Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

iPhone 13

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1709 replies to this topic

#1603
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 30.12.2007
Nu stiu ca nu m-am interesat, era mai mult o nedumerire, folosind Google Map pe orice telefon cu oricare sistem de operare dintre astea 2 nu am avut alte probleme inafara celor 3 afisari usor eronat 30-50m fata de pozitia mea.

#1604
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
Când m am referit la funcționarea Google maps pe i13 mini, luasem în considerare cum mi a funcționat rutarea în street walk, în zoom in și zoom out, în timp ce mergeam din punctul a în punctul b. Fără legătură cu poziționarea, cu sau fără precizie de +/-50m.
O alta chestie care ma scoate din minți și nu e doar de i13,e in waze, cu volumul notificarilor verbale în aplicație. Telefonul nu are o implementare decenta în care sa selectezi ce volum vrei sa modifici (sonerie, notificari). Sau sunt eu batut in cap și nu gasesc cum sa aleg ce volum sa modific. Și am constant problema asta.
Fanboi sunt in ambele "tabere", deci sa nu fim exclusivisti :!D
And I m not a hater. Vreau doar ca un device (pe care dai o grămadă de bani) sa functioneze asa cum ma aștept.
Și am nemulțumiri și fata de S21ultra :) dar între s21 ultra și i13, eu as alege oricând S21.

Bafta!

#1605
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 13.09.2007
Volumul pe Waze la iOS este în același loc unde îl găsești și pe Android. 🫢

#1606
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009

View Postmarselcj, on 17 august 2022 - 13:50, said:

Volumul pe Waze la iOS este în același loc unde îl găsești și pe Android. 🫢
Cu toate astea, nu e asa. Volumul sunetului  din Waze nu poate fi modificat tot timpul așa. O sa încerc sa fac un film și o sa vezi despre ce vorbesc. Și nu ajung decât sa modific doar Volumul sonerie telefonului.

#1607
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,011
  • Înscris: 13.09.2007
Mda...e greu, foarte greu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sfqevrH7BSA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1608
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,233
  • Înscris: 01.12.2005
Singurul "catch" cu Waze la mine este urmatorul: daca setez volumul din aplicatie la maxim, functioneaza ok avertizarile verbale atata vreme cat am telefonul legat prin BT la masina. Daca insa il leg prin Carplay, Gabriela efectiv urla :) Eu am volumul la Waze cam la 25% - e un compromis ok ca sa mearga bine si prin Carplay si prin BT.

#1609
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Nu se seteaza din volumul masinii ?
Incearca sa reglezi volumul cand incepe sa vorbeasca prin navigatie, daca dai de satelitul de volum reglezi volumul navigatiei insa trebuie prins momentul cand vorbeste, in rest se controleaza volumul media din satelit, butoane.


#1610
Irinel1980

Irinel1980

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.08.2022
Salutare, am un iPhone 13 luat la sfârșitul lunii Noiembrie și am văzut ca deja starea de sănătate a bateriei a scăzut la 92% , oare se schimba bateria le garanție, am încărcat telefonul de cele mai multe ori pana la 80% și văd ca scade repede!!!

#1611
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 27.04.2014
La 92% stare sănătate baterie cu siguranța încă nu se schimba bateria in garanție. Când va afișa sub 84% și dacă va mai fi in garanție se va schimba

#1612
andrei2021

andrei2021

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.03.2021

View PostIrinel1980, on 20 august 2022 - 13:46, said:

Salutare, am un iPhone 13 luat la sfârșitul lunii Noiembrie și am văzut ca deja starea de sănătate a bateriei a scăzut la 92% , oare se schimba bateria le garanție, am încărcat telefonul de cele mai multe ori pana la 80% și văd ca scade repede!!!
Salut,iphone 13 pro max cumparat pe 12 decembrie, 98 la sanatate. E ok?

#1613
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 15.04.2015
Este foarte bine,cand implinesti anul va fi la 96-97%

#1614
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009

View Postmarselcj, on 17 august 2022 - 20:37, said:

Mda...e greu, foarte greu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sfqevrH7BSA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mulțumesc. Evident ca nu era greu. :)
Fiind sarcastic, nu rezolvi nimic. Dacă tot îți faci pomana cu unul și ii arăți ce și cum, fa o fapta buna. Și las o asa.


#1615
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010

View Postandrei2021, on 21 august 2022 - 15:49, said:

98 la sanatate. E ok?
90 dupa 5 ani e ok?
Iti zic eu: nu e ok. Asa arata dar abia mai tine bateria. Nu ma pot baza pe acel telefon asa cum nu te poti baza pe acel procent.

#1616
andrei2021

andrei2021

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.03.2021

View Posttrandafirdoru, on 22 august 2022 - 17:50, said:

90 dupa 5 ani e ok?
Iti zic eu: nu e ok. Asa arata dar abia mai tine bateria. Nu ma pot baza pe acel telefon asa cum nu te poti baza pe acel procent.
Ideea e ca la fostul telefon,iphone 11 pro max,aveam 98, dupa un an jumatate.

#1617
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
A nenorocit Tim posesorii iOS cu nenorocita aia de setarePosted Image Nu te mai poti bucura de device ca la 2 ani poate, doar poate, tre sa schimbi bateriaPosted Image

#1618
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,233
  • Înscris: 01.12.2005

View Posticssizero, on 19 august 2022 - 07:03, said:

Nu se seteaza din volumul masinii ?
Incearca sa reglezi volumul cand incepe sa vorbeasca prin navigatie, daca dai de satelitul de volum reglezi volumul navigatiei insa trebuie prins momentul cand vorbeste, in rest se controleaza volumul media din satelit, butoane.

Ba da, dar imi place sa setez o data si sa ramana asa :) oricum folosesc de obicei carplay, dar cand plec din tara folosesc navigatia masinbii si atunci mai las waze pana la granita, ca noi nu avem date de trafic in gps-ul masinii...

#1619
theuser_

theuser_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.09.2021

View PostSwatKat, on 23 august 2022 - 19:42, said:


Ba da, dar imi place sa setez o data si sa ramana asa Posted Image oricum folosesc de obicei carplay, dar cand plec din tara folosesc navigatia masinbii si atunci mai las waze pana la granita, ca noi nu avem date de trafic in gps-ul masinii...
exact la fel si eu :)

#1620
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 24.01.2013
Pentru Google play era Netmonitor ca sa vezi benzile,calitatea semnalului la operatorii Telekom.In App Store ce aplicație pot vedea lucrurile astea?ca eu nu vad Netmonitor pe acolo..Ms.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate