Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Recomandare aparat spalare presiune

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
quality4time

quality4time

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.12.2018
Salutare!
Ca tot a venit vremea buna si se poate mesteri prin curte, este timpul sa imi cumpar un aparat de spalare presiune. Doresc sa spal saptamanal 2 masini, cate o bicicleta si orice imi cade in mana :) bugetul meu este de 500~ lei. Ce aparate ati alege in locul meu?

#2
choratiu

choratiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 21.02.2006
Eu am aparatul acesta de vreo cativa ani si sunt multumit de el.

Cand l-am luat eu era 500 lei acum vad ca e ceva mai scump.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,365
  • Înscris: 30.08.2006
Problema este la spumare. Al meu luat din Lidl de 110 bari nu face spuma densa. E mai mult o spuma lichida ce se scurge repede. Nu l-am mai folosit demult pentru ca spalatoriile selfserv au pistoale de spumat mult mai bune. Curata bine gardul si peretii.

Edited by Leo2006, 25 June 2022 - 15:27.


#4
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Las-o balta!
Asa ziceam si eu... Am dat vreo 3-400 lei pe un kaercher K2. Asta a fost acum vreo 4-5 ani...
Ai idee de cate ori l-am folosit? De cate ori am spalat cele 2 masini pe saptamana/luna/trimestru/semestru/an? Bicicleta am vandut-o nespalata...

#5
quality4time

quality4time

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 10.12.2018
mersi tuturor de amabilitate, intre timp am gasit jucaria asta https://www.emag.ro/...rhoCVTYQAvD_BwE si parca imi vine ca o manusa. 150 bari isi vor face treaba bine de tot

#6
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,899
  • Înscris: 02.02.2007
am avut de la Lidl, as nota ca un plus functia de pompa: poate sa foloseasca si apa dintr-un recipient, fara a fi legat la reteaua de apa!

#7
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
stii ca apa din furtun e de aia care iti lasa pete albe pe masina nu?

#8
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Io am mers pe un Steinhaus PRO-HPC18 ( de pe e.mag) la care am luat accesorii Karcher (în special lancea aia smecheră de spumare). Am zis că dacă crapă trec la Karcher și nu mai trebuie să cumpăr accesorii.

#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006
Eu anul trecut am luat o-mac ce la brico, anul trecut l-am folisit intens , aproape in fiecare zi, l -am dat si la niste vecini pent4u spalat covoare si masini. La banii care i -am dat pe el, isi dace treba cu brio. Cel de 140 de bari, vad ca acum e 600, anul trecut in primavara a fost ceva mai ieftin, parca 500 am dat , sau 450…nu mai stiu exact.
Anul asta, r3cunosc, l-am folosit mai putin, din lipsa de timp petrecUt la casa. In primavara am spalat toata curtea, gratarul, geamurile exterioare…nu am ce ii reprosa.

Edited by cuculea, 25 June 2022 - 20:30.


#10
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 26.10.2021
Recomand unul care are recipient (borcan) separat pentru solutie care se ataseaza la pistol.
Peria rotativa e un mare esec.

#11
flaviuf

flaviuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 05.09.2007

View Postchoratiu, on 25 iunie 2022 - 15:02, said:

Eu am aparatul acesta de vreo cativa ani si sunt multumit de el.

Cand l-am luat eu era 500 lei acum vad ca e ceva mai scump.
Salut, cum se descurca cu spuma? Are accesoriu special sau e borcan incorporat?
Mie mi-a decedat un Ford Tools (de fapt s-a gaurit un furtun si nu cred ca gasesc sa-l schimb) si caut ceva. Nu am reusit niciodata sa "accesaz" functia de spumare, avea un recipient atasat, dar nu lua nicicum de acolo solutia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate