Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Extraoptiune de 300min la Cosmote!

- - - - -
  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#37
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

View Posttassadar, on Jul 6 2006, 11:00, said:

Concluzie:

12 euro pentru 360 minute lunar ORICAND

360 lunar oricand, dar 300 doar in retea  <_<

#38
Ciombe Jr.

Ciombe Jr.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 25.06.2006

View Posttassadar, on Jul 6 2006, 11:00, said:

jos este o varianta cam interesanta de abonament...
COSMOTE 60
Abonament lunar 9 Euro si 3 extraoptiune 300= 12
Minute naţionale incluse lunar 60  si 300 in retea= 360
Tarife/min, către toate reţelele naţionale, după terminarea minutelor incluse în abonament 0.13 Euro
Tarif/SMS 0.05 Euro

Concluzie:

12 euro pentru 360 minute lunar ORICAND

Cum se consuma minutele? Ca as fi interesat... Dar numai sa mi se ia din cele 300 daca sun in Cosmote... Altfel devine neatractiva...

#39
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View PostCiombe Jr., on Jul 6 2006, 11:03, said:

Cum se consuma minutele? Ca as fi interesat... Dar numai sa mi se ia din cele 300 daca sun in Cosmote... Altfel devine neatractiva...

Fii sigur ca minutele Cosmote din optiune iti ia, asta nu-i smecherie de gen Vodafone.  :coolspeak:

#40
dolcegabbana

dolcegabbana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.04.2006
Cand le-am spus unor amici ca urmeaza o oferta cu minute la cartele cativa dintre ei au vrut sa-si ia pe moment cartela ca sa poata activa optiunea,iar o parte au zis ca se mai gandesc...
Acum cand vor auzi ca este la abonament vor spune ca poate Cosmote sa-si bage oferta unde vrea...ca abonament nu ne trebe!
Si-au facut-o cu mana lor...isi puteau atrage sume destul de mari d la mai multi cartelari...asa atrag treispe abonati si papa.
Vorba cuiva o sa ramana in rafturi oferta asta...

#41
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

Quote

Oferta va veni maine (7 iulie) si va consta in:
- 300 minute in reteaua Cosmote contra 3 euro;
- extraoptiunea trebuie activata pana in data de 7 august;
- daca pastrezi extraoptiunea cel putin 2 luni ea devine standard la abonament (adica o poti pastra pe viata);
- o poti dezactiva/activa oricand prin SMS;
- extraoptiunea poate fi activata si de clientii (abonatii) vechi;
- cei care isi fac abonament nou sau au deja un abonament si isi activeaza extraoptiunea (in magazine) primesc cadou un SIM Prepay Cosmote cu 1 euro credit valabil 12 luni.

+ Telefoane GRATUITE;
+ Noul 1515.

Oferta pare cusuta cu ata alba. Extraoptiunea trebuie neaparat activata pana la 7 august, e clar! Deci o sa fie pe piata efectiv doar o luna de zile! Dar cum o pot "activa/dezactiva" oricand prin SMS? Nu am inteles partea asta, si rog pe unul din fanii Cosmote sa o explice... Nu mi-o luati in nume de rau, dar chiar nu e clar!

Despre partea cu telefoanele gratuite, stiti parerea mea... Apropo, ceva modele noi?

#42
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Perioada promotionala cu cartela prepaid va tine pana pe 7 august!

#43
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Clar nu e o oferta demna de luat in seama, tinand cont mai ales de ofertele concurentei. Cred ca s-au speriat cam tare. Raman la parerea mea.. ar trebui sa scoata o optiune cu minute nationale.. mai putine, in nici un caz 300, poate numai seara... dar nationale. Pentru ca asa n-ai cu cine vorbi. Eu unul am abonament dar nu cred ca imi voi activa noua optiune pentru ca pur si simplu nu o sa am cu cine vorbi. Daca nu as avea abonament la Cosmo, in nici un caz nu mi l-as face pentru aceasta optiune. Mai bine unul de la Zapp cu 1000 de min in retea la 8 dolari.. si as avea si persoane cu care sa vb.

#44
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Cosmote incearca sa devina un fel de Connex de acum cativa ani cu aceste oferte, numai ca nu prea e posibil... Atunci alte erau conditiile, acum sunt altele... Daca ar fi lansat oferte gen 2000 minute la cartela, sau 300 de minute la abonament, prin 2000 probabil ca acum Cosmorom ar fi fost reteaua nationala din Romania, iar Connex si Dialog ar fi fost niste mici luptatori care se orientau spre nise gen business sau ar fi renuntat pur si simplu...

Din pacate, au ratat ocazia atunci, iar acum mi se pare prea tarziu...

PS: Oferta asta va sta multa vreme in rafturi, si de vina e mentalitatea romanului in continua schimbare... Iar schimbarea asta e in bine, fiindca romanul incepe sa devina fidel...

PS2: La Pre Pay ar fi fost mult mai de succes, fiindca s-ar fi adresat tinerilor care migreaza cu usurinta de la o retea la alta...

#45
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
am observat in ultima vreme o ameliorare a calitatii retelei Cosmote.  o oferta pt abonati era inevitabila, si eu zic ca e mult mai bine decat ce ofera concurenta la banii aia.

#46
mariusx25

mariusx25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 13.12.2005
Am sunat mai devreme la Cosmote la relatii si i-am intrebat daca este adevarat cu minutele si stiti ce mi-au spus?:ca iar sintem indusi in eroare,in fiecare zi se suna si se intreaba pentru orice zvon si ca vom fi anuntati in presa sau pe mobil daca va aparea ceva in viitor.Asa ca nu stiu de unde le scoateti fratilor,va place sa aberati zvonistic .

#47
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

View Postinside_spy, on Jul 6 2006, 10:46, said:

Inutil ceea ce ai spus si total off-topic!

On-topic: Cosmote incearca sa atace cu prima optiune pentru abonati, dar aceasta suna incredibil de prost, mai ales ca majoritatea utilizatorilor din retea au cartele pre-pay cu 2000 de minute, la acelasi incredibil tarif de 3 euro. Consider ca aceasta oferta nu va prinde la public. Cartela SIM cu credit de 1 euro oferita la activare mi se pare o gluma proasta. Relansarea 1515 e ceva normal, carte trebuia facut demult, nu e ceva revolutionar.

Unde este facuta publica aceasta oferta?
A fost un raspuns pentru @chriss ... nu inteleg ce te bagi ...

#48
mark_lm

mark_lm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 23.06.2004

View Postmariusx25, on Jul 6 2006, 12:52, said:

Am sunat mai devreme la Cosmote la relatii si i-am intrebat daca este adevarat cu minutele si stiti ce mi-au spus?:ca iar sintem indusi in eroare,in fiecare zi se suna si se intreaba pentru orice zvon si ca vom fi anuntati in presa sau pe mobil daca va aparea ceva in viitor.Asa ca nu stiu de unde le scoateti fratilor,va place sa aberati zvonistic .

Eu nu spun ca ar trebui sa te increzi 100% in ce spune lumea aici pe forum. Dar pe ce spun cei de la relatii cu clientii cu atat mai putin. Tu ce te asteptai, sa-ti spuna ca de maine o sa intre optiunea?

#49
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

View Postmariusx25, on Jul 6 2006, 12:52, said:

Am sunat mai devreme la Cosmote la relatii si i-am intrebat daca este adevarat cu minutele si stiti ce mi-au spus?:ca iar sintem indusi in eroare,in fiecare zi se suna si se intreaba pentru orice zvon si ca vom fi anuntati in presa sau pe mobil daca va aparea ceva in viitor.Asa ca nu stiu de unde le scoateti fratilor,va place sa aberati zvonistic .

nu stiu exact ce hram poarta @nsec dar daca @courage a editat postul lui @chriss - adaugand detaliile lui @nsec - atunci... inseamna ca @courage are incredere in @nsec  :naughty:

#50
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Pacat ! O oferta la prepay de 300 minute in Cosmo si Romtelecom la max 5 USD sau max 4 Euro era OK ! Si cred ca era si realizabila ideea ...

#51
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

Quote

PS: Oferta asta va sta multa vreme in rafturi, si de vina e mentalitatea romanului in continua schimbare... Iar schimbarea asta e in bine, fiindca romanul incepe sa devina fidel...

PS2: La Pre Pay ar fi fost mult mai de succes, fiindca s-ar fi adresat tinerilor care migreaza cu usurinta de la o retea la alta...

Subscriu.
Doar pana la 7 august pentru doar 300 de minute. Un abonament de minim 6 euro - cam 7,5 USD. Prea apropiat de zapp care ofera 1000 de minute la 8 dolari. Si nu in graba, pana la 7 august. Nu vad cine s-ar imbulzi sa se aboneze in luna asta care urmeaza. Mai bine puneau o optiune la cartele gen platesti 3 euro optiunea si ai 200 de miunte cu 1 eurocent. Deci total 5 euro ai avea de platit.
Daca oferta e cea prezentata aici prevad un impact nesemnificativ.

#52
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004
Din cate am inteles se pregateste si alta optiune....

#53
monel_33

monel_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 18.08.2005
Au existat multi  care au facut scandal ca nici alea 2000 de minute nu sunt bune. Doar nu ne asteptam sa laude oferta asta.


Totusi, daca stam sa ne gandim, este de departe cea mai buna oferta GSM de pana acum in Romania. Centul 500 de la Connex a fost o oferta incomparabil mai proasta, sa fim seriosi: puteai sa vorbesti doar in weekend...


Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie ce impact va avea oferta, daca celor de la Cosmote le va iesi treaba, daca va avea un succes rasunator. Nu e firma mea. Important e ca eu stiu ca o sa pot vorbi de-acum incolo cu prietenii si familia la un tarif superdecent, indiferent de ora.

#54
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
Trebuie subliniat faptul ca e o oferta PE VIATA !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate