Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Recomandare telefon 2200 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
cico

cico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 01.05.2005
Buna,a venit timpul sa inlocuiesc actualul telefon(xiaomo redmi 5 plus),vreau ca noul telefon sa se miste bine,camera decenta,ecran ok.
Buget 2200.Daca puteti sa imi recomandati,eu ma uit la Google Pixel 7A.Multumesc.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 30.08.2006
La 2200 l-am gasit la Quickmobile si Telefonultau. Evita, mai pune inca 200 si-l iei de la Vexio.
Alte optiuni cu o camera asemanatoare nu exista. Pentru ca vii de pe un telefon din 2018, nu o sa te deranjeze incarcarea lenta, ecranul mic si interfata clasica android.

#3
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Buget 2200.Daca puteti sa imi recomandati,eu ma uit la Google Pixel 7A.Multumesc.
pixel 7 a e un telefon decent dar daca vrei poze ceva mai bune si eventual si zoom optic orienteaza-te la altceva.
la fel si bateria, desi e destul de maricica se pare ca o papa repede. Plus ca la google pixel nu ai suport oficial in Romanica si posibil sa nu mearga si toate benzile. in schimb ai suport software destul de bun

la 2000 lei poti sa te uiti ori miaomi poco x5 pro, sau mi 12, chiar si samsung s20fe/s21fe, sau poco f5/f5pro daca gasesti la promotie. sau astepti de blac fraier dai/craciun/sarbatori sa prinzi vre-un s22 la banii aia.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 30.08.2006
Cineva se plangea zilele trecute de Poco F5 ca e dezastru pe partea de foto.

#5
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Google Pixel 7a este o alegere bună. Poți să arunci o privire și la Samsung Galaxy A54.

#6
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023
Salut, Oppo Reno 8, 8 gb ram, 256gb stocare ,este o alegere foarte buna.
https://www.emag.ro/...2/pd/DGKB3ZMBM/
Poti sa arunci o privire si la Ulefone Power Armor 18
https://www.cu-reduc...n4aAojtEALw_wcB

#7
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Cineva se plangea zilele trecute de Poco F5 ca e dezastru pe partea de foto.
nu e la nivel de flagship dar daca vezi cat costa un flagship nou f5 pare pomana, si daca pui un gcam deja devine super ok.
din pacate preturile in ultimul timp au luat-o razna rau de tot. Ori urmaresti vre-o promotie pe amazon ca acolo sunt pe bune nu praf in ochi ca la noi, ori astepti sa treaca sarbatorile si sa fie lumea cu portofelul gol si astia disperati sa vanda si sa le lase la cat valoreaza.

Quote

Ulefone
doar daca esti sado maso si te manaca rau in popou.

Quote

Oppo Reno 8
telefon cu mediatek si suport naspa... mai bine pixelul ala nasparliu.
samsung a 54... daca vrei midrange ok-ish cu procesor exinos si atat. tot mai bine era pixelul.

Edited by unpuisor, 11 September 2023 - 16:37.


#8
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
au as lua in 2200 asa
daca vrei si telefoto, s20fe la 21 bulioane, cam mult cand s-a dat si cu 1700 lei, cam umflat dar asta e profita magarii astia
s21fe la 24 bulioane, tot asa cam maricel
s21simplu dar nu am auzit de site-ul asta, la fix suma ta
fara telefoto dar mai rapid si mai nou, si tot xiaomi mi 12 adica pe acelasi sistem de operare mi 12 la 21 de bulioane si iti mai raman si bani de accesorii.
restul ce se vehiculeaza pe aici sunt midrange-uri si mai cacacioase.
sau daca vrei si mai bun, un samsung s22 de pe flip/klap/ olx, refurbished sau sh si ai flagship de firma, mi 12 e aproape la fel de bun.

#9
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 04.09.2018
Ce parere aveti de SAMSUNG Galaxy A54 5G, 256GB, 8GB RAM, Dual SIM ? Ma gandeam sa iau asa ceva in curand, imi place ca are si card extern.
E un telefon cat de cat okey ptr cativa ani ? Nu ma intereseaza poze de nu stiu ce calitate 4 K sau ceva de genul, sa se vada okey si atat.
E la altex 2230 lei cu husa si cu incarcator.

Plus intrebare, acest incarcatori suporta incarcare rapida ?

https://altex.ro/inc...AIST4510XBEGEU/

Edited by MinettoMatoi, 10 October 2023 - 18:15.


#10
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Samsung nu oferă încărcător și nici husă in pachet.  A54 se încarcă la 25 W, îți trebuie încărcător de 25 W.

#11
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 04.09.2018
Nu am specificat, am pus eu in cos si incarcator si husa, ca stiam ca nu are. Si ala de 45 nu e bun ? Ca asa aleg de 25, nu stiu exact ce incarcator aveam nevoie.
Dar asa, e okey telul ? Adica vreau ceva ani moral sa fie okey.

Asta e bun incarcator ?

https://altex.ro/inc...ISEPTA800NWEGE/

Edited by MinettoMatoi, 10 October 2023 - 18:46.


#12
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Ăla de 25W da.

La 1700 lei e Motorola Edge 40. Chiar 1650 la Digi. Are și încărcător și husă in pachet. Mie mi se pare peste A54 per total. Ecran p-oled cu refresh de 144hz, luminos,procesor bun (scor mai bun in teste decât A54), încărcare la 68W și wireless la 15W, poze decente ( stabilizare optică pe camera principală), sunet bun Dolby atmos, certificare IP68 , suportă eSim. Ca minusuri baterie ceva mai mică și upgrade- uri de 3 ani de securitate și 2 de android.


#13
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 04.09.2018
Da, o sa vad la ce ma hotarasc, mersi de recomandare, deocamdata mai trag de asta care-l am ptr ca inca face ce am eu nevoie.

#14
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Ai răbdare până de Black Friday și o să găsești Galaxy A54 la reducere, care este unul dintre cele mai bune smartphone-uri midrange în acest moment. Nu se merită să cumperi telefoane Motorola, doar pentru că au in cutie încărcător și husă de protecție și care pe terme lung nu oferă niciun avantaj concret. Galaxy A54 o să primească suport software de mai lungă durată, iar varianta de Android de le telefoanele Samsung este una dintre cele mai bine optimizate. După preluarea de către Lenovo, cei de la Motorola au devenit foarte zgârciți cu suportul software, iar actualizările vin foarte târziu sau niciodată.

#15
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

 MinettoMatoi, on 13 octombrie 2023 - 18:07, said:

Da, o sa vad la ce ma hotarasc, mersi de recomandare, deocamdata mai trag de asta care-l am ptr ca inca face ce am eu nevoie.
Samsung a54 se găsește pe la 1300-1500 de lei cele de 128Gb sigilate cu garanție, si 1500-1700 cele de 256 Gb la amaneturi sau olx.

#16
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 04.09.2018

 senzanome, on 13 octombrie 2023 - 19:10, said:

Ai răbdare până de Black Friday și o să găsești Galaxy A54 la reducere, care este unul dintre cele mai bune smartphone-uri midrange în acest moment. Nu se merită să cumperi telefoane Motorola, doar pentru că au in cutie încărcător și husă de protecție și care pe terme lung nu oferă niciun avantaj concret. Galaxy A54 o să primească suport software de mai lungă durată, iar varianta de Android de le telefoanele Samsung este una dintre cele mai bine optimizate. După preluarea de către Lenovo, cei de la Motorola au devenit foarte zgârciți cu suportul software, iar actualizările vin foarte târziu sau niciodată.
Nu iau nici in noiembrie, era doar o idee ptr ca nu dupa mult timp va trebui sa iau, si eu consider ca A54 e okey ptr mine.

K-Bobby, eu nou am zis, la Altex l-am gasit cam cum 2200 cu tot la cheie. Nu vreau de pe OLX sau amanet. Ca si la amanet nu stii de cand l-a avut, cum e cu bateria, etc.

#17
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Nu iau nici in noiembrie, era doar o idee ptr ca nu dupa mult timp va trebui sa iau, si eu consider ca A54 e okey ptr mine.
unii fac o fixatie, cum sa dai 2000 + lei pe un telefon midrange cu exynos 1380 in loc de procesoare, calitati muult mai performante... eu nu inteleg.

#18
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 04.09.2018
Nu am inteles, explica te rog ce ai vrut sa spui inca odata.
Nu am inteles:

"cum sa dai 2000 + lei pe un telefon midrange cu exynos 1380 in loc de procesoare, calitati muult mai performante"
prima parte am mai inteles-o, dar a doua nu, suna ca si cum de ce sa dai atatia bani pe un tel midrange cu exynos 1380 in loc de procuri (de parca nu oricum are nevoie de proc), dar apoi "calitati mult mai performante", cum se leaga asta de prima parte ?
Sau tu ce recomanzi de ex ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate