Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Examen EGIU instalatori gaze ANRE

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
Buna ziua,
In primul rand, imi pare rau daca postez in pagina gresita.

De curand, tatal meu a decis sa isi ia autorizatia EGIU. El a muncit si inca munceste in domeniul asta printr-o firma autorizata de ANRE.

De curand, s-a inscris la un curs pentru a se pregati de examen. Doamna de la acea firma, scoala cum vreti sa-i spuneti a spus sa nu isi ia concediu ca nu este necesar. Dar tata lucreaza in fiecare zi, in casa la client.. Nu poate sa stea si atent la telefon si la curs..

Deci intrebarea mea pentru dvs. daca se regaseste cineva pe aici care a dat examenul pentru aceasta autorizatie este : Cum se procedeaza ? Care ar fi temele examenului? Cineva care a practicat meseria timp de 2-3 ani poate trece peste acel examen fara acel curs teoretic? Sau ma rog, jumatate din el, nici nu stiu cum sa-i spun pentru ca din moment ca nu esti atent, practic il faci degeaba.

Multumesc mult si inca o data scuze daca am postat in sectiunea gresita.

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
In  mod normal nu se ia concediu ci acea zi e lucrata, adica platita de firma, dar destinata doar cursului. Ca se duce la client si in acelasi timp face curs, asta e batjocora si la adresa lui si a clientului.

Edited by aeon, 20 September 2021 - 16:30.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,267
  • Înscris: 13.03.2017
Uite normele tehnice de la ultimul examen - Aprilie 2021
file:///C:/Users/Danut.Ursu/Downloads/Tematica_si_bibliografie_examen_primavara_2021.pdf

Practic, trebuie sa visezi ordinele si normele alea

#4
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008
Ia incearca sa deschizi pe telefon ce ai pus in comentariu

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,267
  • Înscris: 13.03.2017
Upssss .... Posted Image

Attached Files



#6
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
Iti multumesc mult Naijax!

#7
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 16.01.2020
La finalul cursului, primesti un suport de curs si careva modele de examene. La examenul final primesti 70% din intrebarile din testele de la curs. Cel putin asa a fost in ultimii 5 ani, eu promovand in 2016 examenul si apoi urmarind ce subiecte se dau an de an.

#8
lazionel

lazionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 20.08.2011
Pai mi-a trimis cam 200 de pagini dar nu gasesc nici un fel de test in ele. Sau nu m-am uitat eu prea atent. O sa mai ma uit o data. Mi se parea si mie putin logic ca un curs de pregatire sa aiba si intrebari tip de la examen.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate