Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Telecomunicatii la CERF

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View Postsavone, on May 5 2006, 09:47, said:

Era ceva la mansarda aia dar nu am mai urcat ,aveau 1,5 Mega banda le calc de linga zepelin ,iar cei de la UPC&ASTRAL aveau 5 M la calc. iar cind am intrebat cam la ce bani ar fi ,tipa de la informatii  a zis ca e abonament business si m-a trimis la niste baieti -de la o masa - asa ca am renuntat

Stai linistit ca ala nu era ADSL2+, este fostul abonament business (ADSL Express 2048). Il am eu acum si banda reala e de circa 1,7 Mbps

Edited by dtancu, 05 May 2006 - 10:49.


#38
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View PostFireEyes, on May 5 2006, 10:52, said:

Ru-si-ni-ca ZAPP. Macar pentru imagine trebuiau sa fie prezenti.
"Imaginea" costa cel putin 100.000 euroi. Mai bine baga banii astia in ceva din care sa beneficieze clientii.

Poate ca au avut decenta sa nu apara cu aceleasi lucruri ca anul trecut precum ceilalti (exceptie poate ar fi Vodafone cu HSDPA, dar oricum nimic spectaculos)

Mai interesante au fost device-urile audio/video. Zau asa.

#39
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

View Postzola, on May 5 2006, 17:55, said:

"Imaginea" costa cel putin 100.000 euroi. Mai bine baga banii astia in ceva din care sa beneficieze clientii.


Nu exista asa ceva ! O firma poate avea cele mai bune servicii dar fara reclama ... degeaba.

#40
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View Postt man, on May 5 2006, 17:57, said:

Nu exista asa ceva ! O firma poate avea cele mai bune servicii dar fara reclama ... degeaba.
Halal reclama la CERF. Daca vrei reclama cu 100.000 euro stai o saptamana la greu pe TV si te vede o tara intreaga , nu doar cateva mii de vizitatori. Parerea mea..

#41
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Adevarul ca pe langa adolescentii fascinati de tinerele care "promoveaza" la greu imaginea companiilor prezente si cei care strang pliante, sunt prea putini cei care chiar au habar de fenomen!
Anul trecut cam asa a fost cel putin: petrecere campeneasca cu mici si bere, gura casca la greu si gagici misto... e drept!  <_<

Daca voi avea timp, o sa-mi fac si eu aparitia pe acolo in week-end, macar sa mananc niste mici ceva...  :D

Edited by Rigips, 05 May 2006 - 18:36.


#42
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Si unde mai pui ca pentru mici si bere nu iti cere sa cumperi bilet de intrare.

#43
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postzola, on May 5 2006, 17:01, said:

Halal reclama la CERF. Daca vrei reclama cu 100.000 euro stai o saptamana la greu pe TV si te vede o tara intreaga , nu doar cateva mii de vizitatori. Parerea mea..

Ma gindesc ca probabil au preferat sa promoveze Talk Free la greu in locul prezentei la CERF.  <_<

#44
insomniaa

insomniaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.03.2006
http://www.*****.ro/...pe partea de IT

La CERF 2006, Romtelecom si-a dezvaluit planurile pe partea de IT


cool ;)

#45
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
mda ... de asta de aprox. 2 luni nu s-au facut conectari in zonele fara acoperire

#46
ciudatelu

ciudatelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.03.2005
Eu am fost foarte dezamagit de Orange (sunt fan). Pe langa faptul ca standul era foarte urat, nu aveau nimic nou, nimic interesant. 3G-ul ala al lor mergea cu 181 kbps, ceea ce ma duce cu gandul la EDGE si nimic mai mult. Vorba cuiva de mai devreme, ru-si-ni-ca. L-am tras putin de limba pe unul de pe acolo si mi-a spus precum ca 3G-ul se va lansa cam peste 2 luni si va fi disponibil doar pentru abonati. Daca m-o fi aburit, atunci va aburesc si eu fara sa vreau.

Iata si pozele pe care le-am facut la CERF. (sunt si cateva de la salonul de motociclete pe jos, ca am fost si-acolo)

www.ciudatelu.addr.com/cerf.htm

Edited by ciudatelu, 07 May 2006 - 17:21.


#47
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postammon06, on Apr 28 2006, 23:21, said:

Sincer poate Romtelecom sa isi faca stand in forma de Mig32, ca nu dau doi bani pe serviciile lor. Din partea mea, sa dea faliment cu cea mai mare bucurie in suflet. Sincer, ma astept la ceva frumos din partea Vodafone. Chiar sunt curios cu ce vor veni la CERF...


ratatii astia de la Varzafone nu au venit cu nimik.....mai bine nu veneau... :puke:

dadeau tricouri moka si toata pushtimea se inghesuia sa apuce ceva....mai bine daca vroiau sa faca un gest caritabil la donau la sinistratii de la dunare...

Edited by tassadar, 07 May 2006 - 18:09.


#48
insomniaa

insomniaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.03.2006
La CERF 2006, jocurile si divertismentul au monopolizat atentia publicului

http://www.*****.ro/...ntia publicului

#49
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Undeva printre modemurile Romtelecom-ului au fost si trei (modemuri) ADSL2+. Nu stiu mai multe, e informatie aflata indirect.

Edited by ipman, 08 May 2006 - 07:48.


#50
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postciudatelu, on May 7 2006, 17:18, said:

L-am tras putin de limba pe unul de pe acolo si mi-a spus precum ca 3G-ul se va lansa cam peste 2 luni si va fi disponibil doar pentru abonati. Daca m-o fi aburit, atunci va aburesc si eu fara sa vreau.
Ok, deci este clar ca pâna la vara va lansa si Orange 3G-ul. Insa sunt zvonuri ca în vara, Voda ar putea face upgrade-ul catre HSDPA. Vom vedea. :mellow:

#51
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

View Posttassadar, on May 7 2006, 19:07, said:

ratatii astia de la Varzafone nu au venit cu nimik.....mai bine nu veneau... :puke:

dadeau tricouri moka si toata pushtimea se inghesuia sa apuce ceva....mai bine daca vroiau sa faca un gest caritabil la donau la sinistratii de la dunare...
da ma nu au venit cu sms-uri moca...la naiba :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate