Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Wokismul, turnesolul rasismului

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
914 replies to this topic

#307
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Disney a pierdut peste 120 de miliarde si actiunile au scazut cu 44% :D I-a priit woke-u' ca un junghi. You go Disney!!! :D

#308
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View PostPunter, on 03 ianuarie 2023 - 10:40, said:

ca ati zis de gay, daca procentul lor e de 4% in societate, atunci doar 4% din filme ar trebui sa contina aceste personaje. logic?
daca filmele ar fi cu un procent proportional de actori. Dar ce faci cu filmele despre plante, locuri, cladiri, pesti, rachete, unde nu e nimic gay in ele?

View Postasiodf, on 06 ianuarie 2023 - 15:26, said:



Hai sa iti relatez o povestire amuzanta de la un cunoscut de-al meu mai in varsta,  era el in anii multilateral dezvoltati ai utopiei comunitariste considerat dusman al poporului, adica inainte de 89 il dadusera afara din Partid, si voia el sa emigreze, oriunde, nu conta. Si se duce omul la ambasada CONGO. Se duce el si zice vreau si eu sa emigrez la dvs. Ce ii zice functionarul..... pai de sa vreti domnu sa emigrati la noi in Congo, nu stiti ca noi suntem rasisti ? :))))))))))):)))) True story :).
am mai auzit ca cei de la ambasada Congo se autofinantau, facand "bișniță"  la vama, masina consulara avand numere speciale si cei din ea, pasaport diplomatic, faceau abuz de privilegii, trecand peste granita diverse chestii pe care un pulitor de rand nu le-ar fi putut trece fara sa dea spaga sau sa fie luat la bani marunti.

#309
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

View Postedy_wheazel, on 11 ianuarie 2023 - 01:49, said:

Disney a pierdut peste 120 de miliarde si actiunile au scazut cu 44% Posted Image I-a priit woke-u' ca un junghi. You go Disney!!! Posted Image

Io cand va spun ca astora nu le mai pasa de bani ca prim criteriu........in lumea zona lor sociala nu inseamna nimic ca ai mai facut tu 5mil. Conteaza punctele de virtute.

#310
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Asta pentru ca habar nu stiti cum functioneaza lucrurile pe bursa: prea putin conteaza cum merge compania, cit conteaza impresiile si fricile actionarilor marunti. Actionarilor mari le convine cind pretul actiunilor scade si pulifricii vind (asta cind nu provoaca chiar ei scaderea, vezi Musk), pentru ca asa isi pot consolida portofoliul de aciuni. Nu plingeti voi de mila Disney-ului sau Netflixului, daca ar iesi la vinzare multi ar sari sa-i cumpere. Probabil Google (sau Alfabetu' sulii) atita asteapta.

#311
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Take a listen to this arsehole (omului ii place cuvintul asta, urmariti si alte video-uri ale lui)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LhRC6PQbCDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Este ca va mîngîie pe suflet ce bine le zice, mai ales cind spune "o, no, nu conteaza (sau deranjeaza) ca baga femei si negri peste tot (pe seama sau in detrimentul barbatilor albi si heterosexuali( ci ca le baga atit de prost (agresiv) ca numai cu asta ramii din tot filmul (asta a fost scopul, panderingul si propaganda), n-asa?

Doar ca... ia intoarceti voi masa si intrebati-va, nu cumva s-au facut filme proaste TOT TIMPUL, dar nu va deranjau atunci cind panderingul era cu ubermenşul alb, Şvaiţingher sau Stalon, care bate taie si spinzura, femeile-s bune de juninci bune de atasat sacoului lui James Bond, negrii erau doar from the hood si nu erau acceptati decit cind se imbracau si purtau ca albii?

#312
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Postu' de mai sus e la fel de amuzant precum un stand-up a lui Amy Shumer.

#313
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Pentru ca atita ai inteles tu, zingherele (clopoteii), nu continutul. Nu e nimic de ris in postul ala, daca ai fi inteles si la suprafata macar, nu si printre rinduri, ai fi vazut ca sint de acord cu scotianul ala pe argument, dar nu pe concluzie. Rationamentul si observatiile lui sint valide... pina cind te uiti la ele fara lentila bias-ului si rasismului, atunci iti dai seama de unde vine supararea lui pe viata si pe Hollywood.

Cum am zis in primul post, in toate remake-urile, race si gender swap-urile POVESTEA (sau mesajul, nu „mesajul” -vedeti clipurile tipului-) RAMINE ACEEASI, binili invinge, prietenie, perseverenta, bla-bla, dar la voi nu, mesagerul nu e bun, trebuie sa fie Șvaițingher cu chept lucios (zing-zing-zing, stiu, Amy Shumer), sau mommy Gina Carano.

#314
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

View Posthellmarvel, on 21 martie 2023 - 09:09, said:

in toate remake-urile, race si gender swap-urile POVESTEA (sau mesajul, nu „mesajul” -vedeti clipurile tipului-) RAMINE ACEEASI, binili invinge, prietenie, perseverenta, bla-bla, dar la voi nu, mesagerul nu e bun, trebuie sa fie Șvaițingher cu chept lucios (zing-zing-zing, stiu, Amy Shumer), sau mommy Gina Carano.


Da bro ! Fii antena di she, pentru ca numai un Svaitingher sau o Gina *pot* sa sustina un rol. Rad si curcile cu curu' de tine ca tu ai pus un pitic negru homo de 1,50 eschimos in rol de Terminator. Pai pai pai pai pai povestea a ramass.....pfffff intelegi ca o fatuca de 45 de kile nu poate sa dea un pumn ?? N-are masa musculara, oricate karate stie.

#315
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,621
  • Înscris: 07.02.2003
Cam asa:
Attached File  woke3_n.jpg   56.68K   10 downloads

Edited by andreic, 21 March 2023 - 20:29.


#316
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
awake e furat acolo... era de fapt: awake from woke, whatever...
si marmota invelea la ciocolata...

nu cumva asta se vrea omul nou?

"Avind ca scop final instituirea ontologiei national-comuniste („Omul Nou“, devotat robotic Patriei care l-a gazduit, Partidului care l-a educat si Conducatorului care l-a hranit), programul colectivizarii ideologice la care PCR ii supune nu numai pe cei 4 milioane de membri ai sai, dar si o intreaga populatie neinregimentata partinic creeaza premisele unei abuzive gestiuni politice a timpului individual. Cu ajutorul acesteia"...bla bla bla, ati prins ideea, cum e aia cu neo-marxistii? intreb pentru un prieten.

cred ca pot sa iti dau o tona de link-uri cu citate de astea sforaitoare si lipsite de continut.
cred ca astia ar fi putut sa dea niste lectii lui Ceasca, Groza, Pauker and family, cred ca si Lenin face intorceri prin rostogolire in formol acolo la el cand citeste minunile astea "noi"... gen homus-future-perfectus...Giz..

Edited by Mondeo, 21 March 2023 - 20:58.


#317
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010

View Postasiodf, on 21 martie 2023 - 18:45, said:

Rad si curcile cu curu' de tine ca tu ai pus un pitic negru homo de 1,50 eschimos in rol de Terminator. Pai pai pai pai pai povestea a ramass.....pfffff intelegi ca o fatuca de 45 de kile nu poate sa dea un pumn ?? N-are masa musculara, oricate karate stie.
Bro, vezi ca rid si curcile de tine cind spui ca un robot trebuie sa fie musculos si toate celea (1,90, piele de alb, ca aia de eschimos nu face aderenta pa scheletul de... robot, hi-hi).

Cit despre fatuca de 45 de kile, de cind s-au inventat armele si tehnica de lupta, greutatea si muschii nu mai conteaza. Femeile au alte motive pentru care nu se pot pune cu barbatii, dar daca s-ar pune, un cot sau un genunchi in mecla cu 45 de kile-n spate le simti si daca ai 150 de kile. Asta ca sa nu spun ca daca-ti infinge nici macar tot pumnul, doar 2 falange indoite in marul lui Adam, te pisi pe tine.

O mîță de 2 kile baga frica-n tine daca-ti scoate ochii sau iti da singele, crezi ca o femeie care pleaca cu o parte din antebratul tau in dinti nu te poate face s-o lasi in pace? Rid si eu cind baga-n filme cum cite o femeie da capul pe spate unui barbat cu un pumn, dar la fel rid si de filmele cu figuristi karatisti, cind la galele de UFC nu vezi picior de karatist.

#318
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,621
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMondeo, on 21 martie 2023 - 20:51, said:

awake e furat acolo...
Nu cred. A fi invers decat zice acolo este a fi asleep :)

Edited by andreic, 21 March 2023 - 23:40.


#319
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Posthellmarvel, on 21 martie 2023 - 09:09, said:

Pentru ca atita ai inteles tu, zingherele (clopoteii), nu continutul. Nu e nimic de ris in postul ala, daca ai fi inteles si la suprafata macar, nu si printre rinduri, ai fi vazut ca sint de acord cu scotianul ala pe argument, dar nu pe concluzie. Rationamentul si observatiile lui sint valide... pina cind te uiti la ele fara lentila bias-ului si rasismului, atunci iti dai seama de unde vine supararea lui pe viata si pe Hollywood.

Cum am zis in primul post, in toate remake-urile, race si gender swap-urile POVESTEA (sau mesajul, nu „mesajul” -vedeti clipurile tipului-) RAMINE ACEEASI, binili invinge, prietenie, perseverenta, bla-bla, dar la voi nu, mesagerul nu e bun, trebuie sa fie Șvaițingher cu chept lucios (zing-zing-zing, stiu, Amy Shumer), sau mommy Gina Carano.

Ai un fix cu Schwarzenegger de parca numai el facea filme. Da, filme proaste exista dintotdeauna, si nu, nu au toate final fericit.

View Postandreic, on 21 martie 2023 - 20:28, said:

Cam asa:
Attachment woke3_n.jpg

Problema ii ca lumea merge la film pentru entertainment, nu pentru mesaje din alea. Are si mesaj? Daca ii inclus intr-o poveste bine spusa, excelent. Insa daca primeaza doar mesaju' intr-o productie cu valoare de entertainment zero, pai se cam vad rezultatele...

#320
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008

View Postedy_wheazel, on 21 martie 2023 - 23:48, said:



Ai un fix cu Schwarzenegger de parca numai el facea filme. Da, filme proaste exista dintotdeauna, si nu, nu au toate final fericit.



Problema ii ca lumea merge la film pentru entertainment, nu pentru mesaje din alea. Are si mesaj? Daca ii inclus intr-o poveste bine spusa, excelent. Insa daca primeaza doar mesaju' intr-o productie cu valoare de entertainment zero, pai se cam vad rezultatele...
Chestia e ca chiar si atunci cand exista mesaje minime într-o poveste bine spusa si cu 100% entertainment, haterii vor urla ca totul e de rahat, filmul, Hollywood, societatea, etc.
Vad pe aria filme, unde prezenti useri numai de filme nu vorbesc, ci woke woke woke LGBT LGBT LGBT again and repeat. Daca exista ceva exagerari ale cinematografiei woke, pai exagerarile antiwokistilor, aka sustinatorii dreptului neingradit de a putea face pe oricine exact cu ce ii vine la gura aka filmele trebuie sa corespunda strict la ce vreau eu sa contina, sunt infinit mai exagerate

#321
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

View Posthellmarvel, on 21 martie 2023 - 21:49, said:

Cit despre fatuca de 45 de kile, de cind s-au inventat armele si tehnica de lupta, greutatea si muschii nu mai conteaza.

bwhahahahahhahaahhahahaha

View Posthellmarvel, on 21 martie 2023 - 21:49, said:

Femeile au alte motive pentru care nu se pot pune cu barbatii, dar daca s-ar pune, un cot sau un genunchi in mecla cu 45 de kile-n spate le simti si daca ai 150 de kile. Asta ca sa nu spun ca daca-ti infinge nici macar tot pumnul, doar 2 falange indoite in marul lui Adam, te pisi pe tine.

hahahahhahahahahahahahhahahahhahahhaha looooooooool  asta e din ciclul.... tineti-ma fratilor ca daca ma supar...mama mama ce fac....

View Posthellmarvel, on 21 martie 2023 - 21:49, said:

O mîţă de 2 kile baga frica-n tine daca-ti scoate ochii sau iti da singele,

LOL poate in tine :) n-am vazut mata pana acum de care sa-mi fie frica, poate alea din savane.....

#322
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008

View Postedy_wheazel, on 21 martie 2023 - 23:48, said:

Insa daca primeaza doar mesaju' intr-o productie cu valoare de entertainment zero, pai se cam vad rezultatele...
Eu chiar te rog sa imi dai un exemplu de o productie unde se intampla ce zici tu aici

#323
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAtreides7, on 22 martie 2023 - 00:05, said:

Chestia e ca chiar si atunci cand exista mesaje minime într-o poveste bine spusa si cu 100% entertainment, haterii vor urla ca totul e de rahat, filmul, Hollywood, societatea, etc.
Vad pe aria filme, unde prezenti useri numai de filme nu vorbesc, ci woke woke woke LGBT LGBT LGBT again and repeat. Daca exista ceva exagerari ale cinematografiei woke, pai exagerarile antiwokistilor, aka sustinatorii dreptului neingradit de a putea face pe oricine exact cu ce ii vine la gura aka filmele trebuie sa corespunda strict la ce vreau eu sa contina, sunt infinit mai exagerate

Sincer, personal am renuntat sa ma mai uit la ce scoate Hollywood-u', iar asta la nivelu' la care nici macar nu ma obosesc sa le piratez. Si ca mine sunt multi. Nu ma intereseaza noul Pinocchio (probabil o sa ma uit pe Netflix la ala a lui Guillermo del Toro), nu ma intereseaza sirene negre si alte asemenea. Personal nu ma deranjeaza intr-un film sa apara personaje gay, da' in momentu' in care totu' se invarte doar in juru' orientarii sexuale & stuff, pe mine m-au pierdut. Hollywood-u' pierde bani mai ceva ca Mitru la pacanele, si incet incet au cam tras frana la chestiile woke. Problema ii ca din inertie lumea nu se va duce la cinema sau va face abonamente pe platforme, raul e deja facut.

View PostAtreides7, on 22 martie 2023 - 00:11, said:

Eu chiar te rog sa imi dai un exemplu de o productie unde se intampla ce zici tu aici

Ia random orice mizerie in care actorii si producatorii in loc sa-ti povesteasca despre actiune in interviuri iti spun de inclusivitate & shit.

#324
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

View Postedy_wheazel, on 22 martie 2023 - 00:25, said:

si incet incet au cam tras frana la chestiile woke.

Zici tu?  Am vazut acu' cateva zile, o comedie cu fantome, deci fictiune sa fim intelesi 100%... doooaaaar cu O mica exceptie....din senin, fara nici un motiv, fara nici un context, un personaj ataca un SENATOR din viata reala, desigur republican, cu nume si prenume.

CE PLM !?  picura otrava woke mililitru cu mililitru si apoi se mira ca ii injura lumea.....

BAAA deci COMEDIE cu FANTOME....chiar asa va impinge religia voastra sa bagati soparlite pana si in comedii ?

PS: mentionez ca in film fraza e pusa in gura unei fete de ~15 ani. Pentru ca stim toti ca fetele de liceu urmaresc activitatea politica la nivel de senator, deci nici macar Presedinte de tara....
Grija nr 1 a fetelor de liceu este viata politica a tarii.....se stie.  Nu cosurile de pe fatza, nu baietii, nu cura de slabire, nu machiajul pe tiktok..... nu nu.....POLITICA !!!!!

Total credibil baieti, total credibil.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate