Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Cainele vecinilor

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

 Cristi43, on 02 noiembrie 2023 - 21:13, said:

Am niste vecini care au facut cusca la caine chiar in spatele casei mele si latra incontinu si e deranjant.
Am fost la iei la poarta si le-am zis sa ia masuri ca deranjeaza vecinii si au zis sa imi mut casa in cosmos.
Ce masuri se pot lua cu asemenea vecini?????
Astept raspuns.
faci reclamație la politie 🤷

#74
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

 Alltrack, on 03 noiembrie 2023 - 06:30, said:

O sa fie un topic lung desi discutia s-a mai repetat de multe ori ! In primul rand depinde unde locuiesti , in Primaverii sau intr-o comuna !
De obicei cainii latra din anumite motive , nu degeaba .
Mai depinde si de modul cum ai pus problema , ''bai nesimtitilor...faceti jarla sa taca'' sau elegant !
sunt caini care latra de singuratate, ca sunt neglijati de stapani.  Am avut un vecin care nu locuia inca in casa si tinea cainele (ciobanesc mioritic) intr-o cusca mica. Saracu latra pana la epuizare.

 ldpe, on 03 noiembrie 2023 - 09:10, said:

"veșnica disputa între posesorii/iubitorii de caini și cei care își doresc sa aibă parte de liniște"
Trebuie privit obiectiv , este foarte sensibila problema odihnei, in timp duce la dezechilibre foarte mari in organism .
Multi uita ca democratia inseamna sa poti face orice pana in momentul in care il deranjezi pe cel de langa tine .
bine ca prin scandinavia s-au judecat unii pe motiv ca unul a simtit la el in curte fum de tigara de la vecin.  
Acuma toti avem dreptul si la liniste. Sau latratul cainilor nu se incadreaza la tulburarea linistei?

Toata viata am avut caini, si mici si mari, dar niciodata nu am avut unul isteric sa latre a proasta fara motiv. Da, mai latra un trecator pe la gard, un ciumete care isi plimba cainele pe strada, dar niciodata nu am patit sa latre minute in sir.  Cred ca stapanul poate modela temperamentul cainelui.

#75
Cristi43

Cristi43

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.11.2023
Ai dreptate. Acum de la ger e mai liniste, am vorbit la protectia animalelor si daca ma mai deranjeaza latratul acestui caine au zis sa inregistrez ca sa le trimit prin e-mail si sa ia masuri.

#76
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007
Mi-am amintit de discutia asta, cu ocazia propunerii neobisnuite a fiului meu: isi doreste o.. gaina. Eu am propus sa luam (si) un cocos, macar sa cante.. da scularea in cartier.
Bunicii aveau inainte cotet pentru pasari..
Oare am nevoie de autorizatie sa cresc o pereche de de pasari in curte?  Am auzit ca s-au mai schimbat legile, si nu se mai permite la oras cresterea animalelor. La mine ar fi cu rol de animal de companie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate