Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#595
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Ce jigodii imputite, cum sa ceri 100 de lei pe noapte pentru celula aia?  :death:

Fa-le "promovare" cat mai mare pe internet.

#596
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Catalin iti spun doar atat: voi ii incurajati pe astia!

#597
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,960
  • Înscris: 17.10.2003
Oho, ce senzatie de "deja vu" mai ales cand privesc fereastra aia... Si eu am dat 800.000 acum vreo 2 ani pe o camera facuta din materiale recuperate... undeva prin Maramures.

#598
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
Eu unul ma bucur nespus cand aud de astfel de patanii pe litoralul nostru.Nu se va schimba nimic daca in fiecare week-end sunt peste 100000 de ''multumiti'' pe litoral.Pentru cei care merg la Mamaia si sparg 2000 de euro in cluburi e ok,dar sa mergi in Eforie,Saturn,etc cu familia si sa stai intr-o spelunca,sa mananci te miri ce prostii dubioase la niste preturi nesimtite nu mai e in regula.Din Saturn la Albena nu faci mai mult de o ora cu masina,asa ca ar fi alternativa.

#599
catalinctin

catalinctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.07.2011

View Postalinutzik, on 19th July 2011, 11:56, said:

Eu unul ma bucur nespus cand aud de astfel de patanii pe litoralul nostru.Nu se va schimba nimic daca in fiecare week-end sunt peste 100000 de ''multumiti'' pe litoral.Pentru cei care merg la Mamaia si sparg 2000 de euro in cluburi e ok,dar sa mergi in Eforie,Saturn,etc cu familia si sa stai intr-o spelunca,sa mananci te miri ce prostii dubioase la niste preturi nesimtite nu mai e in regula.Din Saturn la Albena nu faci mai mult de o ora cu masina,asa ca ar fi alternativa.


Asa e....pana la urma din Constanta pana-n Albena nu fac mai mult de o ora. Acolo sunt conditii mult mai bune decat pe litoralul romanesc si o spun din experienta.

#600
dianuca

dianuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.05.2008
Evitati pensiunea BIBANUL LITERAT din Sulina.

Daca nu, riscati sa fiti intampinati dupa un drum lung cu 2 copii cu o invitatie la masa la terasa si o convorbire telefonica in care angajata intreaba: "sefu', sa ii conduc in camera?" desi aveti rezervare si avans platit, sau sa va stergeti dupa dus cu prosoape din alea mici, pe care sunt desenate picioarele, sau la masa sa vi se ofere numai peste cu paine, ca nu ati cerut nimic in avans si nu e timp sa mai faca (era 3 dupa-amiaza), sau sa se supere personalul daca vreti sa bagati ceva in frigiderul lor sau daca baiatul de 1 an jumate muta cosul de gunoi din living 1 metru mai incolo si tot asa.
Chiar dupa replica angajatei ce se ocupa de pensiune cand nu e seful prezent, ea "vrea sa plece si ea acasa"; am tras noi concluzia - nu sa se ocupe atata de turisti.

Nu-s primitori deloc, mai ales daca aveti copii si mai au indrazneala sa fie si mici. Pacat de pensiune, desi are camerele (prea) mici arata destul de ingrijit.

Preturi: 130 lei camera dubla, 20 de lei un mic dejun jenant - 1 ou, 1 crenwurst, 3 felii de rosii si la fel ardei, cateva felii de salam si sunca.

#601
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Din pacate cam asta e turismul la noi , vorba celui de mai sus - acceptandu-le conditiile le incurajati si existenta.
Cel mai indicat ar fi sa chemam pe loc echipe de la stiri sa ii arate Doamnei Udrea ce turism se face , in ce conditii se primesc turistii .
E clar ca toti astia cu pensiuni/ vile / hoteluri trebuie penalizati drastic pentru a se trezi la realitate.
Unde am avut eu experiente neplacute in Romania :
la Hotel Flora din mamaia - unde camera e incredibil de mica, unde ai frigider in camera dar mai ca iti baga mana in bagaje sa nu cumva sa duci vreo sticla de suc in camera , unde la 7 intra femeia de servici peste tine in camera , unde nu se ia decat gunoiul din camera, unde intra apa pe la geamurile ( termopan) de zici ca nu-s, unde nu poti face rezervare cu plata 100 % in avans, pentru ca nu se poate.  
Am mai fost anul trecut la ziua unei rude tot la mamaia pentru un weekend, la Hotel Histria am preferat sa dorm in masina sau in hamac afara , era prea cald, prea mizerabil , prea nesigur.

Nu stiu cum dracu acest Hotel Histria functioneaza , ba mai mult se lauda si ca ar fi un hotel de  ***** , avand un hotel de 2** la primele 2-3 etaje , ceva nemaintalnit de mine pana acum .
Cand am ajuns prima data acolo foarte multe persoane dormeau pe canapele pe hol .
Ca sa intelegeti : in baie , daca te asezai pe wc nu puteai inchide usa deoarece usa inchisa venea lipita de vas . Dusul il faceai in timp ce te spalai pe dinti cabina de dus fiind probabil disponibila la cele 5 *.
Daca ieseai pe balcon era de fapt senzatia ca stai agatat pe o craca, balconul era de fapt o improvizatie dintr-un pfl, se misca la fiecare pas , era gen 1,5 m2 , un copil s-ar fi aruncat lejer de acolo din lipsa masurilor de siguranta .

Daca ar fi dupa mine eu as darama hotelul ala fara remuscari . Daca intrati pe site-ul Hotel Histria aveti impresia ca ati descoperit paradisul , la numai 200 lei / noapte aveti ocazia sa dormiti intr-o sauna completa, fara dus, un wc improvizat, un balcon improvizat...
Noi cand am ajuns am cautat repede si in alte parti, chiar daca nu erau banii mei era imposibil de stat, as fi platit sa stau in alte parte, din pacate era Full peste tot.

Anul asta nu ma mai duc deloc pe litoral, poate un weekend la 2 mai sau la aqua magic .

#602
catalinctin

catalinctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.07.2011
tak30ver: ar fi ok sa vina si televiziunile:)
Poate asa s-ar mai educa/civiliza cei cu servicii proaste.

LE: dreaQ spunea mai sus ca daca mergem la aceste pensiuni nashpa, atunci le incurajam.... Pai de unde sa stiu eu dinainte unde merg ?! Foarte putine locatii din Romania sunt listate pe site-uri specializate in review-uri, asa cum este de exemplu www.tripadvisor.com.

Edited by catalinctin, 20 July 2011 - 19:01.


#603
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postcatalinctin, on 20th July 2011, 17:55, said:

tak30ver: ar fi ok sa vina si televiziunile:)
Poate asa s-ar mai educa/civiliza cei cu servicii proaste.

LE: dreaQ spunea mai sus ca daca mergem la aceste pensiuni nashpa, atunci le incurajam.... Pai de unde sa stiu eu dinainte unde merg ?! Foarte putine locatii din Romania sunt listate pe site-uri specializate in review-uri, asa cum este de exemplu www.tripadvisor.com.
Catalin, acum exista si in Romania, face parte din Softpedia.  Uite aici: http://forum.softpedia.com/turism/

#604
whit3eagle

whit3eagle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 09.11.2005
Pensiunea SAMI - Voronet

Desi pensiunea arata bine pentru cele 3 margarete si are preturi normale nu e recomandata deloc pentru cei care se duc in zona pentru liniste si relaxare!

Proprietarii tolereaza marlanii de genul muzica data la maxim toata noaptea la restaurantul pensiunii (da, sunt clientii care vor asta) si stat sub balcoane cu gratar + betii cu bere Noroc pana tarziu in noapte (niste specimene din IS se ocupau cu asa ceva in fiecare seara). Deasemenea daca ceva nu merge (wireless-ul de exemplu) asa va ramane pana la plecare.

Am ajuns aici pentru ca la celelate pensiuni la care am vrut sa stau (Perla Bucovinei si Hanul Domnesc) nu mai erau locuri libere...

Edited by whit3eagle, 20 July 2011 - 22:51.


#605
1500maya1500

1500maya1500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2011
E adevarat tot ce spui! Intamplarea face ca am gasit postarea ta si pot spune ca turistii care asteptau jos eram noi. Ai si facut un semn discret cand, dezamagiti si cu gand de plecare, am urcat totusi pana sus. Multumim, gestul ne-a convins ...daca mai era nevoie. Ulterior am si postat ceva impresii pe alte site-uri. Adaug parerile noastre si aici. Trebuie sa luam atitudine ca altfel vom fi umiliti la infinit de acesti ...nici nu stiu care e cuvantul potrivit...In fine, important e sa afle cat mai multi si sa nu se lase inselati de reclama mincinoasa.

"Vila Efor - afara e vopsit gardul...

O dezamagire! Am facut rezervare cu plata in avans. La sosire: dezastru de mizerie si diferenta foarte mare intre fotografiile postate online si starea vilelor. O SCARA exterioara de acces in ambele vile, scara din metal, periculoasa atat pentru adulti dar mai ales pentru copii. Scara aceea nu e in fotografii... oare de ce?

Chiuveta de langa gratar cu scurgerea direct pe picioarele utilizatorului, paianjeni sub mesele de pe terasa si mizerie generala. Loc de joaca pentru copii foarte mic si cu un leagan ce scartaia ingrozitor.

Prin urmare am renuntat si ne-au fost returnati doar 50 RON cu mentiunea "patronul a spus ca impartim paguba deoarece camera nu a mai fost inchiriata de nimeni dupa ce a fost refuzata de noi in dimineata respectiva... Oare de ce nu a mai vrut-o nimeni in plin sezon - 10 iulie?

Deci nu va lasati pacaliti de reclama de pe net. Nu tot ce straluceste e din aur! Mentionez ca nu am postat acest comentariu negativ din cauza nereturnarii integrale a sumei. E deranjant faptul ca dupa 10 ore de drum vezi ca una ai sperat sa gasesti ai alta e realitatea."

E adevarat tot ce spui! Intamplarea face ca am gasit postarea ta si pot spune ca turistii care asteptau jos eram noi. Ai si facut un semn discret cand, dezamagiti si cu gand de plecare, am urcat totusi pana sus. Multumim, gestul ne-a convins ...daca mai era nevoie. Ulterior am si postat ceva impresii pe alte site-uri. Adaug parerile noastre si aici. Trebuie sa luam atitudine ca altfel vom fi umiliti la infinit de acesti ...nici nu stiu care e cuvantul potrivit...In fine, important e sa afle cat mai multi si sa nu se lase inselati de reclama mincinoasa.

"Vila Efor - afara e vopsit gardul...

O dezamagire! Am facut rezervare cu plata in avans. La sosire: dezastru de mizerie si diferenta foarte mare intre fotografiile postate online si starea vilelor. O SCARA exterioara de acces in ambele vile, scara din metal, periculoasa atat pentru adulti dar mai ales pentru copii. Scara aceea nu e in fotografii... oare de ce?

Chiuveta de langa gratar cu scurgerea direct pe picioarele utilizatorului, paianjeni sub mesele de pe terasa si mizerie generala. Loc de joaca pentru copii foarte mic si cu un leagan ce scartaia ingrozitor.

Prin urmare am renuntat si ne-au fost returnati doar 50 RON cu mentiunea "patronul a spus ca impartim paguba deoarece camera nu a mai fost inchiriata de nimeni dupa ce a fost refuzata de noi in dimineata respectiva... Oare de ce nu a mai vrut-o nimeni in plin sezon - 10 iulie?

Deci nu va lasati pacaliti de reclama de pe net. Nu tot ce straluceste e din aur! Mentionez ca nu am postat acest comentariu negativ din cauza nereturnarii integrale a sumei. E deranjant faptul ca dupa 10 ore de drum vezi ca una ai sperat sa gasesti ai alta e realitatea."



View Postcatalinctin, on 10th July 2011, 22:19, said:

Vila EFOR 2 stele din Eforie Nord, 100 lei camera/noapte ---- vedeti pozele de mai jos. am stat acolo in weekendul 08-10.07.2011

Doua stele sunt exagerate deoarece:

- Desi pe site scrie clar ca avem parte de apa calda non-stop, iata ca nu a fost asa in weekend-ul 8-10.07.2011. Pe teava de apa calda nu mai curge nimic in intervalul 21:00 - 08. Si apa rece are probleme mari. De altfel la chiuveta din baie nici nu exista robinet de apa calda ...

- Pozele de pe site-ul oficial nu reflecta realitatea. Accesul in camerele de la etajul 1 si 2  se face pe o scara metalica ciudata. E greu de urcat/coborat cu bagaje.

- Aer conditionat n-am avut, desi pe site scrie ca este. Aparatul exista, insa nu si telecomanda

- N-am avut prosoape si sapun. Pe site-ul vilei nu scria nimic de chestia asta. Totusi e vorba de vila clasificata la 2 stele !

- Curatenia din camera lasa foarte mult de dorit. Baia era infecta, panze de paianjeni la geamuri. Geamurile camerei erau super-jegoase. Noi ne-am cumparat un Domestos si ne-am apucat sa dezinfectam baia. Era mai sigur asa :)

- Vila nu are termopan, iar mobilierul este "vintage" si este construit din usi de dulap refolosite. Nu glumesc - vedeti in pozele de mai jos.

- Duminica la 9 dimineata ne-a batut la usa o femeie de serviciu si ne-a spus "Credeam ca ati plecat deja... Stiti, avem clienti care asteapta pe terasa". Dupa inca 30 minute a venit patroana cu un client ca sa-i arate camera.... Noi eram in pijamale cu mancarea in farfurii.

Ok, iata acum cateva poze:

Scarile de acces la etajele 1 si 2:
Attachment 100_0826.JPG
Attachment 100_0827.JPG
Attachment 100_0796.JPG


Mizeria din camera, geamuri lipsa, panze de paianjen:
Attachment 100_0775.JPG
Attachment 100_0779.JPG

Chiuveta din baie doar cu robinet de apa rece (la dus era robinet de apa calda, dar nu curgea !):
Attachment 100_0781.JPG

Mobilerul "vintage:
Attachment 100_0782.JPG
Attachment 100_0792.JPG
Attachment 100_0818.JPG

Dulapul din camera (facut din tot felul de materiale refolosite):
Attachment 100_0783.JPG
Attachment 100_0784.JPG
Attachment 100_0785.JPG
Attachment 100_0786.JPG

Usa de acces in camera (vedere din interior):
Attachment 100_0812.JPG


#606
catalinctin

catalinctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.07.2011
@1500maya1500:

Ma bucur ca poti confirma si tu... Da, eu ti-am facut semn semn discret "ca nu" si tu ai zis "am inteles"atunci cand ai iesit din camera :))
Prietena mea era in pat cu farfuria de mancare in mana.

Iata, ca nu credeam ca lumea e atat de mica.... Ha, ha, ha.

Catalin

#607
1500maya1500

1500maya1500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2011
Ce chestie...Imi aduc aminte de Histria. Acum 14 ani cred ne-am cazat si noi acolo. Mi-am amintit de asta pentru ca ne-a socat un aspect : unul din paturi era pe butuci. Da, da...lipseau picioarele patului si au pus o bucata de trunchi de copac...Dar era acum multi ani....Se vede treaba ca multe nu se schimba la noi...

View Posttak30ver, on 20th July 2011, 17:05, said:

Din pacate cam asta e turismul la noi , vorba celui de mai sus - acceptandu-le conditiile le incurajati si existenta.
Cel mai indicat ar fi sa chemam pe loc echipe de la stiri sa ii arate Doamnei Udrea ce turism se face , in ce conditii se primesc turistii .
E clar ca toti astia cu pensiuni/ vile / hoteluri trebuie penalizati drastic pentru a se trezi la realitate.
Unde am avut eu experiente neplacute in Romania :
la Hotel Flora din mamaia - unde camera e incredibil de mica, unde ai frigider in camera dar mai ca iti baga mana in bagaje sa nu cumva sa duci vreo sticla de suc in camera , unde la 7 intra femeia de servici peste tine in camera , unde nu se ia decat gunoiul din camera, unde intra apa pe la geamurile ( termopan) de zici ca nu-s, unde nu poti face rezervare cu plata 100 % in avans, pentru ca nu se poate.  
Am mai fost anul trecut la ziua unei rude tot la mamaia pentru un weekend, la Hotel Histria am preferat sa dorm in masina sau in hamac afara , era prea cald, prea mizerabil , prea nesigur.

Nu stiu cum dracu acest Hotel Histria functioneaza , ba mai mult se lauda si ca ar fi un hotel de  ***** , avand un hotel de 2** la primele 2-3 etaje , ceva nemaintalnit de mine pana acum .
Cand am ajuns prima data acolo foarte multe persoane dormeau pe canapele pe hol .
Ca sa intelegeti : in baie , daca te asezai pe wc nu puteai inchide usa deoarece usa inchisa venea lipita de vas . Dusul il faceai in timp ce te spalai pe dinti cabina de dus fiind probabil disponibila la cele 5 *.
Daca ieseai pe balcon era de fapt senzatia ca stai agatat pe o craca, balconul era de fapt o improvizatie dintr-un pfl, se misca la fiecare pas , era gen 1,5 m2 , un copil s-ar fi aruncat lejer de acolo din lipsa masurilor de siguranta .

Daca ar fi dupa mine eu as darama hotelul ala fara remuscari . Daca intrati pe site-ul Hotel Histria aveti impresia ca ati descoperit paradisul , la numai 200 lei / noapte aveti ocazia sa dormiti intr-o sauna completa, fara dus, un wc improvizat, un balcon improvizat...
Noi cand am ajuns am cautat repede si in alte parti, chiar daca nu erau banii mei era imposibil de stat, as fi platit sa stau in alte parte, din pacate era Full peste tot.

Anul asta nu ma mai duc deloc pe litoral, poate un weekend la 2 mai sau la aqua magic .


#608
1500maya1500

1500maya1500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2011
Unde sa NU ne cazam in Romania

Hostel Gia, Sighisoara - Unde sa Nu va cazati

In vacanta de primavara am vizitat Sighisoara. Pentru ca fiul nostru tocmai studiase istoria medievala ne-a parut o idee buna asa ca am facut rezervari la Hostel Gia. Fotografiile de pe site-ul "asezamantului" ne-au parut dragute, am telefonat si ...in fine...am ajuns acolo....In prima seara am constatat ca se fuma la receptie iar tot fumul intra la noi in camera (sus la mansarda) pe sub usa ingusta, ca de baie ...asta pe langa galagia aferenta. A doua seara s-au cazat niste turisti vis-a-vis - turisti credeam noi...La un moment dat s-au auzit strigate si cearta iar dupa vreo 20 minute batai puternice in usa noastra. Cand am deschis o matahala tocmai se pregatea sa se impinga cu umarul in usa. Cand ne-a vazut si-a dat seama ca a gresit iar noi ne-am dat seama ca era proxenetul chemat de prostituata de vis-a-vis. Auzisem deja conversatiile dintre client si "prestatoare" asa ca ne-a fost foarte clar. Baiatul de la receptie parea incurcat ( dovada ca probabil inchiriase camera fara stirea patronilor...asa, sa faca si el un ban). Oricum, judecand dupa fotografii si pretul deloc mic - 90 ron/zi...nu credeam ca Hostel Gia e un hotel de prostituate. Si inca ceva....gara e foarte aproape deci e destul zgomot. Bucataria cu pereti afumati, nu era prea curata. TV de proasta calitate cu telecomanda defecta. Wireless-ul e fost ok. Despre oras numai de bina... arhitectura deosebita....Sighisoara e de nota 10. Nu ocoliti Biserica din Deal.

#609
1500maya1500

1500maya1500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2011

View PostGabrielle_13, on 11th June 2008, 12:51, said:

vreau si eu sa fac "reclama" unor oameni f. "draguti", proprietarii de la pensiunea GIA din SIGHISOARA.
Acum o luna am facut rezervare prin telefon pentru o camera, 3 zile cat tine festivalul medieval (se stie ca rezervarile trebuiesc facute din timp pt perioade cu evenimente). Am inteles ca restul camerelor erau neocupate. Stateam linistita, avand asigurari k nu trebuie sa platesc avans (eram dispusa sa platesc, pt siguranta) si ramasese sa mai sun in iulie pt confirmare. Si stupoare, primesc telefon (dupa o luna) ca mi-au anulat rezervarea. Au sters-o pur si simplu din calculator. "Scuza" lor a fost ca au cazat un grup numeros. Nu m-au intrebat daca sunt de acord, Nu mi-au oferit nici scuze, nici alta alternativa. Mi-au zis sa caut pe internet.  :raygun: :cursing: :wallbash: :angry2:    Desi eu am avut limbaj civilizat, ma gandesc acum ca oameni ca astia nu merita asa ceva.

Toti sunt niste profitori (ca sa nu zic altceva) in Sighisoara, dubleaza preturile in per. festivalului sau a altor manifestari, desi dotarile nu cresc cu nimik iar ei nu au cheltuieli mai mari pe per. aia.



Nu regreta! Nu ai pierdut nimic...

#610
catalinctin

catalinctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.07.2011

View Post1500maya1500, on 22nd July 2011, 21:21, said:

Nu regreta! Nu ai pierdut nimic...
'

Sustin si eu :)

View PostdreaQ, on 18th July 2011, 10:31, said:

Catalin iti spun doar atat: voi ii incurajati pe astia!

Salut, fii si tu mai explicit.

Nu inteleg cu ce-i incurajez pe astia. Nu stiam dinainte conditiile de kkt pe care le ofera. Site-ul lor minte. Abia cand am ajuns acolo am vazut realitatea.

In opinia ta nu trebuie sa mai mergem pe litoralul romanesc fiindca incurajam serviciile proaste ? Sau nu m-am prins eu....

Merci !

#611
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007

View PostdreaQ, on 18th July 2011, 10:31, said:

Catalin iti spun doar atat: voi ii incurajati pe astia!


Asa e. Dar poate unii vor sa experimenteze faze din "The Book of Eli".

View Postcatalinctin, on 24th July 2011, 23:42, said:

Nu inteleg cu ce-i incurajez pe astia. Nu stiam dinainte conditiile de kkt pe care le ofera. Site-ul lor minte. Abia cand am ajuns acolo am vazut realitatea.

In opinia ta nu trebuie sa mai mergem pe litoralul romanesc fiindca incurajam serviciile proaste ? Sau nu m-am prins eu....

Merci !

Asa si? Te-au sechestrat acolo? Nu puteai sa cauti alceva? E puzderie de locatii acolo. :wallbash:

#612
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
Perla Marii - Costinesti aici nu !
Am venit acum cateva zilede acolo. Miroase urat in camera , fara TV , frigiderele in curte si incuiate ... Proprietarii nu vor altceva decat sa-ti ia banii si atat. Nu mai revin , nu recomand !

Edited by tupeu4you, 01 August 2011 - 15:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate