimineata a fost prezent la hotel nu a binevoit macar sa-si ceara scuze in numele hotelului cu toate ca el a fost cel care ne-a verificat camera la predare. Putea macar atubnci la plecare sa ne spuna "va multumim ca ati stat la noi si ne cerem scuze pentru intamplarea nefericita legata de curatenie". Halal sef. Un taran necioplit daca asa stie el sa "managerieze" un hotel si sa se poarte cu clientii. Un taran necioplit care i-a interzis receptionistei Oana sa-mi dea numarul de la OPC. Mai stiti si ce scrie pe usa de la baie? Haideti sa va sciu eu: " In eforturile noastre de a proteja natura prin reducerea consumului de apa si de energie, va rugam sa ne comunicati frecventa cu care doriti sa va fie schimbate prosoapele si lenjeria". What the fuck, adica la un hotel de *** trebuie sa le spun eu cand vreau sa-mi schimbe prosoapele? Ce dracu ma, asta e unul din criteriile de baza pentru care se acorda clasificarea unui hotel. Dar ce e mai jenant este ca in eforturile lor de a protaja natura tineau becurile de afara de la sigla si de pe laterala hotelului aprinsela ora 9 dimineata cand oricum nici nu se observa ca ar fi aprinse. Baia este de o mizerie de nedescris, cu micegai si rugina la cabina de dus.  In fond de asta m-am dus la hotel de *** si nu de ** pentru ca oricum AC-ul nu l-am folosit nicio clipa din cauza copilului iar la TV-ul lor nu se putea urmari nimic pentru ca semnalul era atat de "bun" incat bazaia de trebuia sa te uiti la pureci pe muteste. M-am dus ca sa am o camera curata si prosoapele schimbate conform standardelor ***.
Frigider-inca o minciuna gogonata. Aveti lazi frigorifice cu alimentare la 12V? Adica acele lazi care au un mic radioator din aluminiu si un ventilator? Exact asta au si ei. Al nostru era defect astfel ca in fiecare zi eram nevoit sa cumpar 1-2 iaurturi la fetita pentru ca nu puteam pune nimic in acel "frigider". In plus, pe usa acelui "frigider" este inca un afis care sa te faca sa te simti ca te-ai dus intr-un loc unde este o onoare pentru turist ca s-a cazat si nu pentru hotel ca te-ai cazat la ei. Ce scria pe usa "frigiderului": "Este interzisa depozitarea alimentelor in minibar. In minibar se depoziteaza doar bauturile hotelului". Bauturi care oricum lipseau cu desavarsire.
Micul dejun-sa zicem ca aici le pot da un 7 datorita faptului ca era cafea. In rest, cum naiba ma sa mananci exact aceeasi mancare in fiecare zi?
Ar mai fi multe de spus dar e inutil. Acest hotel se adreseaza incuiatilor care nu au iesit din tara asta niciun metru si care considera ca asa e normal si ca asa e frumos sa se intample. Noi am fost in tara pe litoral pentru ca e bebe prea mic, dar de anul viitor sub nicio forma nu mai calcam pe litoralul nostru. Este sub orice critica, de la "sefu'" de hotel de *** lipsit de cel mai elementar bun simt, la angajatele care i se potrivesc pe masura (singura exceptie fiind Oana), la tigani care inchiriaza sezlogurile la mai multe persoane si provoaca astfel scandalul de nedescris etc.
In incheiere, nenea sefu' zi merci ca n-a fost sotia la receptie, sotie care este si ea director. Vedeai matale atunci intrebari legate de manageriat si amenda pe masura din partea OPC. Mai ales ca si instinctul de mama o facea sa va desfiinteze pe toti de hoti si lichele ce sunteti. Dar, de prost ce am fost, am oprit-o sa faca asta sperand ca voi rezolva cu vorba buna.
Nu in ultimul rand inca un aspect extrem de important, cand am ajuns m-a intrebat daca am proforma la mine. Proforma pe care mi-au trimis-o prin email cand am facut rezervarea telefonic, adica un fisier doc pe care l-am printat la imprimanta mea. Fara stampila, semnatura fara nimic. I-am spus domnisoarei oana ca poate sa o printeze acolo la receptie ca e acelasi lucru, de ce trebuia sa iau dupa mine o foaie de hartie (pentru ca nu era nimic mai mult) cand o putea printa ea acolo? Asta n-ar fi nimic, dar peste cateva zile ne-am dat seama ca nu ni s-a dat nicio chitanta/factura (sa fin seriosi, un caca de doc pe care il pot scrie si eu in 2 minute nu poate fi nici factura nici chitanta) pe cei 1900 lei platiti pe 2 camere/5 zile. E foarte curios. Dar de fapt nu e, ca doar e Hotel Smarald si e in Romania.
Ar mai fi de spus dar cred ca e suficient atat.

Edited by daddy, 07 August 2011 - 16:01.


#617
pscdn

pscdn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.08.2006
PENSIUNEA MILI,4 margarete - STATIUNE POIANA MARULUI

Ne-am cazat in aceasta pensiunea datorita comentariilor favorabile de pe acest site si in speranta unor servicii corespunzatoare celor 4 margarete.
Ajunsi la pensiune am constatat ca totul se potriveste proverbului romanesc:,,afara e vopsit gardul,inauntru leopardu,,.
Noi am ajuns seara dupa ora 20.00.Ni s-a spus ca nu mai au decat 2 feluri de mancare si o supa.Am ales,si ni s-a adus un piept de pui cu cartofi sleiti si niste supe reci cu urme de taietei.De altfel servitul mesei aici este o reala problema.Dimineata este meniu fix,cu feliute de branza si salam taiate super-microscopic.Ca o paranteza o doamna a cerut intr-o dimineata un ou fiert pentru baietelul lor de 2 ani,dar ospatarul care este de altfel si administratorul vilei i-a spus ca trebuie sa astepte 20 de minute,pentru a-l fierbe!!!!!De altfel ,in celelalte zile am mancat la alte pensiuni.Va recomand Pensiunea Carra,Pensiunea Dalwec( preturi cam mari) si mai ales Hotel GeCas,cele mai bune preturi si mancare foarte buna.
Ospitalitate gazdelor lasa mult de dorit nimeni nu intreaba daca te simti bine sau ai nevoie de ceva.
In ceea ce priveste cazarea sunt probleme mari.Trebuie sa veniti de acasa daca stati mai mult,cu lenjerie de pat ,prosoape.Nimeni nu schimba lenjeria cat stati ,de prosoape nu mai vorbim.Zilnic trebuie sa va carati gunoiul la pubela din curte,nimeni nu vine sa-l ia.Am vazut oaspeti care isi dadeau singuri cu aspiratorul in camera,dezinteresul gazdelor este total.
In schimb, am numai cuvinte de lauda de cum este organizata gradina,de nota 10,locul ideal de petrecere a concediului mai ales cand ai copii mici.
Statiunea este fantastica,o liniste deplina,este incredibil cum te poti relaxa.Voi reveni ori de cate ori voi putea in aceasta statiune,dar in nici un caz la Pensiunea Milli.De altfel,din cat auzisem acolo,pensiunea fusese inchisa cu cateva luni in urma de Protectia Consumatorului,pentru nereguli.

#618
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

View Postpscdn, on 10th August 2011, 15:10, said:

PENSIUNEA MILI,4 margarete - STATIUNE POIANA MARULUI

......

Statiunea e in Caras Severin, in zona Otelul Rosu ?
Ms.

#619
nikc

nikc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 01.08.2011

View Postkmailand, on 10th August 2011, 20:50, said:

Statiunea e in Caras Severin, in zona Otelul Rosu ?
Ms.

Da. De la Otelu Rosu 27 km

#620
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 02.11.2009
Salut,
Chiar daca nu ne-am cazat la aceasta pensiune, ci doar am vrut sa mancam la pranz, nu va recomand Pensiunea Castania din Polovragi, deoarece servirea lasa cu totul de dorit. Sambata, la ora 14.45 am ajuns la restaurant si am intrebat-o pe ospatarita daca putem servi masa pe terasa, raspuns nu, am intrat in restaurant. La ora 14.55 am comandat 2 portii de ciorba cu perisoare, 2 portii de mamaliguta cu brinaza si smantana, 50 gr. de tuica si o bere Becks la cutie. Am fost serviti cu tuica si berea, insa cu mancarea nu am fost serviti nici dupa 35 minute, in conditiile in care in bucatarie erau TREI bucatarese, e adevarat foasrte artagoase, pana si patronului ii era frica de ele. Cand l-am intrebat daca este normal sa astept 35 minute pentru o ciorba a admis ca nu, insa nu a luat nici o masura, fapt pentru care am platit bautura si am plecat.
Pacat, restaurantul arata foarte bine, pensiunea arata de asemenea foarte bine, insa cu o asemenea servire nu face nici doi bani.

#621
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

View Postnikc, on 10th August 2011, 21:30, said:

Da. De la Otelu Rosu 27 km

Ms. mult. Acum stiu zona  :D
Nu cunosc pensiunea, dar iti multumesc mult pentru feedback. O voi evita.

Edited by kmailand, 14 August 2011 - 21:21.


#622
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007
DE EVITAT : Pensiunea Ambrus din Praid
Suntem un grup de prieteni de toate varstele, tineri, familii cu copii, cu varste intre 23 si 60 de ani, cu o pasiune comuna, care ne intalnim din toate colturile tarii de doua ori pe an, in diverse locatii din tara pentru a petrece un week-end impreuna.
In data de 06.07.2011 am facut o rezerva pentru perioada 12-14 august la Pensiunea Ambrus din Praid, in urmatoarele conditii negociate: 10 camere pentru perioada 12-14 august 2011, dintre care 4 cu baie proprie si 6 camere cu baie comuna (o baie la 3 camere), la pretul de 60 de lei pe zi pentru camerele cu baie proprie si 50 de lei pe zi pentru camerele cu baie comuna. Si o bucatarie si o sala de mese pentru folosinta exclusiva a grupului nostru. Am platit si avansul solicitat atunci de gazde.
In data de 10 august, am sunat-o din nou pe proprietara pentru a ma asigura ca totul este in regula in legatura cu rezervarea noastra si mi s-a confirmat acest lucru.
In 12 august, dupa pranz, am ajuns la Praid 27 de oameni, din care 4 copii, din toate colturile tarii, cu 10 masini. Si atunci, in curtea pensiunii, a inceput un spectacol de un ridicol si o nesimtire pe care nu as fi crezut-o posibila din partea unor oameni care traiesc din turism.
Gazdele ne-au anuntat foarte senine ca grupul pe care il aveau in pensiune refuza sa elibereze cele 4 camere cu bai proprii si doresc sa mai ramana o zi. Si a inceput sa ne imprastie: 2 familii peste un deal, alta peste alt deal, si cealalta prin vecini, peste drum.
Un singur repros le-am facut in acel moment gazdelor (si singurul de altfel, pe toata perioada sederii noastre): acela ca ne-am adunat din toate colturile tarii pentru a fi impreuna pentru un week-end, iar ei ne imprastie prin tot Praidul.
De bucataria si sala de mese ce ne erau rezervate nu am putut beneficia, pentru ca ele erau ocupate de celalalt grup.
In atare conditii, am fost mai mult decat intelegatori si ne-am organizat cum am putut pe terasa uneia din cele doua cabane din lemn, desi nu ne-a fost deloc placut sa plecam cu copiii si bagajele in brate, prin coclauri, peste dealuri, noaptea.
Am trecut peste toate aceste neajunsuri, pentru ca bucuria de a ne intalni din nou a fost mai mare decat toate aceste mizerii.
Poate ca am fi avut dreptul din partea gazdelor macar la o scuza, la o vorba buna, la un regret pentru cele intamplate. Ei bine, nimic din toate acestea. Gazdele nu s-au deranjat nici macar sa schimbe o vorba cu noi. S-au multumit doar sa ne supravegheze indeaproape de pe balconul propriei camere, precum niste gardieni vigilenti.
Duminica dimineata, inainte de a pleca sa vizitam salina, am vrut sa le platim cazarea. Pentru cele 4 camere de care nu am beneficiat in prima seara, ni s-a cerut acelasi tarif de 60 de lei pe zi, desi conditiile in care am dormit au fost mult sub cele de care ar fi trebuit sa beneficiem. Si mai mult decat atat, pentru ca nesimtirea sa fie maxima, gazda ar fi vrut sa mergem fiecare, din nou peste dealuri si coclauri, pentru a ne plati cazarea pe unde ne imprastiase in prima seara.
La intoarcerea grupului de la salina, in jurul pranzului, desi nu scosesem inca bagajele din camere, am avut neplacuta surpriza ca gazdele, in lipsa noastra, sa intre in camere si sa scoata lenjeria.
Per total, impresia generala a fost ca i-am deranjat. Si promitem sa nu o mai facem niciodata.
Suntem un grup de oameni seriosi, cu familii si copii, cu un hobby comun si cu destul de mare "vizibilitate" pe internet. Intalnirea noastra si defilarea masinilor pe strazile Praidului si Sovatei in mod sigur nu au trecut neobservate. Daca familia Ambrus ar fi avut un minimum de inteligenta si de bun simt, si-ar fi dat seama ca doar avand un comportament de gazde corecte, ar fi avut parte de o reclama gratuita la care nu s-ar fi asteptat niciodata.
Este a treia oara cand organizam astfel de intalniri si avem numai cuvinte de apreciere pentru gazdele anterioare pe care le-am avut la Arpasu de Sus si la Bran.
Numai bucuria de a ne revedea ne-a facut sa depasim tot acest comportament mizerabil, care nu are ce cauta in turismul romanesc.
Nici unul dintre noi nu va mai calca vreodata pe la Pensiunea Ambrus din Praid.
Si nu recomandam nimanui sa o faca.

#623
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010
De evitat este si Pensiunea Kokett de 4 stele si patronul "nea Puiu"....

Avantaje: locatia se afla la 100 metri de Piata, camere mari, arata bine, de - este facuta cu fonduri europene

Dezavantaje: curatenia lasa de dorit in camere, muzica de la restaurant se aude in camere, mancarea e sleita, preturile cam mari, trebuie sa insisti mult pentru a obtine o factura fiscala la masa sau la cazare (ei prefera sa merga la negru)

#624
Tetica

Tetica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 07.04.2009
Port confirma si eu cele mai sus mentioante de BlackDaniel in ceea ce priveste pensiunea Ambrus din Praid, mare pacat de peisajele de-acolo, in momentul in care ai o asemenea gazda nu-ti mai prieste nimic in jur. Rusineeeeeee!

#625
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Pensiunea Daniel din Tocile, comuna Sadu (la câțiva km de Sibiu), mi-a lăsat un gust amar.

Singurul contact cu personalul pensiunii l-am avut cu oamenii de serviciu, care chipurile făceau curățenie. Lor le-am și dat banii. Cu proprietarul nu am discutat decât telefonic. Așternuturile erau evident folosite, deși camera ni s-a oferit ca nouă. Prosoapele erau murdare - probabil spălate cu un detergent de 2 lei, fiind puternic pătate. Dușul era cu greu funcțional (îi lipsea capul), dar și-a făcut treaba. Exista, totuși, un săpun mizer și parțial folosit, pe care mi-a fost scârbă să-l folosesc. Igrasia era la ea acasă, iar în cameră se dăduse intens cu un odorizant ieftin; mirosul său a dispărut rapid, locul fiindu-i luat de un miros urât, de stătut și infect.

În curte zăcea un fel de piscină cu apă murdară. La intrare era un panou ruginit și cu litere mâncate de vreme, pe care scria că pensiunea e deschisă non-stop, iar între anumite ore cică se serveau mici. Grătarul era nefolosit de sute de ani, deși eram în plin sezon. Aș fi dorit un minim de mic dejun, fie el și contra cost, dar n-am avut cui să cer așa ceva. Am plecat lăsând cheia în ușă; nu de alta, dar dimineața nu era nimeni în pensiune. Nepăsare 100%.

Ajuns târziu noaptea, a trebuit să trezesc proprietarul din somn pentru a intra în pensiune. Ușa din față era încuiată și pe întuneric nu mi-a dat prin cap, spre nerușinarea mea, că ar putea exista o intrare deschisă prin spate. Răspunsul sictirit de la telefon al omului somnoros a fost un deliciu.

Partea pozitivă a fost că, dacă ignoram clădirea din față și mizeria din curtea interioară, priveliștea de la balcon era frumoasă. :)

Chiar dacă a fost relativ ieftin (70 de lei camera dublă), nu consider că banii au fost dați meritat. Pentru o noapte, cât am stat, nu m-am deprimat foarte tare, dar asta numai pe principiul că se putea și mai rău.

Edited by Rabbit, 19 August 2011 - 01:05.


#626
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009
Nu va cazati la H Levoslav Sibiu.
Preturile sunt peste hotelurile bune de de 4* din zona, adic acer 270 lei/camera dubla.
Scopul d-nei manager Marilena Musca este obtinerea profitului cu orice pret si nu serviciile de calitate sau multumirea clientului.
Am avut parte de o atitudine jignitoare a celor de la levolslav. Pe scurt: nemultumit de cazarea intr-o camera single mansardata unde aerul conditionat nu facea fata si facea un zgomot de motor diesel stricat, am facut rezervarela alta camera pentru un viitor sejur. Rezervare confirmata scris de hotel. La receptie surpriza: doreau sa ma cazeze in aceeasi camera care nu are nicidecum standard de 4*, iar daca vroiam alta camera trebuia sa platesc mai mult decat convenisem in rezervare. Atentie, nu e nici un dubiu, camera pe care o solicitam corespunde prezentarii de pe propriul lor site.
Evident ca i-am refuzat si am facut reclamatie pe loc la OPC. Ca sa va dati seama de bataia de joc a managerului de hotel, nici macar in situatia cand un client suna de la receptie la OPC, nu a putut fi deranjata, fiind in concediu.
In concluzie, daca nu doriti sa fiti jecmaniti si tratati de sus, evitati sa va enervati apeland la serviiile H Levoslav Sibiu.
Pe raza de 1 km sunt 4 hoteluri cu servicii de 4*, toate cu preturi mai mici decat la ei, in frunte cu cel mai bun hotel din Sibiu, Ramada.

#627
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

View Postnniki, on 21st August 2011, 16:35, said:

Nu va cazati la H Levoslav Sibiu.
Preturile sunt peste hotelurile bune de de 4* din zona, adic acer 270 lei/camera dubla.
Scopul d-nei manager Marilena Musca este obtinerea profitului cu orice pret si nu serviciile de calitate sau multumirea clientului.
Am avut parte de o atitudine jignitoare a celor de la levolslav. Pe scurt: nemultumit de cazarea intr-o camera single mansardata unde aerul conditionat nu facea fata si facea un zgomot de motor diesel stricat, am facut rezervarela alta camera pentru un viitor sejur. Rezervare confirmata scris de hotel. La receptie surpriza: doreau sa ma cazeze in aceeasi camera care nu are nicidecum standard de 4*, iar daca vroiam alta camera trebuia sa platesc mai mult decat convenisem in rezervare. Atentie, nu e nici un dubiu, camera pe care o solicitam corespunde prezentarii de pe propriul lor site.
Evident ca i-am refuzat si am facut reclamatie pe loc la OPC. Ca sa va dati seama de bataia de joc a managerului de hotel, nici macar in situatia cand un client suna de la receptie la OPC, nu a putut fi deranjata, fiind in concediu.
In concluzie, daca nu doriti sa fiti jecmaniti si tratati de sus, evitati sa va enervati apeland la serviiile H Levoslav Sibiu.
Pe raza de 1 km sunt 4 hoteluri cu servicii de 4*, toate cu preturi mai mici decat la ei, in frunte cu cel mai bun hotel din Sibiu, Ramada.


Stai ca nu inteleg.....la primul sejur ai fost nemultumit, dupa care te-ai cazat din nou acolo?! Ba chiar ti-ai facut si rezervare... Esti tare zau asa......  :coolspeak:

Pai de ce te-ai intors la ei daca nu ai fost multumit ?! Incerc sa-ti inteleg logica... Nu sunt si alte locatii in Sibiu, la fel de luxoase si de scumpe?
Sau te leaga ceva de hotelul Levoslav ?!

Iti propun sa mai incerci inca o data, cine stie? :)

#628
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postkmailand, on 22nd August 2011, 20:49, said:

Stai ca nu inteleg.....la primul sejur ai fost nemultumit, dupa care te-ai cazat din nou acolo?! Ba chiar ti-ai facut si rezervare... Esti tare zau asa......  :coolspeak:

Pai de ce te-ai intors la ei daca nu ai fost multumit ?! Incerc sa-ti inteleg logica... Nu sunt si alte locatii in Sibiu, la fel de luxoase si de scumpe?
Sau te leaga ceva de hotelul Levoslav ?!

Iti propun sa mai incerci inca o data, cine stie? :)
Situatia sta asa, dupa vreo 6-7 cazari in 2 ani la camerele de la etajele inferioare unde functioneaza aerul conditionat, facand o rezervare de ultim moment(2 zile inainte), ei mi-au comunicat telefonic ca nu mai au decat o camera mansardata dar e ok. I-am crezut pana am ajuns sa dau drumul la aerul conditionat seara tarziu si ...am devenit nemultumit. Am considerat ca trebuie doar sa ma feresc de camera aia si cam atat. Numai ca hotelul mi-a facut surpriza si evident am refuzat cazarea.
Locatiile la care am incercat(Ramada si Continental Forum) erau full, ca aproape tot timpul anul asta. Din nefericire imi pot stabili delegatiile la Sibiu cu mai putin de o saptamana inainte de plecare, asa ca sansele se micsoreaza de a gasi locuri la pomenitele hoteluri.
Nu ma leaga nimic de ei si nici masochist nu sunt. :)
Satisfied?

#629
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

View Postnniki, on 22nd August 2011, 22:51, said:

Situatia sta asa, dupa vreo 6-7 cazari in 2 ani la camerele de la etajele inferioare unde functioneaza aerul conditionat, facand o rezervare de ultim moment(2 zile inainte), ei mi-au comunicat telefonic ca nu mai au decat o camera mansardata dar e ok. I-am crezut pana am ajuns sa dau drumul la aerul conditionat seara tarziu si ...am devenit nemultumit. Am considerat ca trebuie doar sa ma feresc de camera aia si cam atat. Numai ca hotelul mi-a facut surpriza si evident am refuzat cazarea.
Locatiile la care am incercat(Ramada si Continental Forum) erau full, ca aproape tot timpul anul asta. Din nefericire imi pot stabili delegatiile la Sibiu cu mai putin de o saptamana inainte de plecare, asa ca sansele se micsoreaza de a gasi locuri la pomenitele hoteluri.
Nu ma leaga nimic de ei si nici masochist nu sunt. :)
Satisfied?

Wow, stai ca nu ma prind..... Deci zici ca te-ai cazat de 6-7 ori acolo si dintr-o data esti nemultumit radical ?!
Iarta-ma, dar sunt depasit de logica ta. Abia acum ai simtit lipsurile ?
Ma rog......  :)

Edited by kmailand, 24 August 2011 - 00:11.


#630
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postkmailand, on 24th August 2011, 01:10, said:

Wow, stai ca nu ma prind..... Deci zici ca te-ai cazat de 6-7 ori acolo si dintr-o data esti nemultumit radical ?!
Iarta-ma, dar sunt depasit de logica ta. Abia acum ai simtit lipsurile ?
Ma rog......  :)
Sa te ajut cu cateva elemente, poate reusesti sa intelegi macar dupa ce explic a 3 a oara.
Camera la mansarda, 40 grade, aer conditionat tip suflanta care nu face fata si  oricum nu-l puteam tine permanent pt ca facea un zgomot care nu permitea somnul. Suficient ca sa refuz o asemenea camera?
Evident ca nu am putut observa o asemenea problema pana atunci deoarece nu mai fusesem cazat decat la et 1 sau 2 unde camerele sunt ok si aerul conditionat(climatizare) functioneaza la parametri normali.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate