Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Despre femeie (partea 2-a)

- - - - -
  • Please log in to reply
326 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Probabil ca majoritatea dintre voi, cei care cititi, ati auzit cum ca barbatii urmeaza sa dispara de pe pamant in aprox. 125.000 de ani. Cauza ? Nu vom face fata poluarii...
Vestea cea buna este ca  omul nu va disparea. De ce ? Pt ca genetica a avansat atat de mult inact , prin metode mai putin naturale, femeia poate ramane insarcinata fara ajutorul unui spermatozoid. Evident...dand nastere unei femei.
O fi de rau, o fi de bine, nu stiu, insa poate ca voua va va veni in sprijin un articol din ziarul "National" , articol ce ii apartine lui Tache si pe care voi incerca eu sa vi-l prezint mai jos.

Asemenea vedetelor de teapa Elvis, Jimi Hendrix, baietii de bani gata ai patriei noastre nu stiu cum sa se mai distreze si ,astfel, nascocesc cele mai trasnite moduri de a se "lupta" cu timpul liber pe care il au ,probabil, in exces.
Daca un Elvis se multumea cu drogurile, ai nostri baieti sunt mult mai isteti. Au gasit o forma de a se distra fara ca aceasta sa le distruga viata. Nu pot spune acelasi lucru despre baietii (maimutoii - cum ii numesc ei) pe care ii lasa cu buza unflata atunci cand le zboara iubita/jumatatea/viata lor chiar de la brat.
Ideea e simpla: stau mai multi astfel de cheltuitori de bani la o masa si cand zaresc vreun cuplu care sa para legat, incep pariurile:
- Pe o mie ca in 3 zile i-o zbor ?
- Nu ! Hai pe 2 !
- S-a facut !

Si incepe aventura. Incearca baietii cu ce au ei mai de pret: bani,masini,parfumuri,haine, carti de credit,etc !

Exista ,insa, si o problema ! Si-au dat seama ca pana la urma nu e asa de distractiv....
De ce ? Pt ca pariul este in 95% din cazuri castigat de "cuceritor".
Au gasit o singura femeie care sa nu "puna botul" la toate atractiile.
Aici intervine inteligenta celor cu bani. I-au gasit punctul slab: era artista, compunea poezii.
A fost de-ajuns sa ii propuna: Nu vrei sa publici o carte ? Am eu editura...se rezolva tot !


Baieti: Tineti-le acasa....  :drac:

#2
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
s.c.a.r.n.a.v

#3
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Ma intreb oare care ar fi procentul de barbati care sa reziste la asemenea atentii din partea unor femei frumoase cu bani, masina, vila etc. :drac: eu stiu destui care corespondau cu femei urate pe net doar ca sa ajunga intr-o tara straina... asa ca... ce s-o mai lungim... cred ca procentul barbatilor care ar pica la testul asta ar fi mai mare... sa zicem 99%, cu indulgenta. Dar stiti de ce se leaga toti de femei? Pt ca exista prea putine femei cu bani asa ca baietii de baieti... si in acele putine cazuri, totusi femeile au mai mult bun simt. Nu-i cumpara.

P.S. Dot... tu chiar iti tii femeia incuiata in casa? :drac: (de curiozitate)

#4
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Nu, eu cred ca tipii nu ar pleca de langa iubita pt a asculta manele intr-un mercedes. Poate ma insel...
Cat despre curiozitatea ta, prietena mea a fost la mare fara mine vreo 3-4 zile....de-aia poate ca m-a frapat articoulul :)

#5
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Si ai mai dormit dupa ce l-ai citit? :) Adevarul ca m-ai pus pe ganduri :) (glumesc bineinteles)...
Dar cred ca ideea a fost foarte bina pusa de Iris_. Daca cineva vine si-ti pune pe masa cheile de la un McLaren F1 (sau eu stiu care ti-o fi punctul slab :) ) nu pot sa cred ca nu ar aparea macar un gand de "tradare" :D
Sincer sa fiu, chiar nu stiu ce sa spun... De fiecare data cand aud cate o chestie dintr-asta, imi doresc sa-mi iau un bilet dus... si dus dus dus... sa fiu :)

#6
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Dupa "Fa femeie..." si "Despre femeie" vad ca nu te-ai putut abtine de la inca un come-back! :) Macar de data asta ai fost mai putin misogin! Acu' eu am mai luat parte la discutii in genul asta, cele mai des intanlite sunt de obicei: Cine sufera mai mult din dragoste? sau Cine iubeste mai pasional? Ca si in acest caz, pana apare ceva mai bun de discutat prefer sa raman in afara unei discutii care oricum ai lua-o tot acolo ajunge: Nicaieri!
Insa subiectu' initial e totusi interesant! Si cred ca in definitiv oricui i-ar fi foarte greu sa refuze asemenea oferte! Sa fim seriosi! in lumea in care traim... Hehehe!

#7
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
mda, interesanta poveste :0


vorba tziganului din pisica-alba,pisica-neagra:
fmi de ftut gasesti cate vrei, de insurat mai putine (aprox)

#8
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002

Quote

Daca cineva vine si-ti pune pe masa cheile de la un McLaren F1 (sau eu stiu care ti-o fi punctul slab  ) nu pot sa cred ca nu ar aparea macar un gand de "tradare"  

Asta nu este tradare. S-ar mania d-zeu daca n-ai lua cheile alea :)

#9
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003

Quote

Originally posted by sigxcpu
Asta nu este tradare. S-ar mania d-zeu daca n-ai lua cheile alea :)
LOL ... interesant punct de vedere ! :yeah baby

#10
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002

Quote

Originally posted by sigxcpu
Asta nu este tradare. S-ar mania d-zeu daca n-ai lua cheile alea :)

LOL sigxcpu, asta e punctul tau slab? :drac:

#11
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
dan, ai sarit de la disparitia barbatilor... la furatul femeii altuia. prespun ca primul subiect te-a debusolat putin... sau era asa de "real" ca te-ai speriat si incostient ai decis sa-l schimbi :0


totusi, e interesanta ideea asta cu disparitia barbatilor :eek:


care nu cred ca o sa se intampla, pt ca:
+ stiinta avanseaza, clonarea va duce si la aparitia "uterelor" artificiale
+ nu cred ca exista vreo femeie care sa nu injure durerile nasterii (sau pe barbati)


so, sunt sanse mari pt utere artificiale --> barbati "nascuti" din barbati [in caz ca nu se gasesc femei dispobile... pt o donatie ADN]


apoi va mai fi si programare genetica. nu tb neaparat sa ai un "fiu" la fel de tembel ca si tine. poti sa "te" upgradezi :drac:

#12
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Ce mishto ar fi inainte sa faci un copil, sa comanzi o varianta Beta ca sa fi sigur daca itzi convine :drac:

#13
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
aia cu disparitia barbatilor ii misto....stire de Libertatea. pai noi nu stim daca mai apucam 100 de ani (asta daca nu avem un razboi nuclear intre timp) si ne gandim la 125 000....super. asta in conditiile absentei progresului. ma rog....trecem peste. abia partea a doua ii intr-adevar interesanta. Iris_ tanti, in ceea ce ma priveste iti spun clar ca in momentul in care eu o sa-mi gasesc o fata macar pe jumate asa cum imi imaginez eu, poti sa fii convinsa ca o armate de angeline jolie nu m-ar misca un mm de langa ea. ca ex. contrar ti-as putea oferi unul din ograda proprie, insa intru in detalii personale si nu stiu cata lume este interesata de asa ceva. orice ai zice tu si ar zice toate feministele, sexul "slab" este mult mai predispus la "fapte" decat barbatusu'.

apropos la chestia cu 125 000. ganditi-va cum ar arata un kant feminin, sau un da vinci, un einstein....

#14
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 17.10.2003

Quote

Originally posted by skullpder
Ce mishto ar fi inainte sa faci un copil, sa comanzi o varianta Beta ca sa fi sigur daca itzi convine :drac:


:OK: skullpder

#15
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
api nah daca femeia ta se uita dupa bani atunci sa ii zici : CURVA daca nu esti fraier (vb la modu general)
eu cel putin am incredere in prietena mea si asa cum eu nu as face asa ceva pt bani asa si ea nu ar face-0

#16
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Mai omi buni, parerea mea este e tre sa existe un echilibru in natura, si daca nu exista apar forte care vor tinde sa aduca acest echilibru.

In legatura cu posibila disparitie a barbatilor, eu am serioase dubii ca se poate ajunge pina acolo. Aceasta ar fi o situatie extrema, si in cazul in care nu intervine mama natura in vreun fel, sigur o vor face oamenii, fie prin mijloace genetice daca vor putea, fie prin a adopta masuri de genul un barbat tre sa faca nu stiu citi copii cu mai multe femei, lucru care probabil ar satisface si dorintele lor trupesti si inclinatia catre pluri..../jerk/

Mai conteaza si faptul ca lipsa unor activitati sexuale regulate nu face bine la nici una din parti.../sHit

Mai este discutabil si eventualul enorm progres astfel incit sa se ajunga la a-ti programa plodul sa fie destept, frumos si sa cinte la vioara...-Pick_nose.
Asa ceva ar duce mult mai repede la extinctie decit orice altceva. Fiecare si-ar comanda la Geneticul srl femeia/barbatul viselor sale, care sa nu comenteze, sa ii placa fotbalul sau shopping-ul,sau sa fie mut, sau contorsionist(a) sau mai stiu eu ce, dupa care evident ca nu vor mai fi interesati de reproducere...las' ca o fac altii.:damn:

Think about it...

#17
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
faza cu barbatu care trebuie sa faca mai multi copii la mai multe femei nu cred ca e adeva..deja se estimeaza ca populatia globului in 2050 va fi de 12 miliarde de oameni..deci va fi o supraaglomerare..ganditi-va ce va fi peste 200 de ani...huh...i wanna die :)

#18
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Probabil peste 200 de ani sau chiar mai curand o sa ne mutam drq pe alte planete, de buna voie sau silitzi. Stiatzi ca in prezent 40% din suprafata lunii este in proprietate privata?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate