Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Ce cauta Andrew Tate in Romania ?

* * - - - 10 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
716 răspunsuri în acest subiect

#505
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.822
  • Înscris: 07.02.2003

 vio69c, on 17 ianuarie 2023 - 10:34, said:

Athena....demonstratie pentru eliberarea fratilor Tate
E dementa ? Nu... e armata de aparatori in actiune, tinerei extremisti de drepta ca si amicii lui Tate.

Este de fapt unul din argumentele pentru ramanerea in arest... pateam si la noi asa, probabil ca unii chiar ar vrea sa demonstreze in favoarea lui.

Editat de andreic, 19 ianuarie 2023 - 10:48.


#506
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.500
  • Înscris: 10.08.2005
mie imi place ca aia fac demonstratii de parca ar intelege pe deplin un sistem juridic, si cu atat mai mult de parca l-ar intelege pe al nostru.
in general lumea are nevoie de avocati pentru a se ghida in acest labirint
dar e frumos cum unii o ard jurnalistic si spun ca a fost "aruncat in inchsioare" fara condamnare.
despre soldatii lui nu pot spune decat play stupid games, win stupid prizes,
in Atena se lasa cu arest sau e direct dupa gratii ?

#507
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.031
  • Înscris: 17.08.2022
O demonstratie de sustinere sau in vederea eliberarii nu prea are nevoie de cunoasterea sistemului juridic...
Oamenii isi striga parerea lor...
Nu stiu daca fratii Tate erau arestati in Grecia, stiu ca Romania a ajutat mult Grecia cand a prins in Romania condamnatul pe viata Konstantinos Passaris cu 5 crime in Grecia si 2 in Romania....
Deocamdata este la inchisoarea din Arad....deocamdata....cine stie ce amnistie generala va veni inaintea alegerilor
Complicele acestuia, Paul Popa, tot cu u omor la activ a facut un singur an puscarie si eliberat conditionat !!

Editat de vio69c, 19 ianuarie 2023 - 13:13.


#508
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.500
  • Înscris: 10.08.2005

 vio69c, on 19 ianuarie 2023 - 13:12, said:

O demonstratie de sustinere sau in vederea eliberarii nu prea are nevoie de cunoasterea sistemului juridic...
Oamenii isi striga parerea lor...
pentru cine are rabdare si poate vedea asemanarile, pentru cine nu, macar poate se amuza
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bQrlR14JL9w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#509
Yhzx23

Yhzx23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.607
  • Înscris: 08.11.2022

 vio69c, on 19 ianuarie 2023 - 13:12, said:

stiu ca Romania a ajutat mult Grecia cand a prins in Romania condamnatul pe viata Konstantinos Passaris cu 5 crime in Grecia si 2 in Romania....

Ma uitam la stiri cand au fost evenimentele cu Passaris si vad un scurt reportaj cu o cotofana care il abordeaza pe ambasadorul Greciei la Bucuresti si il intreaba:

-Domnule ambasador veti face cerere de extradare?

Ambasadorul a raspuns intr-o limba romana de ziceai ca e nascut crescut in Bucuresti cu expresia:

-Ceee???
-Nici vorba!!!
-N-avem noi in puscariile noastre destule jigodii?
-La voi in puscarie sa putrezeasca!

Dupa cum se vede ambasadorul mare om mare caracter si s-a tinut de cuvant.

#510
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 72.885
  • Înscris: 15.06.2007

 vio69c, on 19 ianuarie 2023 - 13:12, said:

O demonstratie de sustinere sau in vederea eliberarii nu prea are nevoie de cunoasterea sistemului juridic...
Oamenii isi striga parerea lor...
Nu stiu daca fratii Tate erau arestati in Grecia, stiu ca Romania a ajutat mult Grecia cand a prins in Romania condamnatul pe viata Konstantinos Passaris cu 5 crime in Grecia si 2 in Romania....
Deocamdata este la inchisoarea din Arad....deocamdata....cine stie ce amnistie generala va veni inaintea alegerilor
Complicele acestuia, Paul Popa, tot cu u omor la activ a facut un singur an puscarie si eliberat conditionat !!
nu cred ca un criminal dovedit poate fi gratiat de presedinte, mai ales ca este si cetatean strain.

Iliescu l-a gratiat pe Miron Cozma, dar de atunci nu s-a mai auzit de el, a murit cumva?

Editat de tfmercedez, 19 ianuarie 2023 - 18:23.


#511
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.770
  • Înscris: 29.10.2017
Grecia e o tara unde armata e obligatorie si totodata tara cu cel mai mare procent de fumatori din EU, tinerilor alora le curge fire blood prin vene cum zice Andrew...din cauza asta rezoneaza cu ideile, filozofiile lui despre viata in general.

#512
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.438
  • Înscris: 04.06.2016
La ce tamtam s-a facut cu el in presa, stau si ma gandesc.

Cand o sa iasa prin primavara sa zicem, doar teoretic, si se inchide dosarul, cum o sa reactioneze lumea?
Uk cu ale lor 2 miliarde de lire pt reeducarea tineretului :lol:

"Stai domne ca era nevinovat" :lol:
andreic isi ia liber 3 saptamani :lol: MarianG nu cred, la cum il vad e 50-50, ii cam place ce zice Tate dar nu poate sa spuna, ca e nasol, e moderator, ce exemple da :lol:

#513
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.031
  • Înscris: 17.08.2022

 stalker2142, on 19 ianuarie 2023 - 22:39, said:

Grecia e o tara unde armata e obligatorie si totodata tara cu cel mai mare procent de fumatori din EU, tinerilor alora le curge fire blood prin vene cum zice Andrew...din cauza asta rezoneaza cu ideile, filozofiile lui despre viata in general.

In Grecia, la toate manifestatiile devenite violente a fost si este  vorba de un grup de ultrasi anarhisti care sunt platiti sa distruga orice demonstratie care reclama drepturi, ar face cheltuiala statului si se pun in slujba cui plateste....
Daca migranti nu mai sunt sa ii fugareasca prin oras, se lasa platiti de Tate&Tate

#514
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.500
  • Înscris: 10.08.2005

 victor29cr, on 19 ianuarie 2023 - 23:05, said:

"Stai domne ca era nevinovat" Posted Image
desigur, justitia il poate gasi nevinovat, si n-o fi primul om care scapa de bratul lung al justitiei intr-o tara corupta,
Iar tara coprupta este fix viziunea lui Tate fata de Romania.
Are dreptate sau nu, chiar nu conteaza, important este ca aceasta tara ii va decide viitorul.
ironie ?

#515
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.770
  • Înscris: 29.10.2017

 vio69c, on 20 ianuarie 2023 - 11:38, said:

In Grecia, la toate manifestatiile devenite violente a fost si este  vorba de un grup de ultrasi anarhisti care sunt platiti sa distruga orice demonstratie care reclama drepturi,

Sau poate aia care isi "cer drepturile" sunt platiti de progresisti si automat daca ei procedeaza asa li se pare imposibil ca unii oameni sa aiba opinii si sa actioneze fara sa fie platiti

#516
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 72.885
  • Înscris: 15.06.2007
https://www.nbcnews....ickin-rcna66695

Se pare ca i se prelungeste perioada de arest.. nu am citit atent daca numa unul sau ambii.

#517
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.870
  • Înscris: 10.12.2006
Hopa, are implant de par mascului alfa. As fi crezut ca barbatii adevarati nu chelesc datorita ADN-ului superior.

Azi am ascultat niste podcasturi ale lui Joe Rogan, intr-unul mai recent discuta putin de ce se intampla cu Tate. Americanii sunt rupti de realitatea din afara tarii lor, a vehiculat si Rogan ideea ca Tate le zice prea pe fata si din cauza asta e posibil ca arestarea sa fie un atac asupra lui. Modul in care discuta astia de caz ma face sa cred ca si discutiile politice pe care le vedem de la americani sunt mai distorsionate decat par. Manipularea e atat de mare incat ei sunt cei mai confuzi dintre pamanteni, chiar si Joe Rogan se ineaca.

Cred ca tot Rogan a zis ca Tate zice jumatate prostii si jumatate lucruri bune. What!? Eu daca eram acolo l-as fi intrebat in ce lucruri se incredere el cu doar 50% sansa de castig. Daca franele iti prind doar jumatate din timp, e ok? Si cum pune el in balanta lucrurile bune si rele pe care le zice Tate incat sa-i dea 50/50, cum poti sa-i valorifici numeric afirmatiile?

#518
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.500
  • Înscris: 10.08.2005

 tfmercedez, on 20 ianuarie 2023 - 22:58, said:

https://www.nbcnews....ickin-rcna66695

Se pare ca i se prelungeste perioada de arest.. nu am citit atent daca numa unul sau ambii.
Reuters zicea pe data de 10/01/2023 ca la amundoi.

#519
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009
Un articol interesant, care arata cum aveau fratii Tate acces la anumite informatii:

https://m-mediafax-r...tagram-21526509

#520
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009
Singurul lucru de apreciat la fratii Tate este faptul ca si-au construit business-ul intr-o hala, au anumite standarde, fata de scursurile locale, care au distrus vietzile a zeci si sute de oameni cu retelele de bordeluri de apartament. Care au facut infinit mai mult damage si sunt bine merci.
Deci ceea ce vorbesc fratii Tate despre coruptie stiu prea bine ei ce vorbesc si stiu si altii care vad ce este in jurul lor.
Restul, plutesc sau se fac ca nu vad. La fel si cu motivele ptr care discursul lor a prins la public, la tinerii baieti. Ca este usor sa bagi misoginismul la inaintare, facandu-te ca nu vezi marea problema de fapt, care exista la nivel social.

Editat de Cr1spy, 22 ianuarie 2023 - 04:43.


#521
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.423
  • Înscris: 27.08.2013

 Mizu, on 20 ianuarie 2023 - 23:16, said:

Si cum pune el in balanta lucrurile bune si rele pe care le zice Tate incat sa-i dea 50/50, cum poti sa-i valorifici numeric afirmatiile?
Numeric. Le numeri. Și le compari câte la câte sunt.

#522
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.770
  • Înscris: 29.10.2017

 Cr1spy, on 22 ianuarie 2023 - 04:41, said:

Singurul lucru de apreciat la fratii Tate este faptul ca si-au construit business-ul intr-o hala, au anumite standarde, fata de scursurile locale, care au distrus vietzile a zeci si sute de oameni cu retelele de bordeluri de apartament.

Nu se poate face asa comparatia, pentru ca ei erau in business-ul de vanzare de sex online prin platforme de chat/video
Echivalentul lor pe plan local sunt diverse retele de studiouri bine organizate cum sunt astea doua spre exemplu
https://www.youtube....20Unirii/videos
https://www.youtube....rmAgency/videos
La studiourile astea transparenta e mult mai mare in sensul ca activitatea se desfasoara in diverse locatii in general centrale in orase unde fetele vin la munca in baza unui contract.
In cazul fratilor Tate e vorba de o hala pe o strada laturalnica in Voluntari unde fetele erau cazate si probabil la cheremul celor doi printisori...deci tinde mai degraba spre un cult (de tip Gregorian Bivolaru si altii) in care stapanul traieste intr-o locatie ferita de ochii lumii si bine pazita impreuna cu sclavii pe care ii detine.

Nu avem de unde sa stim ce se intampla mai exact in locatia aia si daca era la limita legii sau nu, mai vedem in unele clipuri ca astea de mai jos cand dadeau petreceri acolo in care erau doar ei cu fetele.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zSAJNg1jwu8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EXzAwwj0ZiM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate