Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Wokismul, turnesolul rasismului

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
914 replies to this topic

#271
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View Postjimi91, on 05 ianuarie 2023 - 16:36, said:

Esti un bot Posted Image)...

Cand primesc apelative ad hominem fara sa fi inceput eu, imi dau seama ca am dreptate, zic sincer.


View Postjimi91, on 05 ianuarie 2023 - 16:36, said:

Si daca chiar vrei un nene destept

Ti-l recomand pe Dimitrie Bortun. A fost consilierul lui Iliescu. Sociolog omul. Foarte bun.

Nu ai idee cat de amuzant este sa imi recomande cineva pe domnul respectiv, dar nu intru in detalii. Stiu cine e :), de pe vremea cand era in functia de care amintesti tu. Un om de reala valoare, intelectual adevarat, locuia intr-o frumoasa casa pe Polona. Om *foarte, foarte* de STANGA btw, asumat.

#272
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,283
  • Înscris: 08.01.2021
Ați luat-o rău in bălării :)

#273
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,686
  • Înscris: 07.02.2003

View Postjimi91, on 05 ianuarie 2023 - 16:36, said:

..nu mai pune botul la toate prostiile astea.
Nu poate, e traditia si identitatea lui de far right Posted Image Faking reality, a way of life.

Edited by andreic, 06 January 2023 - 01:19.


#274
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postasiodf, on 05 ianuarie 2023 - 23:37, said:

Cand primesc apelative ad hominem fara sa fi inceput eu, imi dau seama ca am dreptate, zic sincer.




Nu ai idee cat de amuzant este sa imi recomande cineva pe domnul respectiv, dar nu intru in detalii. Stiu cine e Posted Image, de pe vremea cand era in functia de care amintesti tu. Un om de reala valoare, intelectual adevarat, locuia intr-o frumoasa casa pe Polona. Om *foarte, foarte* de STANGA btw, asumat.



Eu am spus frumos "bot", pe urma am exagerat putin...mea culpa.

Dar, asa ca idee...tu efectiv repeti ce spune dreapta din SUA. Gandeste pentru tine...

Mai ales ca esti roman...."bebelusi nenascuti".... Posted Image..come on my friend.

Edited by jimi91, 06 January 2023 - 01:31.


#275
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 01:31, said:

Eu am spus frumos "bot", pe urma am exagerat putin...mea culpa.

Dar, asa ca idee...tu efectiv repeti ce spune dreapta din SUA. Gandeste pentru tine...

Mai ales ca esti roman...."bebelusi nenascuti".... Posted Image..come on my friend.

Pai e vina mea daca ce zic aia e adevarat ? Si nu zic asta pt ca am familie si in SUA, inclusiv gr1. Zic fix tocmai pt ca gandesc pt mine. Oricum, treaba cu avortul e cea mai complexa, dar restul este 100% adevarat, mi-as dori sa fie exagerari, sincer. Si nu e vorba numai de americani, vezi ce zice primul ministru al Italiei, Georgia Meloni, vezi ce zic unii britanici etc.

Eu cred ca tu nu stii ce se petrece acolo, majoritatea lumii nu stie.

#276
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 02:08, said:


Pai e vina mea daca ce zic aia e adevarat ? Si nu zic asta pt ca am familie si in SUA, inclusiv gr1. Zic fix tocmai pt ca gandesc pt mine. Oricum, treaba cu avortul e cea mai complexa, dar restul este 100% adevarat, mi-as dori sa fie exagerari, sincer. Si nu e vorba numai de americani, vezi ce zice primul ministru al Italiei, Georgia Meloni, vezi ce zic unii britanici etc.

Eu cred ca tu nu stii ce se petrece acolo, majoritatea lumii nu stie.

Asta zice si cel mai periculos om de pe planeta :))....

Cati transgenderi cunosti tu ?

Si vezi ca se si exagereaza...era o stire cu un adolescent care cica era furry si i-au pus astia in scoala o galeata cu nisip pentru a-si face nevoile :))...A vorbit si Joe rogan despre asta, cum ca stie el pe cineva...

Gaseste-mi stirea asta :)...pe urma, vezi cine a mintit si gandeste-te de ce au mintit.

Dreapta se focuseaza pe razboiul cultural...asta face.

Iti dai seama ce ar insemnat daca Trump era acum presedinte si nu Biden ? Crezi ca Biden i-ar fi ajutat pe ucraineni ?

Asa ca idee...asta inseamna bot , repeti tot ce spun astia.

#277
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 02:20, said:

Asta zice si cel mai periculos om de pe planeta Posted Image)....

Cine? Xi Jinping ?

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 02:20, said:

Cati transgenderi cunosti tu ?

Ce conteaza ?


View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 02:20, said:

Dreapta se focuseaza pe razboiul cultural...asta face.

Si foarte bine face, in sfarsit. Stanga face chestia asta de zeci de ani. Holywood insereaza mizerii ideologice in filme de zeci de ani, fara 0 motive artistice.


View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 02:20, said:

Iti dai seama ce ar insemnat daca Trump era acum presedinte si nu Biden ? Crezi ca Biden i-ar fi ajutat pe ucraineni ?

Nu, nu cred ca Trump i-ar fi ajutat. Dar esti tu sigur ca daca Trump era presedinte incepea razboiul ?

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 02:20, said:

Asa ca idee...asta inseamna bot , repeti tot ce spun astia.

Chiar asa tot tot ? Mai sa fie.....

View Postandreic, on 06 ianuarie 2023 - 01:17, said:

Nu poate, e traditia si identitatea lui de far right Posted Image Faking reality, a way of life.

La tine e "far right" oricine la 1mm de degetul mic al lui Lenin de la mana dreapta.

View Postandreic, on 06 ianuarie 2023 - 01:17, said:

Faking reality, a way of life.

Mai falsificatori decat comunistii, nu exista nimeni. Cate cuvinte ai redefinit pe ziua de azi ? Ia zi, ce e o femeie ?

#278
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 02:32, said:




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oOD3sDHoBi8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Trump avertiza Germania ca sunt prea dependenti de gazul rusesc, la fel facea si Obama. Ucrainenii stiau ca vi fi un razboi...pana si romanii stiau...erau diversi jurnalisti in 2008-2010 care spuneau ca Rusia va lua Crimeea.
Ar fi fost dezastru acum.

Hollywood a avut mereu mesaje...desene/filme cu tigari. Unde ultima dorinta a personajului, care era ? Sa fumeze o tigara :).

Iar aia cu ce e o femeie, vezi ca am deschis eu un topic despre asta cand a aparut. Am fost si eu bot, partial :)...bine ce-i drept, aici sunt si ei tembeli. Ei vor sa spuna ca nu e nicio diferenta intre o femeie care se naste femeie si un barbat care tranzitioneaza. De fapt, singurul motiv pentru care ei folosesc termenul trans, e pentru activismul lor. N-ai avea trans rights are human rights fara cuvantul trans.

Sunt tembelasi si ei aici...total de acord.

Dar, majoritatea care vin cu pronunume si pretentii, fie sunt copii, fie au ceva...adica, doamne fereste.


Si din nou, cati trans cunosti tu ? Este extrem de relevant...pentru ca nu sunt multi. Tu realizezi ca astia ca sa-si faca materialul trebuie efectiv sa-i caute ?

My friend...focuseaza-te pe tine...lumea a fost mereu plina de nebuni. Diferenta e ca, acum, noi ii si vedem...ca asta face internetul. Da o voce nebunilor.

#279
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 03:03, said:

Hollywood a avut mereu mesaje...desene/filme cu tigari. Unde ultima dorinta a personajului, care era ? Sa fumeze o tigara Posted Image.

E total incomparabil ce zic eu ca a facut Holywood cu ce zici tu de tigari. E distanta de la pamant la....Venus.


View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 03:03, said:

De fapt, singurul motiv pentru care ei folosesc termenul trans, e pentru activismul lor.

Activismul lor....da. Care activism ? Ca eu cred ca aici e problema, eu cred ca tu nu intelegi CARE activism, pt ca altfel nu ziceai "singurul motiv" care NU e singur deloc deloc.
Si nu nu e vorba de activisti trans, care dupa cum zici si tu, sunt 0,0001% de ii cauti cu lumanarea. Am vazut pe net si activisti trans foarte simpatici si rationali, doar ca nu erau comunisti.



View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 03:03, said:

Si din nou, cati trans cunosti tu ? Este extrem de relevant...pentru ca nu sunt multi.

E total irelevant, nici presedinti n-am cunoscut, nici fotbalisti.

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 03:03, said:

...lumea a fost mereu plina de nebuni. Diferenta e ca, acum, noi ii si vedem...ca asta face internetul. Da o voce nebunilor.

Absolut de acord, si foarte bine ca au si nebunii voce, ca asa ii vedem mai usor.

#280
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,686
  • Înscris: 07.02.2003

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 02:32, said:

Mai falsificatori decat comunistii, nu exista nimeni.
Ba da, far right-erii, depasesc si imaginatia Posted Image

Edited by andreic, 06 January 2023 - 11:38.


#281
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 09:48, said:

Activismul lor....da. Care activism ? Ca eu cred ca aici e problema, eu cred ca tu nu intelegi CARE activism,

păi care. că activismul ar trebui să aibă un scop.
ce scop are o acțiune de genul ăsta? nu atrage alți adepți, lgbt nu devii, te naști
e ca și cum ai face reclamă la absorbante intime în vestiarul masculin al unei săli de sport

#282
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006

View Postjimi91, on 06 ianuarie 2023 - 03:03, said:

Trump avertiza Germania ca sunt prea dependenti de gazul rusesc
Man, de cand a devenit Trump presedinte eu nu l-am auzit scotand din bibilica o chestie care sa fie in acelasi timp inteligenta si intentionata. Nimeni care conteaza nu il baga in seamna pe Trump si ce abereaza el, doar adeptii lui care inghit orbeste orice. Deci Trump a avertizat Germania, pai le-a si zis ce si cum si de ce nu e bine ca-s dependenti de gazul rusesc? Cum a ajuns el la acea concluzie atat de solida incat si-a permis sa sfatuiasca alte state, pai trebuie sa fi avut niste argumente ultra solide. I-o fi dat lui Merkel dosarul gros cu analiza si l-au ignorat prostii de germani.

Eu zic ca nu are rost sa folosim in vreo conversatie declaratiile unui mincinos patologic.

#283
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View PostFlat, on 06 ianuarie 2023 - 11:52, said:

păi care. că activismul ar trebui să aibă un scop.
ce scop are o acțiune de genul ăsta? nu atrage alți adepți, lgbt nu devii, te naști

COOOOORECT !

Scopul real este diluarea si distrugerea rolurilor bine definite in societate, pt ca scopul e distrugerea societatii vestice.
Comunistii rusi au fost directi, astia o fac caramida cu caramida, momentan.

#284
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,444
  • Înscris: 28.07.2008

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 12:29, said:


Scopul real este diluarea si distrugerea rolurilor bine definite in societate, pt ca scopul e distrugerea societatii vestice.
Ai grija de tine, hidrateaza-te, fa miscare si nu te mai stresa inutil cu toate prostiile

#285
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View PostAtreides7, on 06 ianuarie 2023 - 12:34, said:

Ai grija de tine, hidrateaza-te, fa miscare si nu te mai stresa inutil cu toate prostiile

Multumesc ca ma incurajezi la delasare si apatie. PSD iti multumeste din inimagușă.

#286
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 12:29, said:

Scopul real este diluarea si distrugerea rolurilor bine definite in societate, pt ca scopul e distrugerea societatii vestice.

=)))
nici nu știu ce reply să dau la așa ceva

doar un link de recomandare
https://www.auchan.r...u-auchan-40-m/p

#287
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMizu, on 06 ianuarie 2023 - 12:25, said:

Man, de cand a devenit Trump presedinte eu nu l-am auzit scotand din bibilica o chestie care sa fie in acelasi timp inteligenta si intentionata. Nimeni care conteaza nu il baga in seamna pe Trump si ce abereaza el, doar adeptii lui care inghit orbeste orice. Deci Trump a avertizat Germania, pai le-a si zis ce si cum si de ce nu e bine ca-s dependenti de gazul rusesc? Cum a ajuns el la acea concluzie atat de solida incat si-a permis sa sfatuiasca alte state, pai trebuie sa fi avut niste argumente ultra solide. I-o fi dat lui Merkel dosarul gros cu analiza si l-au ignorat prostii de germani.

Eu zic ca nu are rost sa folosim in vreo conversatie declaratiile unui mincinos patologic.

Si Obama a facut la fel. Merkel a spus recent ca acordul de la Minsk era pentru a-i da ragaz Ucrainei sa se inarmeze. Am vazut si un clip cu un consilier din Ucraina, din 2019, unde omul efectiv a prevazut razboiul si a dat data (anii)...
Toti stiau...razboiul nu a fost ceva spontan.

#288
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 12.09.2011

View Postandreic, on 06 ianuarie 2023 - 11:37, said:

Ba da, far right-erii, depasesc si imaginatia Posted Image

Pt ca ai tu imaginatia scurta. Tu auzi "we care", "empathy", "unicorns", "kumbaya" si crezi totul instant. Trezeste-te, BLM e o corporatie iar Bernie are 3 care si e milionar.

E ca in video-ul asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/15HTd4Um1m4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] numai ca in loc de "we sorry" la voi e "we care".


View PostMizu, on 06 ianuarie 2023 - 12:25, said:

Eu zic ca nu are rost sa folosim in vreo conversatie declaratiile unui mincinos patologic.

Eu zic sa nici nu ii mai rostim numele cu voce tare !! Am putea sa folosim asa un pseudonim gen....Voldemort.

Breeeeee se simte frica in voi de la o posta cand vorbiti de Trump :))))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate