Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

OPPO Reno6 Pro 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,010
  • Înscris: 13.09.2007
Știu foarte bine toate modelele care și unde se vând și care ce procesor are. Dar noi suntem în România, ori tu ai pus întrebarea ca și cum 6 Pro cu Mediatek s-ar vinde oficial în România. Altceva, ce mai vrei să afli?

Și vezi că i-ar le-ai făcut varză în postarea anterioară. Sănătate să fie.

Edited by marselcj, 30 May 2022 - 13:54.


#56
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Pentru a rezolva slotul 2 Sim, pune aplicația NetMonster(de Michal Mrocek) din PlayStore, intri la trei puncte din dreapta-jos, alegi Phone info, apoi de acolo tab-ul Phone 0 sau 1, depinde care vede sim-ul 2, teoretic 1, apoi Setați tipul preferat de rețea pui pe GSM only.
Apoi ieși din meniu și gata, asta e.

#57
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,010
  • Înscris: 13.09.2007

View Postmarselcj, on 30 mai 2022 - 13:56, said:

Știu foarte bine toate modelele care și unde se vând și care ce procesor are. Dar noi suntem în România, ori tu ai pus întrebarea ca și cum 6 Pro cu Mediatek s-ar vinde oficial în România. Altceva, ce mai vrei să afli?

Și vezi că i-ar le-ai făcut varză în postarea anterioară. Sănătate să fie.

Iar* (predicția)

#58
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008

View Postsisifjunior, on 30 mai 2022 - 15:57, said:

Pentru a rezolva slotul 2 Sim, pune aplicația NetMonster(de Michal Mrocek) din PlayStore, intri la trei puncte din dreapta-jos, alegi Phone info, apoi de acolo tab-ul Phone 0 sau 1, depinde care vede sim-ul 2, teoretic 1, apoi Setați tipul preferat de rețea pui pe GSM only.
Apoi ieși din meniu și gata, asta e.

Aplicatia este suspecta, iti cere prea multe permisiuni si parole. Mai sunt si alte aplicatii similare dar nu asta e ideea de a utiliza ceva suplimentar pentru a face niste setari normale telefonului.
Am observat faptul ca numai cu o cartela sim Vodafone in slot 2 face asa. Cu Digi, Telekom nicio problema.

Iar cartela sim Vodafone bagata in alt telefon se poate configura numai pentru 2G fara probleme. Este un fel de incompatibilitate intre aceste sim-uri Vodafone si telefonul Oppo, cel putin in A11. Din acest motiv caut sa aflu daca in A12 mai exista aceasta problema.

#59
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Stai liniștit, aplicația e ok, eu o am pe toate telefoanele Realme și Oppo din familie, nu deranjează cu nimic, nu face nimic decât te ajută să accesezi "meniul info" pus de google pe Android dar ascuns de familia Oppo/realme/Vivo. Dacă nu știi, pe Android, tastând *#*#4636#*#* în aplicația de telefon ai acces la Meniul info de unde poți alege tipul rețelei preferate.
Oricum, pentru liniștea ta, pe telefon ai Google PlayProtect, un fel de "gardian" al Google, care scanează zilnic toate aplicațiile din telefon.

Edit:

View Postgry2000, on 30 mai 2022 - 17:39, said:



Aplicatia este suspecta, iti cere prea multe permisiuni si parole.


ciudat, mie îmi cere acces la Locație și Telefon, atât și nimic mai mult. Pun aici link din PlayStore:https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster

Edited by sisifjunior, 30 May 2022 - 20:21.


#60
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Despre acel cod, l-am incercat si la ultimul caracter dispare complet din tastare.
Ce versiune de Android ai pe Oppo ?

#61
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
Păi tocmai ăsta-i baiul, acel cod nu merge pe Oppo, realme și Vivo. Meniul chemat de acel cod este readus pe telefon prin aplicația citată de mine. Testat pe trei versiuni de android(9,10 și 11).

#62
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Sunt multe aplicatii de acel gen, dar nu vreau una in plus pe telefon care sa consume resurse. Din acest motiv am zis sa intreb pe cineva daca la A12 e rezolvata problema ca sa merite update-ul.

In alta ordine de idei poate A 12 vine cu ceva nou si la partea de setare prag descarcare baterie, care acum e standard la 20% si nu poate fi modificat de user, un lucru enervant pentru mine caci doresc sa-l setez la 10%.

#63
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Inca nu este nimeni care a facut update la Android 12 sa vedem ce feedback avem ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate