Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

NOKIA BLUETOOTH GPS LD-3W si LD4W

- - - - -
  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#37
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Am gasit niste softulete, inca nu am cu ce sa le incerc:)
GPSWatch.jar
vlkGPS-20061212-0.4.jar
si WMSBrowser3.jar
Ar fi bine sa le incerc cu LD-3W-ul pe 6230i sa vad daca merg. Repet, in prima faza m-ar multumi si doar sa afiseze coordonatele, altitudinea, viteza, headingu'... harti later

#38
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Am un LD-3W conectat la un N80 si Route66.

Mi s-a intamplat sa trec printr-un pasaj, dar cand am iesit harta era blocata intr-un puct (nu se mai misca), iar indicatorul alb de pe GPS (corespunzator satelitilor) nu mai clipea - desi intre timp iesisem afara din pasaj. Inteleg ca in pasaj nu are semnal, dar la iesire???

Alta chestie iudata e in intersectii, unde daca stau la stop ramane fara directia de deplasare si in loc sa o pastreze pe cea anterioara, roteste harta spre nord - sau spre un punct stiut numai de el, iar cand plec de pe loc nu stie unde sunt, apoi dupa intersectie face un "hop" harta si ajuge unde sunt si eu. Inteleg ca nu stie directia de mers cand stau pe loc, dar intr-un soft de navigatie auto, langa o intersectie, unde se stie ce directie aveam cu 10 metri inainte... cum de nu stie incotro e masina orientata???

Cine s-a mai intalnit cu problemele astea?

#39
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004

View PostAndrei, on Jan 15 2007, 09:54, said:

Cine s-a mai intalnit cu problemele astea?
Orientarea o calculeaza doar in mers, insa e anormal sa se roteasca aiurea. Poate e o setare ca atunci cand nu e detectata miscarea sa arate nordul, ca o busola obisnuita, cine stie. Dupa ce iesi de sub pasaj ii trebuie un oarecare timp sa reciteasca coordonatele.

---------
Am vrut sa iau de la Vodafone, pe puncte de fidelitate un GPS LD-3W, insa nu au asa ceva deloc: "Vodafone nu comercializeaza solutii GPS."  :huh: Se pot lua si accesorii, nu numai telefoane, pe puncte, insa din pacate nu au GPS -_-

#40
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Este extrem de dubios ca un soft de navigare setat pe mod AUTO, adica masina (nu pieton) sa reseteze pozitia la stop pe Nord. E o prostie... masina nu ti se orienteaza catre nord cand opresti. Harta ar trebui sa inghete in ultima coordonata si orientare primita!

Iar ca un "feature" al lui LD-3W am descoperit ca daca stau pe loc nu mai transmite coordonatele catre telefon. Si alta chestie (bonus) se si deconecteaza de la bluetooth...  :cursing: . Tre' sa-l reconectez din soft (route 66)...

#41
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Please, daca ai timp, poti testa aplicatiile acestea :worthy: , sa vezi daca merg cu LD-3W? Preferabil ar fi cu un telefon series 40

Attached Files


Edited by sorente, 19 January 2007 - 21:10.


#42
cocioaba

cocioaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 20.07.2005
nu reusesc sa fac legatura intre in gps  ld-3w  si  qtek s200   -- se vad prin bluetoh   dar nu pot sa le configurez  -sa nu fie compatibile?    qtek are mobile5     unde gasesc o lista cu compatibilitatea ?

#43
DrT

DrT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2007

View Postcocioaba, on Jan 20 2007, 23:11, said:

nu reusesc sa fac legatura intre in gps  ld-3w  si  qtek s200   -- se vad prin bluetoh   dar nu pot sa le configurez  -sa nu fie compatibile?    qtek are mobile5     unde gasesc o lista cu compatibilitatea ?
aceesi problema o am si eu cu un imate jamin (care este acelasi lucru cu qtek s200).... anyone, plz help...

#44
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
A incercat cineva pana la urma cu vreun nokia series 40? :huh:

#45
cvasi

cvasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2004
sal

am si eu un Nokia 6630 daca imi iau un NOKIA BLUETOOTH GPS LD-3W
este posibil sa folosesc si eu Igo romania? Mai trebuie ceva ?
Am card de 256.

Mersi mult

#46
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
nu o sa-ti mearga i-go pe telefon.
pe langa apratul gps iti mai trebuie si un pda cu windows mobile pe care sa instalezi i-go-ul

#47
cvasi

cvasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2004

View Postbluehunt, on Feb 20 2007, 00:54, said:

nu o sa-ti mearga i-go pe telefon.
pe langa apratul gps iti mai trebuie si un pda cu windows mobile pe care sa instalezi i-go-ul

vreau sa fol numa nokia 6630 si un NOKIA BLUETOOTH GPS LD-3W
fara sa iau PDA sau altceva cum as putea folosi 6630
ca sistem de navigare (Tom-tom, route 66 sau ce?) sa aiba si ceva harti de romania?
Thx.

Edited by cvasi, 20 February 2007 - 01:32.


#48
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
oare merge si cu sony ericcson k750i sau trebuie mobil cu sistem de operare????

Edited by bulangiul, 20 February 2007 - 11:36.


#49
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
@cvasi atunci foloseste route 66

#50
sandokhan

sandokhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 11.11.2006
hello people. inainte de a da banii pe jucarie va intreb pe voi, cunoscatorii. Am un Nokia E50. Daca nu am nici un soft de navigatie ci doar programele preinstalate de el (Position, Navigator, Landmarks) pot folosi modulul gps cu acestea? de ex in programul Navigator sunt optiunile Navigation/Position/Trip distance... vor afisa corect informatiile?

#51
sandokhan

sandokhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 11.11.2006
sa reformulez -- pt cei ce au acest telefon -- trebuie neaparat tomtom sau route66 sau merge si cu softul preinstalat?

#52
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Mah, receptorul merge cu orice soft care stie sa-l acceseze de pe orice device: telefon, pda sau laptop.

#53
mihcrc

mihcrc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2007
eu sunt pe cale sami iau un nokia ld 3w(am un Nokia N-gage-si am vazut pe site ca sunt compatibile)...acuma vine intrebarea...nu am gasit un program care sa fie compatibil cu n-gage(Symbian S60 V 6.1)...la www.66.com nu apare nicaieri cai compatibil cu ngage..are rost sami iau GPS reciever-ul?..exista vreun program compatibil cu telefonul meu?.....si as vrea sa contine si harta romaniei,dar si cea SUA in mod special...

#54
mihcrc

mihcrc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2007
eu sunt pe cale sami iau un nokia ld 3w(am un Nokia N-gage-si am vazut pe site ca sunt compatibile)...acuma vine intrebarea...nu am gasit un program care sa fie compatibil cu n-gage(Symbian S60 V 6.1)...la www.66.com nu apare nicaieri cai compatibil cu ngage..are rost sami iau GPS reciever-ul?..exista vreun program compatibil cu telefonul meu?.....si as vrea sa contine si harta rom
aniei,dar si cea SUA in mod special...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate