Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

In 19 zile, un nou DSLR de la Nikon

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Cam ce ar mai putea sa lanseze Nikon dupa D200, mult asteptatul succesor al lui D100?

Avem D70, D70s, D50 si D200. Avand in vedere ca nu a trecut atat de mult timp de la lansarea lui D200, parerile se indreapta inspre un aparat din categoria D70, D70s si D50.

Teaser-ul ce poate fi vizualizat la aceasta adresa mentioneaza doar ca va fi vorba de un senzor de 10,2 MP.

Asadar, in 19 zile, Nikon va lansa un nou DSLR. Sa inceapa pariurile!

#2
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
More power, more excitement.... bla bla bla. Aceasi chestie de marketing bagata si de altii... mai multi megapixeli. Fara pariuri dar eu il vad ca un succesor al lui D50/D70. Va mai aduceti aminte discutiille de acum ceva timp despre lipsa pe piata (anumite piete) de body D50?
Nu cred ca o sa fie o evolutie extraordinara, poate ceva mai multe cadre in burst... "pasionate photo entuziast"... Macar de ar veni cu stabilizare pe aparat, tot era o chestie. Zic si eu...

#3
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Vesti proaspete despre noul Nikon ce va fi lansat in aproximativ doua saptamani.

Ken Rockwell spune pe site-ul sau ca noul DSLR va fi Nikon D80, un hibrid intre D70s si D200.

Pentru mai multe informatii si poze, accesati acest link: http://kenrockwell.com/nikon/d80.htm

Edited by Tudor_DX, 27 July 2006 - 15:29.


#4
kpki

kpki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 28.09.2005
Din cate stiu eu Ken Rockwell asta e un mare papagal. Cu siguranta ca va fi mai bun decat D70s astfel incat nu avea cum sa depaseasca D200. Pur si simplu Nikon nu poate sa vina cu o surpriza ci doar cu o evolutie fireasca: Un "D50" sau "D70" mai bun. Chiar si Canon nu a reusit sa surprinda in ultimul timp, dar una este sa lansezi din postura de lider si alta e sa te bati pt un loc mai sus.

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Sper sa nu importe denumirile de la Canon si sa iasa un D70s Mark II. :mellow:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate