Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Abonamente multiple la aceiasi adresa (Digi)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Talibane

Talibane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 12.05.2019
Este posibil sa se faca mai mult de un abonament la aceiaisi adresa pe nume diferite?

Locuiesc intr o casa marisoara cu multiple apartamente si este un singur abonament de la digi pentru internet, viteza este oribil de mica, eu as dori sa imi trag fibra separat si as dori sa stiu daca este posibil asa ceva.

Edited by Talibane, 09 February 2023 - 19:05.


#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,522
  • Înscris: 06.01.2012
RDS ce a zis?

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006
Pai cum crezi ca este la bloc?
Aceasi adresa, difera doar numarul apartamentului.
Si este posibil ca un propietar sa aiba 2 apartamente pe aceasi scara si poate incheia 2 abonamente diferite.
Cerere la DIGI si mult succes!

#4
vmoraru

vmoraru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.02.2009
https://www.digi.ro/mesh

#5
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
Se pot face câte vrei, cum crezi că e în localitățile fără nomenclator stradal? Tot satul are aceeași adresă.

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 26.06.2009

View Postviceroy56, on 09 februarie 2023 - 19:11, said:

Pai cum crezi ca este la bloc?
Aceasi adresa, difera doar numarul apartamentului.
La bloc "e" mai multe adrese... Adresa completa contine numarul apartamentului. Daca sunt apartamente diferite atunci "e" adrese diferite.

In general DIGI nu vrea sa ofere mai multe servicii la aceeasi adresa/cladire (casa) pe motiv de utilizare eficienta a retelei. Daca ai cladirea apartamentata este altceva, dar presupun ca nu este cazul. Daca insisti cum/unde trebuie o sa se poata ;-)

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,082
  • Înscris: 24.02.2006

View PostTalibane, on 09 februarie 2023 - 19:04, said:

....Locuiesc intr o casa marisoara cu multiple apartamente....
sunt apartamente "adevarate", cu numar si tot restul? sau doar o partitionare a casei?
daca e o singura casa partitionata astfel incat sa poata locui mai multe familii, e posibil sa te refuze cei de la digi

#8
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Nu merge boss, un jeg de vecin a pus in loc de apartament 24, al lui, 23, al meu, si aia de la digi mi-au zis ca nu-mi fac abonament si nu-l anuleaza pe al lui, le-am aratat buletinu dovada, nu le-a pasat, au zis sa pun si eu ap lui 24 cu adresa mea. :)))

#9
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,973
  • Înscris: 15.04.2019

View Postviceroy56, on 09 februarie 2023 - 20:33, said:

Man, io crede ca de fapt nu merge bine videochat-ul, de aici problema initiatorului!
Si nu-i ajunge FiberLink 1000 impartit la 10 videochatiste? Sau or avea multiple camere 8k? Posted Image

#10
Talibane

Talibane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 12.05.2019
Am mentionat casa, nu bloc, casa este partitionata, nu este bloc' ca apartamentele sa fie numerotate...

Ideea este ca viteza este foarte proasta, iar proprietarul refuza sa sune la ei sa vina sa vada care este problema, pe motiv ca nu are timp... Iar eu stau si ma chinui cu un mb/s( unu/onos/one). Cand m am mutat aici aveam viteza foarte buna, descarcam cu 30-40 mb/s fara probleme. Si nu s a marit numaru de utilizatori intre timp.

#11
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Nu trebuie să fii titularul abonamentului pentru a suna la deranjamente.
Iți trebuie doar codul de abonat.
Cred că e mai simplu să suni tu, dacă proprietarul nu are timp.
Vin oamenii, remediază problema și gata. Nu trebuie să te mai complici cu alt abonament.

Edited by ammazon, 09 February 2023 - 21:24.


#12
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,184
  • Înscris: 19.09.2005

View PostTalibane, on 09 februarie 2023 - 19:04, said:

Este posibil sa se faca mai mult de un abonament la aceiaisi adresa pe nume diferite?

Locuiesc intr o casa marisoara cu multiple apartamente si este un singur abonament de la digi pentru internet, viteza este oribil de mica, eu as dori sa imi trag fibra separat si as dori sa stiu daca este posibil asa ceva.
eu zic sa iei un rutar bun, verifci firele si aia e.
un abonamet de 1Gb cu un rutar fain e tot ce-ti trebuie
ce crezi ca va face digi, trage fibra pune un rutar si va trage sarme. dar platiti mai multe abonamente

dava vecinii tai nu vor un upgrade atunci faci abonament separat cu fibra ta. asta daca vor cei de la digi.

#13
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,851
  • Înscris: 13.03.2005

View PostTalibane, on 09 februarie 2023 - 19:04, said:

Este posibil sa se faca mai mult de un abonament la aceiaisi adresa pe nume diferite?

Locuiesc intr o casa marisoara cu multiple apartamente si este un singur abonament de la digi pentru internet, viteza este oribil de mica, eu as dori sa imi trag fibra separat si as dori sa stiu daca este posibil asa ceva.

Da. Eu am avut mai multe abonamente și pe persoane diferite în aceeași adresă/apartament. Acum mai multi ani, la RDS erau maxim cinci numere de telefon pe care le putea avea pe un abonat și atunci pentru restul familiei am făcut pe numele soției abonament, adică  pentru copii, pentru telefonie mobilă.

Soția periodic primea oferte, să-și activeze și celelalte servicii de internet sau cablu.

#14
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,245
  • Înscris: 22.04.2005
Eu am deja internet de la Digi si am incercat recent sa fac inca un abonament pt. internet pe numele sotiei si nu am reusit. Mereu aparea mesajul: pe adresa respectiva exista deja servicii Digi.
Am incercat online; nu stiu cum sta treaba daca mergi la sediul lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate