Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Flagship killer cu camera buna , 2022

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postthedude00009, on 07 august 2022 - 18:19, said:

  Pui un Dimensity 9000 in ele care e cu 30% mai ieftin fata de un SD 888 si are un power management mult mai bun

din pacate in europa inca nu a ajuns nici un telefon echipat cu acest soc minune.

ai doua telefoane cu dimensity8100 si cam atat. (realme gt neo 3 si poco x4 gt). la capitolul camere si modem dezamagesc....

singura optiune care marcheaza toate doleantele ar fi oppo find x2 pro

atentie totusi la situatia grupului bbk in europa.

o alternativa ar mai fi  mi11 ultra

Edited by carmenclara1, 08 August 2022 - 23:56.


#20
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022
Ce se întâmplă cu grupul BBk in Europa ?  Nu am citit nimic că ar avea probleme .  Din gama lor as putea sa comand din China , mă complic un pic dar macar iau ce vreau . Ce ajung la noi prin canale oficiale sunt doar petarde scumpe . Poate doar Oppo find X5 pro din ce se găsește pe la noi . Mi 11 ultra e al naibii de greu , caut un tel in jurul la 200g , ultra are 234 . Pare că nu e mare diferență ,dar dacă îl folosești îndelungat se simte .

#21
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014
Doar daca nu gasesti Xiaomi 12Pro cu Dimensity(9000).

#22
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View Postteleki, on 09 august 2022 - 08:04, said:

Doar daca nu gasesti Xiaomi 12Pro cu Dimensity(9000).

Din cate stiu e lansat doar pe versiunea de China , global e pe SD . Asta poate veni la pachet cu benzi lipsa ca B20 ,incerc sa gasesc ceva Global  ca sa nu am probleme cu semnalul .

#23
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postthedude00009, on 09 august 2022 - 01:18, said:

Ce se întâmplă cu grupul BBk in Europa ?  Nu am citit nimic că ar avea probleme .  Din gama lor as putea sa comand din China , mă complic un pic dar macar iau ce vreau .

momentan se judeca cu nokia pentru niste patente. in prima faza nokia a obtinut in justitie ca oneplus si oppo sa nu mai poata vinde si distribui telefoane in Germania.
au depus plangeri asemanatoare si in spania,franta,anglia, italia.

in germania au depus si plangere versus vivo deci in maxim 6 luni au si ei parte de aceeas situatie.

asta daca nu se inteleg cu nokia.

chiar si apple a pierdut la acest capitol doar ca ei platesc 2.5€/terminal vandut lui nokia.

daca comanzi din china ai multe alte probleme. gen lipsa esim, probleme la capitolul 5g sa, lipsa b20 si b28, volte/vowifi cu semnul intrebarii si altele

#24
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022
Vad ca eSim au doar modelele mai noi , gen X80 Pro , Vivo x70 pro plus nu are . Nu stiu cat tine asta de unde il iei , ci mai mult de ce versiune iei , global sau China. La capitolul benzi e la fel , ai comparator pe tradingshenzen unde iti arata ce benzi iti lipsesc sau nu in functie de tara si operator. La unele lipsea B38, la altele B20 , care e folosita mai pe larg la noi, altele le aveau pe toate  . Cat despre Volte , nu i-am simtit lipsa pana acum , nu stiu ce imbunatatiri ar putea aduce .

Nu cred sa renunte BBK la Europa , e o piata cu destul de mare potential pentru ei , chiar daca se axeaza majoritar pe Asia.
O sa vad ce rasare intre timp ,daca nu gasesc la pret bun un Xiaomi decent , trec pe Vivo sau Oppo .  Samsung o sa mai iau cand vor renunta la politica idioata de a incetini telefoanele in timp si de a le umple cu bloatware, iar Apple , cand vor trece la Android Posted Image)

Edited by Dany_Darke, 10 August 2022 - 07:43.


#25
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postthedude00009, on 10 august 2022 - 07:08, said:

Cat despre Volte , nu i-am simtit lipsa pana acum , nu stiu ce imbunatatiri ar putea aduce .

avand in vedere ca tot mai multi operatori opresc retelele 3g si 2g volte nu mai e doar un moft.

legat de problema cu nokia
https://www.gsmarena...-news-55347.php

#26
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View Postcarmenclara1, on 10 august 2022 - 10:39, said:


avand in vedere ca tot mai multi operatori opresc retelele 3g si 2g volte nu mai e doar un moft.

legat de problema cu nokia
https://www.gsmarena...-news-55347.php

Ce ai alege in cazul asta ?

#27
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ti-am scris mai sus oppo find x2 pro sau xiaomi mi 11 ultra

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate