Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

CEL MAI TARE SOFTWARE DE MIXAT

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Cred ca am gasit cel mai tare soft de genul asta! DJS 1.0 !!! Este de la Pioneer si il gasiti pe http://www.pioneerprodj.com/ la Products/software !!! Imita doua playere pioneer 600 ai zice, cu toate functiile lui 1000 si nu numai.... Scratch-ul nu este spectaculos dar merge... Daca stiti sa umblati pe o scula profi si aveti cunostinte despre mixat cred ca o sa-mi dati dreptate ca e super tare softul! Daca nu contraziceti-ma....


Pioneer’s DJS software was designed for professional and amateur DJs to enable full-scale DJ play on a PC. The software offers the same playability and functionality as the company's Pro DJ products, using a PC instead of two CDJ turntables and a DJ mixer.
The DJS software combines the key elements of Pioneer's professional digital CD decks and mixers with a host of innovative features including:
- Auto mixing
- Waveform display for indicating playing position and cue/loop points
- BPM synchronization and beat synchronization
- Eight effects including Delay, Echo, Auto Pan, Trans, Filter, Flanger, Reverb and Pitch Shifter
- Fader start function for controlling the playback of two players (channel, fader and cross fader)
- Create function for setting four points for cues or loops in a song
Also included is a ripping function for converting CD, line input signals and wave files to MP3.
The graphic user interface is intuitive and easy to understand. It follows the same ergonomic design used in all Pioneer CDJ products and mixers. The display shows everything a professional DJ needs to see, including time, BPM, mixer controls, jog dial, hot cue buttons, etc.
The DJ can assign basic functions to a particular key on the PC keyboard. By doing this for frequently used functions, the DJ can establish his or her own playing style – on a keyboard. In addition, the “SYNC” feature automatically beat matches the cued track to the track that is playing and a powerful effects program mimics the effector features of the DJM-600.

Attached Files


Edited by Lyvyoo, 25 May 2006 - 00:26.


#2
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
Mda....eu acuma mi-am instalat Virtual Dj Studio 3.0 ....
Si are la skin`uri foarte foarte multe imitatii de statii de mixat. Vreo 5-6 de la Pioneer + multe altele. Fiecare reda realitatea.

#3
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Skin-ul ca skin dar la DJS poti mixa din JOG !!! Si functioneaza destul de bine... E un mare avantaj fata de multe softuri!

#4
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006

View PostLyvyoo, on May 25 2006, 02:30, said:

Skin-ul ca skin dar la DJS poti mixa din JOG !!! Si functioneaza destul de bine... E un mare avantaj fata de multe softuri!

are cumva si posibilitatea de emisie radio ( conectare server shoutcast aac+ de ex)

#5
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
OTS Turntables Pro mis e pare bun. merge si la emisie radio pe net.

#6
Jorjel_dj

Jorjel_dj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.06.2006
----> Beginner stupid question <----

Vlad_draku poate ma ajuti si pe mine intr-o problema ...
Si eu am acelasi soft ... Virtual Dj 3.0 .... si o placa audio C-Media 5.1 ...
La setari am configurat asa cum arata in poza ... am pus boxele pe iesirea VERDE ... di castile pe iesirea NEAGRA ... cu toate astea nu se aude nimic in casti ... ci doar in boxe ...
Unde gresesc sau ce nu fac bine ???

#7
h4X0r.y0uL34

h4X0r.y0uL34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
Cel mai bun soft de mixat este Ableton 5 LIVE  :coolspeak:

#8
PaulVanDyk

PaulVanDyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.08.2006
E destul de bun dar uite pana mi-au adus playerele pioneer, am folosit in discoteca AtomixMp3, pe un sistem de 20000 W si nu prea se simtea ca mixam pe calc ... deci mi se pare destul de bun Atomix-ul

#9
Dj-Sony

Dj-Sony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 16.08.2006
io zic ca Virtual-Dj 3.0 este cel ami bun soft ptr mixat... nunumai ca e soft,ca are posibilitatea de connecta hardware la calc...daca ai hardware la el nici nu ai nevoie de mouse si tastatura numai ptr. a cauta piesa si a baga in player... ex:posibilitatea de virtualscratch

daca vreti sa auziti cateva remixe facute cu virtual-dj punetima in lista da mess
    
  [email protected]

Attached Files



#10
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Traktor si Ableton live sunt peste Virtual DJ. Iar conectivitatea este mult mai avansata decat la alte softuri.

#11
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,117
  • Înscris: 10.04.2006
Mie nu imi merge deloc DJS-ul asta :huh:

#12
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,117
  • Înscris: 10.04.2006
Yep , VirtualDJ e cel mai tare cu skin-ul de DJS 1000 :D

#13
danielsprianu

danielsprianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2006

View PostJorjel_dj, on Jun 23 2006, 10:54, said:

----> Beginner stupid question <----

Vlad_draku poate ma ajuti si pe mine intr-o problema ...
Si eu am acelasi soft ... Virtual Dj 3.0 .... si o placa audio C-Media 5.1 ...
La setari am configurat asa cum arata in poza ... am pus boxele pe iesirea VERDE ... di castile pe iesirea NEAGRA ... cu toate astea nu se aude nimic in casti ... ci doar in boxe ...
Unde gresesc sau ce nu fac bine ???


Incercati pachetul:
MagixMusicStudioDeluxe
MagixSamplitudeProfessiona
MagixSequoia
MagixMusicMaker
MagixMp3Maker2005
MagixAudioCleaningLabDeluxe
      Nu veti fi dezamagiti,
                   Respect

#14
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
si eu folosesc VIRTUAL DJ 4,0 FULL e :coolspeak:

#15
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.01.2006

View PostPaulVanDyk, on Aug 2 2006, 14:38, said:

E destul de bun dar uite pana mi-au adus playerele pioneer, am folosit in discoteca AtomixMp3, pe un sistem de 20000 W si nu prea se simtea ca mixam pe calc ... deci mi se pare destul de bun Atomix-ul



fara sa se supere cineva da VirtualDJ 3 este cel mai tare.Eu am da banii pe el -original -si face toti banii.
Si inca ceva.O discoteca are max 300 w REaly.Wake Up PLS.Ca runt mai multe incinte acustice e una dar Watt-ii nu se aduna.

#16
joee_cretz

joee_cretz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.10.2006

View PostParakiosu2, on Nov 1 2006, 11:05, said:

fara sa se supere cineva da VirtualDJ 3 este cel mai tare.Eu am da banii pe el -original -si face toti banii.
Si inca ceva.O discoteca are max 300 w REaly.Wake Up PLS.Ca runt mai multe incinte acustice e una dar Watt-ii nu se aduna.

Prietene...eu zic sa te mai informezi in privinta cluburilor...
Personal am montat tocmai in Rosiorii de Vede o discoteca si am pus un sistem de 1400W
Ca sa nu mai spunem ca in gossip in bucuresti se merge pe 4 sisteme de 800W sateliti si 2 subbufferi de 1600W
:console:

PS on topic: consolele astea ...indiferent ca au Virtual DJ, ca e Tracktor ca e consola de la Behringer, de la Hercules...sau pioneer... nu au ce cauta in cluburi si in discoteci.....Locul lor este pe birou acasa sau cel mult la o petrecere privata (bairam  :D )

:huh:

Edited by joee_cretz, 02 November 2006 - 11:18.


#17
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Ţineţi-vă bine OTS LABS pare în sfârşit aproape de mult râvnita şi aşteptata versiune 2.0 a OtsDJ Pro!
Iată că până atunci a apărut recent versiunea majoră 1.75 care are unele facilităţi noi:
- Automated Beat Mixing (Ots Labs BeatMorph Technology™)
- High-quality Time-scaling (Ots Labs ClearScale Technology™)
- OtsDJ Video Module (Ots Labs TrueSmooth Technology™)
- OtsDJ Karaoke CD+G Module

Amănunte găsiţi la linkul de mai jos:
http://otsdj.com/about/new.html

#18
DjDanut

DjDanut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2006
eu am consola mk2 + vdj 4.1 r2 (ult vers)... dar din pacate cu rasnita mea (duron 1200, 512 ddram) nu pot duce calitatea la maxim  <_<

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate