Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Alcoolul

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#1
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.100
  • Înscris: 02.05.2005
Sunt curios ce gasesc oamenii atat de mareț în alcool. In fiecare zi aud si citesc cum ala ba a baut 6 beri si ce "cool" este el pentru asta, ba ca ala a baut o sticla de gin, s-a facut muci si e foarte mandru de acest lucru, ba ca ala pregateste berile pentru derby-ul de diseara, ba ca a baut atat de mult de revelion incat l-au carat prietenii acasa (sunt multi care se lauda cu asta), mie personal mi-ar fi rusine sa zic cuiva ca m-a carat cineva acasa la cat eram de beat. Toata lumea se lauda cu alcoolul care l-a consumat sau care urmeaza sa-l consume. Si eu beau la un meci, la o terasa, la o ocazie, d'uh sunt baiat :) dar nu consider ca-s mai cool daca beau peste masura si ma fac de ras. Deci, ce vi se pare atat de "cool" cand beti alcool incat spuneti asta oriunde aveti ocazia: forumuri, status-uri pe mess, etc. si de ce nu va laudati niciodata cu cat suc sau apa minerala ati baut?

#2
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.362
  • Înscris: 07.12.2002
De ce te lauzi ca esti Half Life 2 player? E cu licenta sau piratat?

#3
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.222
  • Înscris: 09.09.2004

View PostYoYo69ErS, on Apr 17 2006, 12:42, said:

Sunt curios ce gasesc oamenii atat de mareț în alcool. In fiecare zi aud si citesc cum ala ba a baut 6 beri si ce "cool" este el pentru asta, ba ca ala a baut o sticla de gin, s-a facut muci si e foarte mandru de acest lucru, ba ca ala pregateste berile pentru derby-ul de diseara, ba ca a baut atat de mult de revelion incat l-au carat prietenii acasa (sunt multi care se lauda cu asta), mie personal mi-ar fi rusine sa zic cuiva ca m-a carat cineva acasa la cat eram de beat. Toata lumea se lauda cu alcoolul care l-a consumat sau care urmeaza sa-l consume. Si eu beau la un meci, la o terasa, la o ocazie, d'uh sunt baiat :) dar nu consider ca-s mai cool daca beau peste masura si ma fac de ras. Deci, ce vi se pare atat de "cool" cand beti alcool incat spuneti asta oriunde aveti ocazia: forumuri, status-uri pe mess, etc. si de ce nu va laudati niciodata cu cat suc sau apa minerala ati baut?
pai depinde de varsta...e vorba de teribilism.
dupa alcool vin e lauda cu femeile (tot la o bauta). apoi se ajunge la 18 ani se ia carnet si vine lauda cu km/h si lauda cu am condus muci cu x km/h (asta e lauda hibrida).

apoi lauda cu ma tine 7 ore, apoi "mai pot cu limba". apoi eu am perfuzii mai puternic, sicriu meu e mai mare...



deci e de varsta

#4
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 290
  • Înscris: 21.12.2004
7 ore?
Eu am auzit lauda ca l-a tinut 36 de ore si nervos omu' a si dat telefon lu' aia ca sa ne dovedeasca :D
Atat timp cat exista unii care se oftica la laude de genul asta, acestea vor exista si mai ales merita facute.Exagerate sau nu.

#5
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.146
  • Înscris: 03.09.2005
e vorba de natura umana...
Si e vorba de implinirile in viata si stima de sine...
cu cat te lauzi mai tare cu atat iti "creste" inima mai mult...dar si elanu iti poate fi taiat mai usor daca se gaseste vreo buba in personalitatea ta...
Se folosesc astfel de strategii...doar atunci cand omu nu mai are despre ce vb/sau cand se plictiseste...

#6
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.211
  • Înscris: 13.11.2003
Mai nou aud fete care spun "eu tin la bautura" sau "nu ma imbat dintr-un pahar doua de whiskey/gin/vin, etc". Acum chestiunea e interpretabila. Ori incearca sa-si dea o nota de maturitate ori e un mesaj cu subinteles si de fapt vor sa spuna ceva de genul "nu incerca sa ma imbeti si sa faci apoi ce vrei cu mine ca nu o sa reusesti".

#7
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.066
  • Înscris: 30.06.2005
Chestia asta poate fi interpretata, cel putin aici pe forum sunt multi care amintesc cate beri au baut, dar nu este neaparat o lauda ci mai mult asa... un fapt divers.... ca atunci cand ne povestim unul altuia ca am jucat fotbal in ziua respectiva, sau ca am vazut nu stiu ce film...intelegi?

#8
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 28.11.2004
hmmm..chestia cu bautele e in natura umana la varsta respectiva, chestia cu femeile e in natura masculina, chestia cu km/h e in natura umana care a atins un anumit potential financiar, iar chestia cu km/h beat muci e in spiritul de bou al unor semeni.
toate sunt in spirit de " sa te zgarii pe fata de ciuda" ...adica viata tata, viata...mai o bere, mai o lauda, mai una, mai alta...asta inseamna socializare.

#9
Archangel.

Archangel.

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 16.04.2006

View PostYoYo69ErS, on Apr 17 2006, 12:42, said:

Sunt curios ce gasesc oamenii atat de mareț în alcool. In fiecare zi aud si citesc cum ala ba a baut 6 beri si ce "cool" este el pentru asta, ba ca ala a baut o sticla de gin, s-a facut muci si e foarte mandru de acest lucru, ba ca ala pregateste berile pentru derby-ul de diseara, ba ca a baut atat de mult de revelion incat l-au carat prietenii acasa (sunt multi care se lauda cu asta), mie personal mi-ar fi rusine sa zic cuiva ca m-a carat cineva acasa la cat eram de beat. Toata lumea se lauda cu alcoolul care l-a consumat sau care urmeaza sa-l consume. Si eu beau la un meci, la o terasa, la o ocazie, d'uh sunt baiat :) dar nu consider ca-s mai cool daca beau peste masura si ma fac de ras. Deci, ce vi se pare atat de "cool" cand beti alcool incat spuneti asta oriunde aveti ocazia: forumuri, status-uri pe mess, etc. si de ce nu va laudati niciodata cu cat suc sau apa minerala ati baut?

se lauda pt ca exista prostii, disponibili sa-i asculte.

#10
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.100
  • Înscris: 02.05.2005

View Postrashid, on Apr 17 2006, 16:13, said:

Chestia asta poate fi interpretata, cel putin aici pe forum sunt multi care amintesc cate beri au baut, dar nu este neaparat o lauda ci mai mult asa... un fapt divers.... ca atunci cand ne povestim unul altuia ca am jucat fotbal in ziua respectiva, sau ca am vazut nu stiu ce film...intelegi?

Dar vezi, e ciudat cum nu aud pe nimeni zicand "am baut 3L de apa minerala", si nu vezi pe nimeni sa aibe apa minerala in semnatura, majoritatea au BR RC :) . Dupa parerea mea, lumea se lauda cu bautul pentru ca nu fac asta des. Apa bei in fiecare zi, dar de baut bei numai la o terasa, sau ma rog... Nu bei alcoolul ca pe apa. Si totusi, tot nu mi se pare un subiect despre care sa povestesti la prieteni sau pe net. Tot este ceva prea comun.

Alta explicatie ar fi ca_cand esti mic, parintii normal ca nu te lasa sa bei. Ei bine, cresti si incepi sa te mai duci prin diverse locatii unde se consuma alcool. Amintindu-ti ca in copilarie nu obisnuiai sa faci asta, ai impresia ca  daca bei o simpla bere faci ceva deosebit, demn de a povesti la prieteni si de a arata la toata lumea. Asta cred ca este cea mai plauzabila explicatie, acum m-am gandit la ea :proud:

#11
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.729
  • Înscris: 29.06.2005
Oamenii se lauda ca beau alcool pentru ca este o dovada a rezistentei trupului lor. O fac si cu multe alte ocazii: cine mananca mai mult, cine doboara mai multi copaci in padure, cine a dormit cel mai putin, etc. E o expresie a dorintei de a depasi anumite limite fizice. Cand esti adolescent, a bea e un lucru cool pentru ca numai oamenii mari beau, deci dovedesti ca esti in rand cu barbatii.
Fetele care se lauda cu cantitaea de alcool ingerata vor sa arate ca pot tine piept baietilor si ca nu sunt "slabe", nu pot fi dovedite usor. Uimitor este ca multi baieti pica fascinati de asta.

Mai e o categorie de oameni care se lauda ca .. pur si simplu beau si ai senzatia ca asta e singura lor indeletnicire. (o fi)

#12
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.838
  • Înscris: 03.06.2005
vara e bine sa bei cel putin doi litri de apa minerala pe zi. intelegi?

#13
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postnone, on Apr 17 2006, 19:23, said:

vara e bine sa bei cel putin doi litri de apa minerala pe zi. intelegi?

Are you talking to me?
I think not.

#14
Bke

Bke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 10.04.2006
...si dupaia incepi sa te lauzi ca nu mai esti teribilist si ca nu faci ce fac ei la varsta lor...  :clapping:

#15
vrajitoarea666

vrajitoarea666

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 858
  • Înscris: 11.04.2006
Hag, nu e bine sa bei, dar nu mai vorbesc, hag, de lauda  din terbililism, hag.

#16
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.066
  • Înscris: 30.06.2005

View PostYoYo69ErS, on Apr 17 2006, 19:11, said:

Dar vezi, e ciudat cum nu aud pe nimeni zicand "am baut 3L de apa minerala", si nu vezi pe nimeni sa aibe apa minerala in semnatura, majoritatea au BR RC :) . Dupa parerea mea, lumea se lauda cu bautul pentru ca nu fac asta des. Apa bei in fiecare zi, dar de baut bei numai la o terasa, sau ma rog... Nu bei alcoolul ca pe apa. Si totusi, tot nu mi se pare un subiect despre care sa povestesti la prieteni sau pe net. Tot este ceva prea comun.

Alta explicatie ar fi ca_cand esti mic, parintii normal ca nu te lasa sa bei. Ei bine, cresti si incepi sa te mai duci prin diverse locatii unde se consuma alcool. Amintindu-ti ca in copilarie nu obisnuiai sa faci asta, ai impresia ca  daca bei o simpla bere faci ceva deosebit, demn de a povesti la prieteni si de a arata la toata lumea. Asta cred ca este cea mai plauzabila explicatie, acum m-am gandit la ea :proud:
Mai sincer sa fiu nu ma omor dupa bere... cateodata chiar nu pot sa beau bere ... e mult prea amara... dar oricum prefer sa imi pun "BR RC" in semnatura decat "Borsec" sau "Izvorul Minunilor"  ^_^
Si oricum pentru majoritatea oamenilor e mai placut sa "gâlgaie" vreun litru-doi de bere decat sa se baloneze de la apa minerala... deci cam asa ar fi explicatia pentru care nu se lauda lumea ca a baut apa minerala :)

#17
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 677
  • Înscris: 22.08.2005

View PostYoYo69ErS, on Apr 17 2006, 19:11, said:

Dar vezi, e ciudat cum nu aud pe nimeni zicand "am baut 3L de apa minerala", si nu vezi pe nimeni sa aibe apa minerala in semnatura, majoritatea au BR RC :) .
vezi semnatura mea.  :D



subscriu la ce-a zis epu.  :rolleyes:

Editat de andragony, 19 aprilie 2006 - 10:32.


#18
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.838
  • Înscris: 03.06.2005
eu mazgalesc peste si spun doar ca alcoolul nu e pentru copii si nici pentru cei care nu stiu cu ce se mananca el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate