Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Nec e616 si 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Buna seara. Am primit cadou un telefon Nec e616. L-am pus pe o cartela Vodafone si cand ma uit la semnal vad afisat 2.5 G. Pe Motorola v975 al meu vad sigla 3G. Nec nu suporta 3G ? Si o intrebare mai speciala :). Cum se regleaza volumul in timpul convorbirii ? Multumesc.

#2
ianacosti

ianacosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 08.05.2006
Telefoanele Nec e 313, e 616, si e 228 nu merg pe 3G decat daca au USIM (umts sim). Vodafone nu ofera usim,
numai Orange (sim-ul lor 3G).
EU am un nec e 313 si merge pe orange 3G.
Pentru volum cauta si tu manualul pe net. Incearca  intai la www.three.co.uk.

#3
ralli

ralli

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.09.2005
am primit si eu un nec e 616...baiul mare e ca nu citeste nr de telefon de pe sim...stie careva  daca totusi se poate? sau ma apuc sa le bag manual in memoria handset.?
:death:

#4
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,386
  • Înscris: 03.04.2004

 ianacosti, on Aug 15 2006, 16:43, said:

Telefoanele Nec e 313, e 616, si e 228 nu merg pe 3G decat daca au USIM (umts sim). Vodafone nu ofera usim,
numai Orange (sim-ul lor 3G).
EU am un nec e 313 si merge pe orange 3G.
Pentru volum cauta si tu manualul pe net. Incearca  intai la www.three.co.uk.
Eu sunt in Germania acum si am cumparat o catela de la T-mobile ca sa nu mai folosesc roamingul! Problema este ca nu intra in retea (am un NEC e616V) dar meniul de la Network mode este accesibil, deci pot comuta intre autmotatic sau 3g only deci se pare ca este un U-SIM, cu o cartela normala nu as fi putut accesa acest meniu (cand ajung in RO am sa iau un U-SIM de la Orange sa vad daca se comporta la fel! Nici pe 3G nu pot intra, oare T-mobile in Germania nu da acces la 3g pe cartela? E bulit telefonul? E decodat prost? E adus din Italia de pe 3 si precizez ca merge pe toate retelele din RO ba mai mult am stat si pe Internet cu el de pe Cosmote! Ce ar putea fi?
Multumesc

Edited by emanu900, 08 December 2006 - 21:44.


#5
karlo72

karlo72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 05.11.2006
Salut, am si eu un Nec 338 .Poate sa-mi spuna si mie cineva unde as putea gasi accesorii pentru acest tip de telefon ?

#6
maxdesign

maxdesign

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.04.2007
Plzzz UN SOFT  " tools " pr nec e616 se gaseste de downloadat pe undeva plzz help  :worthy: :worthy: :worthy:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate