Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Black Friday 2022 (TOPIC DISCUTII/PREVIZIUNI)

* * * - - 22 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2884 replies to this topic

#2863
freshtoxick

freshtoxick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.09.2014
https://www.quickmob...-albastru-47820 va las aici preț de mocangeala, plus ca mai primești un cadou la alegere cablu IPhone sau Samsung, bec smart GE. Te mai costa doar curierul 15 lei și dacă vrei taxa de siguranță colet de 5 lei. Bagi voucherul QUICK202 mai economisești 3 lei. Scor final 139 lei

#2864
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbv01, on 12 noiembrie 2022 - 13:28, said:

Eu totuși nu-mi revin după ce am văzut pozele astea la recenziile pentru Jebeleul ăla 710. Băiatul ăsta are două, dar trăiește undeva în pișat. Priorități taică, priorități în viață.
Misto parchetul, se tine bine. Nu stii ce model e? 😆

#2865
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,404
  • Înscris: 24.09.2017

View PostMembruAnonim, on 12 noiembrie 2022 - 13:54, said:

Confirm, nu au mai fost bugete mari pt blogeri/vlogeri. Mai este un vloger Mariciu, anii trecuti era sponsorizat de emag (chiar a spus asta in clip). Facea clipuri cu ce si-a comandat (exact in ziua de bf, era sarbatoare pt el), cu ce a primit etc. Anul asta liniste. Nici macar un clip despre BF, nimic, tace ca un melc Posted Image
pai a cerut vali mai mult anu asta, cu inflatia, plus ca are spor de softpedia, adica na, din astialaltii nu sta nimeni sa scre pe aici:)

#2866
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postfreshtoxick, on 12 noiembrie 2022 - 14:12, said:

https://www.quickmob...-albastru-47820 va las aici preț de mocangeala, plus ca mai primești un cadou la alegere cablu IPhone sau Samsung, bec smart GE. Te mai costa doar curierul 15 lei și dacă vrei taxa de siguranță colet de 5 lei. Bagi voucherul QUICK202 mai economisești 3 lei. Scor final 139 lei
Eu am 2, dar din prima generație, Home Mini și mai mult se depune "praful" pe ele. Crede-mă, nu le vei folosi așa des, nici pentru muzică. Sunt utile pentru o alarmă, știre ceva, dar cam atât.

#2867
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009

View Postfreshtoxick, on 12 noiembrie 2022 - 14:12, said:

va las aici preț de mocangeala
Termina cu reclama la taraba aia de 2 lei gauriti.

#2868
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010

View PostBibulus, on 12 noiembrie 2022 - 13:48, said:

s-a ajuns sa-i troleze bv01 pe vali si pe altii la lejereanu --- dupa ce si ieri a trolat cu iphoana.
Ce s-a ales si de sarbatoarea asta...
Nu-l troleaza, il copiaza. Si vali are iphone SE 2nd gen. 😀

#2869
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,404
  • Înscris: 24.09.2017

View Postunderrated, on 12 noiembrie 2022 - 14:18, said:

Nu-l troleaza, il copiaza. Si vali are iphone SE 2nd gen. ��
important e sa ai iphone, nu conteaza 4, se, sh, whatever. asta imi aduc aminte de aia cu: nu conteaza cate clase, important e sa ai s klasse.

#2870
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010
Nu-i chiar asa. Toata lumea isi permite un iphone in ziua de azi, nu mai reprezinta de mult o chestie exclusivista.

#2871
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
LMAO, vă las aici un screenshot de pe iPhone SE, ăla amărât de pe Flip. 😂

#2872
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Referitor la transport cu genius sau fara, fara genius nici de la showroom nu ridici gratuit, e vreo 7.5 lei.
Eu am comanda cu "ramburs" cu cardul la easybox + ca am genius, nema prioritate. Apare doar ca e plasata :)

Edited by razvanviper, 12 November 2022 - 14:33.


#2873
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 28.09.2008

View Postjonnie007, on 12 noiembrie 2022 - 14:14, said:


Misto parchetul, se tine bine. Nu stii ce model e? 😆
In camera aia au turnat documentarul Povestea lui Jeffrey Dahmer.
Cum am mai spus si in alt topic e fenomen generalizat la noi sa te lauzi cu produse scumpe gen iphone, samsung,... si sa nu ai un covrig in burta.
Cu mancarea, hainele,... mai subtire. Importanta e bautura si sa fluturam niste telefoane scumpe.
Exemplu clasic si userul care a spus ca el de bf si-a cumparat doar s22 si bere.

#2874
Stefanpr

Stefanpr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.02.2017
Au prioritate cei de la care au de încasat cash-ul. Cei care au plătit mai pot aștepta

#2875
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Apropo de ramburs vs prepaid. Eu aleg ramburs când comand prima dată de la un vânzător. În rest, mi-e super silă să-mi scot banii de la bancomat, doar că să-i dau mai departe când primesc un colet. Mă rog, mai aleg ramburs uneori când curierul e Cargus, ăștia au un sistem super OK de plată a rambursului. Merge cu cardul în aplicația lor sau la POS la curier.

View PostStefanpr, on 12 noiembrie 2022 - 14:40, said:

Au prioritate cei de la care au de încasat cash-ul. Cei care au plătit mai pot aștepta

Eu cred că vă aberați cu treaba asta.

#2876
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,608
  • Înscris: 30.08.2017
Ieri am avut si eu prima comanda cu plata ramburs dupa multi ani....a venit curierul cand era doar sotia acasa, evident ca nu avea bani iar curierul (Sameday) nu avea POS. Din fericire a fost de treaba si a dus-o cu masina pana la Kaufland-ul de langa (e la cateva strazi de noi), a scos bani si a adus-o inapoi.

Edited by george_alexandru, 12 November 2022 - 14:51.


#2877
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View Postbv01, on 12 noiembrie 2022 - 14:45, said:

Eu cred că vă aberați cu treaba asta.
Unii vorbesc din experientele proprii.
Poti incerca si tu, iei acelasi produs o data cu cardul, o data cu ramburs... si sa vezi care vine primul. Asta asa ca sa nu zici ca e din alta cauza, ca daca erau produse diferite ai fi spus ca ala e motivul.
Unii mai sus au facut chiar lucrul asta, si au constatat ca cel ramburs deja a ajuns iar cel cu cardul inca e in asteptare.

View Postbv01, on 12 noiembrie 2022 - 14:45, said:

Apropo de ramburs vs prepaid. Eu aleg ramburs când comand prima dată de la un vânzător. În rest, mi-e super silă să-mi scot banii de la bancomat, doar că să-i dau mai departe când primesc un colet. Mă rog, mai aleg ramburs uneori când curierul e Cargus, ăștia au un sistem super OK de plată a rambursului. Merge cu cardul în aplicația lor sau la POS la curier.

View Postgeorge_alexandru, on 12 noiembrie 2022 - 14:50, said:

Ieri am avut si eu prima comanda cu plata ramburs dupa multi ani....a venit curierul cand era doar sotia acasa, evident ca nu avea bani iar curierul (Sameday) nu avea POS. Din fericire a fost de treaba si a dus-o cu masina pana la Kaufland-ul de langa (e la cateva strazi de noi), a scos bani si a adus-o inapoi.
Astea sunt din ciclul: Spune-mi ca esti sarac fara sa spui ca esti sarac :D
Da, stim, de sila nu aveti bani in casa... stim cu totii cat de grei sunt banii de cand ii fac din plumb gros, si cat sa suporte si placa de beton, ca daca pui niste maruntis de cateva sute intr-un sertar iti e frica sa nu cada mobila la vecinul de sub. Si mai trebuie sa ai si masina cu motor mare ca sa ii cari de la bancomat pana acasa, autobuzul nu face fata la asemenea greutati.

#2878
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Știi, nu toți suntem zilieri să fim plătiți cash. Mă-ntelegi ce zic?

#2879
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022
Eu n-am intalnit om cu bani care sa nu aiba bani in casa. Unii aveau in casa bani de isi mai cumparau o casa la fel cu ei.

#2880
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postbv01, on 12 noiembrie 2022 - 14:59, said:

Acum văd, are sobă cu lemne. De 5000 lei, făcea dracului o instalație mai de anii 2000 de încălzire. Cretinism total.

Ai o fixatie si nu stii cum sa iesi din ea? Ti-am sters un post, continui sa insisti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate