Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Fiul meu de 26 de ani are prima lui prietena reala si mie nu imi place de ea

* * - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
116 replies to this topic

#91
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postmotofrezeanu, on 15 martie 2022 - 01:04, said:

Totusi..stiu ca nimeni nu recunoaște..dar fie vorba între noi ,toti cei din urmă daca ar păți ei însăși ceva de genul ar avea numai ganduri negre prin cap 😏😏
In ce sens, ca fura si bea bauturi de la bar sau ca iese cu clientii la hotel?

Sau amandoua? Sa stim cat de negre...

View Postrazor01, on 15 martie 2022 - 01:25, said:



Sa stii ca asta chiar conteaza.

Copiii buni cu parinti terminati sunt o exceptie, nu o regula. Cunosc nenumarate exemple. Daca nu cresti cu modele pozitive in familie, este foarte greu sa te dezvolti normal si sansa sa ramai cu sechele este destul de ridicata.

Mai devreme sau mai tarziu, lipsurile partenerului din lantul dezvoltarii psiho-emotionale vor iesi la suprafata si te vor afecta si pe tine.
Culmea este ca majoritatea privesc acele exceptii ca pe ceva de genul: mda, bine, e ok, exceptia care confirma regula...
Foarte putini vorbesc despre acele exceptii ca fiind chiar ceva exceptional. Adica ceva care altii nu sunt si n-ar putea fi.

Edited by Cr1spy, 15 March 2022 - 01:47.


#92
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
În sensul că crești un copil , investești in el, îl educi bine apoi când s a făcut mare îi suceste mintile o persoană cu totul altfel decat te asteptai.
E plina societatea de fete cuminti si educate ce au fost vrajite de fel de fel de belele masculine ..de baieti ce si au sticat viata vrăjiți fiind de belele feminine.
Să nu ne ascundem pe drept degete si sa ne facem ca asemenea situații nu există si totul e roz..


#93
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Pai i-a sucit mintile ea lui sau invers? De unde stii care-i situatia?

Poate el doar se distreaza cu ea, iar ea il ia in serios...

#94
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Știi doar ca nu mă refeream strict la cazul in speță,in cazul de față rezolvarea e clară,nu are ce face ,ce poate face este să nu si accepte nora .
Pentru că după cum un copil poate alege o persoană cu totul nepotrivită pentru el asa si un părinte poate alege daca place sau nu pe persoana respectiva.
Nimeni nu mă poate obliga pe mine sa exult de fericire ca fimiu și-a ales o drogată si eu trebuie sa o accept cu brațele deschise.Aia nu va calca la mine n bătătură.

#95
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Deci nu-l mai primesti nici pe el acasa sau sa vina doar fara ea?

La tine parca este invers nu, tu nu ii suporti pe socri?

#96
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Cum să nu l primesc , binenteles ca îl primesc ..dar fără matracucă.☺️

Darrrr..daca după un timp o să vad ca totusi e fericit cu ea si viața nu i se schimbă în rău si matracuca îl respectă..o să o accept.☺️

#97
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Daca nici ea ca parinte nu se implica, atunci cine? Voua v-ar conveni sa aveti copilul incurcat cu o panarama ordinara? Mie unul nu.

Am un fost coleg de scoala, e aici p undeva pe forum, s-a incurcat cu o romanca, ea nu lucra bineinteles, el itst in londra, l-a supt aia de bani, de a bagat omul cativa ani de psihiatrie acolo pe depresie, acum e chel si burtos, si-a gasit fericirea alaturi de o filipineza, femeie fidela, noroc de ea ca era omul terminat, altul a dat de o panarama de nu numai ca ii cheltuie banii dar i-a interzis astuia sa o mai vada pe ma-sa l. Ce plm vorbim. Un parinte care nu se implica e un handicapat; adica poate lua si o boschetara din gara de nord ca daca e iubire :))) bine acum poate fata nu are nimic si e ok, noi nu putem sa stim.

#98
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,033
  • Înscris: 18.12.2007

View Postpielea, on 17 martie 2022 - 19:29, said:

Daca nici ea ca parinte nu se implica, atunci cine? Voua v-ar conveni sa aveti copilul incurcat cu o panarama ordinara? Mie unul nu.

Problema nu e de implicare ci de GRADUL de implicare.
Din nou, ea nu a interactionat niciodata cu fata respectiva si are informatii la mana a doua. De asemenea ei sunt in alta tara iar baiatul are 26 de ani. Cel mult ii poate spune parerea ei.

#99
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View Postmotofrezeanu, on 15 martie 2022 - 03:21, said:

Cum să nu l primesc , binenteles ca îl primesc ..dar fără matracucă.☺️

Darrrr..daca după un timp o să vad ca totusi e fericit cu ea si viața nu i se schimbă în rău si matracuca îl respectă..o să o accept.☺️

Pfai, cata generozitate. Esti cumva Onassis si asteapta sa mosteneasca vreun imperiu financiar de la tine? Ca altfel s-ar putea sa fie el cel care nu o sa te mai primeasca pe tine, nici macar dupa ce decizi tu, cu marinimie, sa o accepti pe ea.

View Postpielea, on 17 martie 2022 - 19:29, said:

Daca nici ea ca parinte nu se implica, atunci cine? Voua v-ar conveni sa aveti copilul incurcat cu o panarama ordinara? Mie unul nu.

Am un fost coleg de scoala, e aici p undeva pe forum, s-a incurcat cu o romanca, ea nu lucra bineinteles, el itst in londra, l-a supt aia de bani, de a bagat omul cativa ani de psihiatrie acolo pe depresie, acum e chel si burtos, si-a gasit fericirea alaturi de o filipineza, femeie fidela, noroc de ea ca era omul terminat, altul a dat de o panarama de nu numai ca ii cheltuie banii dar i-a interzis astuia sa o mai vada pe ma-sa l. Ce plm vorbim. Un parinte care nu se implica e un handicapat; adica poate lua si o boschetara din gara de nord ca daca e iubire Posted Image)) bine acum poate fata nu are nimic si e ok, noi nu putem sa stim.

De acord. Cu mentiunea ca nu reiese de nicaieri ca tipa ar fi o panarama ordinara, ci mai degraba ca baiatul provine dintr-o familie de snobi.

#100
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View PostBob493, on 11 aprilie 2022 - 09:49, said:

Cu mentiunea ca nu reiese de nicaieri ca tipa ar fi o panarama ordinara

parca era si pe disney un film cu o barmanita care lucra noapte de noapte in mediul ala pentru a-si plati cursurile la medicina ��

#101
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View Postcosmin_235423, on 11 aprilie 2022 - 11:11, said:


parca era si pe disney un film cu o barmanita care lucra noapte de noapte in mediul ala pentru a-si plati cursurile la medicina ��

Nu ma prind daca esti ironic sau nu, dar nu stiu care o fi 'mediul ala'. Lucreaza intr-un bar, nu intr-un bordel.

#102
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,033
  • Înscris: 18.12.2007
Citeste-i posturile anterioare si te lamuresti.

#103
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View PostBob493, on 11 aprilie 2022 - 13:06, said:

Lucreaza intr-un bar, nu intr-un bordel.

Ți-ai lasă soția sau fica sa lucreze în bar?

Știu ca viața e grea și cineva trebuie să facă și munca aia, n-o denigrez. Doar ca între o femeie care lucrează în librărie și una care lucrează în bar... e o diferență.
Una e mai buna decât cealaltă.

#104
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View PostAlexEn, on 11 aprilie 2022 - 20:07, said:

Citeste-i posturile anterioare si te lamuresti.

Da, acum am inteles. Incel alert.

#105
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021

View PostBob493, on 11 aprilie 2022 - 09:49, said:


Pfai, cata generozitate. Esti cumva Onassis si asteapta sa mosteneasca vreun imperiu financiar de la tine? Ca altfel s-ar putea sa fie el cel care nu o sa te mai primeasca pe tine, nici macar dupa ce decizi tu, cu marinimie, sa o accepti pe ea.



De acord. Cu mentiunea ca nu reiese de nicaieri ca tipa ar fi o panarama ordinara, ci mai degraba ca baiatul provine dintr-o familie de snobi.
mi se rupe.  iti urez sa ai parte numai de nurori dastea ce le vb lumea aiurea ca ar fi cam rele de musca Posted Image

#106
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,572
  • Înscris: 16.03.2007
e plin occidentul de barmanite din astea ex-sovietice, polonia, ucraina, rusia. bineinteles, plasate la treaba de careva care isi trage taxa.
oricum, vestea buna e ca daca o spalā, e ca nouā.

#107
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View Postmotofrezeanu, on 12 aprilie 2022 - 06:23, said:

mi se rupe.  iti urez sa ai parte numai de nurori dastea ce le vb lumea aiurea ca ar fi cam rele de musca

Ti se rupe de fiu-tu? Macar ai, sau vorbesti doar asa, dupa cum iti imaginezi tu lumea si viata, precum colegul de mai sus?

Edited by Bob493, 12 April 2022 - 06:44.


#108
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Mi se rupe daca matracuca ipotetică nu mă inghite bre..☺️

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate