Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

SE k300i vs siemens c75

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#37
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
JBenchmark pentru K300i:

JBenchmark 3D Best Result details
JBenchmark3D High Quality: 95
JBenchmark3D Low Quality: 127
Triangles per second:              17961
KTexels per second:             292
  
JBenchmark 3D Java VM Details
Microedition Configuration: CLDC-1.1
Microedition Profile:              MIDP-1.0 MIDP-2.0
Microedition Platform:   SonyEricssonK300i/R2AT003
Microedition Encoding : null
Microedition Locale :           et
Microedition Commports :  null
Microedition Hostname : null
Microedition M3G Version : 1.0
Support Antialiasing :   false
Support Dithering             false
Support Local Camera Lighting false
Support Mipmapping             true
Support Perspective Correction true
Support Truecolor              false
Max Sprite Crop Dimension 1024
Max Texture Dimension          256
Max Transforms Per Vertex 3
Max Viewport Dimension           1024
Canvas Size (WxH)          128x128
Double buffer                         Yes
Color                                     Yes
Number of Colors 1024
Total Memory 1024
Free Memory 1024


JBenchmark pentru C75:

JBenchmark3D High Quality:     123
JBenchmark3D Low Quality: 141
Triangles per second:              10898
KTexels per second:              934
  
JBenchmark 3D Java VM Details
Microedition Configuration: CLDC-1.1
Microedition Profile:             MIDP-2.0
Microedition Platform:             C75
Microedition Encoding : null
Microedition Locale :              en
Microedition Commports : COM0
Microedition Hostname : null
Microedition M3G Version : 1.0
Support Antialiasing :             false
Support Dithering               false
Support Local Camera Lighting true
Support Mipmapping             false
Support Perspective Correction true
Support Truecolor               false
Max Sprite Crop Dimension 1024
Max Texture Dimension           1024
Max Transforms Per Vertex 2
Max Viewport Dimension   1024
Canvas Size (WxH)          132x176
Double buffer                     Yes
Color                                    Yes
Number of Colors 1024
Total Memory 1024
Free Memory 1024


mai multe detalii aici si aici

#38
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
@brebe85....nu prea am inteles..sant detalii mult prea precise pentru mine si nu se deschide link-ul.Tot sant in ceata cu alegerea. :confuzzled:

#39
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
Te sfatuiesc sa alegi Siemens C75. In primul rand, display-ul este superior chiar si lui K500, este construit pe o platforma stabila.

Este adevarat ca intotdeauna cei de la Siemens au scos initial telefoane cu softul nu foarte bine pus la punct, insa il upgradeaza constant. In plus, iti poti face update de firmware gratuit, cu un cablu cumparat din comert sau de la erdman ;)

Camera este la fel, dar oricum un VGA nu te ajuta foarte mult, decat pentru MMS-uri.

Nu are mp3. Dar suporta wav. Pentru sonerii este suficient, in plus ca se aude si tare.

Intre K500 si C75, as alege C75. Din benchmark-ul 3D reiese ca se misca mai bine un siemens.

Alegerea este a ta, insa gandeste ca cele mai mult activitati implica privirea display-ului. ;)

#40
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005

View Postbrebe85, on Apr 25 2006, 10:46, said:

Te sfatuiesc sa alegi Siemens C75. In primul rand, display-ul este superior chiar si lui K500, este construit pe o platforma stabila.

Este adevarat ca intotdeauna cei de la Siemens au scos initial telefoane cu softul nu foarte bine pus la punct, insa il upgradeaza constant. In plus, iti poti face update de firmware gratuit, cu un cablu cumparat din comert sau de la erdman ;)

Camera este la fel, dar oricum un VGA nu te ajuta foarte mult, decat pentru MMS-uri.

Nu are mp3. Dar suporta wav. Pentru sonerii este suficient, in plus ca se aude si tare.

Intre K500 si C75, as alege C75. Din benchmark-ul 3D reiese ca se misca mai bine un siemens.

Alegerea este a ta, insa gandeste ca cele mai mult activitati implica privirea display-ului. ;)
Da inclin si eu spre siemens....este un update sa inregistreze mai mult de 30sec intr-o secventa?LA sfarsitul saptamanii ma duc sa il achizitionez de la eurogsm.Am vazut ca ii destul de ieftin acolo..este altundeva mai ieftin?Mersi

Edited by demeter, 25 April 2006 - 14:17.


#41
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
inregistreaza secvente de 30 secunde sau numai o secventa? :worthy:

#42
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Secvente de 30 de secunde. :)
Mai ieftin de 3,6 milioane, cat e la EuroGSM, nu vei gasi. E pur si simplu aproape gratis. ^_^

#43
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View PostT-MoBiLeR, on Apr 27 2006, 09:04, said:

Secvente de 30 de secunde. :)
Mai ieftin de 3,6 milioane, cat e la EuroGSM, nu vei gasi. E pur si simplu aproape gratis. ^_^
la liber?

#44
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005

View Postcosty_ytsoc, on Apr 27 2006, 10:47, said:

la liber?
Da.Asa zice.Intra pe www.magazineurogsm.ro

#45
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005

View PostMarius10, on Apr 23 2006, 13:04, said:

Eu am dat C75-u meu,am butonat azi un K300 si am ramas surprins,cred ca o sa-l iau.C75 nu are mp3 player,nu are video si audio streaming,nu scoate pozele la 1280*960,nu filmeaza cat te tine memoria,are mem 10Mb iar chestia nasoala e ca o thema,joc,aplicatie ocupa foarte mult p cand la un SE ocupa mult mai putin.Recomand SE K300,ma duc marti si-l iau.C75 e foarte lent,se blocheaza de multe ori si apar o gramada de erori.Displayul e singurul avantaj pt K300.C75 e un telefon mai mult pt femei si persoane in varsta pe cand K300 e un tel multimedia pt adoloscenti :D
Marius10 mi-ai dat pe PM un mesaj cum ca vinzi C75 si ziceai acolo ca SE sant jafuri.Acum ti-ai schimbat parerea?Ai laudat siemensul de mama focului.

#46
Marius10

Marius10

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.12.2005
Era sa fac o prostie imensa adica sa iau K300i :death: dar pana la urma mi-a venit mintea la cap si mi-am luat Motorola V980M=suuuuuuuuuuper telefon :coolspeak:

#47
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View PostMarius10, on May 2 2006, 15:46, said:

Era sa fac o prostie imensa adica sa iau K300i :death: dar pana la urma mi-a venit mintea la cap si mi-am luat Motorola V980M=suuuuuuuuuuper telefon :coolspeak:
mda nici tu nu stii ce vrei.
la siemens apar niste coduri sau nus ce naiba sunt cand dai la versiunea de soft,apesi "mai mult" si apar niste coduri"a350-battery " parca.
unde bag codurile astea?

#48
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Mi-am luat siemens c75.Am cumparat ultimul de pe raft.Nu a fost 3.600.000 cum arata pe site a fost 3.985.000.Am o nedumerire.Parca pozele ies prea pixelate.Nu se poate regla de undeva?Cateodata vreau sa dau un bip si nu se aude in casca cum suna....Ma trezesc ca imi raspunde ala la tel :confuzzled: In locuri mai intunecate cum ar fi incaperi nu prea bine luminate pozele ies cam nasol.Am incercat cu un nokia 3220 si ies mult mai bine in incaperi.Ies mai luminate.Am incercat eu tot felu de setari dar nu au efect.Nu stiti de unde pot sa imi iau update-ul ca sa inregistreze mai mult de 30sec?In rest ii ok telefonul.Sant curios cat tine acumulatorul...De la eurogsm au zis ca trebuie formatata bateria de 2x12ore ca sa isi atinga performanta maxima dar in cartea tehnica zice ca bateria normal are o duarat de viata de 6 luni si duarat de utilizare ii intre 100 si 330 ore in stand by...bine ca nu scrie intre 0 si 330.

#49
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
O problema la Siemens o constituie lipsa accesoriilor, am cautat mult timp in Iasi si pe forum-uri sa cumpar un blit atasabil, acesta imbunatateste simtitor calitatea pozelor facute noaptea, in mod normal pozele apar cu "zgomot" (noise) si asta este invers proportional cu lumina ambientului.
Blitul cu pricina este IFL-600, spre norocul meu mi-a cumparat cineva din Italia, Torino, tot dupa multe cautari, pe un ultim disponibil intr-un magazin.
Blitul este compatibil cu mai multe versiuni de telefoane x65 si x75 la acestea din urma, cele care au deja prevazut un "blit" incorporat nu stiu daca mai merge acest accesoriu.
Am sa pun diseara spre comparare doua poze.
Cam asta am de specificat in ceea ce priveste imaginea.
La beep-uri si eu raman uneori surprins cand sun, la capatul celalalt sa nu apuc sa aud cand suna, nu dau beep, dar fiind liniste nu-mi dau seama daca s-a facut sau nu legatura, totusi cred ca nu tine de telefon acest fapt, nu sunt sigur insa.
Eu am Siemens S65, iar bateria ma tine 2 zile, e de vreo 1,5 ani, nu stiu cat tinea la inceput aceasta, ca nu l-am luat de nou.

#50
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Am observat ceva curios la c75....daca se trimite un filmulet prin irda mai mare de 30sec il accepta.Unele tonuri nu le accepta desi sant in format wav....nu stiu de ce.

#51
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Formatul wav probabil nu era suportat de telefon fiind ca nu l-ai convertit la unul de genul: IMA ADPCM 8KHz, 4 bit, Mono wav
WAV-urile au diferite encodari, iar cea de mai sus este cea acceptata de telefoanele Siemens.
Conversia o poti realiza foarte usor, daca ai Windows, atunci deschide Sound Recorder-ul
Start->Run->sndrec32.exe [Enter]
Acolo, in program iti deschizi la Open un fisier wav dorit spre a-l converti, apoi dai Save As, iar in fereastra de salvare ai un buton: Change, in acea fereastra alegi:
Format: IMA ADPCM
Attributes: 8.000 kHz, 4 Bit, Mono 3 kb/sec

#52
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostCiubex, on May 8 2006, 09:51, said:

Formatul wav probabil nu era suportat de telefon fiind ca nu l-ai convertit la unul de genul: IMA ADPCM 8KHz, 4 bit, Mono wav
WAV-urile au diferite encodari, iar cea de mai sus este cea acceptata de telefoanele Siemens.
Conversia o poti realiza foarte usor, daca ai Windows, atunci deschide Sound Recorder-ul
Start->Run->sndrec32.exe [Enter]
Acolo, in program iti deschizi la Open un fisier wav dorit spre a-l converti, apoi dai Save As, iar in fereastra de salvare ai un buton: Change, in acea fereastra alegi:
Format: IMA ADPCM
Attributes: 8.000 kHz, 4 Bit, Mono 3 kb/sec

e mai complicat asa.

te sfatuiesc sa iti downloadezi sox. cand ajung acasa o sa iti pun arhiva.

#53
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005

View Postbrebe85, on May 8 2006, 10:27, said:

...te sfatuiesc sa iti downloadezi sox...
Te referi cumva la: SoX - Sound eXchange
Eu am folosit metoda expusa de mine, in vreo cateva cazuri, in general cand aveam la dispozitie un WAV, dar cel mai adesea foloseam CoolEdit Pro, care, chiar ca-i complicat, eu softul ala il folosesc si pentru alte editari audio si imi mai salvam "operele" si in format pentru telefon.

Edited by Ciubex, 08 May 2006 - 10:49.


#54
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
inca nu mi-am luat cablu de date....urmeaza in viitorul apropiat si atunci o sa incerc....deocamdata umblu dupa o firma care sa imi schimbe soft-ul sa imi inregistreze mai mult de 30 sec.Euro Gsm oare nu schimba soft-uri?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate