Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Site-uri de poze mari

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Albu

Albu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.03.2006
N-am stiut unde sa postez topicul asta asa ca, ma gandesc ca, pana la urma este o "problema tehnica". Despre ce e vorba: caut site-uri de poze de mari dimensiuni (chiar gigantice, daca se poate), dar, neaparat free. Sunt sigur ca fiecare aveti vreun tip sau ceva. Haideti, eventual, sa facem schimb de experienta. Pana acum eu am gasit doar www.freelargephotos.com si www.fotocommunity.de. Astea au neajunsul ca nu prea gasesti poze peste 2000 pe ele. Stiu, se mai pot gasi cateva si cu google-ul dar, acolo cautarea se face aproape manual.
Multumesc mult si, inca o data.... HEEEEELLPPPP!

#2
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Tu cauti fotografii de stock gratis. Nu o sa gasesti ceva ce sa te multumeasca.

Pune-te in locul fotografilor. Daca ai face poze le-ai pune full-size pe net ? Ti-ar conveni ca unii sa le foloseasca in scopuri comerciale si sa faca bani cu fotografiile tale ? Nu ai vrea si tu o parte din castig ? Eu cred ca da.

#3
Albu

Albu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.03.2006

View Postadipelcz, on Aug 31 2006, 13:15, said:

Tu cauti fotografii de stock gratis. Nu o sa gasesti ceva ce sa te multumeasca.

Pune-te in locul fotografilor. Daca ai face poze le-ai pune full-size pe net ? Ti-ar conveni ca unii sa le foloseasca in scopuri comerciale si sa faca bani cu fotografiile tale ? Nu ai vrea si tu o parte din castig ? Eu cred ca da.

Evident, stiam ca asta e problema. Si da, le dau dreptate. Din pacate lumea asta e o jungla si, fiecare incearca sa supravietuiasca. Tocmai de aia incerc sa fiu si eu un fel de hiena (chiar daca asta nu e tocmai animal de jungla) sa incerc sa gasesc asa ceva. Asa cum am gasit eu 2 site-uri ma gandeam ca stiti si voi mai multe.

#4
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Eu nu inteleg ce cauti de fapt. Incearca sa folosesti o gramatica relativ coerenta.

Cauti site-uri pentru stocat poze ? Daca da, mai bine iei un host gen sitesled.com si il modezi putin, nimic prea complicat.

Cauti site-uri care sa contina poze ?

#5
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
poti sa cauti cu google sau cu yahoo si sa dai la large ... unele sunt foarte mari dar ai grija ce faci cu ele sa nu ai probleme cu copyright-ul ... personal iti recomand siturile cu stock photos ... dai un ban da' stai in fata
edit: nu cred ca ai postat unde trebuie

Edited by deejay86, 31 August 2006 - 23:06.


#6
cflorinc

cflorinc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.07.2006
Poti cauta si la siturile de stock care au sectiuni cu free photos: www.fotolia.com (cred ca trebuie sa iti faci un cont) sau www.dreamstime.com
E drept ca optiunile sunt mai limitate (e free) dar uneori dai peste poze chiar bune.

#7
no_name

no_name

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.03.2006
recomand cu caldura www.sxc.hu

e un site cu f multe poze , majoritatea destul de mari si multe de buna calitate si cea mai buna chestie e ca orice e pe siteul ala e free, poti folosi de capul tau sau, daca e cazul, trebuie avertizat proprietarul...si e foarte usor de gasit cu google ;)

#8
Joe_DOW

Joe_DOW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 23.03.2005
Pe ce site sa imi incarc poza ca sa o pot posta in forum? sau cum sa mai fac?

#9
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
le poti incarca direct pe forum ... ai optiune cand dai add reply

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate