Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Topic pentru CS 1.6 & Source - Servere, intrebari, probleme etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
477 replies to this topic

#451
k1NNG

k1NNG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.08.2013
Cum pot face sa imi mearga cs-ul pe openGL, cand dau sa joc pe openGL, am fps mic si imi merge foarte greu, nu pot juca deloc.

#452
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Esti utilizator de steam? daca da selecteaza pe langa opengl si "low video quality"

#453
DeafDuck

DeafDuck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.08.2013
https://www.youtube....Kfr8pBDdW_MLNGw <--Merita o sansa! Canal de gaming subscribe pt incurajare!!!

#454
Pr1vate

Pr1vate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 16.09.2013
Salutare am si eu o problema cu serverul de CS.
Am descarcat de pe net un server gata facut si l-am m-ai modificat si eu.Totul merge doar cu o singura exceptie.Alti jucatori nu se poate conecta pe serverul meu si nu stiu de ce. Am pus serverul pe un alt calculator si pe un net diferit,am bagat ip am dat connet si nu merge s-a m-a conectez. Problema mea este de ce nu merge s-a m-a conectez. Ce trebuie s-a fac?

Info:
Serverul este facut in AMX MOD X 1.8.1 Clasic.
Pluginuri de baza + cateva adaugate.

#455
ITnoob

ITnoob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.07.2007
Daca aveti chef sa va certati cu admini care fac abuz de puterea lor, intrati aici 93.119.24.11:27015 :)) De altfel, serverul e ok, dar adminii sug. Oare mai exista vreun server cu admini ok? Intrebare fara raspuns...

#456
Banana_Oficial

Banana_Oficial

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2014
Sunt nou pe aici. Stie cineva cum pot sa modific meniul? adica cand esti in joc si apesi "H", si unde se afla acel fisier?

#457
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
commandmenu.txt se numeste fisierul care populeaza meniul despre care vorbesti.

#458
Sw3ps

Sw3ps

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.10.2014
de curand am cumparat un server de cs1.6 de la xtremehost am primit niste date user/pass
problema ar fi unde trebuie sa ma autentific cu ele am incercat in gameCP de la server gp.xtremehost.ro dar imi zice ca is invalide ar mai trebui sa fac ceva inainte??

#459
JamesDeLouis

JamesDeLouis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.10.2014
Salut softpedia. Am o mare problema. Steam support mi-a blocat contul steam deoarece m-am logat pe doua laptopuri. Le-am trimis si mesaj prin steam support dar n-au raspuns. Nu-mi pot accesa contul pe steam support si am trimis mesaj de pe alt cont. Ce sa fac? Le.am trimis mesaj acum o saptamana.HELP !!!

#460
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Steam support nu iti blocheaza contul pentru ca te conectezi de pe calculatoare diferite (trebuie doar sa confirmi codul primit prin e-mail si s-a rezolvat). Ce ai facut de te-au bubuit?

#461
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009
Am si eu o problema. cs.1.6, win 7x64, grafica integrata HD 4600 procesor I5 4570. Am schimbat monitorul dintr-unul LCD 19" rezolutie 1280 - 1024 cu un Dell IPS 23'' rezolutie 1920 -1080, ambele pe 60 Hz desi Dell-ului ii place sa treaca singur pe 59p la Hz de la 60p inca nu stiu de ce si nici ce inseamna p sau i in cazul herzilor...

Steam cu update-uri la zi, ultimul driver video si windows, jucator cu vechime in cs. Problema ?

Pe langa ca se misca vizibil mai putin fluent banuiesc din cauza rezolutiei superioare pe care trebuie s-o scoata monitorul cand dau de smoke sau mai bine zis cand intru in smoke imi cade FPS-ul de la 100 la 40-50 si nu inteleg de ce pe vechiul monitor cu aceleasi setari n-am avut niciodata problema iar cu noul se manifesta foarte vizibil.



1. Aveti sugestii ce setari sa fac in driverul graficii HD 4600 ? Sau ce se intampla?
2. Voi pe ce rezolutie jucati daca aveti monitoare FULL HD? Eu le-am incercat pe toate si din pacate cam asa se comporta pe toate. Cele foarte mici de genul 640x460 din pacate nu functioneaza corect pe monitorul meu disparandu-mi multe caractere si parti de imagine...

Edited by asda, 14 December 2014 - 17:17.


#462
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009
Astazi am avut mai multa vreme sa imi bat capul cu asta si am descoperit ca desi joc cu 1280 x  720 atat in Steam cat si in CS-ul spart reusesc doar in Steam sa am problema cu fps-urile care scad drastic... Nu stiu ce-o poate cauza. M-am jucat cu config-ul si n-am rezolvat...

Daca ar fi dupa mine as juca 640 x 480. Doar pe steam imi da voie sa merg cu rezolutiile mai jos de 1280 x 720 si daca incerc 640 x 480 culmea e ca imi merge dar imi dispare din grafica precum consistenta butoanelor, nu imi apare cine a omorat pe cine, vizibil clasamentul si numele....

Edited by asda, 15 December 2014 - 00:04.


#463
zuzulic

zuzulic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 03.09.2010
Va salut, am si eu eu urmatoarea problema, pe windows 8.1 x64 am doua cs 1.6 instalate, unul warzone si altul pglzone.Ambele au aceeasi poblema, intru in joc si cand incerc sa dau click pe "quit" de exemplu, click-ul reactioneaza pe "find server", in optiuni dau pe "apply" si reactioneaza mai sus cu 2 cm..cred ca ati prins ideea.Am sters si configul, si gamemenu.res..am reinstalat cs-urile dar fara reusita. Daca puteti sa ma ajutati raman recunoscator :) , multumesc.

#464
zuzulic

zuzulic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 03.09.2010
L.E. Am rezolvat, se pare, asa ca am sa las aici si cum am facut, poate o sa ajute si pe altcineva odata si-odata: click dreapta pe hl/cstrike > compatibility > am bifat casuta "Disable display scaling on high DPI settings" apply ok ..et voila ! ( rezolutie 1920x1080 )

Edited by zuzulic, 19 January 2015 - 19:49.


#465
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008

 asda, on 15 decembrie 2014 - 00:01, said:

Astazi am avut mai multa vreme sa imi bat capul cu asta si am descoperit ca desi joc cu 1280 x  720 atat in Steam cat si in CS-ul spart reusesc doar in Steam sa am problema cu fps-urile care scad drastic... Nu stiu ce-o poate cauza. M-am jucat cu config-ul si n-am rezolvat...

Daca ar fi dupa mine as juca 640 x 480. Doar pe steam imi da voie sa merg cu rezolutiile mai jos de 1280 x 720 si daca incerc 640 x 480 culmea e ca imi merge dar imi dispare din grafica precum consistenta butoanelor, nu imi apare cine a omorat pe cine, vizibil clasamentul si numele....

Incearca si cu modul "Low video quality" din setarile video ale cs-ului.

#466
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009
Merci prietene. Incercasem tot mai putin asta si se pare ca merge :)

#467
sudcraiova

sudcraiova

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.10.2015
Servus , am si eu o problema : Intru in cs adaug un server la favorite iar dupa ce ies afara din casa nu mi se salveaza servarul , sti cineva cum sa rezolv problema asta ? Multumesc spor la fraguri !

#468
CNP77

CNP77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 02.08.2013
merge CS 1.6 pe windows 10?

la mine moare dupa 10 minute

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate