Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 

v360

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
casperel

casperel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.07.2006
Salutare ! Dispun de 300 RON si m`am gandit sa`mi iau un Motorola V360( abonament la vodafone ) , dar nu sunt sigur de alegerea mea. De la unii am auzit ca telefonul are oarecare probleme.. insa nu stiu ce sa cred. Mentionez ca dotarile de la V360 sunt exceptionale ptr un utilizator nepretentios ca mine. Luminati`mi si mi calea  :worthy:

#2
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Da... nu e o alegere rea. Poti sa mergi si pe Z530. Avantaje: are si radio si 1.3 mp + o baterie net superioara. Tot pe la 3 mil e la abonament Vodafone. Il gasesti la Germanos si nu e codat ;)

#3
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Baterie "net superioara"? Z530-ul unui amic tine maxim 4 zile, V360-ul meu tinea cam tot atat, fara a-l uza excesiv. Motorola are un display lejer mai bun si merge pe carduri microSD, care sunt si vor fi mult mai raspandite si ceva mai ieftine decat super-ultra-mini-micro-memory stick-urile de la SE. ;)
Si sa nu uitam (la Z530) ca cei 1,3 mp sunt interpolati, senzorul are real 0,3 mp. Si unde e radio-ul ala? :huh:

P.S. S-E nu are card in pachet, Moto are de 64.

Edited by T-MoBiLeR, 20 July 2006 - 07:09.


#4
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
mergi pe moto ... e si mai bine dotat si ai si posibilitatea sa il personalizezi dupa bunul plac

#5
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006

View PostT-MoBiLeR, on Jul 20 2006, 08:08, said:

Baterie "net superioara"? Z530-ul unui amic tine maxim 4 zile, V360-ul meu tinea cam tot atat, fara a-l uza excesiv. Motorola are un display lejer mai bun si merge pe carduri microSD, care sunt si vor fi mult mai raspandite si ceva mai ieftine decat super-ultra-mini-micro-memory stick-urile de la SE. ;)
Si sa nu uitam (la Z530) ca cei 1,3 mp sunt interpolati, senzorul are real 0,3 mp. Si unde e radio-ul ala? :huh:

P.S. S-E nu are card in pachet, Moto are de 64.
Chestie cu 1.3 e cea mai mare porcarie...am vazut cum face pozele si pot spune ca la Motorola sunt mai clare...
Z530 nu are radio...fac pariu oricand,cu oricine!

GO 4 MOTO

#6
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Plusuri pentru Motorola:
- Poze de calitate buna;
- Suport neoficial de nota 10;
- Are un display printre cele mai bune din categoria din care face parte;
- Cablul de date ieftin; :)
- Ar mai fi dar nu imi vin in minte acum... :D

Minusuri:
- Probleme cu Java...se misca greoi. Opera Mini de exemplu... pe SE se misca perfect, pe MotoV360 mai slow-mo, plus ca uneori nu incarca toate pozele de pe pagini. In general aplicatiile Java sunt putin mai incete pe Moto...
- Cam atat imi vine in minte acum.

Per total, MotoV360 e net superior SE Z530.

#7
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Poste_X_tas_Y_, on Jul 20 2006, 11:47, said:

Plusuri pentru Motorola:
- Poze de calitate buna;
- Suport neoficial de nota 10;
- Are un display printre cele mai bune din categoria din care face parte;
- Cablul de date ieftin; :)
- Ar mai fi dar nu imi vin in minte acum... :D

Minusuri:
- Probleme cu Java...se misca greoi. Opera Mini de exemplu... pe SE se misca perfect, pe MotoV360 mai slow-mo, plus ca uneori nu incarca toate pozele de pe pagini. In general aplicatiile Java sunt putin mai incete pe Moto...
- Cam atat imi vine in minte acum.

Per total, MotoV360 e net superior SE Z530.
Se mai pot adauga:
-cardul de 64MB inclus, suporta EDGE (valabil doar ptr orange, dar orisicat).

:peacefingers:

#8
casperel

casperel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.07.2006
:) dap .. stiam ca are EDGE ( oricum eu vreau sa`l iau cu abon la Vodafone ) . e_X_tas_Y_ alea sunt singurele minusuri ?! Am intrebat si amici care au telefonul .. unii spun ca sunetul este prost altii spun ca au probleme cu incarcarea telefonului , altii mi`au zis ca li se inchide din senin  :death:  Tot nu stiu ce sa fac  :w00t:

#9
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postcasperel, on Jul 20 2006, 17:54, said:

e_X_tas_Y_ alea sunt singurele minusuri ?! Am intrebat si amici care au telefonul .. unii spun ca sunetul este prost altii spun ca au probleme cu incarcarea telefonului , altii mi`au zis ca li se inchide din senin  :death:  Tot nu stiu ce sa fac  :w00t:

Mie nu mi s-a inchis NICIODATA singur. Sunetul nu e nici pe departe prost, ba chiar se aude mai tare si mai bine decat un K750i, doar ca SE-ul are un "bass" putin putin mai puternic...:D Incarcarea nu mi-a facut niciodata probleme...cu toate ca eu in incarc zilnic (din cauza ca il folosesc nu gluma...) :D. Deci singurul minus e ca se misca mai greu prin aplicatiile JAVA. Dar nu atat de greu incat sa fie deranjant. Iti recomand cu caldura telefonul. SE Z530 e cam varza in comparatie cu Moto V360.

A, si chiar imi place cum ies pozele! Daca le mai si editezi putin in Photoshop (la luminozitate, contrast, si mai adaugi si filtre foto, iti ies niste poze super). Daca vrei iti pun o poza facuta cu telu' asta, sa te convingi.:) SE-ul ala face poze groaznice...trust me.

#10
casperel

casperel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.07.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Jul 20 2006, 18:12, said:

Mie nu mi s-a inchis NICIODATA singur. Sunetul nu e nici pe departe prost, ba chiar se aude mai tare si mai bine decat un K750i, doar ca SE-ul are un "bass" putin putin mai puternic...:D Incarcarea nu mi-a facut niciodata probleme...cu toate ca eu in incarc zilnic (din cauza ca il folosesc nu gluma...) :D. Deci singurul minus e ca se misca mai greu prin aplicatiile JAVA. Dar nu atat de greu incat sa fie deranjant. Iti recomand cu caldura telefonul. SE Z530 e cam varza in comparatie cu Moto V360.

A, si chiar imi place cum ies pozele! Daca le mai si editezi putin in Photoshop (la luminozitate, contrast, si mai adaugi si filtre foto, iti ies niste poze super). Daca vrei iti pun o poza facuta cu telu' asta, sa te convingi.:) SE-ul ala face poze groaznice...trust me.


Daca se poate sa atasezi si o poza nu m`as supara deloc  :rolleyes: Tu de unde ai cumparat telefonul de la orange sau vodafone ? ca la orange am inteles are bube softu ...  :naughty:

#11
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View Postcasperel, on Jul 20 2006, 21:56, said:

Daca se poate sa atasezi si o poza nu m`as supara deloc  :rolleyes: Tu de unde ai cumparat telefonul de la orange sau vodafone ? ca la orange am inteles are bube softu ...  :naughty:

L-am luat de la Orange pe abo. si l-am resoftat. Cum anume se face treaba aia gasesti tot aici pe forum.:) Attached File  20_07_06_1444.jpg   169.27K   76 downloads Attached File  20_07_06_1614.jpg   89.36K   68 downloads
Pozele iti dai seama ca nu se pot compara cu cele facute de un aparat foto digital, dar pentru un tel din segmentul asta de pret, ies chiar bine.:)

#12
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
Aveti dreptate, v360 mai bun ca z530, stiam si eu :P dar era un tel. de luat in calcul si z530-ul. :)

#13
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006

View PostSany, on Jul 20 2006, 23:25, said:

Aveti dreptate, v360 mai bun ca z530, stiam si eu :P dar era un tel. de luat in calcul si z530-ul. :)
pentru mine z530 pica din start

#14
casperel

casperel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.07.2006
e_X_tas_Y_ pozele sunt acceptabile :D Ar mai fi o faza eu vreau sa-l iau de la Vodafone . Faza cu resoftat nu face cumva garantia sa dispara ?!  :naughty:

#15
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
V360 e super!! daca mai vrei si alte info poti vizita si topicul dedicat lui care e tot pe aici la terminale fixe si mobile.Daca resoftezi pierzi garantia dar fata de softu' din fabrica sunt si alte softuri cu multe imbunatari si care nu iti va parea rau daca le bagi.Garantie nu prea ai nevoie la el doar daca il scapi in fiecare zi si il calci in picioare sau sa fii foarte ghinionist si sa chiar ai o problema cu el! Oricum modificari ii poti face si fara sa ii schimbi softul  :naughty:

#16
casperel

casperel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.07.2006
Figo_jr2006 :D il tin 2-3 luni  cu softul normal si cu modificari ..  :naughty:  daca nu se strica ... Resoftare scrie pe el :))  :peacefingers:

#17
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Mai bine ai schimba softul de la inceput... Si eu spusesem ca il tin doua-trei luni cu soft original, etc... dar l-am tinut doar o saptamana.:) Iti recomand sa iti pui un MonsterPack pe tel. YuetMod v.1.3. Cu softul original e cam naspa...nu poti filma nelimitat, dupa prima poza restul iti ies aiurea (trebuie sa inchizi camera si sa o redeschizi), nu ai unele optiuni, si multe altele. Eu am Yuet de vreo luna si ceva si n-am avut nici cea mai mica problema.:coolspeak:

La partea cu garantia...don't worry about it. Oricum suntem in .ro si unele chestii sunt doar teoretice.  Pot sa iti acorde garantia, sau pot sa te lase cu ochii in soare, cu garantia in mana (chiar si cu softul original)... Si nu prea are ce sa se strice daca ai grija de el... Eu p'al meu il butonez de nu stie ce-i cu el si n-are nimic.:rolleyes:

Na, pana la urma tu alegi ce vrei sa faci cu telefonul tau. Bafta!

Edited by e_X_tas_Y_, 21 July 2006 - 09:06.


#18
casperel

casperel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.07.2006

View Poste_X_tas_Y_, on Jul 21 2006, 10:04, said:

Mai bine ai schimba softul de la inceput... Si eu spusesem ca il tin doua-trei luni cu soft original, etc... dar l-am tinut doar o saptamana.:) Iti recomand sa iti pui un MonsterPack pe tel. YuetMod v.1.3. Cu softul original e cam naspa...nu poti filma nelimitat, dupa prima poza restul iti ies aiurea (trebuie sa inchizi camera si sa o redeschizi), nu ai unele optiuni, si multe altele. Eu am Yuet de vreo luna si ceva si n-am avut nici cea mai mica problema.:coolspeak:

La partea cu garantia...don't worry about it. Oricum suntem in .ro si unele chestii sunt doar teoretice.  Pot sa iti acorde garantia, sau pot sa te lase cu ochii in soare, cu garantia in mana (chiar si cu softul original)... Si nu prea are ce sa se strice daca ai grija de el... Eu p'al meu il butonez de nu stie ce-i cu el si n-are nimic.:rolleyes:

Na, pana la urma tu alegi ce vrei sa faci cu telefonul tau. Bafta!

M-am hotarat imi iau saptamana viitoare !   :D  In legatura cu garantia am "pile" pe la Germanos.  :naughty: , acu am aflat si eu   :lol: .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate