Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#793
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Destinul tragic al stațiunii românești care ascunde ”comori” unice în Europa

Edited by leusteanul, 17 July 2019 - 06:20.


#794
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postmahmud, on 26 iunie 2016 - 13:13, said:

Hotel Opal cazare in dubla standard sfirsit de iunie 2016
Pacat de privelistea din balcon.
Cazare doar o noapte.
A fost cineva apropiat recent (iulie 2019) și am înțeles că au mai renovat /modernizat. :ermm:
O să ajung și eu săptămâna viitoare acolo, luni. După, revin cu impresii. Asta dacă între timp nu mă vedeți pe la TV într-o știre gen "o individă a cedat nervos și a amenințat un hotel cu o bomba". :D
Deocamdată au început prost, comunicare 0. Am făcut rezervarea pe 9 august, nici nu s-au sinchisit să pună hold pe avans, azi vroiau toată suma. Deși am specificat că aș dori plata Cash sau card de debit. Am card de credit special pentru rezervari, dar am o limită relativ mică, nici nu acoperă sejurul pentru două camere, doar avansul.
Asta după cele doojde mii de telefoane date de mine, mailuri, până și pe feisbuc le-am scris. Nic. Nada. La booking dacă suni, aștepți de îți ies ochii din cap ca să îți spună că nu au putut lua legătura cu hotelul. Vai, ce surpriză! :facepalm: Măcar am dat peste o duduie care vorbea engleza ok.

Wish me luck. :D
Deja am emoții.

A mai fost cineva anul ăsta la acest hotel?


Mulțumesc!

#795
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Nu arunca in aer nimic deocamdata, pentru ca trebuie sa ajung si eu "alaturi" la California! Posted Image Macar sa apuc sa vad si eu despre ce e vorba!

#796
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Atunci o să sparg doar câteva geamuri și lichidez recepția. -_-
Mă uitasem și eu la el, dar nu aveau nimic disponibil.

#797
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostwolfydRg, on 24 noiembrie 2018 - 13:25, said:

Din păcate o sa aibă oricum clienți pentru ca au nisa lor bine definita.

Adica?

#798
adite

adite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.06.2008
Buna ziua! A auzit cineva de hotelul Neptun din Eforie Nord? Functioneaza sau este doar un hotel fantoma? Intreb pentru ca agentia de voiaj prin care am achizitionat inca din ianuarie sase zile de cazare la un alt hotel ( cu tichete de vacanta), ne-a schimbat contractul, pe motiv ca acel hotel nu ne primeste. Nu am aflat de ce, dar hotelul Neptun a fost una dintre cele doua variante propuse. Nu am reusit sa luam legatura cu hotelul, la numarul de telefon mobil pe care l-am gasit pe net raspunde cineva care spune ca nu este nr. hotelului, n-a raspuns nimeni la mail-ul pe care l-am trimis, dar, de la agentie ni se spune ca totul este in regula. Nu stim daca sa avem incredere in agentie, sau sa stam acasa. Oricum sunt multe nemultumiri la adresa hotelului, dar nu am avut ce alege. Mai sunt cateva zile si ar trebui sa plecam.
Stie cineva ceva bun sau rau despre hotel, poate un nr. valid de telefon?

#799
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.01.2020
Pai si de ce trebuie sa faceti cum vor ei? Hotel Neptun pare ca e unul de pe vremea lui mamaie de 2 stele. Mai bine renuntati la acea agentie si cautati din nou.

#800
adite

adite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.06.2008
Hotelul este de trei stele. Problema este ca tichetele de vacanta nu se returneaza. Dupa ce au ajuns la o agentie de voiaj, nu le mai vezi inapoi.

#801
mateiush20

mateiush20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.08.2020
Noi ne-am am zis ca facem vacanta in Apuseni, un pic in regim de izolare la Catunu lui Victor (Sura lui Victor) din Grosi insa am plecat cam dezamagiti de acolo dupa ce am fost terorizati timp de 4 zile de bormasina si dupa ce am cerut parte din bani inapoi, si ne-am inteles ca da, cand am plecat au uitat tot ce am discutat. Am pus un review mai detaliat aici: https://www.catalinm...unu-lui-victor/

#802
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
well, intr-o locatie pe DN1 nu m-as astepta la prea multa liniste. bine ca nu ati avut si muzica de nunti sau manele pana la 6 dimineata, cum am mai prins eu.  
in Romania daca vrei liniste trebuie sa mergi in locatii inaccesibile cu masina .
sau in Secuime

#803
mateiush20

mateiush20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.08.2020
Da, bine zis, pe la noi se pare ca este un risc general :) mai ales cel patit de tine cu muzica.

#804
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Pensiunea Soreanca, Fieni.

Singurele avantaje sunt date de curtea mare, liniște și peisaj.

În rest kitsch cât cuprinde, o bucătărie cel mult mediocră și o atitudine fals pozitivă a gazdei.

Dacă mai nimeriți și un botez local pe perioada cazării ...

Pensiunea Soreanca, Fieni.

Singurele avantaje sunt date de curtea mare, liniște și peisaj.

În rest kitsch cât cuprinde, o bucătărie cel mult mediocră și o atitudine fals pozitivă a gazdei.

Dacă mai nimeriți și un botez local pe perioada cazării ...

#805
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
DE EVITAT  - Conacul Maria Theresa - Orlat

Pretul cazarii cu mic dejun inclus a fost de 450 lei pe noapte, deci un pic sub 100 euro.
Meniul cu micul dejun este cel din atasament, totodata am pozat varianta 1 si 2 de mic dejun.
Varianta 1 - Oua, Varianta 2 - tot oua, varianta 3 - ghiciti ce? Oua.
Stati o saptamana cazat la ei? Ghinion! Mancati zilnic la micul dejun OUA.
De baut? Apa, ceai sau cafea. Nici vorba de sucuri, nici macar de-alea ieftine din concentrat. Fructe? sa fim seriosi. E scump kg de mere pentru ei. Practic, micul dejun ii costa cel mult 5 lei.
Daca n-aveti loc de parcare sus, in zona camerelor de cazare, trebuie sa folositi parcarea restaurantului care este la 100 metri distanta si apoi sa urcati pe jos, in bezna totala(asta daca va intoarceti din oras tarziu, logic)! E prea scump iluminatul, iar din 450 lei pe noapte nu isi permit sa puna niste amarate de becuri, asa ca fiecare client isi foloseste lanterna de la telefon ca sa ajunga in camera.
La piscina, alta distractie. Nu se respecta nicio regula de distantare sociala, cele (doar) 8  sezlonguri, dupa ce ca sunt insuficiente raportat la nr. clientilor, sunt puse unul langa altul,  va dati seama ce inghesuiala e.
Am renuntat dupa prima zi sa mai merg la piscina.
Am atras atentia ospatarului ca nu prea e ok sa mananci oua zilnic la micul dejun si era foarte mirat, nu intelegea ca e in neregula cu asta.
Sunt profund dezamagit, de 450 lei pe noapte, aveam un minim de pretentii... daca era cazarea 250 lei, atunci da, merita pretul!

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   38.11K   92 downloads


#806
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Da, la 450 lei camera pe noapte era cazul sa fie mic dejun bufet si sa poti sa iti alegi sa mananci ce vrei (inclusiv sa ai suficiente variante pt un mic dejun vegetarian)

Noi am mai mancat la ei de pranz si ni s-a parut buna mancarea iar locul e dragut. Nu am fost cazati niciodata, insa.

Edited by mdt, 23 February 2022 - 18:54.


#807
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009

View Postbini, on 23 februarie 2022 - 19:14, said:

Subscriu. Preturile nu reflecta calitatea mancarii. Totusi, pentru cazare merita vara, nu acum cand se intuneca devreme si e frig.

Am fost vara la acel conac, in ideea ca are piscina exterioara(era anul 2020, cu pandemia...) dar a fost o dezamagire totala. Oricum in Orlat nu ai altceva de facut, faceam drumul Orlat-Sibiu si inapoi zilnic, pentru ca tot in Sibiu era de plimbat/vizitat...

#808
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
...la Pensiunea Valea Ursului din localitatea cu acelasi nume (langa Pitesti).
Frig in camera, mobilierul neschimbat de la inaugurare (cred), usile nu se inchid, apa calda cu portia si daca mai ai "norocul" unei nunti, botez, chef, faci planton 1-2 si 3 garantat.

#809
Nicastefanliviu

Nicastefanliviu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 24.06.2018
Hotel Maribor Bran de asa zise 4 stele dar mai mult de 2 nu are. Pretul de cazare este altul decat cel afisat , personalul este slab pregatit , mobilier vechi si defect toaleta iti provoaca greata in camera cosurile de gunoi erau pline cand am intrat sa ne cazam si cel mai jenant moment a fost cand sambata seara la receptie cand am venit sa ne cazam ni sa cerut mai mult pe noapte deoarece sunt in sezon si preturile sunt mai mari si toate facilitatile costa iar a doua zi cand neam intors de la partie si am vrut sa mergem la piscina si jacuzzi ni sa spus ca au fost inchise pentru curatare si nu vor mai functiona cateva zile. Ca sa numai spun ca in camera cumnatilor mei cand mam aplecat sa iau o minge de sub pat a celui mic mocheta mirosea a urina. Aveti grija pe ce cheltuiti bani !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate