Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Telecomunicatii la CERF

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
hmm interesantă schiță.. Dar eu cred că pt cei ce știu ce înseamnă CDMA nu mai e nevoie de reclamă, tehnologia vb singură.

#20
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 matthew, on May 2 2006, 01:35, said:

hmm interesantă schiță.. Dar eu cred că pt cei ce știu ce înseamnă CDMA nu mai e nevoie de reclamă, tehnologia vb singură.


aparatul astaa este de peste 3 ani [pe piata....dar nu si la noi....se comercializaeaza la rusi....si in portugalia...si la nordici cred..cu zigla zapp...cool nu?????
am mai bagat si un link unde gasim majoritatea tel pe 450 cdma CDMA 450

uite si dovada...terminale zapp in 2005

#21
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
poți utiliza telefoanele astea pe rețeaua Zapp ro?

#22
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Nu are nimeni poze de la CERF?
Am vazut pe un alt thread standul Vodafone, dar sunt curios cum arata si standurile celorlalte companii de telecom.
Anyone? Asta pana cand voi ajunge si eu pe acolo...

#23
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006
oare cat de greu ar fi pt. zapp sa ia ei si alte tipuri de tel. daca tot se comercializeaza (fabrica) pe frecventa de 450?! :huh:

deci aceste terminale exista, se fabrica, se comercializeaza in alte tari si totusi zapp-ul nu ia macar cateva de proba sa vada cum se vand?! eu cred ca ar fi destul de multi doritori cu bani care ar fi dispusi sa dea si 500-600$ pe un terminal mai "destept" de la zapp! dar au ei aceasta optiune? NU! :angry:

 matthew, on May 2 2006, 02:15, said:

poți utiliza telefoanele astea pe rețeaua Zapp ro?

dc nu ar merge?! :huh: doar sunt pe 450 si folosesc tot cdma2000

 tassadar, on May 2 2006, 01:40, said:

uite si dovada...terminale zapp in 2005

minciuni! :angry:

#24
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Ceva "antichități" sunt?

#25
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

 djl, on May 4 2006, 16:36, said:

Ceva "antichități" sunt?

:lol:  :lol:  :lol:
acolo se prezinta noutatile nu antichitatile :lol:  :lol:  :lol:

#26
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
dj! Iar ai greşit topicul. Aici nu vb. de telefoane cu lămpi :P

#27
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004
mda.am fost si eu astazi la cerf si va spun sincer....sunt dezamagit...
bineinteles...romtelecomul cu zeppelinul sau...in care intrai si gaseai 5 computere care nu mergeau
cosmote avea un stand cat o zi de vara,in care nu prezentau nimic...numai ca anuntau din 3 in 3 minute sa le vizitam standul,aveam ocazia sa`l vedem pe maruta,o vedeta stearsa.
vodafone...avea cam o jumatate de pavilion(:) )cu tot ce vrei si ce nu vrei...mda...si un dj care te anunta ca poti castiga tricouri,sepci,agatatoare pentru telefone(de pus la gat :D )...cam atat...trist rau de tot...
orangesub orice critica....testau conexiune prin marea lor tehnologie EDGE,care nici macar nu deschidea google.ro...jalnic..
RDS,cel mai tare,avea telefoane in toate pavilioanele,puteai vorbi oriunde oricat,daca si numai daca te lasau taranii care isi sunau pe mamika de la taranoaia.
tot despre RDS,multe pipite care iti dadeau si un brat de pliante daca era nevoie...chestii noi:fiber link,telefonie...


sa creez o imagine de ansamblu:
inafara de fetitele angajate doar pentru cateva zile(cat tine expozitia)foarte multi vizitatori nu erau...
numai eu am vazut standuri goale,absolut goale la cateva firme tari,gen maguay,yiama(daca se scrie asa)si altele care nu`mi vin acum in minte.


daca voi credeti ca merita...ok...dar eu nu as mai calca inca odata pragul cerf...

#28
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Oferte noi, nu, tehnologii noi nu, pipiţe: desigur!

#29
C/I

C/I

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 31.08.2005

 adslboy, on May 4 2006, 21:00, said:

mda.am fost si eu astazi la cerf si va spun sincer....sunt dezamagit...
bineinteles...romtelecomul cu zeppelinul sau...in care intrai si gaseai 5 computere care nu mergeau
cosmote avea un stand cat o zi de vara,in care nu prezentau nimic...numai ca anuntau din 3 in 3 minute sa le vizitam standul,aveam ocazia sa`l vedem pe maruta,o vedeta stearsa.
vodafone...avea cam o jumatate de pavilion(:) )cu tot ce vrei si ce nu vrei...mda...si un dj care te anunta ca poti castiga tricouri,sepci,agatatoare pentru telefone(de pus la gat :D )...cam atat...trist rau de tot...
orangesub orice critica....testau conexiune prin marea lor tehnologie EDGE,care nici macar nu deschidea google.ro...jalnic..
RDS,cel mai tare,avea telefoane in toate pavilioanele,puteai vorbi oriunde oricat,daca si numai daca te lasau taranii care isi sunau pe mamika de la taranoaia.
tot despre RDS,multe pipite care iti dadeau si un brat de pliante daca era nevoie...chestii noi:fiber link,telefonie...
sa creez o imagine de ansamblu:
inafara de fetitele angajate doar pentru cateva zile(cat tine expozitia)foarte multi vizitatori nu erau...
numai eu am vazut standuri goale,absolut goale la cateva firme tari,gen maguay,yiama(daca se scrie asa)si altele care nu`mi vin acum in minte.
daca voi credeti ca merita...ok...dar eu nu as mai calca inca odata pragul cerf...

si ZAPP  :photo:

Edited by C/I, 04 May 2006 - 23:27.


#30
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Ati vazut careva ADSL2+ la etajul zeppelinului ala RTC? Ca pe site-ul lor zice ca prezinta ADSL2+ la CERF.

Edited by dtancu, 05 May 2006 - 07:57.


#31
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006
a mai prezentat ceva telefoane noi zapp-ul al cerf? sau ei cu ce s-au laudat?! :huh:

#32
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

 valdur, on May 5 2006, 08:22, said:

a mai prezentat ceva telefoane noi zapp-ul al cerf? sau ei cu ce s-au laudat?! :huh:

dar este zapp prezent la cerf ?

#33
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005

 dtancu, on May 5 2006, 08:56, said:

Ati vazut careva ADSL2+ la etajul zeppelinului ala RTC? Ca pe site-ul lor zice ca prezinta ADSL2+ la CERF.
Era ceva la mansarda aia dar nu am mai urcat ,aveau 1,5 Mega banda le calc de linga zepelin ,iar cei de la UPC&ASTRAL aveau 5 M la calc. iar cind am intrebat cam la ce bani ar fi ,tipa de la informatii  a zis ca e abonament business si m-a trimis la niste baieti -de la o masa - asa ca am renuntat

#34
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

 FireEyes, on May 5 2006, 09:43, said:

dar este zapp prezent la cerf ?

Zapp nu este la cerf.

#35
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Ru-si-ni-ca ZAPP. Macar pentru imagine trebuiau sa fie prezenti.

#36
Andreidumi

Andreidumi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 16.08.2004
Zapp ar fi putut sa vina, ca mai era un loc destul de mare langa Cosmote in pavilionul ala.  Oricum, anul asta la Cerf a fost ca dupa petrecere: toti erau obositi si pareau mahmuri :) Ce sa te mai apuci sa-i iei la intrebari.
Ce mi-a placut a fost ca acum aveau SLI pe 7900GTX, anul trecut erau placi mai slabe. Si din nou am vazut TFT-ul cu carcasa din lemn, camere foto scufundate in acvariu...etc. Dar vedeti voi, daca ajungeti pe acolo.
Uitam, sunt si niste terase cu mici si bere, succes :)

Edited by Andreidumi, 05 May 2006 - 10:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate