Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

In sfârșit ne filmam in trafic

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#55
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View PostSpeedDemon, on 11 noiembrie 2021 - 20:59, said:

Mda Dacia Logan (cea mai comunista și nașpa mașină ever) la avatar, apucături de turnător, de aia nu va suport. ��
După se întreabă unii de ce le mânjesc vecinii cu kk clanța sau le vandalizează mașina sau alte bunuri.

De mine vorbesti?
Cu idei de-alea de le descrii si apucaturi de justitiar, cred ca esti un om foarte "educat". Probabil pe strada. Necazul e ca s-a umplut tara de voi... Posted Image Posted Image Posted Image

Banuiesc ca la neuronul tau ce fac astia e corect:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ahh4tNX5GZs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/igc8YUph8dw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nUldnGTe-lw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Daca eu îmi pun camera superzoom la balcon și filmez fiecare pieton care traverseaza neregulamentar inclusiv pe străzi pustii nu ar fi turnătorie ci conduita civica, așa e? Daca filmez pe unul că își aruncă țigara pe jos in loc să și-o bage in ceva recipient și să o ia cu el la fel e conduita civica înaltă nu? Daca te filmez aruncând un gunoi la cos dar cade pe lângă cos...
Chestia asta e o aberație totala, am fost responsabil cu disciplina in clasa a 5-a, in doua zile cred că aveam destul material cat sa aibă toată clasa nota 2 la purtare. După au realizat de ce era o aberație funcția aia.
[ https://i.kym-cdn.com/photos/images/facebook/001/618/478/d09.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by SpeedDemon, 11 November 2021 - 21:21.


#57
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,136
  • Înscris: 10.07.2013
Attached File  Clipboard01.jpg   160K   85 downloads

Ca tot vorbeam de depasirea liniei continue si a coloanei de masini....Posted Image

#58
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSpeedDemon, on 11 noiembrie 2021 - 21:19, said:

Daca eu îmi pun camera superzoom la balcon și filmez fiecare pieton care traverseaza neregulamentar inclusiv pe străzi pustii nu ar fi turnătorie ci conduita civica, așa e? Daca filmez pe unul că își aruncă țigara pe jos in loc să și-o bage in ceva recipient și să o ia cu el la fel e conduita civica înaltă nu? Daca te filmez aruncând un gunoi la cos dar cade pe lângă cos...
Natura nu a fost prea generoasa cu tine, asa-i ?

#59
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Du-te in China daca vrei să trăiești în genul asta de coșmar distopic cu camere peste tot și sancțiuni.

#60
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,136
  • Înscris: 10.07.2013
Initiativa este foarte buna...doar asa mai scapam de "bombardierii" care misuna pe soselele Romaniei. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 11 November 2021 - 21:31.


#61
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,082
  • Înscris: 19.12.2012

View PostSTARTREK1, on 11 noiembrie 2021 - 20:43, said:

hai, nu mai spune!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sb2jv_A6GRo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
uite, d'aia e buna legea
moa ha ha ha..e ca la circ . si a mai iesit si un trib intreg din peugeotukl ala

#62
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,159
  • Înscris: 22.05.2003
Problema cu astfel de idei sunt marete pana ajungi la practica, iar in acel moment descoperi ca:
- romanul s-a nascut justitiar si a iesit suparat
- sunt unele intersectii unde daca ar exista pe bune o camera automata de detectie incalcari ale legii, ar trebui sa fie legata la imprimanta potenta
- ai descoperi dupa o luna de cand ai montat camera de mai sus, ca orasul s-a blocat total

Stiu, e plin de nesimtiti, dar sunt mult mai multi visatori.

#63
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
In UK sunt si multe camere publice cu amenzi automate si este si site de raportat comportamente deviante in trafic, cu filmarile aferente si uite ce mortalitate mica au pe sosele. Deci treaba asta functioneaza.

#64
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
https://m.digi24.ro/...tiunile-1731795

Momentan avem legea asta și mi se pare super. Da as depune plângere daca mi-ar poza unul mașină parcată aiurea. Am pățit sa apara poze cu mașina mea pe net, dar făcute de copii entuziaști.
Daca apăream într-unul din clipurile loganistului direct toate plângerile posibile le formulan. 😈

Mie îmi plăcea să fac UK că încălcam toate regulile și nu trimiteau amenzi în Ro. Consider marele merit al UK faptul că au circuite și aerodromuri peste tot, acolo efectiv ieși din casă, te duci te dai cat vrei pe aerodrom.

Edited by SpeedDemon, 11 November 2021 - 22:16.


#65
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,387
  • Înscris: 29.01.2008
Ideea nu e să folosești aceste filmări pentru orice abatere în trafic, ci doar care prezintă un real pericol. Un pieton care traversează strada pustie pe unde nu e trecere de pietoni sau o mașină care trece de linia continuă pentru a depăși un biciclist când sunt singuri pe drum nu reprezintă pericole. O mașină care intră în depășire pe linie continuă în curbă fără vizibilitate e un pericol care trebuie înlăturat din trafic.

#66
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007

View PostDorel-Jefuitorul, on 11 noiembrie 2021 - 20:58, said:

View Postxmanyacs77, on 11 noiembrie 2021 - 20:42, said:

Eu deja am cateva filme cu bombardieri care fac depasiri fara sa semnalizeze, iti taie fata fara sa dea prioritate sau depasesc coloana la semafor. Posted Image
Si cu ce te incurca, sau cu ce te ajuta daca ei isi iau amenda sau altceva, crezi ca nu or sa mai existe?
cum adica cu ce!?
cu linistea sufleteasca ca macar e un bivol mai putin cu cazanu pe drumurile publice; sau se uita in portofel de doua ori înainte de a se da smardoi pe sosele Posted Image

#67
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

View Postro_explorer, on 11 noiembrie 2021 - 22:04, said:

In UK sunt si multe camere publice cu amenzi automate si este si site de raportat comportamente deviante in trafic, cu filmarile aferente si uite ce mortalitate mica au pe sosele. Deci treaba asta functioneaza.
sunt multi factori la mijloc, iar camerele sunt relativ putine pe autostrazi, mortalitatea scazuta e de fapt din cauza unui sistem bine pus la punct cap-coada.

Edited by _-livio-_, 11 November 2021 - 22:19.


#68
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,963
  • Înscris: 15.04.2019

View PostRhesus, on 11 noiembrie 2021 - 20:43, said:

A nu se înțelege că sunt contra inițiativei. Sunt pro, in cazul in care inregistrarea mă ajută în cadrul unui proces in care sunt implicat. Atunci sunt 100% de acord. Dar să-l filmez pe unul care a mers cu 90 intr-o zonă cu limită de 70 e ... jenibil.

Cati crezi ca-si vor pune benzina-n rezervor (s-a scumpit, se scumpeste) ca sa iasa sa-l filmeze pe SpeedDemon (nick-ul clar ii valideaza toate argumentele) cum rupe recordurile de viteza? Da, pe topicul asta se vad serioase probleme...

#69
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Eu cred că totul va rămâne la nivel de propunere.

#70
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005
Orice filmare, camera politiei, primariei sau a unui cetatean este aproape inutila cat timp este greu si scump pentru politie sa finalizeze procedura cu o amenda încasată. In lipsa acestui rezultat totul este fără rost.

Înainte de a discuta de sursa imaginii trebuie modificata legea astfel încât după ce declara proprietarul cine a condus mașina daca amenda nu este plătită in 3 luni va trebui sa o plătească el in loc, ca si garant al persoanei căreia i-a împrumutat mașina.

#71
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,688
  • Înscris: 12.08.2020

View Postkolfleading, on 11 noiembrie 2021 - 21:12, said:


Aici este vorba despre incalcari ale Codului Rutier.



Eu stiam ca pentru asta exista politie rutiera, daca este inutila, nu este in stare, s-o desfiintam zic. Nu in totalitate, cea de pe teren si nici nu zic sa-i desfiintam, sa treaca toti la birouri si sa proceseze filmulete primite de la turnatori. Ce sa mai caute politia rutiera pe strazi? Am un vecin care are o camera la oglinda, una pe bord si una la luneta, asta in mers. Cand ajunge acasa ia camera de la luneta, o pune pe bord langa cealalta, le pozitioneaza (habar n-am ce vrea sa vada, dar pierde multa vreme cu asta), cred ca isi supravegheaza cazanul nemtesc.
Alt vecin, are camere in toata casa, evident si in afara ei, supravegheaza masina in parcare. Colegi, prieteni, cunostinte, in ultimii ani si-au cumparat diverse sisteme de supraveghere, naspa, nu mai merge cu sotiile oriunde, trebuie sa ne ferim. O sa ne ferim si de turnatori ca tot aia sunt.

View Postxmanyacs77, on 11 noiembrie 2021 - 21:02, said:

Eu din 1989 am permis de conducere, 0 amenzi de depasire a vitezei si 0 puncte penalizare.
Permisul nu mi-a fost retinut de militie sau politie deloc...Posted Image

Deci am dreptul sa fiu deranjat de anumite derapaje ale unor bombardieri in trafic???Posted Image

Aproximativ, cam cate mii, zeci de mii, sute de mii sau milioane de km ai condus? Nu este hate, este doar curiozitate.

#72
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
In tara in care "flashuitul"/atentionatul  celor din sens invers ca exista un  filtru de politie rutiera in directia lor de mers este sport national,este normal sa ai asemenea raspunsuri pe un topic ca acesta.
Nu conteaza ca anuntand ceilalti participanti la trafic ca urmeaza un filtru de politie in urmatorii km,poti alerta,de fapt si un infractor,un conducator auto fara permis(la volan),un conducator auto care a consumat bauturi alcoolice inainte de a se urca la volan etc.
Da' romanul e multumit...a  "facut un bine"....

Edited by Bebeluka, 12 November 2021 - 05:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate