Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...
 ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 

Achiziții de pe platforma Temu

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
563 replies to this topic

#397
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 24.11.2009

View PostSterone, on 20 martie 2024 - 22:02, said:

Pe cine s-o revin ? Parcă se vorbește codificat pe topicul asta.



Dar ăștia au o politică scrisa comerciala sau așa de pe YouTube ați învățat toate astea cu retururi, refund și alte garantii ? Și cât e valabilă garanția la Temu ? 30 de zile ?
90 de zie de la data comenzii ! Vezi aici : https://www.temu.com...und-policy.html

Edited by mie1dor, 20 March 2024 - 22:42.


#398
koss14

koss14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2023

View Postkoss14, on 10 martie 2024 - 23:45, said:

Am făcut și eu prima comandă pe temu. Mi-au trebuit niște suporturi de baterii 18650 ca să repar cu ele un ceas de bucătărie la care i s-a dus bateria internă (sper să îl pot repara).
Și cu ocazia asta mi-am luat mai multe de pe temu.

Coșul la mine pentru transport gratuit a fost 45 de lei dar am dat vreo 3 comenzi separate... deși am văzut că puteam să modific în interval de 7 ore comanda inițială totuși le-am dat separat.

Attachment temu koss diverse 1.png Attachment temu koss diverse 2.png Attachment An Astronaut Galaxy Projection Lamp Star Projection Lamp - Temu Romania.png Attachment Super Powerful Rechargeable Torch Flood Light Outdoor - Temu Romania.png Attachment Professional Hair Cutting Shears Barber Hair Cutting - Temu Romania.png

Ca tot m-am apucat de comenzi pe temu am luat câteva produse folositoare gen pungi pentru telecomenzi, o periuță pentru curățat praf, o mini trusă de manichiură, câteva pry-tools,

Am mai luat o lanternă de chestie să văd dacă e chiar ok cât de cât raportată la preț, o foarfecă pentru tuns și un astronaut care proiectează nebula.

Aștept să îmi vină comenzile.. apoi o să-mi spun o părere obiectivă despre calitatea produselor. La prima vedere par superieftine. Probabil că prețul atât de ieftin are ca principal scop și promovarea platformei temu.

În legătură cu comanda minimă de 45 de lei.. am observat că și pe aliexpress nu mai există livrare gratuită ci doar livrare choise care e tot la comanda minimă de 10 USD.

De pe aliexpress mai luam produse de 2, 3 dolari și cu livrare gratuită dar văd că a dispărut livrarea gratuită la foarte multe produse ieftine (dacă nu chiar la toate).. iar livrarea contra cost.. este 2.99 USD deci mai nou la orice produs de 1, 2 dolari.. plătești transport 3 dolari...

Mi-a ajuns comanda de pe temu cu FanCourier Toate bune si frumoase. Produsele raportat la pret excelente.

Practic nu am sa ma plang de niciun produs.

Lanterna aia este super o sa mai comand vreo 2.. desi este de plastic lumineaza mai bine ca lanterna mea profesionala. Bateria este ok. Tine destul de mult.

#399
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Și eu aș fi dat nota 10, pentru prima mea comandă de pe Temu(50lei), atâta timp cât n-aș fi primit o pereche de căști inversate, L cu R:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6TWJaFD6R2s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

În schimb, de departe este cea mai rapidă livrare din toată istoria chinezăriilor pe care le-am achiziționat vreodată și anume 12 zile, de la data comenzii până la data primirii(prin DPD).

#400
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,855
  • Înscris: 13.03.2005

 Rebox, pe 07 decembrie 2023 - 09:55, a scris:



Nu stiu cat de linistit poti sa stai, mi-am facut card virtual (tot ING) si toti banii din cont si de pe cardul normal se afla si pe cel virtual din start. Deci nu-i inteleg rostul, nu e ca la revolut sau alte carduri pe care pui tu cat vrei...
Nu-i înțelegi rostul pentru că nu știi să-l folosești.
Nu te oprește nimeni să pui limită pe fiecare card bancar, inclusiv la ING, pe cardul virtual.

Sau crezi că opțiunea "Modifică limitele tranzacționale" pentru carduri e degeaba la ING, în aplicația Homebank?

Edited by wertyck, 22 March 2024 - 19:52.


#401
koss14

koss14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2023
Am mai comandat încă 2 lanterne din astea.

Am mai luat una și una pentru cineva care a rămas impresionat de cum luminează..

Chiar și eu am rămas impresionat de cum luminează și de durata bateriei. E mai performantă ca lanterna mea profi pe care am dat în 2018 vreo 400 de lei.. și merge pe 2 baterii 18650... Asta A76 de pe temu are lumină mai plăcută mai caldă și cam cu 20% mai intensă.
Sigurul minus e că are corpul din plastic și doar porțiunea care culisează pentru zoom de la led este din aluminiu anodizat... dar într-un fel e bine că e ușoară.

https://www.temu.com...r_page_sn=16136

#402
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 24.11.2009
În timp ce comanda mea dată pe 8 martie, încă se plimbă prin Bulgaria ( așa mi-au spus cei de la "suport" ), azi Temu dă dovadă de curaj nebun dându-mi termen de maximum 15 zile la comandă !!! Cred că vor neapărat să-mi dea 25 lei Posted Image

Attached Files



#403
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,011
  • Înscris: 13.11.2016
Pe Temu trebuie neaparat sa dai comanda de minim 90 de lei ?

#404
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 05.11.2009
Dacă aveți limită pentru transport gratuit, intrați pe chat și rugați să v-o ridice. Mai ales dacă aveți un istoric de comenzi în spate.

#405
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,011
  • Înscris: 13.11.2016
Nu am mai comandat pe Temu, doar Ali si Joom.

#406
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,011
  • Înscris: 13.11.2016

View Postiogamac, on 26 martie 2024 - 15:34, said:

Dacă aveți limită pentru transport gratuit, intrați pe chat și rugați să v-o ridice. Mai ales dacă aveți un istoric de comenzi în spate.
Multumesc pentru sfat, am rezolvat intrand pe chat !

#407
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,605
  • Înscris: 19.06.2018

View Postiogamac, on 26 martie 2024 - 15:34, said:

Dacă aveți limită pentru transport gratuit, intrați pe chat și rugați să v-o ridice. Mai ales dacă aveți un istoric de comenzi în spate.
De asta chiar nu am stiut. Chiar nu inteleg algoritmul lor, cu cat am cumparat mai mult cu atat a crescut limita. Oameni haini si fara suflet!Posted Image
Nu ma deranja in mod deosebit dar e bine de stiut ca poate functiona, la o adica.

#408
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Vad ca si DPD incepe sa mearga greu, nu doar Fan. Din data de 18 martie sta un colet in vama sau e luat la ei, dar nescanat. Vamuirea s-a facut, dar cam atat.

#409
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 24.11.2009

View Postbai3tzash, on 27 martie 2024 - 12:55, said:

Vad ca si DPD incepe sa mearga greu, nu doar Fan. Din data de 18 martie sta un colet in vama sau e luat la ei, dar nescanat. Vamuirea s-a facut, dar cam atat.
La fel și la mine, de 6 zile stă în vamă, așteptând DPD-ul să-l ia !

Attached Files



#410
Bodolay

Bodolay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 03.09.2016
M-am trezit azi dimiineață că, în sfârșit, ajunge azi coletul, apoi în jurul orei 10 a apărut în paranteză ”anulat”.
Asta e premieră.

Attached Files



#411
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Eu zic sa-i contactezi, sa vezi care e treaba. Sa nu patesti ca mine, cu Fan courier, ca asa au anulat livrarea ca i-au facut retur, desi m-am zbatut cu ei sa o livreze.

#412
Bodolay

Bodolay

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 03.09.2016
Poftim?!
Să anuleze ei comanda așa din senin și să îi facă retur?

Am sunat, e la Sibiu coletul, ajunge mâine.
Pfai, m-ai băgat în sperieți :-)) dar bine de știut pe viitor.

#413
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Da, da, zile intregi, sesizari in fiecare zi, superiori au deschis tichete peste tichete, si coletul a ajuns retur la Temu :)). Nu zic ca si la tine o fi neaparat asa, dar eu cand vad statusuri din astea la colete, incepe sa mi se zbata un ochi :))

#414
mie1dor

mie1dor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 24.11.2009

View Postbai3tzash, on 27 martie 2024 - 14:16, said:

Da, da, zile intregi, sesizari in fiecare zi, superiori au deschis tichete peste tichete, si coletul a ajuns retur la Temu Posted Image). Nu zic ca si la tine o fi neaparat asa, dar eu cand vad statusuri din astea la colete, incepe sa mi se zbata un ochi Posted Image)
O reclamaţie la ANPC ? Văd ca Reddit e plin de "FanCurier" - https://www.reddit.c...rier_doresc_sa/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate