Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

care e cel mai bun antivirus?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
dendron

dendron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2006
sal am citit prin topicuri dar fiind novice nu am inteles prea multe...care credeti ca ar fi cel mai potrivit antivirus pentru o un calculator cu o conexiune la internet,dar care sa nu manance prea multe resurse..tinan cont ca PC-ul nu este din ultima generatie..este un sempron procesorul...si totusi sa aiba o siguranta maxima.

#2
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
nod32 + zone alarm combinatia perfecta :)

#3
darkjetx

darkjetx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.01.2006
siguranta maxima fara un av care sa pape ceva resurse nu prea e :(

poti incerca un kav sa vezi cum merge...daca merge char rau scoate-l
sau un bitdefender

in baza nod-ului am reformatat laptopu de 3 ori ...da deh//papa putine resurse :D

#4
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 19.07.2005
Kaspersky daca umblii intens pe site-uri xxx si daca nu ai acest obicei poti folosi nod32 fara nici o grija :)

#5
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
Inainte de a deschide topicuri pentru a te afla in treaba da si tu un search ...
sa mai discutat

#6
cotiso|d

cotiso|d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.08.2006

View Postdendron, on Aug 22 2006, 17:36, said:

sal am citit prin topicuri dar fiind novice nu am inteles prea multe...care credeti ca ar fi cel mai potrivit antivirus pentru o un calculator cu o conexiune la internet,dar care sa nu manance prea multe resurse..tinan cont ca PC-ul nu este din ultima generatie..este un sempron procesorul...si totusi sa aiba o siguranta maxima.
ce pot sa spun.i-am incercat pe toti am bagat si 2 si 3 odata am fosmatat si de 6 ori calc intr-o singura noapte.am tinut cate unul cate o luna i-am scos etc.concluziile
nod32-usor de folosit frumos maninca putin vede ceva virusi promt dar cam slabut.cu el dupa o luna am ajuns sa formatez.plin de virusi
bitdefender9-foarte bun am stat cu el 2-3 luni si a scos totr dar m-am plictisit de el si ma enerva ca daca gasea un virus spunea doar ca a blocat virusul nu il stergea.trebuia sa notezi fisierul sa dai o scanasre iat cu bit def cu optiunea de scanare sterge.suport excelent
norton-cel mai cretin antivirus.greoi de tot misca greu de tot si eu am 1g ram tot felul de magarii suplimentare inutile nu merita.de vazut vede virusi dar ii imposibil.cel mai nasol
kaspersky-antivirus adevarat are antihacker da si ip de unde vine atacul proactiv defens aspect beton usor de utilizat.comparabil cu bit def f buni.nu bagati 2 ca ajungeti la formatat.il recomand alaturi de bitdef
mcafee-rupe.foarte bun mai ales antispyware.vede tot.daca nu ma indragosteam de kaspersky il bagam.cand ma pklictisesc de kasp el urmeaza.il recomand e f bun
pc-cilin-varza.am luat cu dc++ ceva un zango care kas si bit def il vedea.nu a vazut.mi-a intrat in pc.l-am scos instantaneu
panda-daca ai 5 g rami da.papa tot.nu il recomand.aspect -nu imi place
avg-bunicel dar sint mai buni
avast-la fel dar sta bine cu detentia.cam atat
f-secure-aspect placut bun.mere.ii destul de bun
restul nu ii denumesc antivirusi.nu merita atentie
daca comentariul meu a ajutat pe cineva sau cineva are alta parere nu ezitati sa spuneti
salut

#7
cossad

cossad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.08.2005
Un comentariu excelent !
Total de acord cu observatiile tale.
Folosesc F-Secure Anti-Virus Client Security inca de la aparitia versiunii 6.
Un AV reusit  !

Edited by cossad, 05 September 2006 - 12:31.


#8
3ogdy

3ogdy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.09.2006
eu folosesc Kaspersky Antivirus 5.0.676 si sunt foarte multumit de el nu mananca multe resurse(ca predecesorul lui KAV 6.0) imi scaneaza destul de repede iar ca firewalll nici nu se pune problema,,.Ca anti-spin folosesc Ad-Aware 1.06 -este cel mai bun dupa parerea mea,,,nu exista spin ,adware,malware tracking cookie care sa nu fie scos-kiar shi troienii.Ssitemul meu are configuratzia asta:Procesor:Intel Pentium 4(2.81GhZ),MB:ASUS P4PE2-X,RAM:768,,CD-WRITER TEAC,DVD-RW ASUS,video:nVIDIA GeForce mx 440cu AGP 8x de 64 cu TV OUT ,audio Realtek AC'97,HDD Seagate 80 GB 7200 rpm

#9
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
KAV 6 mananca resurse dar nu prea multe 12.380 k la mine din memorie cu cam toate pe high,recomand cu caldura acest antivirus+firewal , bun si te scapa de multe , chiar daca merge greoi la unele , depinde ce setari ai dat si peste altele suplimentar Spybot search and destroy , pentru spyware , cam atat !Altcineva care foloseste Zone Alarm , ce si cum...mai multe de scanat si devirusat dar nu in acelasi timp sa ruleze!Bafta! :w00t:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate