Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Prima comanda pe aliexpress

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
afacerist

afacerist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 02.09.2014
Există un risc cu poșta română. Pachetul nu mai sosește. Trebuie să fac disputa poimâine, dupa 90 de zile. Cum am scris mai sus, am 21 de comenzi, deci riscul e mic. În plus această comandă începe cu UA deci este "o trimitere simplă", după cum spune site-ul poștei române, așa că ei nu o înregistrează și dacă îi întrebi îți spun că nu știu nimic de ea. Poate dacă se alege un transport puțin mai scump pe aliexpress produsul va ajunge la destinatar. Comanda, atât cât a fost urmărită, a trecut prin Ungaria și a ajuns în Romania.

#20
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 26.06.2009
De cand ajunge in Ungaria mai dureaza cam 3 saptamani pana ajunge la tine.

Am avut surpriza ieri sa primesc un colet de la Ali, via Ungaria, in fix 3 saptamani de la comanda… nu stiu cum, dar m-am bucurat :-)

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 25.01.2007
Nu musai sa deschizi disputa poimâine. Poți prelungi termenul.

#22
afacerist

afacerist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 02.09.2014

View Postslai, on 11 iunie 2022 - 06:34, said:

Nu musai sa deschizi disputa poimâine. Poți prelungi termenul.

Celelalte 20 de comenzi au ajuns într-o lună-două. Nu am niciun motiv să aștept. Întreb degeaba a doua oară la poștă. Am deschis disputa duminică. Contorul se termină joi. După care mai e încă unul până pe 23. Dacă apare produsul sigur au ei o funcție să le pot da suma să se facă dreptate. Nu mai iau cu "tracking unavailable" ci numai cu "tracking available".

Edited by afacerist, 14 June 2022 - 04:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate