Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 

Copiem la bac?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
Putem oare copia de la colegul din fata si spate, ar fii super fiindca prind printre 2 destepti. Ce ziceti, sa ma risc (de pierdut nu prea am cee)? :angry:  :coolspeak:

#2
r0bber

r0bber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.06.2006

View Postadryyan, on Jul 2 2006, 22:27, said:

Putem oare copia de la colegul din fata si spate, ar fii super fiindca prind printre 2 destepti. Ce ziceti, sa ma risc (de pierdut nu prea am cee)? :angry:  :coolspeak:
:lol:  de la colegi?  eu ma duc cu 'eseul' in format f mic :P  o sa il scot doar daca vad ca ne lasa sa copiem..daca nu... scriu si eu ce stiu.. orice proza mi-ar cadea scriu de un 7 asa

#3
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
nu ai nimic de pierdut   :blink:
pentru tentativa de copiere dupa regulament cred ca te poate da afara...

#4
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Dar ce ar fi daca ati pune mana pe carte? Sincer mi-ar fi rusine sa intreb cum sa copiez la bac. Pai mai tarziu ce o sa faceti? Cand va trebui sa mergeti la vreun interviu pentru un job...cine va sopteste? :death:

#5
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Dar poti copia la bac cand esti singurul inscris la proba aleasa? POTI? Si cand nu stii nimic?
Apropo...cei inscrisi singuri la probe, dau intr-o clasa sau fiecare intr-o clasa?

Edited by Digibrain., 02 July 2006 - 21:45.


#6
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View Postadryyan, on Jul 2 2006, 22:27, said:

Putem oare copia de la colegul din fata si spate, ar fii super fiindca prind printre 2 destepti. Ce ziceti, sa ma risc (de pierdut nu prea am cee)? :angry:  :coolspeak:

Te orientezi la fata locului. Iti dai seama din primele 15 minute daca poti sau nu. Te uiti daca profii stau de vorba intre ei sau daca sunt in general cooperativi. CERT este ca nu tre sa abuzezi. Chiar daca cooperezi cu vreun coleg este recomandat s-o faci in soapta. Nici supraveghetorilor nu le convine sa se auda galagie din clasa pe hol, pentru ca reiese clar ca sunt prea indulgenti. Deci cu bun simt sa nu apuce a va face observatie.


View Postr0bber, on Jul 2 2006, 22:32, said:

:lol:  de la colegi?  eu ma duc cu 'eseul' in format f mic :P  o sa il scot doar daca vad ca ne lasa sa copiem..daca nu... scriu si eu ce stiu.. orice proza mi-ar cadea scriu de un 7 asa

DO NOT! Orice profi, cat de indulgenti ar fi, va mai lasa sa va mai soptiti intre voi un raspuns, chiar si mai mult (eu am avut geografia unde mi s-a dictat mai mult de juma de pagina) dar nu va vor lasa niciodata sa copiati pe materiale dinafara. Adica se presupune ca ai emotii, lipsa de inspiratie si se itnelege ca ai nevoie de putin ajutor. Dar daca vii cu manual la tine sau cu fiutici de acasa, supraveghetorii deja considera asta nesimtire, cum ca ai premeditat sa copii inca de acasa, ca pe asta te bazezi, etc. Asta e teorie auzita si de la elevi/studenti si de la supraveghetori.


In fine, eu am comentat de mai sus mergand pe premisa ca profii vor fi intelegatori (majoritatea sunt).
NU se exclude insa sa nimeresti la niste supraveghetori care sa nu dea voie a se sopti nici macar un cuvant, ca sa nu mai vorbim de colaborare calumea sau copiute. Succes!

#7
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Cu cine sa cooperezi daca esti singurul care ai subiectul ala? SINGURUL! Nu ai cu cine, iti spun eu :) .

#8
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View PostNaga Queen, on Jul 2 2006, 22:36, said:

Dar ce ar fi daca ati pune mana pe carte? Sincer mi-ar fi rusine sa intreb cum sa copiez la bac. Pai mai tarziu ce o sa faceti? Cand va trebui sa mergeti la vreun interviu pentru un job...cine va sopteste? :death:
da tu de ce nu inveti fizica nucleara ( sper ca nu inveti fizica nucleara :w00t:  ) ? nu iti foloseste la nimic ? a.. pai nici mie Luceafarul  :peacefingers:

#9
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Copiaza daca poti,ce mare branza.Dar totusi te sfatuiesc sa inveti macar de nota minima.Asa impaci si capra si varza ( inveti un pic,cat sa treci,dar copierea o faci ca sa maresti media ).

#10
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View Postherlino, on Jul 3 2006, 08:11, said:

Copiaza daca poti,ce mare branza.Dar totusi te sfatuiesc sa inveti macar de nota minima.Asa impaci si capra si varza ( inveti un pic,cat sa treci,dar copierea o faci ca sa maresti media ).
eczact :proud:

#11
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
la noi al romana azi s-a putut colabora... nu s-a copiat ... dar s-a shoptit.
un coleg a scris tot de la mine ... cuvant cu cunvat de pe cioarne. in schimb el e bun la mate. io acolo am nevoie mare ... sper sa fie si el asa de treaba!
bafta la care mai aveti examene

#12
r0bber

r0bber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.06.2006
nici la mine nu a fost bahaosul de anul trecut cand profii supraveghetori tineau de 6 sau rupeau foile cu comentarii din cartile pe care le-au lasat elevii pe hol.. .
am avut noroc ca am luat ciornele de la o amica.. si am scris bine

eu m-am dus cu eseul la mine cu ideea sa il folosesc doar daca era ca anul trecut. oricum nu prea aveau cum sa il gaseasca ca am trecut fituicile printr-o ata mai groasa pe care am legat-o de gaica de la pantaloni si le-am dat drumu in pantalon pana mai jos de genunchi... daca ne lasau sa copiem..eram asigurat..ca imi ridicam pantalonu` putin si rupeam coment care imi trebuia :D dar nu a fost sa fie.. l-am aruncat cand am iesit :P

Acum ma scuzati... ma duc pe plaja sa facem un foc cu comentarii si carti de romana :)))

#13
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
"nu ai nimic de pierdut"

foarte tare... viitorul tarii e in mainile voastre mai baieti :D

#14
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View Postr0bber, on Jul 3 2006, 16:25, said:

nici la mine nu a fost bahaosul de anul trecut cand profii supraveghetori tineau de 6 sau rupeau foile cu comentarii din cartile pe care le-au lasat elevii pe hol.. .
am avut noroc ca am luat ciornele de la o amica.. si am scris bine

eu m-am dus cu eseul la mine cu ideea sa il folosesc doar daca era ca anul trecut. oricum nu prea aveau cum sa il gaseasca ca am trecut fituicile printr-o ata mai groasa pe care am legat-o de gaica de la pantaloni si le-am dat drumu in pantalon pana mai jos de genunchi... daca ne lasau sa copiem..eram asigurat..ca imi ridicam pantalonu` putin si rupeam coment care imi trebuia :D dar nu a fost sa fie.. l-am aruncat cand am iesit :P

Acum ma scuzati... ma duc pe plaja sa facem un foc cu comentarii si carti de romana :)))
voi scrieti eseul mai intai pe ciorna ? si aveti timp sa'l mai transcrieti :w00t: ?

#15
I_ubita

I_ubita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.07.2006
:surprise:  Da mah...a fost belea...si la noi s-a putut...a mers brici...

#16
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View PostI_ubita, on Jul 3 2006, 21:25, said:

:surprise:  Da mah...a fost belea...si la noi s-a putut...a mers brici...
noi aveam pregatit si un motto : "ce stii tu, stiu si eu - dam din mana'n mana !"  :w00t:

#17
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
Si la noi s-a putut soptii si o data am si citit ciorna unui colege de banca :) cand am vazut o greseala la ciorna ei am corectat-o cu pixul meu pe ciorna ei. Deci nu prea au fost severi, dar cu respect. Profii ne lasau sa colaboram dar atat. Noi am fost cate 2 intr-o banca dar au fost banci lungi de 3 persoane.



Sa vedem cum o sa fie la urmatoarele examene :)

#18
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
noua ne-a spus de la inceput ... fara schimb de foi de examen intre voi .. toleram numai soptitu discret desi in acelasi liceu au fost si comisii mai exigente

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate