Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
As dori sa plasez niste bani intr-un cont la BRD, cu o dobanda cat mai convenabila.
Are cineva un cont la ei ca sa imi dea un sfat bun?
Inca ceva: cand retrag sume din contul respectiv, ce comision percepe BRD?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,685
  • Înscris: 26.11.2001
Nu BRD....

vezi aici: http://forum.softped...amp;hl=depozite

#3
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

View PostCourage, on Aug 17 2006, 09:32, said:

Inteleg.
Problema e ca eu am postat intrebarea asta nu pentru mine, care nu economisesc prin banci, ci pentru un amic de-al meu care locuieste intr-un oras mic unde nu exista decat BRD si BCR. El nu are accest l ainternet si, in plus, nu se descurca prea bine cu ce-i explica functionarii de acolo.
Practic el este obligat sa depuna la una dintre aceste doua banci.

M-am uitat pe site-ul BRD si am constatat ca la toate produsele pentru pers fizice apare mentiunea:
"Nu uita că majoritatea operațiunilor desfășurate în ______cont sunt gratuite. Nu se percep comisioane pentru deschiderea de cont, depunerile de numerar, încasări intra și interbancare, transferuri de bani în contul tău curent deschis la BRD. Accesul la ______cont este determinat numai de menținerea în cont a unei sume minime".

De aici deduc ca totusi retragerile de numerar sunt insotite de plata unui comision. As vrea sa stiu cat este acesta.

#4
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
te sfatuiesc sa apelezi la ING
daca pe card ai mai mult de 5 milioane ti se da dobanda

#5
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View PostEPoX, on Aug 17 2006, 14:40, said:

te sfatuiesc sa apelezi la ING
daca pe card ai mai mult de 5 milioane ti se da dobanda

Poate mai mult de 7 milioane.

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,685
  • Înscris: 26.11.2001
Petrache_Lupu avand in vedere ca optiuni are.. BCR si BRD, ambele sunt la fel de rele, deci sa compare si sa aleaga.

#7
gabip

gabip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.12.2003

View PostCourage, on Aug 21 2006, 23:30, said:

Petrache_Lupu avand in vedere ca optiuni are.. BCR si BRD, ambele sunt la fel de rele, deci sa compare si sa aleaga.

Dap. Daca tot e depozit, deci cateva luni nu umbla la bani, mai bine sa dea fuga intr-un oras mai mare si sa isi faca cont la alta banca.
Si na, offtopic, dar ma rodea de multa vreme. Nu stiu daca si altii fac la fel, dar oricum e genul BCR. Adica comunist. Deci: lichidare de cont "la minut" (adica fara programare). Zice tanti: pentru ca nu aveti programare, si e suma peste 100 de milioane, va aplicam comision de retragere 0.8% daca ii retrageti in bancnote si 0.4% daca acceptati 1% din suma in moneda. Zic: glumiti, nu? Adica sa plec precum piratii cu saculeti cu monede valorand 1.800.000?? Ihi, raspunde ea. Zic, nu mersi, dar diseara va fac reclama pe net. Au trecut vreo 2 saptamani, dar.. voila..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate