Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Recomandare telefon 2200 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,181
  • Înscris: 27.02.2018
Galaxy A54 începe de la 1600 de lei, iar A34 de la 1200, deci au ajuns la un raport mai corect calitate/preț.

#20
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010
Samsung A54 256Gb pe alb la altex costa 1850 de lei.

#21
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
pai am zis in primele posturi
poco x5 pro, sau mi 12, chiar si samsung s20fe/s21fe, sau poco f5/f5pro
poco x5 pro e 15-16 bulioane la emag in functie de versiune 128-256. Asta e foarte similar cu a54. Ca viteza ca tot.
samsung a54 e 17-19 bulioane tot la emag in functie de versiune 128-256.
Astea 2 se cheama telefoane midrange. Adica nici petarda nici varf de gama. Ceva intre dar cam scumpe zic eu, mai ales samsungul.

in acelasi loc Mi 12 e 21 bulioane, a fost 20. Asta e varful de gama de la xiaomi, echivalent cu s22 de la samsung. Adica Flagship.
samsung s20/21 fe e cam 21 bulioane, si asta e flagship, dar mai vechi. Oricum din toate punctele de vedere peste A54 ala.
iar poco f5 pro se vindea pe anumite site-uri cu 22 bulioane. E un midrange cu procesor de flagship. Oricum tot asa peste a54 din multe puncte de vedere.
Eu daca nu ma alearga nimeni, as astepta pana la black friday poate pica chiar un samsung s22 la 2000 lei daca nu iti place mi 12.
Sau faci un efort de s23 la vreo 2400-2500 cat estimez ca o sa scada de black friday.
Mai sunt promotii bune in decembrie mai ales la sfarsit, dupa craciun.
Oricum a54 e un telefon suprapreciat. Un midrange la pret de flagship. La banii care se cer acum pe el se vindea un s20 fe acum 2 ani. Si ala e in alta liga.
Cand cauti un telefon, cauta unul care ofera cel mai bun raport calitate/pret in perioada aia de timp. Nu firma telefonului, nu briz-brizuri.
Oricum la emag sunt preturi mari, cauta prin mai multe locuri/promotii.

Edited by unpuisor, 20 October 2023 - 08:46.


#22
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Ma bag si eu in seama pe topicu asta...
Vad ca oneplus nord 3 a ajuns 2000 lei pe.siteu oficial sau vreo 2100 pe la noi prin țară.
Imi place foarte mult notification slideru de pe lateral, pareri, impresii?

#23
r2d2

r2d2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.01.2007
Si eu ma bag aici deoarece vreau sa imi schimb si eu telefonul pe care il am din 2019 - un Samsung A50.
Cerinta principala este ecranul: cat mai mare posibil deoarece de multe ori am de editat documente in word sau excel ceea ce este destul de dificil pe A50 si cu o luminozitate+contrast cat mai bune. Pe locul 2 ar fi bateria - durata de utilizare cat mai lunga intre incarcari, 2 zile daca e posibil. Nu ma intereseaza jocurile deoarece nu ma joc pe telefon, prefer desktop-ul, nici camera, nici capacitatea de stocare si nici timpul de incarcare - bine sa nu dureze 1 zi!
Pentru ca am avut numai Samsung eu m-am uitat la urmatoarel modele: A34 unde avantajul este un ecran mai mare; A54 aceleasi dimensiuni dar mult mai luminos decat actualul si M54 care nu se gaseste la noi si care ar indeplini cele 2 cerinte principale: ecran de 6.7 inch si baterie de 6.000mAh.
Mentionez ca tin un telefon cam 4-5 ani. Suma alocata este tot in jur de 2.000 - 2.200 de lei.
Ma gandesc sa il iau de BF daca prind ceva oferte bune.

Edited by r2d2, 26 October 2023 - 08:00.


#24
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,419
  • Înscris: 28.10.2018
Realme. Fac telefoane excelente.

#25
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Am un 1+ Nord 3 si sunt chiar multumit de el. Procesorul este un MediaTek de care imi era putin frica, dar mi-a trecut. Am varianta cu 16 GB RAM si se misca chiar bine.
O problema ar fi camera care nu face chiar pozele pe care le scoteam cu un Mi 10T Pro, dar eu nu sunt mare pozar.

La 500 de euro cat e pe site-ul oficial mi se pare chiar decent. Suport software este si el destul de bun deoarece nu lanseaza chiar un miliard de modele pe an si au timp sa se ocupe si de soft.

#26
r2d2

r2d2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.01.2007
Cum sta treaba cu suportul software la realme sau alti producatori? MS teams merge si pe un realme? Intreb deoarece la firma folosim din greu soft de la MS.

Edited by r2d2, 26 October 2023 - 10:03.


#27
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Si eu ma bag aici deoarece vreau sa imi schimb si eu telefonul pe care il am din 2019 - un Samsung A50.
Cerinta principala este ecranul: cat mai mare posibil deoarece de multe ori am de editat documente in word sau excel ceea ce este destul de dificil pe A50 si cu o luminozitate+contrast cat mai bune. Pe locul 2 ar fi bateria - durata de utilizare cat mai lunga intre incarcari, 2 zile daca e posibil. Nu ma intereseaza jocurile deoarece nu ma joc pe telefon, prefer desktop-ul, nici camera, nici capacitatea de stocare si nici timpul de incarcare - bine sa nu dureze 1 zi!
Pentru ca am avut numai Samsung eu m-am uitat la urmatoarel modele: A34 unde avantajul este un ecran mai mare; A54 aceleasi dimensiuni dar mult mai luminos decat actualul si M54 care nu se gaseste la noi si care ar indeplini cele 2 cerinte principale: ecran de 6.7 inch si baterie de 6.000mAh.
Mentionez ca tin un telefon cam 4-5 ani. Suma alocata este tot in jur de 2.000 - 2.200 de lei.
Ma gandesc sa il iau de BF daca prind ceva oferte bune.
nu prea gasesti telefoane asa cum vrei tu, ecran de 6.7 si baterie de 6000 la 2000 lei.
eu zic sa mai lasi din pretentii sau sa mai bagi bani. Un S23 ultra e pe gustul tau, si va tine 5 ani fara probleme dar nu se pupa la buget.
daca renunti la baterie de 6000 poti sa te uiti la un poco x5 pro si raman si bani de bere, poco f5, sau cauti un s22 ultra pe olx si poate ai noroc.
in general cauta telefoane cu procesor snapdragon sa se pupe pe cerintele tale, fugi de mediatek si exinos

#28
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
Singurele modele ce se încadrează sunt Samsung Galaxy F54 și M54 care nu se vând la noi în țară la momentul actual.

Poco F5 ar fi o recomandare dar nu am găsit vândut de eMag, Altex sau Flanco. Asta dacă renunți la baterie de 6k mAh și ecranul de 6.7.

Edited by xtremealex15, 26 October 2023 - 14:30.


#29
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
poco f5 e vandutde un intermediar prin emag, deci ai si rate, daca asta e problema
il mai gasesti la site-uri serioase gen evomag sau vexio.
la evomag e versiunea de 256 x 12 giga de ram la 21 bulioane, Asta cu 12 giga ram, ar trebui sa nu ai probleme cu el vreo 5 ani de zile linistit, si procesorul e destul de potent. Daca pui si un Gcam deja e brici. ecranul la asta e de 6.67 fata de 6.7, adica probabil 1 mm mai mic, neglijabil.

#30
r2d2

r2d2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.01.2007
Renunt la bateria de 6.000 si ma multumesc cu una mai mica de 4 - 5.000 mAh! In schimb tin f mult la ecran sa fie mare, cat mai lizibil si cat mai luminos posibil! Ma uit la acum la acel Xiaomi F5. La bani ma incadrez sa il iau de acuma, voi astepta 2 saptamani, poate prind o reducere.
Cerinta principala ramane ecranul, restul nu e obligatoriu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate