Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Topic pentru CS 1.6 & Source - Servere, intrebari, probleme etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
477 replies to this topic

#415
sOuNNd

sOuNNd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2011
Ok, am o mica mica problema cu cs-ul , am instalat astazi steam-ul ca am hotarat sa ma reapuc de cs ( VIVA LA STUDENTIE ! ma plictisesc de mor :| ) si dupa ce l-am instalat si downlodat cs-u in cadrul steam-ului, in timpul jocului am lag 30, pac sare la 200, inapoi la 50, pac 180...sare ping-ul de rupe, nu pot juca nimic. intru pe valve, imi ramane constant la 60, n-am treaba cu lag-ul, merge perfect.
Care-i problema? Am umblat la setarile de la internet ( in cadrul Steam ) acolo la alegerea vitezei ( gen 256kb/s sau >2mb/s ) , am incercat cu toate pe rand, nimic, la fel, sare ping-ul de mama mama :|
Am mai incercat cu un config care-mi marea fps-ul si scadea lag-ul ca e plin de bind-uri si setari care ajuta la asta, nimic, again.

Please help :| ma disper ca am dat 10 euro pe licenta vietii SI NU MA POT JUCA :(  :wallbash: :wallbash: :chair: :angry2:

Edited by sOuNNd, 06 December 2011 - 20:45.


#416
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
CS 1.6 Steam

nu pot scrie normal in consola, apare si dispare dupa fiecare tasta (ma dispera cand vreau sa dau Quit -- Q Tab, sau sa incarc un config)

#417
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Salut băieți. Am și eu o problemă!!! Când trag de vreo 20 de ori intr-un inamic, gloanțele se duc numai pe lângă. Eu pun ținta pe el și gloanțele se duc numai pe lângă. Mă fac de râs pe orice server. Toți își imaginează că sunt un copil enervant de 9 ani care e începător (și eu am 16 ani). Inamicii îmi dau headshot din prima lovitură, iar eu mă chinui să trag de 100 de ori. Mă antrenez (în timpul liber) și tot slab sunt. Alții mă omoară mai mereu din cauză că au wall și aim, iar cei din echipa mea îmi zic că eu sunt slab. Nu e corect. Am încercat o mulțime de moduri de a trage, m-am uitat prin tutoriale pe internet (mă dau la stânga, dau trei gloanțe, apoi dreapta, trei gloanțe, și tot așa... dar nu merge nici faza aceasta pentru că inamicii sunt prea rapizi și dacă mă nimeresc nu mă mai pot da stânga - dreapta). Oare trebuie să îmi schimb config-ul?

#418
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Merge chiar foarte bine faza cu stanga-dreapta. Trebuie doar sa o exersezi suficient. In plus, pe masura ce joci, ai sa vezi ca poti sa 'ghicesti' cam in ce directie se vor misca inamicii si vei avea si reflexe mai bune. Personal folosesc configul default, singurele schimbari sunt doar la aspect (hud_fastswitch 1, cl_crosshair_size small si hud_centerid) si merge destul de bine.

Uite cateva rezultate obtinute folosind metoda descrisa de tine: http://steamcommunit.../?filter=app_10

#419
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Mul?umesc de răspuns  ;). Tu ai experian?ă, asta e treaba. E?ti expert. Eu când eram mai mic nimeream mult mai bine în CS. Eram bun. Pentru câ?iva ani nu am mai jucat CS pentru că mă plictiseam de el. Acum două luni m-am reapucat de acest joc pentru a-mi aduce aminte de vremurile frumoase. Mă gândesc, poate e din cauză că mă ascund prea mult pe după cutii, ziduri, etc... sau poate e altceva. Poate nu am rapiditate. Peste câteva zile o să fac un video, o să-l pun pe youtube (apoi îl voi pune aici) ?i de acolo vă ve?i da seama care ar putea fi problema.

Edited by DavidNr7, 08 February 2012 - 22:11.


#420
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Scuze de dublu post. Nu am mai pus filmulețe pentru că am aflat care era problema. Am fost la un prieten și i-am arătat cum joc. El mia zis că trebuie să stau pe loc când trag. Stânga-dreapta nu e stilul meu. Nimeresc mai bine dacă stau pe loc. Și faza era că mergeam înainte când trăgeam, de asta nu nimeream. Azi am jucat pe un server și am făcut 10 puncte din câteva runde pe o hartă. Înainte mă chinuiam să fac 1 punct. Acum... 10 puncte. La mine depinde și de hartă. Dacă îmi place harta (de_dust 2, de_aztec, de_inferno... <- acestea îmi plac, în general), reușesc să adun puncte, dacă nu, sunt distrus. Îmi pare rău că v-am deranjat  ;) !  

Era să uit... fr33pr0d, ți-am dat like. Măcar ai încercat să mă ajuți. Și, dacă vrei, fă un filmuleț să văd cum joci! Poate mai învăț șmecherii de la tine. Am văzut în acele poze că erai numai pe primul loc. Bravo!!!

#421
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Statul pe loc ajuta (reduci reculul), statul pe vine ajuta si mai mult dar in ambele situatii esti tinta usoara. Am cateva demo-uri care arata cum joc eu, daca am timp zilele astea le pun pe net.

#422
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Ok :)!!! Dacă nu poți, nu e nimic. Sunt eu curios să văd cum joci, dar nu te oblig să pui acele demo-uri. Legat de subiect, am găsit acest filmuleț cu niște exerciții pentru a avea un aim mai bun (să nimeresc mai bine). Se aplică acel spray pe perete și se fac exercițiile (la matematică :lol: ) descrise în filmuleț. Aici este: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wbKUeAdDKSA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Iar la minutul 3:16 vedem rezultatele acelor exerciții (rezultate foarte bune :blink: ).

#423
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Joaca mult respawn si gungame si o sa ti se dezvolte reflexele in timp chiar foarte bine!

#424
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
Dupa ceva timp bagai si eu CS 1.6... omoara tineretul la mine, îi întrebai daca intra pe forum... dar nu prea stiu de el, bag tot numele de pe forum, macar sa îi oftic.
Câteva fete vorbarete, în rest nimica FUN.

Edited by AirGod, 02 April 2012 - 20:14.


#425
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
daca ma puteti ajuta ..
de ceva timp , counter strike 1.6 si CZ imi face o figura ..si anume , cateodata imi blocheaza mouse ul pt o fractiune de secunda ! ori atunci cand trag repede cu pistolul , trage de 3-4 ori si apoi cand apas pe click se aude un sunet in boxe (ceva gen eroare) si nu mai trage ..trebuie sa-l las 1-2 secunde sa-si revina
ce naiba s-a intamplat ?!

#426
thedementor

thedementor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 06.03.2012
Am si eu o problema.M-am bagat azi pe un server,si acum cand dau Find servers m-i se conecteaza automat cu acel server.Ajutati-ma va rog!

#427
venom21

venom21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2012

View Postthedementor, on 22nd May 2012, 20:33, said:

Am si eu o problema.M-am bagat azi pe un server,si acum cand dau Find servers m-i se conecteaza automat cu acel server.Ajutati-ma va rog!


Salut.
Am patit si eu acelasi rahat , si nu am avut de ales decat sa reinstalez CS-ul.
Merge si fara sa il dezinstalezi , daca ai cunostinte pe alte servere si ai adresa de mail al unui admin ar trebui sa te poata ajuta.
Daca vrei intra pe forum GalatiCs , fa-ti cont si o sa te ajute un owner de pe acolo cu siguranta.
Bft !

#428
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Pot sa ma antrenez cat vreau la CS ca nu se intampla NIMIC. SUNT PRAF!!! Mi-e ciuda cand ii vad pe altii ce bine joaca. Ei fac 3-4 kill-uri pe runda. Eu fac 2 kill-uri la 10 runde. Unul zicea "ia la david, 14 death-uri, 1 kill".
Ce ziceti? Sa ma las de CS sau sa ma mai antrenez?

#429
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View PostDavidNr7, on 23rd July 2012, 09:35, said:

Pot sa ma antrenez cat vreau la CS ca nu se intampla NIMIC. SUNT PRAF!!! Mi-e ciuda cand ii vad pe altii ce bine joaca. Ei fac 3-4 kill-uri pe runda. Eu fac 2 kill-uri la 10 runde. Unul zicea "ia la david, 14 death-uri, 1 kill".
Ce ziceti? Sa ma las de CS sau sa ma mai antrenez?
Daca te "antrenezi" gresit o sa joci slab.

#430
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Mi-am gasit arma: M4A1 cu amortizor. Dau headshot de la distante mari. Sunetul acela silentios are si el un rol. Ma ajuta foarte mult sa nimeresc mai bine, dar nu inteleg cum (cam ciudat). Rezolutia am scazut-o la 800x600. Pot da HS din primele doua incercari. Nu mai trebuie sa trag de 10 ori.

Edited by DavidNr7, 13 October 2012 - 11:31.


#431
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Am windows 7 (x64) si am instat mai multe tipuri de cs si mereu imi dau aceeasi eroare

Attached Files



#432
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Da ce placa video ai? de 32 mb? eroara aia te atentioneaza ca nu ai destula memorie video libera pentru a rula jocul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate