Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

In sfârșit ne filmam in trafic

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
274 replies to this topic

#37
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostRhesus, on 11 noiembrie 2021 - 20:43, said:

Să vedeți cum se activează spiritul de turnători / pui de turnători (din unii) ... A nu. Acum se numesc activiști civici. Oh well ...
Hai sa intoarcem toti capul, sa respectam omerta. Nu suntem tradatori/turnatori !

Edited by pasilla, 11 November 2021 - 20:55.


#38
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020

View PostIon_Bumbu, on 11 noiembrie 2021 - 20:09, said:

Proiectul o fi bun,...
si partidu e bun, prosti sunt aia care nu inteleg asta...

#39
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View PostIon_Bumbu, on 11 noiembrie 2021 - 20:09, said:

Proiectul o fi bun, partidu` e prost, n-o sa fie in stare sa-l duca pina la capat, ca la lotiune!
Posted Image

...si astia sunt in 3 cilindri, nea Ioane? Posted Image

Ca parere personala, nu conteaza cine ar face-o, macar s-o faca! Ma ungea pe suflet cand citeam ca prin alte tari cocalarii autohtoni au fost amendati serios pe baza unor filmari cu dashcam-ul. Abia astept sa trimit de pe al meu, clienti sunt cu duiumul.

#40
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Attached File  Clipboard01.jpg   128.59K   79 downloads

Ce imi plac depasirile riscante si masinile de politie la panda...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 11 November 2021 - 20:58.


#41
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020

View Postxmanyacs77, on 11 noiembrie 2021 - 20:42, said:

Attachment Clipboard01.jpg

Eu deja am cateva filme cu bombardieri care fac depasiri fara sa semnalizeze, iti taie fata fara sa dea prioritate sau depasesc coloana la semafor. Posted Image

Si cu ce te incurca, sau cu ce te ajuta daca ei isi iau amenda sau altceva, crezi ca nu or sa mai existe?

#42
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Mda Dacia Logan (cea mai comunista și nașpa mașină ever) la avatar, apucături de turnător, de aia nu va suport. 🙄
După se întreabă unii de ce le mânjesc vecinii cu kk clanța sau le vandalizează mașina sau alte bunuri.

#43
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postxmanyacs77, on 11 noiembrie 2021 - 20:42, said:

Attachment Clipboard01.jpg

Eu deja am cateva filme cu bombardieri care fac depasiri fara sa semnalizeze, iti taie fata fara sa dea prioritate sau depasesc coloana la semafor. Posted Image
Nu zic ca faci rau, doar ca am mai vazut colegi de forum de astia super corecti, care mai apoi s-au "scapat" pe alte topice cum au condus dupa ce au baut un pahar de bere, sau cum au condus cu 70 unde era 50 si tot felul. Nu zic ca e cazul tau, acum ma refer la general.

Cred ca mai intai ar trebui sa aiba drept de fimare aia fara incidente si amenzi in ultimii 5 ani si cu bonus malus8, asa ca sa fim corecti.
Ia ziceti, da' sincer, cati dintre cei justitiari va mai incadrati?

#44
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostRhesus, on 11 noiembrie 2021 - 20:43, said:

A nu se înțelege că sunt contra inițiativei. Sunt pro, in cazul in care inregistrarea mă ajută în cadrul unui proces in care sunt implicat. Atunci sunt 100% de acord. Dar să-l filmez pe unul care a mers cu 90 intr-o zonă cu limită de 70 e ... jenibil.

Asta îți dai seama că nu se poate proba. Dar să-l filmezi pe unul care ți-a tăiat calea și ți-a pus frână în față, sau a încercat să te scoată de pe partea carosabilă, tu cu bicicleta fiind, e foarte ok.

Că astea sunt genul de situații care se întâmplă, dar pentru care agresorul nu e niciodată sancționat. Iar de-asta se formează acei bizoni care au impresia că șoseaua le aparține. Pentru ăia, o astfel de inițiativă, unde poți trimite filmarea, iar ei să fie amendați, e excelentă, și normală aș zice.

#45
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostSpeedDemon, on 11 noiembrie 2021 - 20:59, said:

Mda Dacia Logan (cea mai comunista și nașpa mașină ever) la avatar, apucături de turnător, de aia nu va suport. ��
Ai dreptate. Numai posesorii de cazane bmv ar trebui luati in seama :)

#46
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postsandu222, on 11 noiembrie 2021 - 20:59, said:

Nu zic ca faci rau, doar ca am mai vazut colegi de forum de astia super corecti, care mai apoi s-au "scapat" pe alte topice cum au condus dupa ce au baut un pahar de bere, sau cum au condus cu 70 unde era 50 si tot felul. Nu zic ca e cazul tau, acum ma refer la general.

Cred ca mai intai ar trebui sa aiba drept de fimare aia fara incidente si amenzi in ultimii 5 ani si cu bonus malus8, asa ca sa fim corecti.
Ia ziceti, da' sincer, cati dintre cei justitiari va mai incadrati?


Eu din 1989 am permis de conducere, 0 amenzi de depasire a vitezei si 0 puncte penalizare.
Permisul nu mi-a fost retinut de militie sau politie deloc...Posted Image

Deci am dreptul sa fiu deranjat de anumite derapaje ale unor bombardieri in trafic???Posted Image

Edited by xmanyacs77, 11 November 2021 - 21:10.


#47
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View PostRhesus, on 11 noiembrie 2021 - 20:43, said:

Dar să-l filmez pe unul care a mers cu 90 intr-o zonă cu limită de 70 e ... jenibil.
Asta nu ai cum sa demonstrezi. Viteza este treaba radarelor sa o determine ... dar sunt 120% de acord cu filmatul de tampenii (gem depasire pe linia continua sau neacordare de prioritate) si date la politie ca sa ia masuri pe baza lor. CU parul se educa o natie, nu cu vorbe dulci la TV.

#48
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postxmanyacs77, on 11 noiembrie 2021 - 21:02, said:

Eu din 1989 am permis de conducere, 0 amenzi de depasire a vitezei si 0 puncte penalizare.
Permisul nu mi-a fost retinut de militie sau politie deloc...Posted Image
Nu te incadrezi. Trebuie sa stii sa conduci cu adevarat.

P.S. Eu sunt frustrat ca nu pot mai mult de B8.

Edited by pasilla, 11 November 2021 - 21:09.


#49
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007

View PostRhesus, on 11 noiembrie 2021 - 20:43, said:

Să vedeți cum se activează spiritul de turnători / pui de turnători (din unii) ... A nu. Acum se numesc activiști civici. Oh well ...

Parcă văd tipologia:
- 45-50 de ani
- șomer
- Dacia Logan 1.6

Ora 08. Ce avem in agendă? Mergem pe DN1 ... Posted Image

A nu se înțelege că sunt contra inițiativei. Sunt pro, in cazul in care inregistrarea mă ajută în cadrul unui proces in care sunt implicat. Atunci sunt 100% de acord. Dar să-l filmez pe unul care a mers cu 90 intr-o zonă cu limită de 70 e ... jenibil.
glumesti, neaparat 1.4 sau in cazuri extreme 1.5d :D

#50
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Mă refer la mentalitatea aia de moșnegi care se cred miezul pământului că și-au luat cea mai nașpa mașină posibilă și ce deștepți și ajunși îs iei că nu și-au luat sh.
Aia de fac coloana de 50 de mașini în spatele lor și după urla că oamenii care îi depășesc conduc ca niste nebuni...
PS, îmi iau un Logan nou cu banii pe 3 luni, sa nu va aud cu strugurii și alte aberații de loganisti.

Edited by SpeedDemon, 11 November 2021 - 21:07.


#51
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020

View Postsandu222, on 11 noiembrie 2021 - 20:59, said:

Nu zic ca faci rau, doar ca am mai vazut colegi de forum de astia super corecti, care mai apoi s-au "scapat" pe alte topice cum au condus dupa ce au baut un pahar de bere, sau cum au condus cu 70 unde era 50 si tot felul. Nu zic ca e cazul tau, acum ma refer la general.

Cred ca mai intai ar trebui sa aiba drept de fimare aia fara incidente si amenzi in ultimii 5 ani si cu bonus malus8, asa ca sa fim corecti.
Ia ziceti, da' sincer, cati dintre cei justitiari va mai incadrati?
Nu e problema boss ca ai condus cu o bere, nici cu 12 beri, intreaba-i pe pelisti ... Posted Image

#52
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postpasilla, on 11 noiembrie 2021 - 21:03, said:

Nu te incadrezi. Trebuie sa stii sa conduci cu adevarat.


Attached File  Clipboard01.jpg   81.26K   113 downloads

Adica sa nu semnalizez cand depasesc ori cand virez la stanga sau la dreapta sau sa nu acord prioritate?
Pe bune? Posted Image

Edited by xmanyacs77, 11 November 2021 - 21:15.


#53
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View PostDorel-Jefuitorul, on 11 noiembrie 2021 - 20:22, said:

Da….., noroc ca mai sunt si altii pe langa cei din usr, vise umede pentru turnatori. Altfel, turnatori am fost si turnatori ramanem. Atat ca turnatorii daca ajung sa se stie si-o cam fura la un moment dat.

View PostSpeedDemon, on 11 noiembrie 2021 - 20:22, said:

Sa terminat cu comuniștii dar turnătoria vad că a rămas.

Spiritul civic si dorinta de a vedea ca se aplica legea NU ESTE ACELASI LUCRU CU TURNATORIA.

Ce faceti voi aici este o eroare de logica.

Turnatoria era o activitate imorala, care avea ca scop impunerea si aplicarea unor legi imorale.

Aici este vorba despre incalcari ale Codului Rutier.

Nu exista NICI O ASEMANARE intre ce se discuta in acest proiect de lege su "turnatoria" de pe vremea comunistilor.

#54
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007

View PostSpeedDemon, on 11 noiembrie 2021 - 21:05, said:

Mă refer la mentalitatea aia de moșnegi care se cred miezul pământului că și-au luat cea mai nașpa mașină posibilă și ce deștepți și ajunși îs iei că nu și-au luat sh.
Aia de fac coloana de 50 de mașini în spatele lor și după urla că oamenii care îi depășesc conduc ca niste nebuni...
PS, îmi iau un Logan nou cu banii pe 3 luni, sa nu va aud cu strugurii și alte aberații de loganisti.
din amintiri aia cu logan erau mereu cu demonstratul ca "trage ca bemveul" si faceau tot felul de manevre periculoase degeaba.
e drept ca pe aia ii tin minte, cu melcii n-am o problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate