Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Abonamente Cosmote, contorizare bizara?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Crove

Crove

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 96
  • Înscris: 26.11.2005
Salut... uitati am si eu un ab. de 16E si mi se par cam bizare contorizarile lor...

- vi s`a intamplat si voua sa vb 2-3 minute si dupa ce sunati la 1515 sa arate cu totul altceva?!

- din cate am inteles de la 1234... 1515-u asta contorizeaza tot ce primesc si tot ce dau.. pana si convorbirea gratis cu 1234...ceea ce mi se pare un mega kkt  :death:

- m`am plans pt serviciu 1515... dar au zis ca numai daca se plang destui oameni schimba... pe restul cu abonament nu va deranjeaza?

:huh:

#2
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

 Crove, on Apr 27 2006, 13:33, said:

pe restul cu abonament nu va deranjeaza?

BA DA.


 Crove, on Apr 27 2006, 13:33, said:

dar au zis ca numai daca se plang destui oameni schimba...

Sa bagam mailuri aici : [email protected]

Edited by t man, 27 April 2006 - 12:43.


#3
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005

 t man, on Apr 27 2006, 13:40, said:

BA DA.
Sa bagam mailuri aici : [email protected]
Si pe mine ma deranjeaza. Asta e adresa de email la care tb trimise reclamatiile. Eu am trimis ieri un email la [email protected] ca sa cer detaliile referitoare la factura, pt ca cei de la 1234 nu au fost in stare nici macar sa-mi precizeze daca se poate platii la magazinele cosmote. Bineinteles ca nu am primit nici un raspuns. Sunt penibili astia de la cosmote, habar nu au pe ce lume traiesc. La cartele continua sa bage promotii dar la abonamente nimic. Deabia astept sa se faca anul sa plec de la ei.

#4
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

 dansandu, on Apr 27 2006, 13:56, said:

pt ca cei de la 1234 nu au fost in stare nici macar sa-mi precizeze daca se poate platii la magazinele cosmote.
Se poate .

 dansandu, on Apr 27 2006, 13:56, said:

La cartele continua sa bage promotii dar la abonamente nimic. Deabia astept sa se faca anul sa plec de la ei.
Pot sa fac pariu cu tine ca nu o sa pleci avand in vedere ce extraoptiuni (permanente... nu doar 12 luni ca la cartela) vor baga la abonamente.   :kisstogether:

Edited by t man, 27 April 2006 - 13:01.


#5
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005

 t man, on Apr 27 2006, 14:01, said:

Se poate .
Pot sa fac pariu cu tine ca nu o sa pleci avand in vedere ce extraoptiuni (permanente... nu doar 12 luni ca la cartela) vor baga la abonamente.   :kisstogether:
Pana nu vad nu mai cred nimic. Asa se spunea si de Voda. Ai tu informatii din surse sigure sau e doar o dorinta de-a ta?

#6
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
1515 fara discutie cel mai prost serviciu de contorizare. Prost ca si conceptie dar si ca functionare.

#7
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006

 raducristin, on Apr 27 2006, 16:07, said:

1515 fara discutie cel mai prost serviciu de contorizare. Prost ca si conceptie dar si ca functionare.
si 1234 e cel mai varza serviciu de relatii cu clienti

#8
danny2000

danny2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.04.2006
Eu nu am probleme cu contorizarea....folosesc un abonament cu 240 de minute incluse iar contorizarea se face in mod real fara a-mi contoriza,de exemplu,accesarea casutei vocale sau alte convorbiri  considerate servici gratuite.

#9
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 danny2000, on Apr 27 2006, 13:52, said:

Eu nu am probleme cu contorizarea....folosesc un abonament cu 240 de minute incluse iar contorizarea se face in mod real fara a-mi contoriza,de exemplu,accesarea casutei vocale sau alte convorbiri  considerate servici gratuite.
Nu exista... se contorizeaza si apelurile la 1234.

#10
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

 raducristin, on Apr 27 2006, 17:37, said:

Nu exista... se contorizeaza si apelurile la 1234.

Poate ca nu a sunat la 1234 si nu si-a dat seama . Nu stiu ce au astia de la Cosmo in cap de contorizeaza 1234 ... :band:


Repet : sa le trimitem mailuri multe si vor ceda !  :boxing:

#11
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 t man, on Apr 27 2006, 15:08, said:

Poate ca nu a sunat la 1234 si nu si-a dat seama . Nu stiu ce au astia de la Cosmo in cap de contorizeaza 1234 ... :band:
Repet : sa le trimitem mailuri multe si vor ceda !  :boxing:
Tocmai ai 1000 de posturi!


Eu le-am scris grupa mare. Ma scot din minti cu treaba asta.

#12
ZareL

ZareL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.11.2005
se lucreaza la scoaterea din contorizare a apelurilor 1234 (sau asa mi-a soptit o pasarica). Orsicum in mod normal nu prea ai de ce sa vb cu cei de la 1234... doar daca nu ai ce face si stai toata ziua si asculti muzica de la ei. :))

#13
Mussette

Mussette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.03.2006

 adryyan, on Apr 27 2006, 14:27, said:

si 1234 e cel mai varza serviciu de relatii cu clienti

reaaaaaaaaaaaaaaaally?
ia pune-te tu in pielea prostilor si tampitilor alora de la rel. cu clientii si ia-te pe tine ca si client, si vezi ce iese...sa vezi cum o sa ajungi si tu...sa-ti smulgi parul din cap la cate tampenii si megaprostii auzi...
in fine...nu vreau sa apar pe nimeni, dar NU ai dreptate
si cred ca nici nu stii ce e aia munca, in adevaratul sens al cuvantului...munceste-te si vb dupa..
atat am avut de zis...sper sa nu ofensez pe nimeni, dar de cand citesc, de muuult ma abtin...acum nu m-am mai abtinut  <_<

#14
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 ZareL, on Apr 27 2006, 15:16, said:

se lucreaza la scoaterea din contorizare a apelurilor 1234 (sau asa mi-a soptit o pasarica). Orsicum in mod normal nu prea ai de ce sa vb cu cei de la 1234... doar daca nu ai ce face si stai toata ziua si asculti muzica de la ei. :))

Poate dar nu e normal. Si sunt si apelurile catre mesagerie in aceeasi situatie. Gandeste-te daca la inceputul lunii de facturare ai niste probleme cu abonamentul sau vrei niste schimbari si suni de vreo trei ori si petreci mai multe minute la 1234. Daca nu esti ff atent cu apelurile respective deja urmeaza pana la terminarea lunii de facturare sa nu mai ai o imagine chiar atat de clara despre consumul tau.

Una peste cealalta nu e normal!!!

#15
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

 Mussette, on Apr 27 2006, 18:47, said:

reaaaaaaaaaaaaaaaally?
ia pune-te tu in pielea prostilor si tampitilor alora de la rel. cu clientii si ia-te pe tine ca si client, si vezi ce iese...sa vezi cum o sa ajungi si tu...sa-ti smulgi parul din cap la cate tampenii si megaprostii auzi...
in fine...nu vreau sa apar pe nimeni, dar NU ai dreptate
si cred ca nici nu stii ce e aia munca, in adevaratul sens al cuvantului...munceste-te si vb dupa..
atat am avut de zis...sper sa nu ofensez pe nimeni, dar de cand citesc, de muuult ma abtin...acum nu m-am mai abtinut  <_<

intr-un call center exista oameni si oameni ... oameni care stiu ce fac ... oameni care habar nu au ....
degeaba au fost trimisi in grecia la training .... ca nu prea au treaba cu asta ... dar e si normal ... e la incput ... nu au de la cine "sa fure" meseria ...
si da... este cel mai slab call center de pe piata ...

Eu am sunat pe fix ... sa ma interesez de oferte ... si se pare ca au fost foarte deranjati ca le puneam multe intrebari (ca si potential client) ... si pana la urma m-au trimis la o reprezentanta CosmOTE ...
e ... cred ca se intampla asta si la Voda sau Orange sau Zapp ... dar tonul ... poate fi mai dulce ...

Operatorul din call center nu are voie sa se enerveze ... niciodata ... nici daca cel care suna este cel mai cretin om de pe planeta ... sau cel mai nesimtit ... nu are voie ...

#16
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004
t-man stii tu de noi optiuni la cosmote? hai sparge-te! sau macar ofera un indiciu..

#17
Crove

Crove

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 96
  • Înscris: 26.11.2005
bun.. am trimis si eu mail la aia.. desi .. am indoiesc...

dar nu sunt sigur ca se contorizeaza numai 1234... adica dau 2 telefoane de 2 minute.. in 5 zile... si imi apare de la 1 ora.. 1 ora si 10 min..

e adev ca am primit telefoane...deci daca ma credeti habar NU am cum functioneaza 1515...

o sa ma duc la reprezentata cosmote.. sa ma plang personal.. si sa le zic ca o sa reziliez cand se termina anu. daca nu fac ceva.. nu ca le`ar pasa.. dar daca zic destui asta poate suna la conex si le cer ajutoru...   :D


bine ca am semnal .. still  :death:  :death:  :death:


p.s: Nu ar fi fost mai simplu sa fie o numaratoare descrescatoare ca la Conex/Orange.. de la 120 de min de exemplu la 0. Sa stie omu cate minute mai are!

Edited by Crove, 28 April 2006 - 12:11.


#18
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Din câte ştiu la Romtelecom nici nu ai cost control, aşa că moştenesc acest handicap de la ei.. urât.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate